free web hit counter Skocz do zawartości
Norwood1.5

Ketokonazol w kremie z mikronakłuwaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bezpieczne jest używać ketokonazolu na skore glowy w połączeniu z dermarollerem czy tam dermapenem?Jak wiadomo na ten moment ketokonazol doustny jest szkodliwy dla naszej watroby a wrecz moze ją uszkodzić.Inaczej jest w przypadku wersji stosowanej jako wcierka np.krem/szampon, bo akurat tam mala ilosc dostaje sie do krwiobiegu i lek na ten moment jest zaklasyfikowany jako bezpieczny.Jak sprawa wyglada jesli "otworzymy" lepszą drogę ketokonazolowi poprzez mikronakłucia i z logicznego punktu widzenia wiecej substancji przedostanie sie do krwiobiegu tym samym bedziemy mieli wieksze ryzyko uszkodzenia watroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, ale bałbym się tak stosować.  Większość osób używa szamponu, który zmywają go po kilku minutach, a i tak działa, więc zastosowanie kremu, który będzie na skórze minimum kilka godzin wydaje się i tak dość mocne. Był przypadek użytkownika, chyba na starym forum, który nie zmywał szamponu nizoral i miał dobre efekty. Nie wiem czemu nie stosował kremu, może wtedy nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dyskusję na temat kremu z ketokonazolem i odkopałem między innymi taką ciekawą wypowiedź. Szczerze powiedziawszy to nie wiem co mam myśleć o tej wypowiedzi, ale wydaję się być sensowna.

"Zgadzam się z ziom'em. Szampon zawiera detergenty i inne substancje pomocnicze, które nie są przeznaczone do długotrwałego trzymania na skórze, w przeciwieństwie do kremu.

 

To, że koledze redtown (i innym którzy poszli w jego ślady) nic nie było, nie oznacza, że ty nie możesz dostać reakcji alergicznych skóry, łupieżu, stanów zapalnych, wysuszenia.

 

Moim zdaniem szampon ma myć (usuwać brud) i ma mieć pod tym kontem projektowaną bazę. Ew. można go trzymać na głowie parę, góra parenaście minut.

Natomiast wcierki powinny mieć bazę kremową lub bazę w formie lotionu.

Tak więc ja polecam albo Nizoral krem, albo ketokonazol w tabletkach (lub czysty ketokonazol, jeśli uda ci się zdobyć.) we własnej wcierce np. kremie NRF".

Zerknij tu jeśli temat cię zainteresował 

 

Edytowane przez Norwood1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...