free web hit counter Skocz do zawartości
qwert12

Noszę system włosów od blisko roku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Zalogowałem sie po długim czasie, bo mój problem z łysieniem był spory. Niespełna rok temu odpuściłem totalnie temat ratowania włosów i sypania nanogenem. Pojechałem na spontana i kupiłem system włosów. Ogólnie jestem zadowolony, choć nie jest to rozwiązanie idealne, ale można sie przyzwyczaić :) Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, astronix napisał:

Co na to Twoi bliscy, partnerka, znajomi? Nie nabijają się z ciebie?

A dlaczego by mieli się nabijać? Czasy się zmieniły. Niektórzy się nawet nie połapali, że to system. Ludzie chcą o siebie dbać i dobrze wyglądać. Mi łysina nie pasuje. Narzeczona nawet co 2 tygodnie pomaga mi go zakładać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, astronix napisał:

@qwert12 no dobra, a jak wygląda kwestia pielęgnacji? Codziennie musisz ściągać? Można chodzić na basen? Jakie koszty?

Gdybym codziennie musiał ściągać to bym zbankrutował i nie miał czasu. 

Moja skóra głowy jest dość potliwa, więc system na głowie wytrzymywał 7 dni, ale po zmianie taśm na mocniejsze nosiłem 12 do 14 dni (Już taśmy puszczały w niektórych miejscach) Ale dla mnie 14 dni to i tak taki max. Dobrze jest umyć skórę głowy, niech pooddycha itd. Obecnie mam system na ciut grubszej folii i ten ściągam co tydzień, bo skóra poci się jeszcze bardziej. 

 

Koszty. Za system płaciłem po starych cenach 2590zl. Miesięczna eksploatacja systemu to około 30-50zl w zależności od częstotliwości ściągania. Po kilku miesiącach system trzeba pofarbować odsiwiaczem. System w teorii wytrzymuje do 6 miesięcy. Osobiście myślę, że tak 5 miesięcy. Chyba że ktoś nie stylizuje włosów tak jak ja i daje im spokój, ma bardzo krótki system to może być pewnie nawet powyżej 6 miesięcy. 

Na basen nie chodzę, ale spokojnie można chodzić, choć myślę że wtedy przy długim pływaniu system będzie trzeba częściej ściągać, bo taśmy nasiąkną i ich trwałość się zmniejszy.

Generalnie jest trochę zabawy z tym, ale fryzura wynagradza wszystko. Jak ktoś nie wie, że to system to nie ma pojęcia, że to naklejone. Mieszkam i u Narzeczonej i teściowa do dzisiaj nic nie zauważyła. 

Jak są jakieś pytania to śmiało piszczcie :)

Żeby nie było idealnie to też ma wady, jak się skóra spoci to swędzi, a drapać trzeba się delikatnie by nie zrobić dziury w bazie, albo robią się kołtuny, które czasem ciężko rozczesać. Na cieńszej bazie po dluzszym czasie śmierdzi rozpuszczający się klej pod systemem gdy ktoś się nachyli to poczuje. Noszę fryzurę z grzywką zaczesaną do góry, więc muszę częściej podklejać przód, bo gdy stylizuje to taśma popuszcza z biegiem czasu. Boki i tył natomiast trzymają bardzo dobrze. 

Edytowane przez qwert12
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze masz wsparcie bliskich. Nie rozumiem czemu ktos mialby sie z tego smiac? Tak samo można by sie śmiać z łysola, albo z tego który ma gino po finie. To co jest dobre w systemie to że można mieć fryzurę jaką sie chce az do smierci, natychmiastowy efekt bez chemi i lekow.

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podobnie wychodzi mikropigmentacja - cala glowa 8 k plus odświerzanie co 2 lata 4k

Ale tylko system daje natychmiastowy efekt wow

 

Edytowane przez piotr1281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 21:48, Dawid0020 napisał:

Szkoda ze trwałosć niska, 6 msc za 3k plus koszty eksploatacji to wcale nie tak mało :(

Dlatego trzeba sobie to dzielić na miesiące, aż tak nie boli :) Ja płaciłem 2590zl za system i razem z "eksploatacją" wyszło te 3000zl. Tylko jak wspomniałem wcześniej, ja te włosy stylizuje. Jak ktoś nosi krótkie włosy, że nie musi ich układać, to podejrzewam, że system wytrzyma dłużej niż te 6 miesięcy i są takie przypadki, że goście noszą. 

Jakość włosów jest naprawdę dobra, oglądałem jak robili ludzie w jakichś "klinikach" typu hairlab to płacą po 6000zl, a włosy dramat. Od razu widać, że to przyklejone. Wojtek ma przynajmniej indywidualne podejście, robi sam i sam ten system nosi. Żeby ktoś nie pomyślał - reklamy żadnej nie robię. Jestem tutaj od dawna, można zobaczyć moje stare wątki jak próbowałem odzyskać włosy, a ten wątek założyłem po prawie blisko roku od noszenia systemu, bo na pewno są osoby, które mają dość, a mogą nie wiedzieć, że ktoś w Polsce zajmuje się systemami na dobrym poziomie. Gdyby moja Narzeczona mi nie powiedziała, że jeden chłopak, którego ona instagramie obserwuje też nosi ten system od niego (Przyznał w jakimś filmiku, że ma) to bym do dzisiaj chodził z rzeżuchą na głowie z łysymi miejscami 🙄 Bo żadnym hair labom zwyczajnie nie ufam. Nie mam zamiaru płacić w usłudze za marketing, odwalone miejsce, spory personel itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2022 o 11:37, piotr1281 napisał:

No podobnie wychodzi mikropigmentacja - cala glowa 8 k plus odświerzanie co 2 lata 4k

Ale tylko system daje natychmiastowy efekt wow

 

Nie no 8tys to może cena jeśli jest kompletnie łysa głowa z zarostem ;) przy najpopularniejszych standardowych łysieniach jak to z filmiku średnio 3-5tys kosztuje zabieg i co 2 lata raczej nikt nie odświeża tylko co 3-6 lat a poprawka to już nie cena 3-5tys tylko 500 do 1500zł ;) Zresztą orientacyjną wycenę można sprawdzić na kalkulatorze mikropigmentacji zaznaczając łyse obszary głowy do przepracowania https://scalpmann.com/kalkulator/ :) Więc jeśli ktoś nie ma problemu z goleniem głowy na zero to taniej i mniej pracy przy tym wychodzi, ale wiadomo że każdy chce mieć bujny włos i wszystkiego się próbuje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Ile to było w sumie. Ile czasu zajmuje zakończenie całego zabiegu. I czy mogę wiedzieć, gdzie to zrobiłeś. Dodatkowo, jeśli masz jakieś sugestie, chętnie je wysłucham. Też o tym myślę, ale wciąż nie podjąłem jasnej decyzji.Wreszcie, czy jest to zbyt oczywiste, gdy patrzy się na nie z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod ten temat bo też używam hair systemu, a trwa to z ok 10 lat.

Co do trwałości. Standardowy, średni czas użyteczności systemu to średnio pewnie z 3 miesiące zakładając, że nic z nim nie robisz. Mianowicie gdy kolor blaknie, albo włosy systemowe wypadają (ze względu na poluzowane supełki z biegiem czasu) i widoczne są przerzedzenia to zmieniasz system na nowy. Natomiast można przedłużyć czas życia systemu poprzez farbowanie ( w przypadku blaknięcia), albo napisać do kogoś kto się tym zajmuje i spytać czy jest możliwość 'dorobienia' włosów w przerzedzonych miejscach - w przypadku wypadania włosów systemowych (jest w Polsce kilka opcji).

Z kolorem nie wygra się. Po 3 miesiącach ten kolor wyjściowy traci swoją barwę, a w lato przy dużej ekspozycji na słońce szybciej. Przybiera barwy rudawego albo żółtego, Jednak to nie dzieje się z dnia na dzień więc zawczasu można działać.

Jak chodzi o wypadanie systemowych włosów. Tutaj zależy od kogo kupuje się jak to bywa wszędzie u jednego kupisz solidne buty, natomiast buty od drugiego nie wytrzymają kilku dłuższych spacerów. Ja przez cały czas (do 2020) zaopatrywałem się w Northwestlace (aktualnie nie robią customów - systemy na zamówienie, tylko stocki - to co mają na stanie do przycięcia). Do 2019 byłem bardzo zadowolony z ich systemów, natomiast pod koniec już 2019 i na początku 20 dostałem systemy, z których nie jestem do końca zadowolony. Po 3 miesiącach te systemy (z końca 2019 i 20) strasznie liniały przez co powstawały duże obszary do uzupełnienia i nie wiem czy ktoś podejmie się uzupełnienia (nie kontaktowałem się jeszcze w tej sprawie) bo pewnie pracy na tyle, że to tak jakby nowy system zrobić. Mogło to mieć związek z tym, że wraz z pandemią zamknęła się Korea Północna, gdzie zdecydowana większość systemów jest robiona, (do dziś nie otworzyła) i zmienili fabrykę no i jakościowo te systemy jak dla mnie zdecydowanie odbiegały od tych z lat poprzednich. Jednak ich stocki nadal ludzie chwalą, ja nie jestem w stanie się wypowiedzieć co do jakości stocków bo ich nigdy nie kupowałem więc jak ktoś zainteresowany niech zrobi własny research, ewentualnie zapyta na forum northwestlace gdzie udziela się właściciel (Eric) i jest ogólnie bardzo pomocny.

Teraz kilka słów o tych systemach z przed 2019. Jak wspomniałem ostatnie nowe systemy dostałem w 2020 dokładnie w styczniu i od tamtej pory nie zamawiałem (przez pewien okres nikt nie sprzedawał customów, teraz niektórzy już sprzedają). Znosiłem wszystkie 3 czyli średni okres używalności dla tych słabszej jakości systemów 3 miesiące x3 - 9 miesięcy co daje blisko 2 lata na już trochę zużytych systemach (wyblakły kolor). Zostawiałem te zużyte, ale jeszcze na pewno nadające się, żeby je później farbować. W niektórych chodziłem na pewno łącznie ponad 6 miesięcy a przy ciągnięciu za włosy ledwo włosek zostawał w dłoni co dużo mówi o jakości mocowania włosów do systemu i dalej są zdatne do użytku (tylko co jakiś czas pofarbować). Tutaj myślę, że żywotność niektórych systemów może zbliżyć się do 12 miesięcy, ale to niestety rzadkość i nie pomaga cały czas zamknięta Korea Płn.

Podsumowując, najgorsze jest to wypadanie włosów systemowych, bo z farbowaniem sobie poradzisz sam. A jeśli jesteś zainteresowany systemem to sam powinieneś zrobić swój research - poczytać, popytać zanim zdecydujesz się od kogoś zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze co do cen. Firmy, które produkowały swoje systemy w Korei Płn były w stanie sprzedawać je w cenie 200-250$ frontal (czubek głowy) i 300-400$ full cap (cała głowa) + koszt wysłyki zagranicznej. I to w niektórych przypadkach były b.bardzo dobre systemy jakościowo. Wiem, że u nas w Polsce jest kilka firm, które oferują usługę stworzenia nowego, na wymiar systemu (o Wojtku z Krakowa, z otwierającego posta, pierwszy raz słyszę i chętnie zapoznam się z jego usługami) i karzą sobie "słono płacić". Jednak jeśli robią to rzeczywiście w Polsce i robią to dobrze w sensie po ok 3 miesiącach farbuję i swobodnie noszę dalej przez następne 3 miesiące zadowolony albo dłużej to nawet 6k pln za system tak na prawdę to nie jest wygórowana kwota. Jeśli chcecie zobaczyć jak zrobić system to proponuję materiały, a to jest jednak sztuka:

https://www.youtube.com/c/SuperWigMaker/videos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy brałeś cały pakiet kosmetyków od Wojtka za 6 stow ? Czy używasz wszystkiego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, pytanie do osób korzystających z systemów od Wojtka z Krakowa - ile mniej więcej kosztuje jeden system włosów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...