free web hit counter Skocz do zawartości
Patro1995

Topical Fin, Jak z efektami i skutkami ubocznymi?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jestem rok po przeszczepie włosów, ale miałem tylko zakola i gniazdo, więc środek może mi wyłysiec, postanowiłem zacząć używać topical Fina, zamówiłem z Andory, 100 ml 0,025% Fin, trichosol, chyba dużo ludzi zna tą aptekę z tego forum. Robiłem kiedyś badania dht miałem mega dużo poza normą, więc to na pewno jest przyczyną, głównie pytam o to czy komuś pomogło i zatrzymał łysienie, zauważył pogrubienie włosów i jak ze skutkami ubocznymi, skoro myślę psikac trzy razy w tygodniu, dodam że mam nerwicę i się bardzo nakręcam na cokolwiek co chce brać, już chyba przed jakimkolwiek lekiem mam skutki uboczne, taka psychika, a jednak nie chce być łysy 😏 liczę na rozwój tematu i pozdrawiam, do całej kuracji dodaje szampon essence z palmą sabałowa od trychologow z Włoch który też ma za zadanie obniżać dht w skórze głowy, trzymam go z 15 minut na głowie, potem dopiero spłukuje całość. Jeśli chcecie zdjęcia produktów chętnie podlinkuje, tak samo głowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, przed kuracją miałem DHT w górnej granicy normy i miałem delikatne, ale odczuwalne efekty uboczne na finie w tabletkach i w formie wcierki z tym samym składem co Ty. Teraz od kilku tygodni stosuję wcierkę z dutasterydem 0,05% z trichosolem co tydzień 2ml. Póki co 0 skutków ubocznych. Pisząc dokładniej użyłem wcierki 3 razy przed przeszczepem, który miałem 12 kwietnia. Potem wznowiłem 12 dni po przeszczepie. Nie wiem czy są efekty, bo wiadomo przeszczep trochę miesza. Na finie miałem baby hair na froncie włosów, a teraz tam są przeszczepione włosy, więc nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, bodzix1809 napisał:

Siema, przed kuracją miałem DHT w górnej granicy normy i miałem delikatne, ale odczuwalne efekty uboczne na finie w tabletkach i w formie wcierki z tym samym składem co Ty. Teraz od kilku tygodni stosuję wcierkę z dutasterydem 0,05% z trichosolem co tydzień 2ml. Póki co 0 skutków ubocznych. Pisząc dokładniej użyłem wcierki 3 razy przed przeszczepem, który miałem 12 kwietnia. Potem wznowiłem 12 dni po przeszczepie. Nie wiem czy są efekty, bo wiadomo przeszczep trochę miesza. Na finie miałem baby hair na froncie włosów, a teraz tam są przeszczepione włosy, więc nie wiem :D

A ile razy w tygodniu smarowales? I jakie to były skutki?, ja delikatnie chyba z cztery kropelki max trzy razy w tygodniu, środek głowy głównie i zakola nakładam, żeby nie wyleciał bo miałem same zakola.i gniazdo robione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Patro1995 napisał:

A ile razy w tygodniu smarowales? I jakie to były skutki?, ja delikatnie chyba z cztery kropelki max trzy razy w tygodniu, środek głowy głównie i zakola nakładam, żeby nie wyleciał bo miałem same zakola.i gniazdo robione ;)

Topical fin co drugi dzień 1ml proporcje te same co Ty. Tabletki 1mg co drugi dzień. Skutki uboczne to znacznie obniżone libido, gorsze orgazmy itd. Teraz czuje się normalnie. Czytałem o teorii, że dut ma tak duże cząstki, że ledwo co dostaje się do krwiobiegu przez co obniża dht w skalpie o 80-90%, a w osoczu o 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bodzix1809 napisał:

Topical fin co drugi dzień 1ml proporcje te same co Ty. Tabletki 1mg co drugi dzień. Skutki uboczne to znacznie obniżone libido, gorsze orgazmy itd. Teraz czuje się normalnie. Czytałem o teorii, że dut ma tak duże cząstki, że ledwo co dostaje się do krwiobiegu przez co obniża dht w skalpie o 80-90%, a w osoczu o 10%.

To może przez te tabletki za bardzo podkręciłes mogłeś używać tylko topicala może by nie weszło aż tak mocno, chociaż kto wie. Tak wiem wiem, ale póki co jadę z tym, zobaczymy co będzie, też Andora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Patro1995 napisał:

To może przez te tabletki za bardzo podkręciłes mogłeś używać tylko topicala może by nie weszło aż tak mocno, chociaż kto wie. Tak wiem wiem, ale póki co jadę z tym, zobaczymy co będzie, też Andora?

Najpierw używałem tabletek jakiś czas i gdzieś po dwóch tygodniach weszły uboki. Potem przeszedłem na (tylko) wcierkę i też dopiero po około tygodniu czy dwóch weszły uboki. Tak, też Andora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bodzix1809 napisał:

Najpierw używałem tabletek jakiś czas i gdzieś po dwóch tygodniach weszły uboki. Potem przeszedłem na (tylko) wcierkę i też dopiero po około tygodniu czy dwóch weszły uboki. Tak, też Andora.

A wierzysz w teorie jakiś stanów depresyjnych żeby w jakikolwiek sposób to mogło wpływać na samopoczucie? Średnio mi się chce wierzyć w te pierdoły, ale jednak każdy ma obawy w każdej formie xd chyba że to depresja na zasadzie że mi nie staje i wtedy się robią problemy 😂 lub no powiększone cyce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Patro1995 napisał:

A wierzysz w teorie jakiś stanów depresyjnych żeby w jakikolwiek sposób to mogło wpływać na samopoczucie? Średnio mi się chce wierzyć w te pierdoły, ale jednak każdy ma obawy w każdej formie xd chyba że to depresja na zasadzie że mi nie staje i wtedy się robią problemy 😂 lub no powiększone cyce 

W sensie, że uboki robią się przez stany depresyjne spowodowane strachem przez ubokami, a nie przez rzeczywiste działanie fina? Bo same stany depresyjne oczywiście wpływają na samopoczucie.

Na pewno nie w moim przypadku, bo myśląc o tych środkach mam w głowie tylko korzyści :D

W takich przypadkach nie dziwi mnie depresja :D U mnie na szczęście nie było aż tak ostro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bodzix1809 napisał:

W sensie, że uboki robią się przez stany depresyjne spowodowane strachem przez ubokami, a nie przez rzeczywiste działanie fina? Bo same stany depresyjne oczywiście wpływają na samopoczucie.

Na pewno nie w moim przypadku, bo myśląc o tych środkach mam w głowie tylko korzyści :D

W takich przypadkach nie dziwi mnie depresja :D U mnie na szczęście nie było aż tak ostro

No tak ale mi No głównie mi chodzi o to czy po samym finie czy w tabletkach czy do smarowania, można po prostu depresji dostać i czy to może wpływać na humor, oraz psychikę, jak uważasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patro1995 napisał:

No tak ale mi No głównie mi chodzi o to czy po samym finie czy w tabletkach czy do smarowania, można po prostu depresji dostać i czy to może wpływać na humor, oraz psychikę, jak uważasz ?

Nie mam zielonego pojęcia. Nie czytałem artykułów o tym. Wychodzę z założenia, że jeśli nie ma uboków szczególnie "na dole" to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Patro1995 napisał:

No tak ale mi No głównie mi chodzi o to czy po samym finie czy w tabletkach czy do smarowania, można po prostu depresji dostać i czy to może wpływać na humor, oraz psychikę, jak uważasz ?

Można. A5R jest neuroprzekaznikiem ale fin blokuje jeszcze kilka innych mniej istotnych dla wlosów ale istotnych dla ukladu nerwowego. Depresja , bezsenność , otępienie to sie moze zdarzać. Szanse na to rosą kiedy ma sie dodatkowo niski testosteron. Podobnie rzecz ma sie do topicali - one tak samo sie dostają do obiegu. Dlatego aby uniknac ubokow nalezy używac precyzyjnie stezenia i ilosci ktora nigdy nie powinna przekraczas 1mg na dobowa aplikacje. Wowczas uboki sa minimalne. Topical fin potrafi dzilalac  nawet przy niezwykle niskich steżeniach np 0.025% i mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotr1281 napisał:

Podobnie rzecz ma sie do topicali - one tak samo sie dostają do obiegu. Dlatego aby uniknac ubokow nalezy używac precyzyjnie stezenia i ilosci ktora nigdy nie powinna przekraczas 1mg na dobowa aplikacje

Ja od lat jade na 2.5% topicalu :) i zero ubokow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile go dajesz? On ma taką samą redukcje  serum dht co tableka 1mg więc nie wiem czy jest sens za to przeplacac

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piotr1281 napisał:

Ile go dajesz? On ma taką samą redukcje  serum dht co tableka 1mg więc nie wiem czy jest sens za to przeplacac

Po tabsach mialem uboki, stad przerzucilem sie na wersje topical. Na tabsach mialerm duzo wiekszy spadek w serum niz na topicalu mam. Na topicalu serum malo co spadlo  natomast wlosy nie leca (maks 2 wlosy znajde przy myciu glowy, kiedys bylo ich po 20scia). Nakladam jedna "porcje" co przeklad sie na 2.5 mg fina. Niebawem bede z ciekawosci robil biopsje skory glowy zobaczymy ile dht wujdzie tam ale jak dla mnie topicsl dzial super przy zerowych ubokach z tym ze ja duzo regularnei cwicze i zdrowo jem a to wiadomo robi duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja póki co nie będę używał nic, chciałem się zmusić bo jestem po przeszczepie zakoli i gniazda , nie środka głowy, więc może wylecieć za jakiś czas odpukac, postawie na szampon z palmą od trychologa oraz inne naturalne produkty tak samo olejek z pipetą, miałem kiedyś depresję, dalej się zmagam z nerwicą lękowa więc dla mnie to całkiem inne przedsięwzięcie niż dla reszty pewnie, bo ciężko o spokój emocjonalny, będę się skupiał na tym, a kiedyś jak będzie trzeba najwyżej poprawie, ale życzę wszystkim jak najlepiej i jak ktoś.chce mogę po taniości sprzedać tą butelkę psiknalem z 6,7 razy 100 ml trichosol 0,025 Fin, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2022 o 20:02, Patro1995 napisał:

Siema, jestem rok po przeszczepie włosów, ale miałem tylko zakola i gniazdo, więc środek może mi wyłysiec, postanowiłem zacząć używać topical Fina, zamówiłem z Andory, 100 ml 0,025% Fin, trichosol, chyba dużo ludzi zna tą aptekę z tego forum. Robiłem kiedyś badania dht miałem mega dużo poza normą, więc to na pewno jest przyczyną, głównie pytam o to czy komuś pomogło i zatrzymał łysienie, zauważył pogrubienie włosów i jak ze skutkami ubocznymi, skoro myślę psikac trzy razy w tygodniu, dodam że mam nerwicę i się bardzo nakręcam na cokolwiek co chce brać, już chyba przed jakimkolwiek lekiem mam skutki uboczne, taka psychika, a jednak nie chce być łysy 😏 liczę na rozwój tematu i pozdrawiam, do całej kuracji dodaje szampon essence z palmą sabałowa od trychologow z Włoch który też ma za zadanie obniżać dht w skórze głowy, trzymam go z 15 minut na głowie, potem dopiero spłukuje całość. Jeśli chcecie zdjęcia produktów chętnie podlinkuje, tak samo głowy .

Podlinkuj ten szampon :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2022 o 11:43, bodzix1809 napisał:

Topical fin co drugi dzień 1ml proporcje te same co Ty. Tabletki 1mg co drugi dzień. Skutki uboczne to znacznie obniżone libido, gorsze orgazmy itd. Teraz czuje się normalnie. Czytałem o teorii, że dut ma tak duże cząstki, że ledwo co dostaje się do krwiobiegu przez co obniża dht w skalpie o 80-90%, a w osoczu o 10%.

Dut topical dostał mi się do obiegu po 3 miesiącach i zbił mi testosteron z 560 d0 149 potwierdzone wszystko badaniami nie ze sobie wkrecilem czy coś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz641 napisał:

Dut topical dostał mi się do obiegu po 3 miesiącach i zbił mi testosteron z 560 d0 149 potwierdzone wszystko badaniami nie ze sobie wkrecilem czy coś 

Jeśli dobrze pamiętam to widziałem kiedyś Twój opis tej sytuacji i miałeś uboki przy tym.

Ja pewnie zrobię jakieś badania okresowe niedługo, ale póki czuje się dobrze. Już używam ponad 3 miesiące z krótką przerwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie robicie samodzielnie topical fina, przecież na necie i na yt jest od uja instrukcji jak to zrobić, wszystkie składniki macie w Polsce dostępne wychdozi taniej i stały dostęp do surowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2022 o 22:23, arkadiusz098 napisał:

a czemu nie robicie samodzielnie topical fina, przecież na necie i na yt jest od uja instrukcji jak to zrobić, wszystkie składniki macie w Polsce dostępne wychdozi taniej i stały dostęp do surowców

Ale nikt nie wie czy to sprawdzone jak mieszasz minoxidil z tymi tabletkami, to nie jest jakos potwierdzone naukowo xD wiem ze duzo ludzi tak robi bo sam tak robilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 08:55, stigman88 napisał:

Podlinkuj ten szampon :)

Nie da się go dostac w sklepach, przez Trychologa albo z Włoch  --> https://www.hairpharma.pl/przeciw-lysieniu-i-na-porost-wlosow/367-exence-serenoa-szampon.html  

 

Dokładnie ten mam, włosy nie lecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Patro1995 napisał:

Ale nikt nie wie czy to sprawdzone jak mieszasz minoxidil z tymi tabletkami, to nie jest jakos potwierdzone naukowo xD wiem ze duzo ludzi tak robi bo sam tak robilem

są inne mieszanki nie koniecznie minox, ale na bank w minoxie działa tak samo bo i czemu miał by nie działać od tej kupnej z neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...