free web hit counter Skocz do zawartości
bomsight22

Minoxidil - czy włosy które odrosną są trwałe

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

witam

Zaznaczę, że aktualnie nie mam problemów z łysieniem jak i w sumie nie miałem poza okresesem bycia na cyklu sterydowym testosteron + masteron(środek zawierający DHT)

Czytałem, że po zaprzestaniu stosowania minoxidilu  włosy zaczynają  wypadać, ale tro zrozumiałe tylko w przypadku osób, które mają zwiększoną  konwersje testosteronu do dht i łysieją cały czas

Ja mam raczej niski poziom DHT ale niestety moje mieszki włosowe okazały się bardzo czułe na DHT podawane zewnątrz.  Czy w takim przypadku odstawienie minoxa będzie wiązało się  ze zwiększonym wypadaniem włosów i czy ewentualnie nie narobie sobie gorzej  ( nie wypadnie mi więcej niż  wyrosło nowych)

Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez bomsight22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po odstawieniu minoxa, po paru miesiącach wrócisz do takiego stanu włosów, jakbyś nigdy nie stosował minoxa

Są przypuszczenia (niezweryfikowane jednoznacznie w badaniach naukowych), że mikronakłuwanie + minoxidil może prowadzić do wyhodowania włosów, których jakiś procent nie zdegraduje się po zaprzestaniu obu terapii

7DEF8CCD-A05A-495B-A6FC-3D9EAC7E1946.jpeg

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...