free web hit counter Skocz do zawartości
bodzix1809

Jack Strong Hair 12/04 5800 graftów z temporal peaks

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, eloelo321 napisał:

Kiedyś czytałem, że w niektórych tureckich klinikach podają zawyżone ilości graftow a w rzeczywistości wszczepiają mniejszą ilość. Może też jest tak w tym przypadku? 

Ogólnie to głowa do góry bo nie wygląda to źle, przeglądałem wiele zdjęć z przeszczepów i jak na ten okres od zabiegu to gęstość wygląda bardzo spoko. Za kilka miesięcy jak włosy podrosną to też na pewno będzie je łatwiej układać i zrobić jakąś fajną fryzurę.

 

Na tych zdjęciach możesz zobaczyć jak wielka może być różnica między 4 a 12 miesiącem 

image.png.4e2f2d7118867270683bc91f3d0bef

image.png.94afaa8a3cb153dbf01ea5d30fafee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eloelo321 napisał:

Na tych zdjęciach możesz zobaczyć jak wielka może być różnica między 4 a 12 miesiącem 

image.png.4e2f2d7118867270683bc91f3d0bef

image.png.94afaa8a3cb153dbf01ea5d30fafee

Oczywiście że jest to za wcześnie żeby cokolwiek powiedzieć. Końcowe efekty zarówno pod kątem strefy dawczej jak i biorczej są widoczne nawet po 8 - 10 miesiącach w zależności od predyspozycji indywidualnych. Jeśli ktoś już teraz w tak wczesnym okresie krytykuje rezultaty znaczy że albo ma w tym interes albo jest małooczytany. Niemniej jednak pod względem ilości graftów poszli odważnie co wcale nie znaczy że finalnie będziesz niezadowolony z efektu. Cierpliwości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, darek90 napisał:

Oczywiście że jest to za wcześnie żeby cokolwiek powiedzieć. Końcowe efekty zarówno pod kątem strefy dawczej jak i biorczej są widoczne nawet po 8 - 10 miesiącach w zależności od predyspozycji indywidualnych. Jeśli ktoś już teraz w tak wczesnym okresie krytykuje rezultaty znaczy że albo ma w tym interes albo jest małooczytany. Niemniej jednak pod względem ilości graftów poszli odważnie co wcale nie znaczy że finalnie będziesz niezadowolony z efektu. Cierpliwości 

Uważam, że już na tym etapie mogę oceniać kąt i kierunek posadzenia włosów, który jest totalnie nienaturalny. Wątpię, że donor się poprawi, ale czas pokaże.

Na pewno wstawię kolejne zdjęcia. Jeśli zdecyduję się na poprawkę to też ją opiszę tylko może być ciężko z finansami przez wysokie stopy procentowe. Też nie chciałbym odkładać tego w nieskończoność, bo już prawie 31 lat na karku, a czas szybko mija. Moja przestroga jest taka, że nie warto oszczędzać w tak ważnych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości nie myślałeś przed zabiegiem o metodzie DHI? Bo mając tyle włosów na głowie to świetnie byś się do niej nadawał i też spotkałem się z opiniami( nie wiem na ile prawdziwymi), że dzięki niej można uzyskać bardziej ,,naturalny'' efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, eloelo321 napisał:

A tak z ciekawości nie myślałeś przed zabiegiem o metodzie DHI? Bo mając tyle włosów na głowie to świetnie byś się do niej nadawał i też spotkałem się z opiniami( nie wiem na ile prawdziwymi), że dzięki niej można uzyskać bardziej ,,naturalny'' efekt. 

Pytałem się klinki czy jest różnica to odpisali mi, że nie. Za bardzo im zaufałem i temu forum. Moim błędem było niesprawdzenie wcześniej tego międzynarodowego forum. Tak to bym zrobił przeszczep od razu w Eugenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo na forum były 2 relację z zabiegów DHI (oba z JHS) i w obu te nowe włosy wyglądały całkiem naturalnie i ,, wtopiły się'' w pozostałe.

 

 

Eugenix ma bardzo dobre opinie na zagranicznych forach, ale to już trochę inna półka cenowa. Jednak jeśli za kilka miesięcy nie będzie wyglądać to dużo lepiej to warto do nich uderzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, eloelo321 napisał:

Pytam bo na forum były 2 relację z zabiegów DHI (oba z JHS) i w obu te nowe włosy wyglądały całkiem naturalnie i ,, wtopiły się'' w pozostałe.

 

 

Eugenix ma bardzo dobre opinie na zagranicznych forach, ale to już trochę inna półka cenowa. Jednak jeśli za kilka miesięcy nie będzie wyglądać to dużo lepiej to warto do nich uderzać. 

DHI robi inny "doktor", więc może dlatego jest taki wynik. Albo po prostu miałem pecha. Włosy mi zostały wszczepione w ten sposób, że idą w górę i środek, a nie w przód i boki jak powinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, wiedzcie, że DHI to jest marketingowa ściema, temat omawiany wielokrotnie na youtubie, międzyinnymi przez Gary'ego Linkova : 

Turasy lubią wymyślać jakieś nazwy typu Sapphire, Gold, DHI, a to wszystko gówno znaczy. Finalnie zawsze liczą się takie rzeczy jak umiejętności i rzetelność doktora oraz techników, czas w jakim grafty są poza out of body itd. Także jedna turecka klinika co się reklamuje DHI, sapphire blade może wam spaprać robotę, a inna zrobić w miarę ok. Ale dla mnie już za same te scamerskie taktyki marketingu, takie kliniki są skreślone. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHI ma zalety typu że nie trzeba golić głowy więc w teorii idealnie na dogęszczenie włosów [mniejsze ubytki] a także fakt, że lekarz widzi na dłuższych włosach jak się układają więc grafty może sadzić specjalnie na ukos jeden włos w jedną stronę drugi sadzony obok w drugą stronę by zachować naturalne krzywizny

Wada polega na tym, że zarówno słaby technik przy FUE jak i DHI może spartolić zadanie, do tego sadząc grafty na długich włosach ciężej jest o przeżywalność przy dużej gęstości bo na łysej głowie po prostu akurat to lepiej widać

To że najlepsi specjaliści nie bawią się w DHI tylko robią przeszczepy FUE 2-max 3k graftów podczas jednego zabiegu nie oznacza że ta technika jest do bani. W mojej opinii jest dobra i warto rozwijać tą gałąź implantacji [a czemu by nie] jednak marketing jaki za tym idzie i cena w budżetowych klinikach o np 300$ drożej zabieg w stosunku do zwykłego FUE gdzie przy małej wiedzy technika i jeden i drugi zabieg może być spierdzielony to i pod względem efektu i kasy może być różnie. Chociaż tyle że DHI robią do max 3 graftów a FUE normalne robią po 6k podczas jednej sesji i wtedy PAPA donorze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DHI dalej turcy robią FUE, bo FUE to jest metoda ekstrakcji graftów, a nie implantacji. Także jaki jest sens porównywać ekstrakcje do implantacji? Nie ma tutaj logiki. DHI - to jest Direct Hair Implantation. 

Więc zarówno turasy stosujące DHI robią ekstrakcje FUE, jak i najlepsi specjaliści robią FUE, polega to na robieniu punchy i wyciąganiu graftów.

Różnica polega na tym, że topowe kliniki jak Couto, Feriduni najpierw robią premade slitsy przez parę godzin, a potem przy wszczepianiu graftów  itd., używają igieł albo ostrzy, natomiast turasy z DHI nie robią premade slitsów tylko używają DHI CHOI pena, który jednocześnie robi slitsa i wszczepia graft albo używają jakieś DHI sapphire, gdzie najpierw robią slitsa "szafirowym XD" ostrzem, a potem wkładają graft. 

I teraz ani to szafirowe ostrze ani CHOI pen nie ma żadnej przewagi nad igłami, które używają np. w Eugenix czy ostrzami, które używa Gary Linkov. Co więcej Linkov uważa, że taki CHOI pen ma tą wadę, że dłużej się ładuje graft, więc żeby utrzymać takie same tempo jak przy ostrzach, to trzeba zatrudniać więcej pracowników i mieć wiele CHOI penów. 

Oczywiście to co napisałeś, że przy DHI nie trzeba golić głowy, to co z tego jak przy igłach i ostrzach jak i każdej innej metodzie implantacji nie trzeba golić głowy, więc to żadna zaleta. Jest to zresztą powiedziane na końcu filmiku co wrzuciłem. Zresztą to jest tak głupie z tym szafirowym ostrzem, chwalą że one jest jakieś super małe, a nie jest. Każda ogarnięta klinika bez problemu sobie załatwi igły z mniejszą średnicą niż te szafirowe ostrze, normalnie szmaragdowe igły powinni je nazywać, ale topowe kliniki mają godność i nie wymyślają takich bzdur XDDD 

Nie wiem, jak dalej mi nie wierzysz, to sobie posłuchaj Dr Bisangi : 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - żeby było śmieszniej to Couto nie robi premade slitsów, tylko używa implanter pena. Ale oczywiście nie nazywa tego ani DHI ani Sapphire, tylko po prostu FUE.  Jego klinika nazywa się FUEXPERT 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@looksmatters

Lekki offtopic, ale widzę, że mocno siedzisz w temacie. Widziałeś gdzieś w intrenecie jakieś wiarygodne relacje z zabiegów wykonanych przez Linkova? Gość ogólnie ma dużą wiedze jeśli chodzi o łysienie, ale przyznam, że mocno negatywnie się rozczarowałem jak zobaczyłem efekty jego zabiegów na stronie klinki w której pracuje. 

hair-transplant-6-case_4_right.jpg

Hair-Transplant-25_grid.jpg

Hair-Transplant-26-grid.jpg

 

Gość jest chirurgiem plastycznym, a za zabiegi kasuje 6-8 dolarów za graft, co sprawia, że jest na tej samej półce cenowej co topowi lekarze od HT. 

 

Edytowane przez eloelo321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasuje tyle, bo prowadzi biznes w NYC, tam są po prostu wyższe koszty. Tak jak wspomniałeś, jest chirurgiem plastycznym, przeszczepy włosów to u niego tylko dodatek, więc nie spodziewałbym się niesamowitych rezultatów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, looksmatters napisał:

Kasuje tyle, bo prowadzi biznes w NYC, tam są po prostu wyższe koszty. Tak jak wspomniałeś, jest chirurgiem plastycznym, przeszczepy włosów to u niego tylko dodatek, więc nie spodziewałbym się niesamowitych rezultatów. 

W sumie analogiczna sytuacja do Turowskiego z Polski, obaj na co dzień zajmowali się innymi gałęziami medycyny, ale z racji na zwiększający się popyt postanowili robić przeszczepy włosów z efektami gorszymi od najbardziej budżetowych klinik w Turcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eloelo321 napisał:

W sumie analogiczna sytuacja do Turowskiego z Polski, obaj na co dzień zajmowali się innymi gałęziami medycyny, ale z racji na zwiększający się popyt postanowili robić przeszczepy włosów z efektami gorszymi od najbardziej budżetowych klinik w Turcji. 

Jest jeszcze pewien ortopeda z Kalisza 😂

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2022 o 10:47, Antydonor napisał:

Jak tam,już zadowolony?1 na 10 ma taki odrost w czwartym miesiącu.

Donor nadal wygląda źle. Jeśli chodzi o górę to jestem w stanie jako tako ułożyć włosy, ale było by dużo łatwiej gdyby włosy były wszczepione naturalnie, a nie skierowane w środek i górę. Za kilka dni minie 6 miesięcy to wstawię zdjęcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2022 o 18:40, bodzix1809 napisał:

Donor nadal wygląda źle. Jeśli chodzi o górę to jestem w stanie jako tako ułożyć włosy, ale było by dużo łatwiej gdyby włosy były wszczepione naturalnie, a nie skierowane w środek i górę. Za kilka dni minie 6 miesięcy to wstawię zdjęcia 

zawsze możesz mikropigmentacje na donor walnąć, i całkiem spoko to wtedy wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, arkadiusz098 napisał:

zawsze możesz mikropigmentacje na donor walnąć, i całkiem spoko to wtedy wygląda.

Taki jest plan, ale najpierw chce poczekać do około roku po zabiegu i potem podjąć decyzję o poprawce w Eugenix i na sam koniec zrobić mikropigmentację jeśli nadal będzie taka potrzeba (a pewnie będzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło około pół roku. Mam wrażenie, że jest trochę lepiej, ale nadal uważam ten przeszczep za mój największy błąd życiowy patrząc logicznie, nie emocjonalnie. Włosy układają się bardzo nienaturalnie chyba, że odpowiednio je ułożę od razu po myciu. Wt edy jako tako jestem w stanie nadać im naturalny kierunek. Oczywiście z bliska widać, że coś jest nie tak. No i sama linia włosów wygląda trochę dziwnie w mojej opinii. 

Zastanawia mnie to przeoranie. Czy wynika ono z tego, że miałem aż tak rzadkie włosy czy z tego, że pobierając grafty uszkodzili te obok.

20221013_171405.jpg

20221013_171419.jpg

20221013_171515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaorane są te boki, to chyba największy problem tego przeszczepu, jest jakaś poprawa względem poprzedniego update'u, szczególnie na górze boków. Kiedy je ostatnio strzygłeś?

Linia włosów faktycznie z przodu wygląda dziwnie, ale nie wiem czy to nie kwestia zniekształcenia na skutek zdjęcia z bliskiej odległości i lekkiego podnoszenia podbródka do góry. Spróbuj zrobić sobie fotkę z 2 metrów (samowyzwalacz albo osoba trzecia) , aparat na wysokości głowy i z wyprostowaną głową (pobróbuj różne kąty). Na fotkach z boku linia wygląda już normalniej

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, looksmatters napisał:

No zaorane są te boki, to chyba największy problem tego przeszczepu, jest jakaś poprawa względem poprzedniego update'u, szczególnie na górze boków. Kiedy je ostatnio strzygłeś?

Linia włosów faktycznie z przodu wygląda dziwnie, ale nie wiem czy to nie kwestia zniekształcenia na skutek zdjęcia z bliskiej odległości i lekkiego podnoszenia podbródka do góry. Spróbuj zrobić sobie fotkę z 2 metrów (samowyzwalacz albo osoba trzecia) , aparat na wysokości głowy i z wyprostowaną głową (pobróbuj różne kąty). Na fotkach z boku linia wygląda już normalniej

Jakieś kilka tygodni temu na bardzo krótko. Zdaje sobie sprawę, że lepiej trzymać je krócej, ale wtedy temporale bardziej się odznaczają.

Na pewno zniekształca linię trochę aparat w komórce. Robiłem te zdjęcia tylnym aparatem. W rzeczywistości wygląda to trochę lepiej jak patrzę w lustrze, ale linia jest zaokrąglona.

Nadal planuję skontaktować się z Eugenix za jakieś 6 miesięcy od teraz. Zobaczę co powiedzą szczególnie na temat zmiany skrętu włosów na zakolach, bo to najbardziej przeszkadza w układaniu włosów i w ogóle. Z tego co patrzyłem inne tureckie kliniki normalnie wszczepiają w włosy w przód i boki na zakolach, a nie w górę i środek... Mam nauczkę za cebularstwo z kasą i sprawdzanie tylko polskiego forum. Przed Twoim wpisem nie widziałem nic o Eugenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bodzix1809 napisał:

Jakieś kilka tygodni temu na bardzo krótko. Zdaje sobie sprawę, że lepiej trzymać je krócej, ale wtedy temporale bardziej się odznaczają.

Na pewno zniekształca linię trochę aparat w komórce. Robiłem te zdjęcia tylnym aparatem. W rzeczywistości wygląda to trochę lepiej jak patrzę w lustrze, ale linia jest zaokrąglona.

Nadal planuję skontaktować się z Eugenix za jakieś 6 miesięcy od teraz. Zobaczę co powiedzą szczególnie na temat zmiany skrętu włosów na zakolach, bo to najbardziej przeszkadza w układaniu włosów i w ogóle. Z tego co patrzyłem inne tureckie kliniki normalnie wszczepiają w włosy w przód i boki na zakolach, a nie w górę i środek... Mam nauczkę za cebularstwo z kasą i sprawdzanie tylko polskiego forum. Przed Twoim wpisem nie widziałem nic o Eugenix.

Miałem przeszczep w tej klinice i przyznam że akurat u mnie zrobili dosyć naturalnie. Jedynie co to z tyłu dosyć przeorane ale miałem mniej graftow i na większym obszarze niż Ty. Zagęszam to teraz leczeniem i u mnie jak zadziałają leki pewnie za rok to powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, arkadiusz098 napisał:

co masz na myśli ,, z bliska jest coś nie tak'' ?  a co klinika ci odpowiedziała na pytanie o rzadki donor czy kierunki wszczepów ?? 

Widać, że włosy układają się inaczej niż naturalne. Naturalne przez to, że idą do przodu postawione tworzą takie uwypuklenie. Wszczepione włosy na zakolach są skierowane w górę i w środek przez to przy takim ułożeniu są bardzie proste/płaskie i ogólnie ciężko je ułożyć na zewnątrz. Wcześniej odpowiedzieli żeby poczekać. Napisałem teraz znowu jaka jest sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...