free web hit counter Skocz do zawartości
looksmatters

Klinika Eugenix 3514 graftów ( w tym 720 na skronie) - 3.05.2022r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dodaję tę relację, bo wiem że jest trochę osób zainteresowanych moimi rezultatami przeszczepu włosów w klinice Eugenix. W tym wątku będę oczywiście prezentował aktualne rezultaty przeszczepu, jak i podejście farmakologiczne, swój tok rozumowania.

Ponad 2 miesiące temu udałem się do Indii na swój pierwszy w życiu przeszczep włosów, w klinice Eugenix. Doktorem prowadzącym, rysującym linię włosów i co najważniejsze - wykonującym nacięcia była Dr. Priyadarshini Das. 

Jako, że na początku 2021 roku przebudziłem się odnośnie stanu moich włosów (Norwood 4/5), postanowiłem wejść na terapię finasteryd, minoxidil i dermapen. Plan był taki, że będę leczył łysienie farmakologicznie, metodami ugruntowanymi naukowo, zobaczę jak poprawi to kondycję moich włosów, a po roku zrobię sobie przeszczep, możliwe że z mniejszą ilością graftów dzięki leczeniu.

Po obejrzeniu tego filmiku
zrozumiałem jak ważne są włosy na skroniach(temples) w kwestii wyglądu naszej twarzy. Zmniejszają one wielkość czoła, przez co proporcje do twarzoczaski są lepsze, a także sprawiają, że linia włosów jest bardziej kwadratowa.

Na ten moment z klinik, które zajmują się robieniem skroni, znałem jedynie Fuexpert z doktorem Couto. Jednakże w tej hiszpańskiej klinice przeszczepy są zarezerwowane na 2 lata w przód i cena jest bardzo wysoka. Co jednak zwróciło moją uwagę, to że pacjenci tej kliniki są na finasterydzie co najmniej rok przed zabiegiem, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że moje podejście jest właściwe.

W Polsce nie widziałem, żeby jakakolwiek klinika zajmowała się robieniem skroni. Rozmawiałem z dr Przybylskim z Kalisza, który jest na tym forum najbardziej popularny, powiedział, że może zrobić przeszczep na skroniach. Jednakże nie widziałem żadnych recenzji, które dokumentowałyby że potrafi to robić, a poza tym wiele osób na forum pokonajlysienie było niezadowolonych z jakości zwykłych przeszczepów u niego.

Dzięki terapii kondycja moich włosów się poprawiała, a ja szukałem dalej i po wpisaniu w youtube frazy "temple hair", znalazłem ten filmik. Zauważyłem, że w tej hinduskiej klinice osiągają podobne efekty jak Dr Couto, przy równie niskiej ilości graftów.

Zacząłem przeglądać dalej ich kanał i znalazłem ciekawe materiały edukacyjne odnośnie przeszczepów na skronia, a także o prawidłowo wykonanej linii włosów. Byłem zaskoczony, że klinika wyjaśnia pacjentom krok po kroku co może zostać spierdolone XD Raczej większości klinik nie zależy na uświadamianiu pacjentów, gdyż po fuszerkach jakie wykonują, mielby tabuny niezadowolonych klientów. Materiały edukacyjne Eugenix, chociaż wiadomo że są inteligentnym marketingiem, to pokazują że są pewni jakości w swojej klinice, kupili mnie tym.

Następnie zacząłem szukać recenzji tej kliniki, okazało się że jest bardzo popularna na https://www.hairrestorationnetwork.com. Rozmawiałem także z użytkownikami tego forum przez wiadomości prywatne. Byłem już zdecydowany na tę klinikę, pozostała kwestia wyboru doktora. W tej klinice im bardziej doświadczony jest doktor, tym więcej za niego się płaci. Tutaj macie tabele kosztów : https://eugenixhairsciences.com/hair-transplant-cost/

Najtańsza opcja to 75 rupii za graft, czyli obecnie przy słabej złotówce - 4,40 zł za graft. Kolejna opcja to Exclusive package, gdzie mamy do wyboru senior doctora (czyli taki co pracuje w klinice już ponad 6 lat) oraz 2 noce w hotelu wraz z transportem lotniskowym - koszt tej opcji 120 rupii za graft - 7,04 zł.

Na początku zastanawiałem się nad jeszcze droższą opcją czyli 210 rupii za graft, gdzie nacięcia i nadzór nad zabiegiem jest przeprowadzany przez jednego z zalożycieli kliniki - Dr Arikę Bansal. Jednakże finalnie wybrałem opcję 120 rupii za graft, w maju gdy był lepszy kurs złotówki, wychodziło 6,6 zł za graft. Zdecydowałem się na tę opcję, gdyż co raz bardziej popularna stawała się w tej klinice Dr Priyadarshini Das, która w tym roku awansowała na Senior Doctora. Także postanowiłem oddać się w ręce ambitnej, wschodzącej gwiazdy. Obecnie na forum hairrestoration.com jest o wiele wiecej recenzji jej przeszczepów niż w momencie, gdy ja rezerwowałem termin.

Początkowo zakładaliśmy przeszczep w okolicach 3000 graftów, może mniej. Ale finalnie zaszaleliśmy i wyszło 3514 graftów ( w tym 720 na skronia, 351 na czubek głowy). Cena końcowa zabiegu to 23300 zł, no i musiałem zapłacic 2300 zł za bilety w dwie strony oraz 300 zł za test covidowy. Zatem koszt tego zabiegu to 25600 zł. W rupiach za sam zabieg to wyszło (120 rupii x 3514) +18% (podatek lokalny) - 20% (uzyskałem promocję za rezerwację z 3 miesięcznym wyprzedzeniem), czyli 113,28 rupii x 3514 = 398 066 rupii.

W koszta zabiegu nie liczę tego, że przyleciałem do Indii już tydzień przed zabiegiem i sobie zwiedzałem Taj Mahal i te sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) . W Polsce płacąc 9-10 zł za graft zapłaciłbym między 32000- 35000 zł, ale mogę zapomnieć o takiej jakości, już nie mówiąć o przeszczepie na skroniach. W Turcji oferowali mi przeszczep na 4500+ graftów, ale bez skroni, nie chciałem jednak sobie zmarnować donoru.

Tutaj zdjęcia sprzed i po zabiegu :

1.1.thumb.JPG.e47926214ccf7811a0ebfd17aa164e09.JPG1.2.thumb.JPG.6e7dcf4e4c5abb935e4f90178c6cc114.JPG1.3.thumb.JPG.bc5f968a0eec505145f72b20063129cf.JPG1.4.thumb.JPG.2a6dd9be2e2623968e439d88148b6e26.JPG1.5.thumb.JPG.9af315f578b40917474f5b8be48d0a04.JPG1.6.thumb.JPG.52c3e31d76fa7539a27f55f20f891cfd.JPG1.7.thumb.JPG.c6cc7f54f749e60a4585a7b2c2f844ec.JPG1.9.thumb.JPG.0c245b282f422c0f587d66d4f364c3f7.JPG1.thumb.JPG.5f0ae961a9d41550a2c168b2db63210c.JPG2.thumb.JPG.24da585661a787ab994a82c7a61fc8cb.JPG3.thumb.JPG.3224dd9954557d45f060fc280a4b4229.JPG4.thumb.JPG.9a5e0d11e00c5c7cf0da26b8a3904492.JPG5.thumb.jpg.c2b11506f77844ead71e1e62574dfae4.jpg

6.thumb.JPG.5d8e8608f1e9aceb3e0b07294acbda2e.JPG

 

Na ten moment 2,5 miesiąca po przeszczepie, jestem w fazie sheddingu, część włosów wypadła, chociaż muszę przyznać, że nie odnotowałem niemal całkowitego wypadania włosów jak przy większości relacji przeszczepów, które oglądałem.  Tak to wygląda na dzisiaj, boki strzyżone tydzień temu :

 200.thumb.jpeg.85f05b9fa14dde529b5c9cdd3ca05985.jpeg

201.thumb.jpeg.392a7cc3e81ea4eb9dc3dddc1aaa537e.jpeg

202.thumb.jpeg.8bc65348fd55cd599f3ebcdd6f04bbde.jpeg

 

 

 

Jak już pisałem, Tureckie kliniki oferowały mi przeszczepy bliskie 5000 graftów(i to bez skroni). W Eugenix tendencja była w drugą stronę, proponowali mi tych graftów o wiele mniej, pierwszy plan zakładał około 2700-2800 graftów. Na początku mieliśmy w ogóle zrezygnować z przeszczepu na czubek głowy. Było to tak, że na pierwszej konsultacji tydzień przed przeszczepem, powiedziałem że chciałbym tam coś zagęścić, ale Dr Priyadarshini stanowczo mi to odradzała ze względu na to, że jest tam dużo jasnych włosów i obowiązuje zasada - po pierwsze nie szkodzić. Według niej zbrodnią byłoby tam posadzić duże nowych ilości włosów i uszkodzić już istniejące. Sugegerowała też, że dalsza farmakologiczna terapia może poprawić te rejony.. W każdym razie po konsultacji wykonaliśmy pierwsze zdjęcia i było po nich widać, że ten czubek głowy się najbardziej wyróżnia, jest ewidentnie jaśniejszy niż reszta wlosów. Jako, że byłem już na finie i minoxie ponad rok, nie wierzyłem w znaczące poprawy włosów w tym miejscu. W kolejnych dniach zwiedzałem sobie Indie, a w wolnej chwili pisałem do Dr Priyadarshini na temat zagęszczenia tego jaśniejszego obszaru. Finalnie w dniu zabiegu ustaliliśmy, że możemy w strategicznych miejscach, najbardziej oddalonych od istniejących włosów, przeszczepić około 300 graftów - ostateczna liczba jaka wyszła to 351. Powiedziała także, że gdyby nie istniejące włosy, to moglibyśmy przeszczepić około 1000. Piszę o tym wszystkim, bo to takie podejście, gdzie dba się o istniejące włosy pacjenta i nie chce mu się pakować tych graftów na pałę, zasługuje na wyróżnienie. 

Podsumowując, udałem sie do Indii, gdyż liczyłem, że otrzymam lepszą jakość przeszczepu niż w Polsce czy Turcji, przy cenie niższej niż w Polsce, ale wyższej niż w Turcji. Na ten moment widząc swoje postępy, wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Specjalnie dla wszystkich zainteresowanych tą kliniką, w kolejnych miesiącach będę wrzucał aktualizacje postępów ;)

Edytowane przez looksmatters
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twój wpis na wykopie i muszę przyznać, że bardzo ciekawie i skrupulatnie opisałeś podejście doktora w klinice do klienta (czego brakuje przy wielu postach). Sam planuje zabieg w przyszłym roku, aktualnie waham się pomiędzy budżetową Turcją a Eugenix, ale jeżeli mam dopłacić kilka tysięcy więcej żeby doktor naprawdę skupił się na mojej sytuacji aniżeli na zrobieniu kolejnego przeszczepu bez przeanalizowania obecnego stanu, to jednak myślę że mogę wydać trochę więcej. Z drugiej strony widać po efektach na forach, że budżetowe kliniki z Turcji znają już nasze włosy i robią naprawdę dobrą robotę za nieduże pieniądze. Powodzenia i owocnych odrostów!

Edytowane przez Adasz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzetelna, drobiazgowa i trafiona relacja. Faktycznie widać że włożyłeś sporo pracy zanim podjąłeś decyzję. Temat skroń tutaj nie jest tak często poruszany ponieważ z tego co widać jesteś bardziej estetą i chciałeś poprawić swój wygląd niż faktycznie walczyć z typowym łysieniem androgenowym. Indie - co nie ulega wątpliwości - również wyróżniają się na tle innych krajów w zabiegach przeszczepów włosów ale nie tylko. Mankamentem pozostaje oprócz mimo wszystko sporo wyższej ceny (patrząc na tzw. budżetowe kliniki) przelot. Jest to dosyć wyczerpujące przy często kilkunastu ( gdy w grę wchodzą przesiadki ) godzinach lotu ( trzeba przecież lecieć i wrócić ) dlatego najsensowniej jest to połączyć z wakacjami. Ważne żeby też znać język angielski przynajmniej na B2 jeśli wiążesz swój pobyt tam ze zwiedzaniem.  Dla mnie musi być około 14 dni żeby to miało sens i zabieg na koniec pobytu. Później rekonwalescencja w Polsce kolejne 14 żeby odpadły scubsy. Fajnie że wrzuciłeś tak skrupulatną relację bo to daje wielu osobom do zrozumienia że świat nie kończy sie na Turcji (choć sam uważam to za najlepszą opcję mimo wszystko).  Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chciałem walczyć z łysieniem androgenowym(i cały czas walczę - finasteryd raz dziennie) jak i poprawić swój wygląd, to idzie w parze. Ostatnio Dr Couto wrzucił materiał o przeszczepie na skronia. W napisach początkowych zwraca uwagę, że przeszczep na skronia to jedna z najtrudniejszych procedur jeżeli chodzi o przeszczepy włosów. Dodaje też, że przy cofnięciach włosów na skroniach większych niż 25%, przeszczep w to miejsce jest obowiązkowy jeżeli chce się osiągnąć naturalny efekt. Po prostu nienaturalnie to wygląda jak sobie zrobisz super linię włosów, a masz cofnięte włosy na skroniach. Tutaj ten filmik

Jeżeli chodzi o moją podróż, to leciałem bezpośrednio  LOT-em z Warszawy do New Delhi, czas lotu wyniósł 7 godzin, ale gdyby było trzeba to poleciałbym nawet 14 godzin 😄

Tak jak pisałem, najpierw zwiedzałem Indie przez 7 dni, głównie New Delhi oraz Agrę. Potem 2 dni trwał zabieg, zostałem jeszcze kolejne 2 dni żeby odpocząć po zabiegu, więc w sumie spędziłem 11 dni w Indiach, a 12-go dnia rano wróciłem do Polski. 

Pierwsze mycie głowy zrobiłem 7 dni po przeszczepie(zgodnie z zaleceniem kliniki) i wtedy odpadły wszystkie scubsy. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2022 o 21:17, Adasz napisał:

Widziałem Twój wpis na wykopie i muszę przyznać, że bardzo ciekawie i skrupulatnie opisałeś podejście doktora w klinice do klienta (czego brakuje przy wielu postach). Sam planuje zabieg w przyszłym roku, aktualnie waham się pomiędzy budżetową Turcją a Eugenix, ale jeżeli mam dopłacić kilka tysięcy więcej żeby doktor naprawdę skupił się na mojej sytuacji aniżeli na zrobieniu kolejnego przeszczepu bez przeanalizowania obecnego stanu, to jednak myślę że mogę wydać trochę więcej. Z drugiej strony widać po efektach na forach, że budżetowe kliniki z Turcji znają już nasze włosy i robią naprawdę dobrą robotę za nieduże pieniądze. Powodzenia i owocnych odrostów!

A jeżeli miałbyś wybrać Turecką klinikę to którą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, davidicke1 napisał:

A jeżeli miałbyś wybrać Turecką klinikę to którą? 

Na ten moment myślę, że wybrałbym Aestepool. Często przeglądam sobie relację różnych klinik i w ich przypadku niejednokrotnie zauważyłem wspominkę o donorze, co w mojej ocenie jest bardzo istotne patrząc na osoby kroczące ku Norwoodowi 5-6. Budżetowo zastanawiałbym się jeszcze nad dr Gokhan Gur, u którego co prawda płaci się per graft, natomiast cena nie jest względnie wygórowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam update po 4 miesiąciach. Generalnie myślę, że przeszczep się udał i wszystkie idzie w dobrym kierunku. Jedynie martwi mnie lewa strona , gdzie przy połączeniu z koroną głowy jest obszar z jaśniejszymi włosami. Możliwe, że zacznę stosować minoxa, żeby poprawić ten rejon, na fotkach przed przeszczepem widać, że już wtedy był on słabszy. 

Obecnie stosuje 6 raz finasteryd w tygodniu + 1 raz dutasteryd w tygodniu. Dodałem dutasteryd, gdyż zacząłem chodzić na siłownie, co podnosi poziom androgenów. 

1.thumb.jpeg.fcf83f167107c686656817b17159e45b.jpeg

2.thumb.jpeg.a29378264ccd477818007d8d8bbe1c10.jpeg3.thumb.jpeg.3a1339196c53d8a216a669de3a032bdb.jpeg

4.thumb.jpeg.26a6402e0a54bc0f94e418da68deaead.jpeg

5.thumb.jpeg.ffac499843e02969b093c8c5756895dc.jpeg

6.thumb.jpeg.0747e5856c44ef58dca8e02857600c35.jpeg

7.thumb.jpeg.9d36716098d684b8eb681cc83c53dec4.jpeg

8.thumb.jpeg.f6ff241358b783211b203c4f2161fd94.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopiero początek odrostu,ja już jestem w szoku , że tak ładnie na skroniech zrobione, kąt wszczepień  i ogólnie widać ,że to będzie majstersztyk.(mało kto potrafi naturalnie skronie zrobić)

Edytowane przez Antydonor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Face frame ustalony prawidłowo, kierunek sadzenia i kąt linii skronii również ale wydaje się że z lewej strony za obszarem biorczym masz jeszcze obszar który powinien być uzupełniony. Widać to już na pierwszych zdjęciach gdzie był zakreślamy obszar wszczepienia i niestety może się to odznaczać.

W każdym razie życzę żeby tak nie było 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przydałoby się tam z 200 graftów, więc możemy mówić tutaj o błędzie bycia zbyt oszczędnym. Oficjalne stanowisko od Dr Priyadarshini jest takie, że tam i tak by nie posadziła, bo było za dużo włosów. Tam są włosy, ale jaśniejsze. Możliwe, że to wszystko zarośnie, zobaczymy jak się włosy ułożą. 

Plus jest taki, że mam spory zapas na zabieg uzupełniający, więc po roku się będzie można zastanawiać czy robić jakieś poprawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już 4.5 miesiąca, zdałem sobie sprawę, że nie wrzucałem jeszcze do tego wątku żadnej fotki stanu moich włosów przed tym jak zacząłem stosować finasteryd i minoxidil. Na fotkach przed przeszczepem miałem już wzmocnione włosy. A więc poniżej jest fotka robiona dzisiaj kontra stan włosów sprzed 2 lat. Ktoś może powiedzieć, że po prawej stronie miałem krótsze włosy, błąd. One były tak zminiaturyzowane z przodu, że nie chciały dłużej rosnąć ;) 

22wrzesnia.thumb.png.45efa4c19f7172e16d6dfac3f7d2ff69.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucisz zdjęcie z profilu? Czy kąt sadzenia w Twojej ocenie jest ok i jest spójny z resztą natywnych włosów?

Edytowane przez damnian84
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezultat zapowiada się świetny, pokazuje to jak przeczepy w Polsce jednak odstają, jest lepiej niż u mnie po 10 miesiącach gdzie robione były tylko zakola (i użyto też prawie 3k graftów). Gratulacje!

Edytowane przez chcialbymwlosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki odrost

Fani dr Przybylskiego oraz forumowi eksperci powtarzający "4,5 miesiąca to za wcześnie żeby coś powiedzieć" - patrzcie jak powinien wyglądać normalny przeszczep 😄

Przy tak wysokim survival rate faktycznie 45-50 graftów na cm2 jest wystarczające - taką masz gęstość przeszczepu?

Ciekaw jestem, czy gdybym zażyczył sobie "dense packing" - 60 graftów na cm2, to Eugenix by zrobiło. Mam genetycznie cienkie włosy - od zawsze, nie tylko od łysienia androgenowego.

Pytałeś o to podczas konsultacji, czy Eugenix specjanie nie robi argumentując, że jest ryzyko niższego survival rate?

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, feegloo napisał:

Elegancki odrost

Fani dr Przybylskiego oraz forumowi eksperci powtarzający "4,5 miesiąca to za wcześnie żeby coś powiedzieć" - patrzcie jak powinien wyglądać normalny przeszczep 😄

Przy tak wysokim survival rate faktycznie 45-50 graftów na cm2 jest wystarczające - taką masz gęstość przeszczepu?

Ciekaw jestem, czy gdybym zażyczył sobie "dense packing" - 60 graftów na cm2, to Eugenix by zrobiło. Mam genetycznie cienkie włosy - od zawsze, nie tylko od łysienia androgenowego.

Pytałeś o to podczas konsultacji, czy Eugenix specjanie nie robi argumentując, że jest ryzyko niższego survival rate?

Dodatkowo stosuje fina wiec to tez ma wplyw na shock loss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani fina, ani duta ani minox nie pomogą na źle wykonany przeszczep, wiele nieudanych przeszczepów jest u osób które stosują kurację. Tutaj po prostu jest dobrze wykonana robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, feegloo napisał:

Przy tak wysokim survival rate faktycznie 45-50 graftów na cm2 jest wystarczające - taką masz gęstość przeszczepu?

Ciekaw jestem, czy gdybym zażyczył sobie "dense packing" - 60 graftów na cm2, to Eugenix by zrobiło. Mam genetycznie cienkie włosy - od zawsze, nie tylko od łysienia androgenowego.

Pytałeś o to podczas konsultacji, czy Eugenix specjanie nie robi argumentując, że jest ryzyko niższego survival rate?

Tak, rozmawialiśmy o gęstości i robią zazwyczaj 40 graftów na cm2, żeby survival rate był jak najwyższy. Na konsultacji uzgodniliśmy, żeby doktor celowała w 45 graftów na cm2. 

Na stronie Eugenix napisali, że mogą maksymalnie wszczepić między 45-65 na cm2, więc jest to kwestia do uzgodnienia indywidualnie. Trzeba pamiętać, że im większa gęstosć, tym większe ryzyko, że grafty uszkodą się wzajemnie. 

2 godziny temu, eloelo321 napisał:

Pokażesz zdjęcia donoru?

Więcej fotek wrzucę po 5 miesiącu, porobię wtedy zdjęcia w dobrym świetle.. Na donorze aktualnie wszystko zarosło, więc nie widać żadnych mikroblizn. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dandinho napisał:

Do autora tematu czy wybierajac sie do Indi musiales sie na cos szczepic ?

To znaczy jest to zalecane i z tego zalecenia skorzystałem. To były szczepionki na 5-6 chorób. Coś w tym stylu : https://www.mp.pl/pacjent/zdrowiewpodrozy/lista/80502,szczepienia-przed-wyjazdem-do-indii

4 godziny temu, dxd017 napisał:

Mega efekt, na ile graftow szacowali twoj donor, masz cos jeszcze na przyszlosc?

Mam jeszcze spokojnie 3 k graftów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka fotek sprzed 2 tygodni, zrobione równo po 5 miesiącach od przeszczepu. 

 

Fotki robione przy oknie, pierwsza przy większym słońcu, włosy zaczesane do góry. Generalnie myślę, że odrost jak na 5 miesięcy bardzo dobry, obiecany survival rate został dostarczony, jestem zadowolony. 

IMG_8142.thumb.jpg.c947d0af5b9ba1dd4514c19936f3636f.jpgIMG_8425.thumb.jpg.e69e4f5a35d4a5d1dff3b859289aafc0.jpg

 

Natomiast, żeby nie było że wszystko jest kolorowo, to włosy na koronie odstają zdecydowanie od tych przeszczepionych. Są zdecydowanie jaśniejsze i widać przez to kontrast. Dopiero teraz widzę jaki był mój stopień łysienia, bardziej był to Norwood 4 niż Norwood 3 V, który sobie szacowałem. 

Niby włosy na koronie rosną najwolniej, ale wystarczy spojrzeć na fotki przed przeszczepem i tam szału nie było. Od września wróciłem do minoxidilu, także pewnie się jeszcze trochę góra poprawi, ale wysoce prawdopodobne, że na górze potrzebny będzie jakiś przeszczep dogęszczający. Także na ten moment, jak wychodzę na jakąś imprezę czy coś, to posypanie góry mikrowłóknami to konieczność, wtedy wszystko wygląda zajebiście. 

IMG_8233.thumb.jpg.be049521969f3c7d8556c144234f0520.jpg

 

Jak minie 6 miesiąc, to będziemy na półmetku, wtedy porobię o wiele więcej fotek i wrzucę ;) 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...