free web hit counter Skocz do zawartości
novyon

Naturalny odrost - czy jest jakakolwiek szansa? Pytania do Piotra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z roku na rok coraz gorzej, bez jakiegoś toppika już właściwie nie da się zakryć skory głowy. Nie chce brać Fina i minoxa tez nie, wiec moje pytanie dla tej alternatywnej strony - czy jest jakiś schemat, którego mógłbym się trzymac i liczyć na dobry odrost? 
 

na dzień dzisiejszy suplementują różne suple, do tego teraz dorzuciłem suple, które maja podnieść poziom testosteronu, bo jak robiłem 5 lat temu badanie z ciekawości to mialem go na poziomie 3,66, wiec mało. 
 

staram się od jakiegoś czasu robić dermastampem raz na tydzień na igłach 1,5mm. Szampon od jakiegoś czasu to dercos vichy k - z pochodna keto, która podobno tez daje dobre efekty. 
 

dieta roznie, dużo syfu i alko, pale tez fajki, ale wskakuje na dietę mało glutenu i laktozy. Masz Piotr jakieś sugestie co mogę zrobić, żeby odzyskać włosy chociaż sprzed 5 lat?;) 

 

7E63D6D8-E9D8-4E19-9D4D-DCEF74C72ED9.jpeg

Edytowane przez novyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez fina nie ma szans - jest to jedyna opcja która zatrzyma miniaturyzacje włosów. Jak sie boisz tabletek to sprobuj wersji topical

Edytowane przez dxd017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łysienie masz na poziomie NW6 tak na prawde - możesz spróbować palmy mi 500 mg jak nie 1000 i pokrzywy tez min tyle, Zrób zdjęcie i zobatrz pół roku. Do tego rób codziennny masaż drewniana szczotką min 2 x 15 min. To sa jedyne naturalne sposoby. Druga opcja to przeszczep ok 5000 graftów i plus to co pisalem. Nie podales zadnych hormonów nie wieadomo jaka jest tam sytuacja.

No i pytanie najważniejsze - czy zgoliłeś się już kiedys na 0 - i wiesz jak będziesz wyglądał? Ja tak zrobilem i wiedzialem ze to nie opcja dla mnie ale znam takich co sie dobrze czuli i poszli tak dalej przez zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie  dzięki klasycznej kuracji moglbys zejsc do NW2.

Ja bym spróbowal fina we wcierce z minoxem na 3 mc - Uboki po wierkach jesli sa to schodza bardzo szybko o wiele szybciej niz te od leków doustnych.

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piotr1281 napisał:

łysienie masz na poziomie NW6 tak na prawde - możesz spróbować palmy mi 500 mg jak nie 1000 i pokrzywy tez min tyle, Zrób zdjęcie i zobatrz pół roku. Do tego rób codziennny masaż drewniana szczotką min 2 x 15 min. To sa jedyne naturalne sposoby. Druga opcja to przeszczep ok 5000 graftów i plus to co pisalem. Nie podales zadnych hormonów nie wieadomo jaka jest tam sytuacja.

No i pytanie najważniejsze - czy zgoliłeś się już kiedys na 0 - i wiesz jak będziesz wyglądał? Ja tak zrobilem i wiedzialem ze to nie opcja dla mnie ale znam takich co sie dobrze czuli i poszli tak dalej przez zycie

Właśnie wrzuciłem od nowa palmę, kiedyś brałem, ale nie pamiętam jaki był efekt, bo nawet tego nie ciągnałem miesiącami tylko z miesiąc. A wiadomo Ci coś o olejku z mięty pieprzowej, który w stężeniu 3% podobno lepszy niż minox? Ewentualnie czy ta stemoksydyna od loreala działa? 

 

Właśnie tego fina ew. topical mógłbym spróbować, ale minoxa się sram trochę - mam wrażenie, że za bardzo ingeruje w układ krwionośny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slusznie minox moze spowodowac hipertrofie lewej komory serca co moze skonczyc się np. niewydolnością serca 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3191000/    oczywiscie nie znaczy to, że odrazu ci się coś stanie, ale dlugofalowo dalej niewiadomo jakie niesie skutki bo nie zostal oficjalnie zatwierdzony jako lek bezpieczny mimo, że można go nabyć bez recepty. Finasteryd i dut rownież też nie są obojętne dla naszego zdrowia, bo przykladowo przez niedobor androgenow mozesz miec zespol suchego oka, problemy z watroba, nerkami, cukrzyce. Potrzeba by kogos kto zinterpretowalby przebieg calego badania czy faktycznie ono bylo rzetelne.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7308241/

Keto także może uszkodzić watrobe, ale tam akurat pojedyncze przypadki byly rejestrowane i moim zdaniem zbyt szybko wysnuto taka teorie. Plus byl on w formie doustynej a jak wiadomo tylko niewielka czesc wnika do krwiobiegu w wersji topical.Natomiast nikt nie badal ketokonazolu w polaczeniu z dermarollerwm dzieki ktorwmu keto bedzie mogl sie przedostac bardzkej do organizmu. Ktos kto decyduje sie na taka terapie powinienen wziac pod uwage ze niewiadomo jak nasz organizm zareaguje w dluzszej perspwktywie czasu na te leki i bedziemy skazani brac to do konca zycia.No chyba ze przestanie nam nagle zalezec na wlosach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...