free web hit counter Skocz do zawartości
Norwood1.5

Minoksydyl jak stosowac?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1.Na ulotce jest napisane żeby wmasowywać płyn tylko w miejsca łysiejące a jak np. mam małe zakola plus przerzedzone włosy to warto wsmarowywać płyn na całej głowie ?Bo boje się, że inna włosy będą słabe jeśli ich tym płynem nie popsikam

2.Czy mycie głowy po apkikacji minoksydylu może spowodować, że lek zostanie spłukany?

 

 

Edytowane przez Norwood1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2022 o 14:45, Norwood1.5 napisał:

2.Czy mycie głowy po apkikacji minoksydylu może spowodować, że lek zostanie spłukany?

Umycie głowy bezpośrednio lub w bliskim następstwie po zaaplikowaniu Minoxidilu spowoduje jego zmycie a więc aplikacja staje się bezsensowna.
Po internecie krąży zazwyczaj zalecenie żeby odczekać 2-3 godziny, jednak ciężko mi zweryfikować autentyczność tej opinii ale wydaje się być sensowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba zrezygnuję z tego jak widze, że to może powodować zmiany przedsionkowe w sercu.Wejde po prostu na fina, który ma mniej uboków i zresztą jak odstawie powinno wrocic wszystko do normy.Z sercem już tak niestety nie ma i nie wiem czy jest sens ryzykowac dla paru kłaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Norwood1.5 napisał:

W sumie to chyba zrezygnuję z tego jak widze, że to może powodować zmiany przedsionkowe w sercu.Wejde po prostu na fina, który ma mniej uboków i zresztą jak odstawie powinno wrocic wszystko do normy.Z sercem już tak niestety nie ma i nie wiem czy jest sens ryzykowac dla paru kłaków.

Zmiany przedsionkowe w sercu? Można prosić o jakieś źródło bo brzmi to niepokojąco a wcześniej nie spotkałem się z takimi efektami ubocznymi minoxidilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxidil to jedna z najdelikatniejszych rzeczy jakie można stosować na włosy. Jeśli jesteś zdrowym młodym człowiekiem to nie ma czym się przejmować. Jak masz problemy z sercem to wtedy można się zastanawiać. Zaraz ktoś to przeczyta i wpadnie w panikę:) Ludzie na forum zażywają minoxidil w tabletkach wewnętrznie i nic się nie dzieje. Już prędziej obawiałbym się o uboki po finasterydzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ethos napisał:

 

Zmiany przedsionkowe w sercu? Można prosić o jakieś źródło bo brzmi to niepokojąco a wcześniej nie spotkałem się z takimi efektami ubocznymi minoxidilu.

"Minoksydyl skutecznie redukował nadciśnienie, jednak powodował poważne działania niepożądane – zatrzymanie soli w organizmie (co wywoływało obrzęki), przyśpieszenie akcji serca oraz mógł potencjalnie powodować zmiany przedsionkowe w sercu."

https://www.doz.pl/leki/w808-Minoksydyl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Hairnotic napisał:

Minoxidil to jedna z najdelikatniejszych rzeczy jakie można stosować na włosy. Jeśli jesteś zdrowym młodym człowiekiem to nie ma czym się przejmować. Jak masz problemy z sercem to wtedy można się zastanawiać. Zaraz ktoś to przeczyta i wpadnie w panikę:) Ludzie na forum zażywają minoxidil w tabletkach wewnętrznie i nic się nie dzieje. Już prędziej obawiałbym się o uboki po finasterydzie 

Fin ma mniejsze skutki uboczne, bo po odstawieniu hormony wracają do normy.Po za tym ja bym się martwił przy finie o uboki tylko jeśli mamy już na starcie hormony,w ktore ingeruje fin w górnych widelkach.Minoks przy dluzszym stosowaniu może serce uszkodzić i to dopiero po latach moze sie objawiac, wiec nie wiem czy gra warte swieczki.Po za tym każdy jest inny i to, że tobie nic nie jest nie znaczy, że komuś innemu też nic nie będzie.

Edytowane przez Norwood1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak wpiszesz w przegladarke fraze: Can Minoxidil long term cause heart to wyskoczy rekomendowana odpowiedz przez google czyli to:

Minoxidil can cause salt and water retention. This can lead to congestive heart failure.

 

wiec nawet jak ktoś miał zdrowe serce może mieć w przyszłości problemy

Edytowane przez Norwood1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...