free web hit counter Skocz do zawartości
chcialbymwlosy

Klinika Przybylski 2979 graftów FUE

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.06.2022 o 13:49, Antydonor napisał:

Jeżeli chodzi o polskie ,to najlepiej prandecki robi donor.

Może poprostu pobiera najmniej graftów bo więcej nie umie ? Generalnie istnieje powszechna zasada że im mniej tym bezpieczniej tyle że nie o to chodzi żeby pobrać 1500 jak można przy zachowwniu pełni bezpieczeństwa np. 4000. Efekty forum mówią same za siebie. Zabiegów na poziomie 3500-4500 jest mnóstwo i osoby które się im poddały są w zdecydowanej większości zadowolone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu pobieranie więcej niż 3000 graftow w jednej sesji jest nieodpowiedzialne ze strony kliniki i naraża pacjenta na gorszy odrost i zniszczenie donoru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kloocu napisał:

A może po prostu pobieranie więcej niż 3000 graftow w jednej sesji jest nieodpowiedzialne ze strony kliniki i naraża pacjenta na gorszy odrost i zniszczenie donoru??

Patrząc na wyniki tego forum to nie jest prawda. Kiedyś robiłem research w tej kwestii, poszukam i wrzucę. Generalnie wyniki mówią że granice które podałem są dość bezpieczne i w zasadzie istnieje niewielkie niebezpieczeństwo uszkodzenia strefy dawczej. Inna sprawa że osoby które to robią muszą dysponować odpowiednią wiedzą praktyczną i jest to kwestia indywidualna u każdego człowieka - pacjenta. Być może najlepiej pobierać 5 × po 1000 graftów tylko kogo byłoby na to stać i chciało się tak długo czekać (zakładając roczną przerwę pomiędzy zabiegami). Problemy z zapaleniem mieszków włosowych czy przeoranym donorem występowały i były udokumentowane w szczególności przy dużych zabiegach. (najczęściej ponad 5500 graftów). Należy też pamiętać że czasem są wyjątkowe sytuacje że dana osoba może dysponować tak wyjątkową strefą dawczą że 5500 też będzie bezpieczne. Widać jakie kliniki robią praktycznie zawsze zabiegi 1500-3000, 3500-4500, czy bardzo duże zawsze ponad 4500 do 6000. Życie to i tak potem zweryfikuje wraz ze wstawianymi relacjami  kto ma rację a kto zalicza wtopy. Od tego są zdjęcia na tym forum żeby było to udokumentowane i każdy osobiście mógł się do tej kwestii odnieść i samemu wyciągnąć wnioski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ilość to jedno, jednak zarządzanie donorem jest kluczowe - to po prostu sztuka iluzji tj. pobrać tak żeby w każdym miejscu było mniej, lecz proporcjonalnie.

Tutaj co prawda bardzo obfity donor, ale nadal, pobrane ponad 12k i wygląda to estetycznie nawet gdy krótko ścięte:
https://www.hairtransplantation.bg/index.php/bg/event/12620-SIY#&gid=gallery6e8e6d8c7f38600ab87c5a2c647c6f33&pid=4019

Tutaj pobrane 2400 i nawet skin fade jest możliwy:
https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/63190-2413-with-dr-bisanga-bhr/page/2/#comment-642757

Filmik z kliniki doktora Bisangi dobrze to omawia:
https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/64454-bhr-fue-maximise-your-donor-optimal-healing-ability-to-shave-short/

Dlatego mój przypadek pozostawia wiele do życzenia tj. w niektórych miejscach grafty zostały pobrane koło siebie w taki sposób, że blizny nachodzą na siebie i tworzy to niepoprocjonalny efekt wizualny oraz powoduje, że donor gorzej się regeneruje.

Edytowane przez chcialbymwlosy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, chcialbymwlosy napisał:

Ilość to jedno, jednak zarządzanie donorem jest kluczowe - to po prostu sztuka iluzji tj. pobrać tak żeby w każdym miejscu było mniej, lecz proporcjonalnie.

Tutaj co prawda bardzo obfity donor, ale nadal, pobrane ponad 12k i wygląda to estetycznie nawet gdy krótko ścięte:
https://www.hairtransplantation.bg/index.php/bg/event/12620-SIY#&gid=gallery6e8e6d8c7f38600ab87c5a2c647c6f33&pid=4019

Tutaj pobrane 2400 i nawet skin fade jest możliwy:
https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/63190-2413-with-dr-bisanga-bhr/page/2/#comment-642757

Filmik z kliniki Bisangi dobrze to omawia:
https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/64454-bhr-fue-maximise-your-donor-optimal-healing-ability-to-shave-short/

Opisałeś to w punkt ! Czasem nawet przy 1500 pobranych graftów można zepsuć temat i kliniki które sobie z tym nie radzą mają poprostu najzwyczajniej problemy. Takie jest życie niestety. Najmniej korzystna sytuacja dla pacjentów to małe ilości pobrań i częste uszkodzenia donoru czy niski growth rate. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po próbie u Dr. p wciąż czekam na wynik, chociaż fakt że nie miałem dokonanej oceny donoru, wyliczenia liczby  graftow na cm 2 to trochę lipa... To jest jednak podstawa i punkt wyjścia przy planowaniu Lini i długofalowej strategii dla pacjenta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, kloocu napisał:

 

Ilości graftow które można bezpiecznie pobrać determinuje natura a nie zdolności chirurga 

 

Edytowane przez kloocu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość graftów które można pobrać bez negatywnego efektu wizualnego determinuje natura i zdolności chirurga. Często to drugie w szczególności przy pierwszych przeszczepach jest nawet ważniejsze. Nie bez powodu u niektórych po 3k graftów widać nierównomierność pobrania ("plamy") a u niektórych wszystko jest proporcjonalne (przykłady podałem kilka postów wyżej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220715_154548.thumb.jpg.aa8a6be204f6f808613fe577048b4e9d.jpg

IMG_20220715_154348.thumb.jpg.3fd4efe808577560cd2ae00c5b4052d6.jpg

8,5 miesiąca, włosy zdaje się, że są minimalnie grubsze, lecz odnośnie gęstości wiele się nie zmieniło. Tak jak pisałem w poprzednich postach, niestety nie bardzo widać przypadki wyrastania znacznej ilości włosów po 6/7 miesiącu. Widać też grafty wielowłosowe w linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim wypadku kilka tych błędów się nazbierało, grafty wielowłosowe w linii, ekstracja graftów bez zachowywania odstępów (nachodzące na siebie blizny) oraz uszkodzenie naczyń krwionośnych podczas implantacji co prowadzi do powstania dużych strupów i ogranicza dopływ krwi do graftów.

Rozmawiałem też z doktorem Przybylskim telefonicznie, oferował mi poprawkę. Odnośnie ekstrakcji graftów koło siebie skomentował, że przy długich włosach nie będzie tego widać, dlatego nie zwraca na to uwagi. Problem tylko, że włosy muszą być wtedy naprawdę dłuższe żeby nie było widać plam (nierówności), a przy kolejnych zabiegach trzeba szukać gęstych przestrzeni i omijać te już za mocno wykorzystane. Ciężko to nazwać wykonaniem zabiegu z najwyższą starannością.

Nadal nie jestem też pewien odnośnie ilości przeszczepionych graftów, z rozmowy z dotkorem wynika że pobrał 2979 graftów, lecz pierwszego dnia około 100-150 graftów dwuwłosowych zostało podzielone na jednowłosowe aby utworzyć linię - oznacza to, że ostatecznie około 3100 graftów powinno zostać wszczepionych. Spróbowałem je policzyć,  ale w obszarze biorczym była też pewna ilość włosów natywnych:
_before3.thumb.jpg.4babc7700d8831b508160d5f98c9faa9.jpg

_before.thumb.jpg.2c030f04b9d502cad57b746c979e69d4.jpg_before3.thumb.jpg.d747fcd44250b496d22ef682a4a9ced1.jpg


Tutaj efekty liczenia:
grafty_1.thumb.jpg.e4c91bc19603d1726a32a1ac99c992c3.jpggrafty_2.thumb.jpg.e9501bf90126536bd2ec4b032679f098.jpg

grafty_3.thumb.jpg.ce6da9b63040b8ea03a5d5907c4d2e6f.jpg

Tutaj też link do pliku PDF z lepszą jakością zdjęć z liczeniem: https://drive.google.com/file/d/1YLwzVt2FEqD2hz9zQXC1MUiqyeT9PNAK/view. Z wyliczeń wychodzi około 2600 graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, chcialbymwlosy napisał:

Rozmawiałem też z doktorem Przybylskim telefonicznie, oferował mi poprawkę. Odnośnie ekstrakcji graftów koło siebie skomentował, że przy długich włosach nie będzie tego widać, dlatego nie zwraca na to uwagi.

 

Czyli jak ktoś chce nosić krótsze włosy, to nie do Andrzeja? 😆Jego odpowiedź, to jakiś nieśmieszny żart.

a czy to prawda, że nie dość że się płaci u niego 20-30 koła za przeszczep, to jeszcze kasuje dodatkowo za jedzenie? 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg miałeś wykonywany tym nowym sprzętem?


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli narzędzie do ekstrakcji WAW FUE? Jeżeli o to chodzi, to tak. A jak Twój ostateczny efekt po przeszczepie? Jak oceniasz procent odrostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2022 o 22:01, looksmatters napisał:

Czyli jak ktoś chce nosić krótsze włosy, to nie do Andrzeja? 😆Jego odpowiedź, to jakiś nieśmieszny żart.

a czy to prawda, że nie dość że się płaci u niego 20-30 koła za przeszczep, to jeszcze kasuje dodatkowo za jedzenie? 

Teraz to już sam nie wiem co o tym myśleć. Masa negatywnych opinii ale jakieś pozytywne też się pojawiają. Akurat to że obiad jest w cenie zabiegu jest u niego na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, darek90 napisał:

Akurat to że obiad jest w cenie zabiegu jest u niego na plus. 

w 2020 mój obiad był dodatkowo płatny do 20 koła xDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dr Przybylski rekomendował mycie głowy po przeszczepie wyłącznie szamponem Johnson's Baby (bo jest delikatny), więc zamiast mieć na stanie dla pacjentów karton 100 szamponów (kosztuje 6zł z sztukę), musiałem go po przeszczepie szukać w aptece 😅 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia z finalnym efektem (ponad rok), niestety nic się nie zmieniło od 6/7 miesiąca (włosy są jedynie dłuższe):

2015981676_ht(6).thumb.jpg.aac59e8fd5e6af919a7007b4036f7ac9.jpg

ht.thumb.jpg.9ba1016db3c2795676c82eb562800ab6.jpgz.thumb.jpg.5a2f0cf6a6adb09b0f41e282a54f0c49.jpg

 

Byłem na konsultacjach w dwóch renomowanych klinikach za granicą, w obydwu miałem również wykonywane trychoskopie. Jednoznacznie stwierdzono, że zabieg nie należy do udanych:
- zostały wszczepione grafty wielowłosowe w linii, co tworzy nienaturalny efekt wizualny ("grube" grafty z przodu),

- nierównomiernie pobrane grafty z donoru (niektóre obszary są mocniej wyeksploatowane, a niektóe minimalnie),

- w częsci obszarów donoru ekstrakcje zostały wykonane bez zachowania odpowiednich odstępów co prowadzi do "nakładania" się blizn, czyli ograniczenia cyrkulacji krwi w tych obszarach (co ma znaczenie dla sąsiadujących włosów i ich kodnycji) i oczywiście gorszego efektu wizualnego gdy włosy nie są długie ("dziury" we włosach),

- widoczne jest uniesienie skóry przy części wszczepionych graftów ("odwrócony lejek", punktowe zgrubienia na skórze),

- procent odrostu jest niski.


Niestety też mój zapas donoru oceniono na około 1500 graftów które jeszcze można pobrać, a to stawia mnie w wyjątkowo trudnej sytuacji gdyż po uzupełnieniu zakoli nie będę miał żadnego zapasu na przyszłość.

Oczywiście w ramach wykonywania przeszczepów płacimy za wykonanie zabiegu, a nie za efekt, ale w mojej ocenie zabieg nie został wykonany z należytą starannością i nie spełnia standardów rynkowych. Podejmowałem próby kontaktu z doktorem Przybylskim żeby omówić opisane powyżej kwestie, sam kontakt był utrudniony gdyż doktor ignorował część moich wiadomość (musiałem wysyłać kilka wiadomości i dopominać się o odpowiedź), a jak jakąś odpowiedź dostawałem to pomijała odniesienie się do zaistniałych problemów. Ostatecznie, ignorując poruszane kwestie, doktor zaproponował zabieg "dogęszczający", lecz odmówiłem. W mojej sytuacji (bardzo ograniczony donor) byłoby to po prostu naiwne gdyż nikły odrost to tylko jeden problem, który powstał w ramach wykonywania zabiegu i ciężko wierzyć, że nagle wszystko byłoby wykonane tak jak należy.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już czas zacząć pozywać tych polskich papraków, bo biorą tylko kasę i zero odpowiedzialności.

Multigrafty w linii, donor overharvesting, słaby odrost, gdzie z lewej strony wygląda to na kilkanaście graftów/cm2. To są ewidentne błędy w sztuce przeszczepów włosów, które potwierdzą biegli specjaliści. Sprawa jest do wygrania, a myślę że pieniądze już takie, że jest o co walczyć. 

 

A patrzcie jaki donor managment robi np. Bruno Ferreira i to tylko dla 1288 graftów ;) 

 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic im nie zrobisz,takie mamy w Polsce prawo...podpisuje się u nas taki papierek przed zabiegiem,gdzie drobnym druczkiem jest napisane ,że jak Ci spierdoli chirurg życie to twoja wina .Zabezpieczają się kurwisyny,zero etyki lekarskiej.

Edytowane przez Antydonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...