free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, lekarz zapisał mi minoxidil w tabletkach. Tabletki są robione w aptece. Czy to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie? W załączniku przesyłam zdjęcie przedstawiające skład tabletek. Pozdrawiam

minoxidil.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


@tommek86Dawka minoxidilu to 5 mg/tabletka - poniżej stosowanych w leczeniu nadciśnienia. 

Na czas trwania kuracji powinno hamować wypadanie włosów i wzrost nowych - WSZĘDZIE na ciele.

Żaden lek nie jest w 100% bezpieczny. Mogą wystąpić efekty uboczne, lecz dawka jest naprawdę niska w porównaniu do tych stosowanych kiedyś bądź do tych stosowanych doustnie. Nie ma się czego bać.

Dodatkowo przemyśl dodanie jakiegoś blokera androgenów w zależności od stopnia zaawansowania łysienia jeżeli chciałbyś zapewnić wyższą skuteczność.

Edytowane przez Patryk668
Brak zawołania autora, rozwinięcie tematu.

Mam dostępne RU58841/ FIN topical

t.me/haircarepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie stosuje finasteryd. Po zaprzestaniu kurczaki minoxidilem włosy, które urosły wypadają? Może się pojawić linienie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tommek86 Zależy od tego jak długo Twoja kuracja będzie trwała. Ale ogólnie, włosy które wyrosły dzięki minoxidilowi po zaprzestaniu przyjmowania minoxa mogą wypaść z uwagi na to że będą niedożywione.


Mam dostępne RU58841/ FIN topical

t.me/haircarepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta, specjalista ds wypadania włosów oraz przeszczepów. Myślę że może również wystawić receptę przez neta. Sam zaproponował. Była to wizyta prywatną. Mogę podać namiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2022 o 20:28, tommek86 napisał:

Witam, lekarz zapisał mi minoxidil w tabletkach. Tabletki są robione w aptece. Czy to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie? W załączniku przesyłam zdjęcie przedstawiające skład tabletek. Pozdrawiam

minoxidil.jpg

Dałbyś namiary na lekarza, który wystawił Ci tę receptę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam pytanie, ma ktoś może sprawdzone źródło tabletek z minoxem? Lekarz którzy przypiszę, albo jakieś zamówienia zza granicy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja stosuję minoksydyl od ponad pół roku. Najpierw przez dwa miesiące w dawce 2mg, a potem 5mg. Lek robiony recepturowo w aptece. Efekty są na prawdę bardzo dobre. O wiele lepsze niż po wcierkach zawierających minoksydyl. Zawierają alkohol, który często podrażnia skórę. Przy rozpoczęciu terapii miałem robioną trichoskopię, potem po czterech miesiącach, żeby zobaczyć reakcje organizmu i efekty - na skalpie pojawiło się wiele nowych mieszków z włosami! 
Przede mną jeszcze terapia miejscowym finasterydem, żeby zablokować miniaturyzację mieszków i wypadanie. Wszystkim, którzy się zastanawiają nad terapią minoksydylem i chcą zachować włosy - polecam. Warto wydać te 250-300 zł u dermatologa-trychologa, a potem kontynuować leczenie długofalowo i poprosić o receptę na lek lekarza rodzinnego. Polecam od trychologa poprosić o kartę z wizyty i diagnozą łysienia, żeby dać ją lekarzowi POZ - wtedy będzie miał podstawę, że może wypisać recepte na minoksydyl, a wy oszczędzacie kasę za kolejną wizytę u trychologa ;-)

Edytowane przez Michal_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

na skalpie pojawiło się wiele nowych mieszków z włosami! 

włosów, nie mieszków - z tego sformułowania można wywnioskować, że pojawiły się nowe mieszki - a to nie jest możliwe.

 

Cytat

Przede mną jeszcze terapia miejscowym finasterydem

no to będziesz miał problem, żeby ocenić, czy finasteryd działa - skoro zacząłeś od minoxidilu i będziesz miał dalej dobre efekty - skąd będziesz wiedział, że finasteryd cokolwiek daje i wystarczająco blokuje DHT?

 

PS. Nie to, że się czepiam, po prostu prostuję te "rewelacje". Pozdrawiam :)

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2023 o 11:24, Michal_ napisał:

Cześć.

Ja stosuję minoksydyl od ponad pół roku. Najpierw przez dwa miesiące w dawce 2mg, a potem 5mg. Lek robiony recepturowo w aptece. Efekty są na prawdę bardzo dobre. O wiele lepsze niż po wcierkach zawierających minoksydyl. Zawierają alkohol, który często podrażnia skórę. Przy rozpoczęciu terapii miałem robioną trichoskopię, potem po czterech miesiącach, żeby zobaczyć reakcje organizmu i efekty - na skalpie pojawiło się wiele nowych mieszków z włosami! 
Przede mną jeszcze terapia miejscowym finasterydem, żeby zablokować miniaturyzację mieszków i wypadanie. Wszystkim, którzy się zastanawiają nad terapią minoksydylem i chcą zachować włosy - polecam. Warto wydać te 250-300 zł u dermatologa-trychologa, a potem kontynuować leczenie długofalowo i poprosić o receptę na lek lekarza rodzinnego. Polecam od trychologa poprosić o kartę z wizyty i diagnozą łysienia, żeby dać ją lekarzowi POZ - wtedy będzie miał podstawę, że może wypisać recepte na minoksydyl, a wy oszczędzacie kasę za kolejną wizytę u trychologa ;-)

Możesz wrzucić jakieś fotki zanim zacząłeś kurację oraz w trakcie zażywania minoxa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2023 o 11:47, komandos2137 napisał:

podbijam pytanie, ma ktoś może sprawdzone źródło tabletek z minoxem? Lekarz którzy przypiszę, albo jakieś zamówienia zza granicy?

Ja dostałem na receptę - dermatolog z Krakowa Małgorzata Fuchs - lekarz ma bardzo dużą wiedzę i sporo wiedział np. o tym, żeby Minoxidil działał to w skórze głowy musi być enzym sulfotransferazy. Mało który dermatolog (w sumie chyba jeszcze nie trafiłem) miał taką wiedzę. Jeszcze nie stosowałem, bo waham się z kilku powodów, ale też jestem ciekaw osób, które przyjmują jak z efektami - zwłaszcza w porównaniu z płynem, czy jest zauważalna różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2023 o 11:47, komandos2137 napisał:

podbijam pytanie, ma ktoś może sprawdzone źródło tabletek z minoxem? Lekarz którzy przypiszę, albo jakieś zamówienia zza granicy?

 

Są dostępne za granica, wysyłka droga. Ktoś się składa  na wspólne zamówienie? Ewetualnie może ktoś ma dostępne w PL?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda z porostem owłosienia na ciele po takich tabletkach? Mi na rękach np pociemniało sporo po samym topicalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...