free web hit counter Skocz do zawartości
Miskoi

Zagęszczenie włosów/przeszczep Turcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chcialbym wykonać przeszczep włosów/zagęszczenie. Problem z wypadaniem rozpoczął się po roku stosowania testosteronu. Od roku już nie przyjmuje i jestem w pełni odblokowany, problem wypadających włosów znacząco zwolnił. Mam problem ponieważ pisałem do Ok 6 klinik w Turcji i jedne piszą ze są zbyt małe ubytki i przeszczep nie ma sensu a inne ze jak najbardziej się kwalifikuje na dhi i pytanie do Was o radę. Stosuje minoxa/ru/topical finasteryd 

E37996FE-95CC-4085-9B82-EBB2BEEF0841.png

549A365F-DF07-4683-93B5-6261FFD56102.png

698EEEED-B851-43D5-9D39-BB4A004F1A99.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zdecydowanie poczekaj i poki co moze skup sie na wzmocnieniu wlosow przez suplementacje (niekoniecznie typowa farmakologia). W mojej ocenie jeszcze za wczesnie na zabieg ale wiadomo że jak już się zdecydujesz to jedyną techniką odpowiednią dla Ciebie bedzie dhi. Wez pod uwage jeszcze fakt że sezon letni dla klinik przeszczepów włosów jest zdecydowanie najsłabszy i dzieje sie to z dwóch powodów. Pierwszy to każdy bardziej myśli o wakacjach a drugi bardziej istotny mówi o ochronie strefy biorczej przed promieniami słonecznymi najlepiej kilka tygodni po zabiegu, słona woda również nie jest wskazana. W związku z powyższym niektóre kliniki mogą namawiać Cię mocno już teraz a przecież wszystkim nam chodzi o permanentny efekt który bedzie nas cieszył przez lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, darek90 napisał:

Czesc

Zdecydowanie poczekaj i poki co moze skup sie na wzmocnieniu wlosow przez suplementacje (niekoniecznie typowa farmakologia). W mojej ocenie jeszcze za wczesnie na zabieg ale wiadomo że jak już się zdecydujesz to jedyną techniką odpowiednią dla Ciebie bedzie dhi. Wez pod uwage jeszcze fakt że sezon letni dla klinik przeszczepów włosów jest zdecydowanie najsłabszy i dzieje sie to z dwóch powodów. Pierwszy to każdy bardziej myśli o wakacjach a drugi bardziej istotny mówi o ochronie strefy biorczej przed promieniami słonecznymi najlepiej kilka tygodni po zabiegu, słona woda również nie jest wskazana. W związku z powyższym niektóre kliniki mogą namawiać Cię mocno już teraz a przecież wszystkim nam chodzi o permanentny efekt który bedzie nas cieszył przez lata

Co byś polecił z suplementów ? 
Myslalem Sobie dać ostatnia szanse i stosować tak :

Biotyna/colagen/oeparol/skrzyp/pokrzywa/keraboine booster/omega 3/d3+k2

Rano minox+ru

Wieczór minox+topical finasteryd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duta 1 mg co dwa dni jeżeli nic nie pomoże 2 mg co dwa dni. Do tego przy 1 mg pomocniczo minoxidil 5% zewnętrznie ( to wszystko jest zawsze oceną subiektywną bo nie znam dokładnie twojego przypadku ). Biotyna, colagan, skrzyp, pokrzywa i reszta które wymieniłeś jak najbardziej tak. Sesja osoczem bogatopłytkowym prp raz na 8-9 tygodni przez 1 rok. ( ewentualnie mezoterapia ale to gorsza opcja). Potem zobaczysz czy są efekty. Tak naprawdę wiele też zależy od tego jaki masz budżet bo za prp za sesje możesz wydać pewnie od 800-900 zł w górę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Miskoi masz słaby donor

Wygląda jakbyś miał łysienie androgenowe rozlane, ale możliwe że masz telogenowe na innym tle (niedobory, stres, etc)

Na twoim miejscu udałbym się najpierw do dermatologa (specjalizującego się w trychologii) po prawidłową diagnozę.

Jeśli masz androgenowe, potem do chirurga przeszczepów który oceni czy nie masz miniaturyzacji donoru i czy w ogóle się kwalifikujesz. W mojej ocenie przeszczep wyjdzie słabo

To, że klinika chce zrobić przeszczep znaczy tyle, że chcą wziąć za to pieniądze

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darek90 napisał:

Duta 1 mg co dwa dni jeżeli nic nie pomoże 2 mg co dwa dni. Do tego przy 1 mg pomocniczo minoxidil 5% zewnętrznie ( to wszystko jest zawsze oceną subiektywną bo nie znam dokładnie twojego przypadku ). Biotyna, colagan, skrzyp, pokrzywa i reszta które wymieniłeś jak najbardziej tak. Sesja osoczem bogatopłytkowym prp raz na 8-9 tygodni przez 1 rok. ( ewentualnie mezoterapia ale to gorsza opcja). Potem zobaczysz czy są efekty. Tak naprawdę wiele też zależy od tego jaki masz budżet bo za prp za sesje możesz wydać pewnie od 800-900 zł w górę 

Tylko czy jest sens zbijać dht jak mam taki wynik. Po Fina się czułem do dupy przy 1mg dziennie przez pół roku 

33FC270D-2783-43E2-938B-384C7AD8EC40.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

To jest górny pułap. Według niektóruch norm przekroczony. Zapewne nie jest to jedyny powód twojego problemu. Spróbuj z tym duta, suplementami i prp. Jakąś decyzję musisz podjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, darek90 napisał:

Hej

 

To jest górny pułap. Według niektóruch norm przekroczony. Zapewne nie jest to jedyny powód twojego problemu. Spróbuj z tym duta, suplementami i prp. Jakąś decyzję musisz podjąć

Chciałeś chyba napisać dolny pułap 😉  Masz dht 338, a norma jest do 990. Przy tak niskim dht sam finasteryd powinien zatrzymać łysienie. Możliwe,  że co innego jest powodem wypadania włosów. Może to nie jest androgenowe. Dobry Trycholog może to ocenić. Ja powiem szczerze że nie widzę łysienia, ale musiałbyś pokazać zdjęcia sprzed paru lat i porównać.

Edytowane przez Hairnotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Hairnotic napisał:

Chciałeś chyba napisać dolny pułap 😉  Masz dht 338, a norma jest do 990. Przy tak niskim dht sam finasteryd powinien zatrzymać łysienie. Możliwe,  że co innego jest powodem wypadania włosów. Może to nie jest androgenowe. Dobry Trycholog może to ocenić. Ja powiem szczerze że nie widzę łysienia, ale musiałbyś pokazać zdjęcia sprzed paru lat i porównać.

Słusznie hairnotic@ taki miałbyć przekaz. Mimo wszystko bym spróbował jak napisałem albo zostawił temat na jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2022 o 10:59, Miskoi napisał:

Witam 

Chcialbym wykonać przeszczep włosów/zagęszczenie. Problem z wypadaniem rozpoczął się po roku stosowania testosteronu. Od roku już nie przyjmuje i jestem w pełni odblokowany, problem wypadających włosów znacząco zwolnił. Mam problem ponieważ pisałem do Ok 6 klinik w Turcji i jedne piszą ze są zbyt małe ubytki i przeszczep nie ma sensu a inne ze jak najbardziej się kwalifikuje na dhi i pytanie do Was o radę. Stosuje minoxa/ru/topical finasteryd 

E37996FE-95CC-4085-9B82-EBB2BEEF0841.png

549A365F-DF07-4683-93B5-6261FFD56102.png

698EEEED-B851-43D5-9D39-BB4A004F1A99.png

zdecydowanie , nie jest to odpowiedni moment na przeszczep włosów. Jeżeli od roku jesteś na offie to dopiero przez najbliższe miesiące stosowania inhibitoru 5a reduktazy zobaczysz poprawę. 

Żeby gospodarka hormonalna wróciła do homeostazy po stosowaniu SAA potrzebujesz kilka miesięcy do roku. Dopiero po kilku kolejnych stosowawnia np. Finasterydu zobaczysz tego efekty.

Możliwe , że włosy wypadały bardziej zaraz po odstawieniu SAA ?


Konsultant Aestepool Clinic

info@aestepoolclinic.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, looksmatters napisał:

Zacznijmy od tego, ze Dhi to sciema marketingowa

Pod jakim względem tak uważasz? Wyższy koszt od fue, wciskanie kitu że szybciej się goi, to że mniejsze otwory przez co można gęściej sadzić to ostatecznie nie powoduje zagęszczenia bo nie wszystko przeżyje? Wiesz można napisać że fue to ściema bo każdy ma inny donor i wycinając centralnie jeden wielki pas z tyłu głowy na górę głowy to będzie świetna gęstość a boki i tył do końca życia na zero tylko taki poziom dyskusji niekoniecznie posuwa do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mario777 napisał:

Pod jakim względem tak uważasz? Wyższy koszt od fue, wciskanie kitu że szybciej się goi, to że mniejsze otwory przez co można gęściej sadzić to ostatecznie nie powoduje zagęszczenia bo nie wszystko przeżyje? Wiesz można napisać że fue to ściema bo każdy ma inny donor i wycinając centralnie jeden wielki pas z tyłu głowy na górę głowy to będzie świetna gęstość a boki i tył do końca życia na zero tylko taki poziom dyskusji niekoniecznie posuwa do przodu.

FUE to jest technika pobierania graftów z donoru. DHI dotyczy implantacji. Zatem po pierwsze gdy piszą o DHI, to w większości przypadków techniką pobierania jest dalej FUE. 

Nie można pisać, że FUE to ściema lol. To co opisałeś to nie ściema, ale fuszerka i zaoranie donoru. Także nie mieszajmy rzeźników z marketingowymi zagrywkami typu DHI.

Turasy wymyślają śmieszne nazwy -szafir, ostatnio mikro szafir XD Wcale te ostrza nie są mniejsze niż inne stosowane w normalnych klinikach. Ja miałem przeszczep przy użyciu implanterów igłowych. Masz różne rozmiary igieł i jakoś moja klinika nie wymyśla z dupy nazw typu szafirowa igła  ;)

Napisz do Feriduniego, który słynie z dense packingu, czemu nie używa DHI implantera :D https://www.feriduni.com/en/results/men

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2022 o 16:18, looksmatters napisał:

FUE to jest technika pobierania graftów z donoru. DHI dotyczy implantacji. Zatem po pierwsze gdy piszą o DHI, to w większości przypadków techniką pobierania jest dalej FUE. 

Nie można pisać, że FUE to ściema lol. To co opisałeś to nie ściema, ale fuszerka i zaoranie donoru. Także nie mieszajmy rzeźników z marketingowymi zagrywkami typu DHI.

Turasy wymyślają śmieszne nazwy -szafir, ostatnio mikro szafir XD Wcale te ostrza nie są mniejsze niż inne stosowane w normalnych klinikach. Ja miałem przeszczep przy użyciu implanterów igłowych. Masz różne rozmiary igieł i jakoś moja klinika nie wymyśla z dupy nazw typu szafirowa igła  ;)

Napisz do Feriduniego, który słynie z dense packingu, czemu nie używa DHI implantera :D https://www.feriduni.com/en/results/men

 

 

 

Święta racja😁 turasy wymyslaja wszystko co się da aby przyciągnąc klienta. Wszystkie te "słynne metody" to jedno i to samo. A dhi osobiście uważam za zbyteczne gówno i z doswiadczenia wiem ze implanterem wbijanym bezpośrednio w skórę ( bez wczesniejszych naciec) ni jak nie da sie uzyskac dense packing, bedzie jeden wielki poping out i tyle🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego 99% naszych pacjentów ma wykonany zabieg metodą FUE. Odeszliśmy również od ostrza szafirowego które miało być innowacyjną metodą. Tradycyjne w rękach Doktora sprawdza się znacznie lepiej. 


Konsultant Aestepool Clinic

info@aestepoolclinic.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 16.05.2022 o 10:23, kiniaminia napisał:

A dhi osobiście uważam za zbyteczne gówno i z doswiadczenia wiem ze implanterem wbijanym bezpośrednio w skórę ( bez wczesniejszych naciec) ni jak nie da sie uzyskac dense packing, bedzie jeden wielki poping out i tyle🤷‍♀️

Dochodzi taka kwestia, że grafty są pobrane i jest presja czasowa, żeby je wbijać w skórę, a trzeba wybrać odpowiedni kąt, gęstość itd. 

W przypadku wcześniejszych nacięć, można zaprojektować wszystko na spokojnie, grafty niepobrane, więc  nie "umierają" w próbówkach podczas jednej z ważniejszych czynności, która powinna być oczywiście przeprowadzona przez lekarza, a nie technika. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, looksmatters napisał:

Dochodzi taka kwestia, że grafty są pobrane i jest presja czasowa, żeby je wbijać w skórę, a trzeba wybrać odpowiedni kąt, gęstość itd. 

W przypadku wcześniejszych nacięć, można zaprojektować wszystko na spokojnie, grafty niepobrane, więc  nie "umierają" w próbówkach podczas jednej z ważniejszych czynności, która powinna być oczywiście przeprowadzona przez lekarza, a nie technika. 

Jezeli zaplacisz minimum 3euro/graft to nacięcia wykona lakarz. W każdym innym przypadku taniego zabiegu, zapomnij o tym. Dotyczy to rownież Turcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, kiniaminia napisał:

Jezeli zaplacisz minimum 3euro/graft to nacięcia wykona lakarz. W każdym innym przypadku taniego zabiegu, zapomnij o tym. Dotyczy to rownież Turcji. 

Robiłem zabieg w Jack Strong Hair za około 1900 euro (cena różni się od zniżek, ilości osób i dób w hotelu). Przeszczepione zostało 5800 graftów, a nacięcia wykonywał lekarz. Oczywiście nie znam dokładnego tytułu tej osoby. Nie wiem czy skończył jakieś studia medyczne itd.

Z tym, że jeśli dobrze pamiętam najpierw były pobrane grafty, a później były robione nacięcia. Tak czy siak zabieg ocenię za 5 miesięcy. Póki co każdy na forum jest zadowolony, więc mam nadzieję, że tak samo będzie w moim przypadku.

Edytowane przez bodzix1809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to lekarz w JSH nazywa się Mehmet Sahin. U mnie w JSH grsfty pobierali i sadzili technicy ale otwory pod grafity wszystkie robił właśnie dr Mehmet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2022 o 08:21, kiniaminia napisał:

Jezeli zaplacisz minimum 3euro/graft to nacięcia wykona lakarz. W każdym innym przypadku taniego zabiegu, zapomnij o tym. Dotyczy to rownież Turcji. 

Ostatnio prosił nas pacjent o udostępnienie dyplomu ukończenia studiów medycznych Dr Ahmeda Altana, pewnie dlatego, że sam jest lekarzem. Udostępniliśmy, zweryfikował i jutro będzie miał zabieg.

Doktorat można mieć również z socjologii a przed imieniem wpisywać "Dr" :) 


Konsultant Aestepool Clinic

info@aestepoolclinic.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DamianKoko napisał:

Ostatnio prosił nas pacjent o udostępnienie dyplomu ukończenia studiów medycznych Dr Ahmeda Altana, pewnie dlatego, że sam jest lekarzem. Udostępniliśmy, zweryfikował i jutro będzie miał zabieg.

Doktorat można mieć również z socjologii a przed imieniem wpisywać "Dr" :) 

Dla mnie generalnie mało ma znaczenia czy ktoś ma tytuł doktora czy profesury z chirurgii bo medycyna estetyczna jednak się dużo różni od wycinania robaczka i przeszczepu serca. Jeśli we większości klinik całość zabiegu wykonują technicy czytaj wszczepianie botoxu robi pani po podyplomówce z kosmetologii ale robi to dobrze to niech sobie robi. I tak i tak w przypadku popełnienia błędu odpowiedzialność główna spada na właściciela kliniki, doktora z dyplomem dającym pieczątkę pod zabiegiem.

https://youtu.be/rGgjUVUSPgw?t=81

Co do różnic między FUE klasycznym z nawiercaniem i wytnij wklej czyli DHI zawsze będzie różnica zdań niemniej pacjenci po DHI również mają dobrą gęstość włosów bo zależy to od specjalisty który wykonuje ten zabieg. Umówmy się, że zakładając średnio-dobrej rangi specjalista robi DHI za 2 tyś euro , FUE za 1,8 euro i expert fue za 5-10 tyś euro. Jasne ten ostatni robiąc FUE z fajnym upychaniem graftów robi najlepszą robotę ale to nie podważa braku sensu DHI bo w teorii i tak będzie to lepsze od FUE za 1,8 euro dla pacjenta który ma włosy ale przerzedzone i chce tylko uzupełnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze raz powtorze ze FUE to metoda ekstrakcji, jak sama nazwa wskazuje. Dhi dotyczy implantacji. DHI nigdy nie bedzie lepsze od preslitsow, bo robisz naciecia jak grafty sa juz wyciagniete, Czyli kolejnosc z dupy. Dlatego tyle graftow wala, 5000 I wiecej, bo smiertelnosc wieksza

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...