free web hit counter Skocz do zawartości
Norwood1.5

Kilka pytań odnośnie zapobiegnięcia łysieniu dalej

Rekomendowane odpowiedzi

1.Czy warto jest stosowac nizoral, który w składzie ma ketokonazol?Słyszałem, że szampon ten ma bardzo słaby skład dla wlosów, ale chce to wdrożyć tylko przez pryzmat substancji jaką jest ketokonazol, bo słyszałem, że on sie może rozprawic z resztką dht jeśli np. Jesteśmy na finie/diutasterydzie

2.Jakie badania zrobic przed terapią finem/dutasterydem?

3.Czy biotyna to chwyt marketingowy odnosnie poprawy jakosci wlosow?

4.Czy warto jest wejsc odrazu na dutasteryd zamiast na fina?(Slyszalem ze skutki uboczne sa takie same)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalita ze mnie żaden, jestem tu łysy - o Nizoralu nie słyszałem nic pozytywnego, za wyjątkiem spotu reklamowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 17:02, Norwood1.5 napisał:

1.Czy warto jest stosowac nizoral, który w składzie ma ketokonazol?Słyszałem, że szampon ten ma bardzo słaby skład dla wlosów, ale chce to wdrożyć tylko przez pryzmat substancji jaką jest ketokonazol, bo słyszałem, że on sie może rozprawic z resztką dht jeśli np. Jesteśmy na finie/diutasterydzie

2.Jakie badania zrobic przed terapią finem/dutasterydem?

3.Czy biotyna to chwyt marketingowy odnosnie poprawy jakosci wlosow?

4.Czy warto jest wejsc odrazu na dutasteryd zamiast na fina?(Slyszalem ze skutki uboczne sa takie same)

Ad1. Warto. Nizoral jest szamponem na stan zapalny. Łysienie androgenowe to skomplikowany proces. Trzeba działać wielopłaszczyznowo żeby osiągnąć efekt. Finasteryd blokuje dzałanie DHT na mieszki wlosowe, minoxidil stymuluje mieszki włosowe poprzez lepsze ukrwienie i łatwiejszy dopływ substancji odżywczych. Nizoral niweluje stan zapalny mieszka wlosowego. Nie pasuje Ci nizoral możesz uzyć czegoś innego np saba żel.

Ad2.  Morfologię z rozmazem, lipidogram, dht, testosteron całkowity, estradiol, prolaktynę, progesteron. Jak zaczniesz odczuwać skutki uboczne to monitoruj szczególnie te 3 ostatnie. 

Ad3. Można dorzucić do suplementacji, kosztuje grosze, jakiś tam wpływ na włosy ma. Ja polecam za to na stałe dorzucić MSM 500-1500 mg dziennie.

Ad4. To zależy. Np. od tego jaki masz stan wyjściowy. Dutasteryd blokuje alfa-reduktazę I i II rzędu więc będzie w większym stopniu blokował DHT. Jest to również lek nowszej generacji o dużo dłuższym okresie półtrwania.

Odpowiedz sobie na 2 pytania. Jak teraz zaczniesz od najcięższej artylerii to co zrobisz gdy to już Ci nie będzie pomagać?

Druga sprawa to skutki uboczne. Są ludzie którzy odczuwają je po zażyciu JEDNEJ tabletki. W przypadku fina będziesz mógł się z tego szybko wymixować.  Czy wiesz jak twój organizm zareaguje na leki? To nie są cukierki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gurney napisał:

Ad2.  Morfologię z rozmazem, lipidogram, dht, testosteron całkowity, estradiol, prolaktynę, progesteron. Jak zaczniesz odczuwać skutki uboczne to monitoruj szczególnie te 3 ostatnie. 

Powiem ci, że mnie tym zaskoczyłeś, bo każdy dosłownie piszę co innego odnośnie badań.Niektórzy mówią, że test na dht jest niemiarodajny a inni żeby robić tylko badanie PSA jesli zalozmy czujemy sie dobrze.Te 3 ostatnie badania to takie najwazniejsze?Resztke moge sobie odpuscic jesli mam ograniczobe fundusze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gurney napisał:

Odpowiedz sobie na 2 pytania. Jak teraz zaczniesz od najcięższej artylerii to co zrobisz gdy to już Ci nie będzie pomagać?

Z drugiej strony przy terapii finem stracilbym wiecej wlosow a jesli odrazu wszedlbym na duta zrobilbym co w mojej mocy zeby odratowac wlosy, ale masz rację najpierw zobacze jak organizm zareaguje na fina.Po prostu czuję się jakby to była jakaś walka z czasem o kazdy wlos.Z jakiegoś powodu my faceci mamy "termin przydatnosci" dosc krotkia a przynajmniej wiekszosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przestac dalej łysiec? Lecz przyczyne nie objaw. Zaden bloker nie da Ci gwarancji na 100% dlaczego ? Bo  sam  DHT nie jest przyczyną łysienia o ile łysienie  nie jest spowodowane jego nadmiarem (sa tu takie ananasy co maja DHT po 2000) DHT  miniaturyzuje włosy tylko przy współudziale  białka TGF-Beta 1. Oba te związki razem mają działanie silenie przeciwzapalne i są odpowiedzią na proces zapalny. Organizm chce go zwalczyć  a łysienie jest tylko konsekwencją tej walki czyli fibrozy skalpu. Usuń przyczynę stanu zapalnego a przestaniesz łysieć ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Bo powodów może być wiele - od alergii  pokarmowych , rozjechanych hormonów, wirusów , bakterii grzybów  po chociażby zbytnie napięcie skóry skalpu.  A skoro nie wiesz co jest przyczyna to musisz łągodzić skutki zapalenia. Tu wlasnie wchodzi szampon z keto. I to prawda po nizoralu wlosy wyglądają do bani ale są inne lepsze zamienniki chociażby jeden polski. W dodatku zawsze stosuj  cos przecizapalnego do wcierki , możesz pić nawet olej rycynowy , którego skutkeim jest chcoziażby zmiejszenie aktywnosci prostaglandyn D2 a to ich uklad odpowiada za charakteystyczne łysienie w skali Norwood. No i juz walkowany miliard razy dermarolling na zmniejszenie napięcia skalpu i fibrozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...