free web hit counter Skocz do zawartości
malpiszon1212

Porada/ Interpretacja badań hormonalnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, od dwóch lat zażywam dutasteryd co drugi czasem trzeci dzień.

 

Wypadanie włosów możliwe ze sie zmniejszyło, jednak jest regres jeżeli chodzi o miniaturyzacje, linia włosów i zakola dalej sie posuwają w głąb środka głowy, włosy są nadal rzadkie i cienkie, struktura włosów nadal sie nie poprawiła.

 

Od jakiegoś czasu mam również problem z koncentracją,czuje dziwne zmęczenie w ciągu dnia chodź nie robię nic nadzwyczajnego,do tego klatka piersiowa stała sie bardziej zatłuszczona i pojawily sie lekkie piersi.

Jeżeli chodzi o libido  i sferę seksualną żadnych uboków nie mam.

Z tego powodu zrobiłem badanie na własą

 

rękę i potrzebuje pomocy w interpretacji, w jaki sposób jeszcze zadziałać, przed badaniem na 24h nie przyjmowałem duta.

Badania:

Testosteron: 28,68 nmd/l (4,98-32,31)

Testosteron wolny: 14,37pg/ml (9,1-32,2)

Dihydrotestosteron: 463 pg/ml (123-1181)

DHEA-S: 336,0 ug/dl (160,0- 449,0)

Estriadol: 92pmol/l (40,38-161,52)

Kortyzol: 17,9 ug/dl (6,02-18,4 ug/dl

Prolaktyna: 182,9 mU/l (72,7-407,4)

Zakupiłem również minoxidil esengen 6 plus z finasterydem (1mg przy dwóch aplikacjach) z  firmy minoxidilmax żeby poprawić stan na głowie, tylko teraz po tych badaniach nie jestem 

pewny czy zbytnio nie obniże dht i pojawi sie więcej uboków jeżeli bede go stale używał.

Najbardziej chciałbym uniknąć pogorszenia sie aktualnego stanu i powiększenia efektów ubocznych

Proszę o poradę
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wychodzi gino to sprawdź jeszcze dla własnego spokoju progesteron. 
Jeśli obawiasz się o zbicie DHT to dorzuc do kuracji minoxa bez finasterydu. Ja polecam rogaine w piance. Może nie jest za tani, ale włosy po nim dobrze wygladają i działa świetnie.
Natomiast jeśli chcesz spróbować z esengen to też jesteś w dobrej sytuacji bo znasz poziom DHT przy którym nie masz skutków ubocznych. Gdyby te sie pojawiły po dorzuceniu nowego środa to go odstawisz i będziesz kombinował z dutem tak zeby poziom DHT wyrównał się do poziomu z badań. 

Ja na początku spróbowałbym z samym minoxidilem i czymś przeciwzapalnym 2x w tygodniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dermaroller dorzuć i minox bez PG i powinnos sie poprawić plus jak gino sie robi to może jakis bloker estrogenowy. DHT masz jeszcze sporo w zapasie dlatego uboków nie masz.  Ja bym spróbowal odwócić kuracje - fin np 0.5 mg codziennie plus dut wcierka np raz w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni wcieram minox (essengen) bez pg  z finasterydem 1mg raz dziennie na wieczór + drugi raz na brode kirkland z samego rana, do tego duta raz na dwa dni, nie wiem czy taki system przyjmowania jest sensowny.

Do tego biotyna 10mg + magnez i b6 100mg,2mg

Od minoxa na początku miałem mocne bóle głowy, parę godzin po aplikacji na szczęście na tą chwilę to ustało 

Problemów z natury seksualnej w ogóle nie doświadczam.

Na tą chwilę zaczyna sie raczej faza linienia, bo widzę jak wypada gdzieś 30,40 włosów dziennie, przy każdym poruszeniu włosów, może i więcej.

 

Staram sie po każdym nałożeniu minoxa masować głowę drewnianą szczotką przez 10min aby pobudzić krążenie.

Stosuje również dermapen raz na tydzień igłami 1mm.

Czy cos jeszcze dorzucić do kuracji co mogło by pomóc,czasem jak wcześniej opisywałem mam spadki koncentracji i takie ogólne zmęczenie, czy może to byc od któryś leków, czy da radę jakoś na to zaradzić 

Możliwe że któryś hormon w badaniu jest do poprawy ?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2022 o 11:48, gurney napisał:

Jeśli wychodzi gino to sprawdź jeszcze dla własnego spokoju progesteron. 
Jeśli obawiasz się o zbicie DHT to dorzuc do kuracji minoxa bez finasterydu. Ja polecam rogaine w piance. Może nie jest za tani, ale włosy po nim dobrze wygladają i działa świetnie.
Natomiast jeśli chcesz spróbować z esengen to też jesteś w dobrej sytuacji bo znasz poziom DHT przy którym nie masz skutków ubocznych. Gdyby te sie pojawiły po dorzuceniu nowego środa to go odstawisz i będziesz kombinował z dutem tak zeby poziom DHT wyrównał się do poziomu z badań. 

Ja na początku spróbowałbym z samym minoxidilem i czymś przeciwzapalnym 2x w tygodniu. 

Co byś polecił przeciwzapalnego na skalp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stigman88 napisał:

Co byś polecił przeciwzapalnego na skalp? 

Z własnego doświadczenia to najlepiej na mnie działały wszystkie preparaty z hydrokortyzonem. Na forum masz do kupienia saba gel, jak masz dostęp do proszku to samemu można też zrobić roztwór lub żel 1% z hydrokortyzonem.
Z takich mocniejszych leków to Daivobet (na receptę, stosowany przy łuszczycy) - zawarty w nim betametazon super sobie radził ze zmianami na skórze.

Oba te środki mają skutki uboczne i nie można z nimi przesadzać ani stosować cały czas.  Sugeruje również żeby w dniu ich używania nie stosować już żadnych wcierek na bazie minoxidilu, RU oraz nie używać szamponu z ketokonazolem. Z tym ostatnim hydro wchodzi w interakcje i może znacząco wzmacniać działanie leku.

Alternatywą są właśnie szampony i maści z ketokonazolem np. nizoral, pirolam. O takim właśnie środku przeciwzapalnym myślałem pisząc wcześniejszy post. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, gurney napisał:

Z własnego doświadczenia to najlepiej na mnie działały wszystkie preparaty z hydrokortyzonem. Na forum masz do kupienia saba gel, jak masz dostęp do proszku to samemu można też zrobić roztwór lub żel 1% z hydrokortyzonem.
Z takich mocniejszych leków to Daivobet (na receptę, stosowany przy łuszczycy) - zawarty w nim betametazon super sobie radził ze zmianami na skórze.

Oba te środki mają skutki uboczne i nie można z nimi przesadzać ani stosować cały czas.  Sugeruje również żeby w dniu ich używania nie stosować już żadnych wcierek na bazie minoxidilu, RU oraz nie używać szamponu z ketokonazolem. Z tym ostatnim hydro wchodzi w interakcje i może znacząco wzmacniać działanie leku.

Alternatywą są właśnie szampony i maści z ketokonazolem np. nizoral, pirolam. O takim właśnie środku przeciwzapalnym myślałem pisząc wcześniejszy post. 

Super. Dzięki za tą obszerne rozwinięcie tego tematu. 

Planuję zrobić wcierkę na bazie olejku rozmarynowego? Stosowałeś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, stigman88 napisał:

Super. Dzięki za tą obszerne rozwinięcie tego tematu. 

Planuję zrobić wcierkę na bazie olejku rozmarynowego? Stosowałeś może?

Nie, te rzeczy o których pisałem nie rozpuszczają się w oleju. Wszystkie wcierki jakie robiłem bazowały na etanolu, glikolu, ewentualnie próbowałem to zażelować z różnych skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...