free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiem, że takich tematów było wiele, bo sam czytam forum od dłuższego czasu ale może jesteście w stanie pomóc mi w decyzji a i dla innych będzie to wsparciem.

Generalnie przeglądając opinie na forum można dojść do wniosku że jeśli przeszczep to w turcji a jeśli w Polsce to u Przybylskiego w Kaliszu.

Teraz jednak jak widać w ostatnich wątkach pojawiło się sporo negatywnych komentarzy odnośnie efektów u Przybylskiego.

Czy uważacie że nikt w Polsce nie robi dobrze zabiegów? Czy np Turkowski z OT CO Clinic, Ambroziak albo inni nie są dobrymi fachowcami?

Znam oczywiście opinie że w Polsce to zapałki wbite w g. bo mała gęstość. Ale przy założeniu że zabieg miałby być na taką samą ilość graftów co u Przybylskiego to czy jest jakaś alternatywa w Polsce?

A jeśli jesteście przekonani że nie i tylko Turcja to gdzie w Waszej opinii w cenie zbliżonej do PL? Tj 8-10 zl za graft?

 

Wiem że temat rzeka ale może ktoś ma szerszy ogląd sytuacji i tym samym pomoże bo tak naprawdę ktoś wchodząc teraz na forum może już być mocno zmieszany.

 

z góry dzięki!

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto robić w Polsce, nie rób sobie krzywdy jak inni. Byłem w Twojej sytuacji rok temu i chciałem uwierzyć w wizję że "nie może być tak źle w Polsce" i że "tym razem się uda". Nie uda się, a jak się uda to będziesz miał 60-70% efektu zamiast 90-100%. Zabierzesz sobie 2 lata życia, zniszczysz donor i ograniczysz pole manewru na przyszłość.

Jak chcesz tanio to Jack Stong Hair, nie wiem jakim cudem, ale na polskich włosach mają odrosty których legendarny doktor Couto by się nie powstydził. Jeżeli szukasz bardziej prestiżowych klinik, to potem nie ma "średnich" cen, zaczynają się raczej od 2,5 euro za graft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem opcje w PL, ponieważ kwestia finansów była dla mnie kompletnie nieistotna. A skąd się dowiedziałem o klinice? 2 youtuberow zrobiło sobie tam zabieg i patrząc na to jak wyglądali przed zabiegiem (jeden z nich miał całkiem łysą głowę a teraz ma włosy ;), to zdecydowałem się na konsultacje. A ze bylem wtedy jeszcze dosyć zielony w tym temacie, to doktor otworzył mi oczy chociażby na temat finasterydu, który jest często pomijany i potem wychodzą po czasie dramaty, gdy łysienie postępuje i zostają na głowie tylko przeczepione włosy.

Nie chce nikogo reklamować, bo to nie w moim interesie, a będąc w klinice widziałem sporo osób po przeszczepach, chociażby czekając na wizytę na osocze... wydaje mi się, ze to specyficzna grupa ludzi, którzy chcą zachować prywatność i nie chcą wynosić takich spraw na forum publiczne. A z relacji na forum widzę zdecydowanie zależność miedzy budżetem jak mogą przeznaczyć a rabatem jeśli zrobią relacje ze swojego zabiegu. Pośrednicy mocno cisną w marketing, wiec jest tego zdecydowanie więcej niż osób, które po prostu chcąc odzyskać włosy. A na forum cześć osób to traktuje jak zawody w udowadnianiu kto ma 'większego' :) i wygląda to w sumie jak na każdym inny forum, gdzie ludzie się licytują kto ma lepsze auto, droższy zegarek czy ile zarabia :)

Pomijam już kwestie bariery językowej, przelotów samolotem, nerwów żeby nie uszkodzić graftow i ogólnie tego, ze będąc w PL od razu można (albo po nocy w hotelu) jechać od razu do domu, wiec ja sobie nie wyobrażam być wtedy w innym kraju, no ale każdy ma inne priorytety i przy odpowiedniej determinacji pewnie sa to wtedy mało ważne rzeczy, ale dla mnie akurat byly ważne.

Podsumowując, ja bym nie generalizował, ze tylko w jakimś kraju można zrobić jakiś zabieg, bo to nie zależny od kraju tylko od człowieka. A widziałem na własne oczy efekty ludzi po przeszczepach w PL jak i relacje osób, którym ktoś zniszczył włosy poza granicami PL.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barbaras a możesz pokazać swoje efekty po przeszczepie i podać nazwę kliniki? Byłbym wdzięczny.

Wydaje mi się że właśnie dużym problemem jest to że jak ktoś zrobi przeszczep i mu się on uda to nic o tym nie pisze stąd tak mało klinik w Polsce ma tu na forum jakieś wątki.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem juz po 40-tce, wiec u mnie to byla kwestia pozbycia sie zakoli, bez obnizania linii czola, jestem bardzo zadowolony.

Zdjęcie po lewej z 2017 roku, zdjecie po prawej to 10 miesięcy po zabiegu.

 

01(1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, speed201 napisał:

Robilem w JSH (6 miesiecy temu)  korone i praktycznie nic nie odrosło

Gdzieś przeczytałem, że korona odrasta później. Ile później, nie pamiętam. Też robiłem w JSH około 2 miesiące temu i póki co donor bez szału, ale może mam shock loss także czas pokaże

Edytowane przez bodzix1809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gregory10014 napisał:

Jak w ogóle można brać pod uwagę przeszczep w Polsce mając w Turcji o wiele lepsze kliniki i do tego taniej. Marnowanie czasu na bezproduktywną dyskusję. Wystarczy poświęcić jeden dzień na zgłębienie forum i wyciągnięcie wniosków. Mam nadzieję, że więcej takich durnych tematów nie powstanie. Do usunięcia.

Top 3 kliniki w Turcji według mnie:

1. Aisha Hair
2. Skymed
3. Jack Strong Hair

Nie wiem, która jest najlepsza, ale każda zrobi z Polaka zakolaka człowieka i będzie można bez kompleksów wyrywać p0lki witaminki. Ja poczekam jeszcze jakiś czas aż mi się trochę jeszcze przerzedzi góra i od razu lecę do kebabów. Jaką klinikę wybiorę? Na 100% jeszcze nie wiem, ale na dzień dzisiejszy w moim serduszku na pierwszym miejscu jest Skymed. Peace!

należy poszerzyć horyzonty, w żadnej nie ma Doktora, z czego jedna to nazwa Polska.

 

TOP 3

1. ASMED

2. HLC

3. Bicer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Aisha Hair
2. Skymed
3. Jack Strong Hair

Nic innego nie ma na na świecie że na forum tylko te 3 kliniki? Przez ostatni czas non toper xD

Można by pomyśleć że te ostatnie relacje to pseudo fotomontaż ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Joe.Tillman napisał:

należy poszerzyć horyzonty, w żadnej nie ma Doktora, z czego jedna to nazwa Polska.

 

TOP 3

1. ASMED

2. HLC

3. Bicer

Wskaż mi prosze chociaż jednego polskiego lekarza, ktory potrafi zrobić HT? Pomijam juz Andrzeja i ewentualnie Kieracha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gregory10014 napisał:

@kloocu to zaproponuj coś od siebie, poparte dobrymi relacjami, a nie jak zwykle malkontenctwo. Ja jestem jak najbardziej za poszerzeniem horyzontów w tym temacie i z niecierpliwością czekam na opinie wybitnych ekspertów.

Dlaczego się tak urażasz, robiłeś w którejś z wymienionych klinik zabieg? Czy walczysz o ich dobre imię zupełnie bezinteresownie? 

Ja tylko stwierdzam fakt że wysypało nagle sporo relacji z ww. Klinik ze wspaniałymi rezultatami ;) 

Na ten moment jedyna klinika, którą mogę polecić po efektach, doświadczeniu (robią zabiegi od 2000) to Feriduni Belgia.

Za kliniką dla siebie rozglądam się od 10 lat, na szczęście u mnie proces postępuje wolno :D 

Do tej pory miałem tylko mini próbny zabieg na 300 graftow w moje gorsze zakole, zabieg był w Polsce... Na ten moment Czekam na efekty. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, gregory10014 napisał:

Jak w ogóle można brać pod uwagę przeszczep w Polsce mając w Turcji o wiele lepsze kliniki i do tego taniej. Marnowanie czasu na bezproduktywną dyskusję. Wystarczy poświęcić jeden dzień na zgłębienie forum i wyciągnięcie wniosków. Mam nadzieję, że więcej takich durnych tematów nie powstanie. Do usunięcia.

Top 3 kliniki w Turcji według mnie:

1. Aisha Hair
2. Skymed
3. Jack Strong Hair

Nie wiem, która jest najlepsza, ale każda zrobi z Polaka zakolaka człowieka i będzie można bez kompleksów wyrywać p0lki witaminki. Ja poczekam jeszcze jakiś czas aż mi się trochę jeszcze przerzedzi góra i od razu lecę do kebabów. Jaką klinikę wybiorę? Na 100% jeszcze nie wiem, ale na dzień dzisiejszy w moim serduszku na pierwszym miejscu jest Skymed. Peace!

Te które wymieniłeś to bardziej budżetowe kliniki aniżeli najlepsze. Ja zrobiłem w JSH. Czy dobrze? Okaże się niedługo bo 3,5 miesiąca za mną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dandinho napisał:

w jakiej klinice robiles ten mini zabieg ?

Dam znać po końcowym efekcie, zabieg mały, punktowy, mam całą dokumentację foto, łatwo policzyć ilość graftow które zostały przeszczepione na 1 cm 2, zobaczymy ile % wyrośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieracha też przy wyborach bierzecie pod uwagę? Na foto relacjach efekty były przyzwoite , chociaż ekspertem nie jestem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dam znać po końcowym efekcie, zabieg mały, punktowy, mam całą dokumentację foto, łatwo policzyć ilość graftow które zostały przeszczepione na 1 cm 2, zobaczymy ile % wyrośnie. 

 

To napisz mi na pw a pozniej po koncowym efekcie na forum 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto robić przeszczepu włosów w :

1. Polskich klinikach. Poziom jest tutaj bardzo słaby. 

2. W 99% Tureckich klinik, gdzie doktora przy zabiegu to nie zobaczycie, nawalą wam tych graftów 4000-5000, przyjmie się z tego 70%, zaorają donor i będzie jako tako. Na poprawkę to donoru już nie będzie. Większość może i będzie zadowolona, bo efekt będzie lepszy niż giga zakola, które mają obecnie :D Ale jakość będzie dokładnie taka za jaką płacicie - czyli All Inclusive. Byliście kiedyś na wczasach all inclusive i kojarzycie jakiej jakości alkohol serwują w barze? Ta sama historia. 

Warto robić przeszczepy w klinikach, które 

1. Mają doświadczonego doktora po studiach medycznych, który będzie robił slitsy/incisions (nacięcia). Jest to bardzo ważne, musi to być zrobione z chirurgiczną precyzją, bo od  tego zależy na jakiej głębokości będzie osadzony graft , w jakim kierunku będą rosły włosy, jakie będzie zagęszczenie. 

2. Potrafią robić temples (skronia) i mają to udokumentowane wieloma przykładami oraz na forach pacjenci wrzucali wiele przykładów udanych zabiegów ze skroniami. Dlaczego? Bo robienie skroni jest najtrudniejszą robotą jeżeli chodzi o przeszczep, więc tylko top kliniki to dobrze ogarniają. 

3. Zalecają branie finasterydu/dutasterydu i wielokrotnie to powtarzają. Świadczy to o tym, że zależy klinice na długoterminowym efekcie u klienta, a nie chcą tylko wziąć hajs, a z włosami niech się dzieje co chce. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zgadza się.

2. Poniekąd zgoda ale to kwestionuje w 99% jakiekolwiek HT bo nie każdy ma 50 tyś żeby zrobić sobie włosy. Idąc drogą cena jakość i tak wychodzi zabieg w Turcji i tak w 90% na zasadzie opinii np z tego forum i tak 90% zabiegu robią technicy.

__

1. W tureckich klinikach z polskimi opiekunami z tego forum dokładnie tak jest, że przy FUE ten które ma ukończone studia medyczne robi nacięcia. Nie wnikam czy jest to spowodowane prawem jak w Polsce, że tylko ta osoba może dzielić tkanki czy chodzi o to że w ogóle ma jakiekolwiek pojęcie o HT. Przy DHI całość robi technik a lekarz jedynie obserwuje.

2. Kwestia kształtu głowy i naturalnego układu włosów bo u niektórych w ogóle to jest totalnie zbędne miejsce do wbijania graftów. Tak, jest to najtrudniejsze bo w 90% przypadków są to wbite pojedyncze zapałki w miejsce bardzo widoczne i kończy się to albo codziennym goleniem na zero albo laserowym usunięciem.

3. Zalecają wszyscy ale odpowiedz sobie na pytanie czy jak boli cię ząb to chcesz całe życie brać środki przeciwbólowe czy po to idziesz go wyrwać by mieć z nim spokój? Jakakolwiek chemia czy to fina czy nawet głupi loxon - coś daje ale nie zatrzyma w 100% postępu wypadania włosów ani też nowych na stałe nie wychoduje.


Podsumowując: twoja wizja HT opiera się o FUE robionego u Ferudiniego i branie fina do końca życia by cieszyć się super efektem. Wizja fajna ale większość ludzi nie ma ani pieniędzy ani chęci na taką zabawę.

Moja wizja: każdy musi sobie odpowiedzieć sam co chce osiągnąć, w jakim jest wieku, jaki stopień NW posiada aktualnie. Jeśli nie ma się dużego budżetu np do 15 tyś zł, jest się stosunkowo młodym 20-40 lat, włosy jeszcze nie wypadły całkowicie a kształt głowy nie pasuje do golenia się na zero to lepiej wydać w tureckiej klinice 15 i zrobić sobie tyle co się da np w dwóch zabiegach, jeden teraz drugi za rok dwa lata i nadal w ogóle mieć włosy niż ich nie mieć. Słusznie zauważyłeś, że " Większość może i będzie zadowolona, bo efekt będzie lepszy niż giga zakola, które mają obecnie " bo tu wchodzi element psychologiczny, samoakceptacji, samooceny, pewności siebie, przemijającej atrakcyjności. Zawsze lepiej mieć 4 palce dłoni niż 0 nawet jeśli nie jest się już idealnym mając ich 5. Przeorany donor? Jasne jest to ważne ale lepiej golić się do końca życia na zero lub mieć dłuższe włosy maskując białe plamki niż nie mieć włosów w ogóle a kiedy jak nie teraz 20-40 lat robić sobie zabieg i cieszyć się posiadaniem włosów? Co lepiej golić się na zero przez 20 lat zbierać kasę na zabieg w topowej klinice by w wieku 50-60 mieć włosy i nieprzeorany donor? Taki zabieg mimo wszystko to nie tylko łatanie kompleksów jak kobiety jak robią sobie sztuczne cycki i nie działa tak zero jedynkowo. Między innymi dlatego jest to forum, ludzie wrzucają relacje ze swoich zabiegów by za jak najmniejsze pieniądze zrobić jak najlepszy z jak najmniej przeoranym donorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario777 napisał:

 Poniekąd zgoda ale to kwestionuje w 99% jakiekolwiek HT bo nie każdy ma 50 tyś żeby zrobić sobie włosy. . Idąc drogą cena jakość i tak wychodzi zabieg w Turcji  (...)

Podsumowując: twoja wizja HT opiera się o FUE robionego u Ferudiniego i branie fina do końca życia by cieszyć się super efektem. Wizja fajna ale większość ludzi nie ma ani pieniędzy ani chęci na taką zabawę.

Można to zrobić za połowę taniej niż 50 koła zgodnie z moją wizją. Najlepsza cena/jakość jest w Indiach, a nie w Turcji i tam właśnie poleciałem. Wydałem razem z przelotami 24 koła na przeszczep 3514 graftów, co daje 6,83 za graft, cena lepsza niż w Polsce, a jakość o wiele lepsza. 

Jeżeli chodzi o branie fina, to oczywiście że należy brać do końca życia, jeżeli nie chce się mieć dziur za przeszczepionymi włosami i wyglądać komicznie jak na tym filmiku https://youtu.be/s5hZUTZm7HU?t=199

Znam z forów ludzi co biorą fina od 20 lat i dalej blokuje miniaturyzację. Nie widzę żadnego problemu w braniu fina długoterminowo, w długim terminie jeszcze mniej osób ma skutki uboczne. W przypadku chęci posiadania dziecka, można odstawić na jakiś czas. Ból zęba nijak się ma do łysienia androgenowego, jeżeli chcemy porównywać do innych chorób, to bardziej do np. cukrzycy, ktorą się leczy do końca życia. Loxon na pewno nie zatrzyma łysienia, bo jest stymulantem, a nie blokerem. 

Nie jest tak, że wszystkie kliniki zalecają brania fina/ duta, wiele klinik to bagatelizuje, nie uświadamia jakie to istotne w długim terminie i też ma takie podejście, że nie chce straszyć pacjentów, że taka terapia jest niezbędna, bo im po prostu zależy na zrobieniu przeszczepu i skasowaniu kasy. 

 

A jeszcze zapomniałem dodać, że kolejnym negatywnym sygnałem jest jak klinika robi więcej niż 3000 graftów jednego dnia. 

Edytowane przez looksmatters
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dandinho napisał:

W jakiej klinice robiles zabieg w Indiach ? Zrobisz foto relacje ?

W klinice Eugenix, doktor Priyadarshini Das, wybrałem ją na podstawie recenzji z hairrestorationnetwork. Samą klinikę natomiast odkryłem szukając informacji o przeszczepach na skronie i oni się w tym właśnie specjalizują: https://www.youtube.com/watch?v=tp_b4vuRgTk 

Tak, zrobię foto relację. 

 

Tutaj przykłady ich pracy

https://www.youtube.com/watch?v=WS9HJO2cZrs

https://www.youtube.com/watch?v=YRcUY1ac0AU

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2022 o 00:25, looksmatters napisał:

Można to zrobić za połowę taniej niż 50 koła zgodnie z moją wizją. Najlepsza cena/jakość jest w Indiach, a nie w Turcji i tam właśnie poleciałem. Wydałem razem z przelotami 24 koła na przeszczep 3514 graftów, co daje 6,83 za graft, cena lepsza niż w Polsce, a jakość o wiele lepsza. 

Jeżeli chodzi o branie fina, to oczywiście że należy brać do końca życia, jeżeli nie chce się mieć dziur za przeszczepionymi włosami i wyglądać komicznie jak na tym filmiku https://youtu.be/s5hZUTZm7HU?t=199

Znam z forów ludzi co biorą fina od 20 lat i dalej blokuje miniaturyzację. Nie widzę żadnego problemu w braniu fina długoterminowo, w długim terminie jeszcze mniej osób ma skutki uboczne. W przypadku chęci posiadania dziecka, można odstawić na jakiś czas. Ból zęba nijak się ma do łysienia androgenowego, jeżeli chcemy porównywać do innych chorób, to bardziej do np. cukrzycy, ktorą się leczy do końca życia. Loxon na pewno nie zatrzyma łysienia, bo jest stymulantem, a nie blokerem. 

Nie jest tak, że wszystkie kliniki zalecają brania fina/ duta, wiele klinik to bagatelizuje, nie uświadamia jakie to istotne w długim terminie i też ma takie podejście, że nie chce straszyć pacjentów, że taka terapia jest niezbędna, bo im po prostu zależy na zrobieniu przeszczepu i skasowaniu kasy. 

 

A jeszcze zapomniałem dodać, że kolejnym negatywnym sygnałem jest jak klinika robi więcej niż 3000 graftów jednego dnia. 

W końcu ktoś świadomy , nie myślałeś nad Dr Pradeep Sethi ? To najdroższy wybór ale robota solidna, inni tamtejsi lekarze z mniejszą renomą są tańsi. 

P.S. a na forum tylko Skymed , wciskają kit że pielęgniarka skończyła studia z pielęgniarstwa w wieku 18 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Dr Priyadarshini ze względu na najlepszy wariant cena/jakość. Jest to młoda ambitna doktor, która pracuje już w klinicie Eugenix ponad 6 lat, w tym roku awansowała na Senior doctora, szkolona oczywiście przez Sethi'ego i Arikę. Na hairrestoration znajduje się co raz więcej recenzji z jej zabiegów. Jestem bardzo zadowolony, że to ją właśnie wybrałem, świetnie się dogadywaliśmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2022 o 00:46, looksmatters napisał:

Wybrałem Dr Priyadarshini ze względu na najlepszy wariant cena/jakość. Jest to młoda ambitna doktor, która pracuje już w klinicie Eugenix ponad 6 lat, w tym roku awansowała na Senior doctora, szkolona oczywiście przez Sethi'ego i Arikę. Na hairrestoration znajduje się co raz więcej recenzji z jej zabiegów. Jestem bardzo zadowolony, że to ją właśnie wybrałem, świetnie się dogadywaliśmy. 

Sam wszystko zorganizowałeś czy przy pomocy jakiegoś biura? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...