free web hit counter Skocz do zawartości
looksmatters

Klinika Eugenix 3514 graftów ( w tym 720 na skronie) - 3.05.2022r.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, looksmatters napisał:

Największą korzyścią jest to, że nie trzeba używać topicala, który skleja włosy. Jeżeli chodzi natomiast o gęstość, to poprawa jest minimalna.  Jeżeli ktoś wcześniej używał topicala z mikronakłuwaniem, to po przejściu na oral minoxa, nie ma co liczyc na cuda. Pewnie większy efekt przejścia zaobserwuje się, gdy nie robiło się mikronakłuwania. 

A co z owłosieniem w innych miejscach? Broda, plecy, reszta ciała? Widać różnicę przed oralem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, looksmatters napisał:

Największą korzyścią jest to, że nie trzeba używać topicala, który skleja włosy. Jeżeli chodzi natomiast o gęstość, to poprawa jest minimalna.  Jeżeli ktoś wcześniej używał topicala z mikronakłuwaniem, to po przejściu na oral minoxa, nie ma co liczyc na cuda. Pewnie większy efekt przejścia zaobserwuje się, gdy nie robiło się mikronakłuwania. 

Stosujesz dalej mikronakluwanie, czy zaprzestales wraz z wejsciem na OM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sado napisał:

A co z owłosieniem w innych miejscach? Broda, plecy, reszta ciała? Widać różnicę przed oralem?

Działa na brwi,jakby ciemniejsze, zauważyłem, że nawet rzęsy są o wiele dłuższe i mocniejsze. Jeżeli chodzi o brodę, to wcześniej też używałem topicala na brodę, teraz z oralem broda jest taka sama.  Ale nie zamieniłem się w małpę, włosy na klacie, na rękach itd podobne. 

 

2 godziny temu, mattheo77 napisał:

Stosujesz dalej mikronakluwanie, czy zaprzestales wraz z wejsciem na OM?

Zaprzestałem póki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić jakieś foty obecnego stanu włosów - ciekaw jestem jak to wygląda po minoxie doustnym. Może jest lepiej niż Ci się wydaje :) ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło 18 miesięcy od mojego przeszczepu.

Tymczasem byłem w Portugalii i widziałem się z dr. Bruno Ferreirą. Na listę w sprawie konsultacji byłem zapisany od lipca tego roku, konsultacje na żywo dla nowych pacjentów miały odbywać się dopiero od 2024 roku, jednakże na koniec października otrzymałem maila z informacją, że zwolniło się miejsce na konsultację w listopadzie, więc zapisałem się. 

 

Główne wnioski z konsultacji

- Mój poziom łysienia to Norwood 6, a nie Norwood 3V jak twierdziło Eugenix

- Pierwszy przeszczep skomplikował sprawę i teraz obszar biorczy to ponad 200cm2. Będę potrzebował jeszcze co najmniej 2 przeszczepów. 

- dr. Ferreira po obejrzeniu donoru kamerą stwierdził, że mam zapas jeszcze na 4000- 6000 albo i więcej graftów przy metodzie FUE. Dokładniejsze szacunki po ogoleniu głowy. 

- Jego plan na kolejny przeszczep to 3000-3500 graftów na całym łysiejącym obszarze, czyli około 200 cm2. Potem po roku, kolejny przeszczep dla wzmocnienia. 

- Linia włosów w jego ocenie trochę za prosta i on przy tworzeniu linii stworzyłby trochę recesji

- Lewy temple point zrobiony gorzej niż prawy, do poprawy

- Po obejrzeniu zdjęć z ostatnich 3 lat stwierdził, że moje łysienie się ustabilizowało i leki działają

- W idealnym świecie potrzebowałbym 45 graftów x ~200cm2, czyli  około 9000 graftów. 

- na linii włosów widać w pewnym świetle białe kropki przy przeszczepionych włosach, jest to skóra, która wyszła do góry ze względu na sposób implantacji przez techników. Powiedział, że on nie wykonuje tego w ten sposób. Na forum hairrestoration napisali, że to jest tzw. cobblestoning. 

 

Poniżej zdjęcia z konsultacji, przy mocnym świetle z lamp centralnie ustawionych w kierunku głowy, więc wszystko doskonale widać. 

 

hairline1.thumb.png.aaeb4041a04b0afbe4ddc3a53e912e3e.png

 

photo3.thumb.png.b840ea801a54103cab986b0722627d2a.png

 

photo2.thumb.png.547888603a27dc8af673cb8bbd0f44a7.png

 

 

side2.thumb.png.4cf689ee56e147bbba18e068a5f09855.pngside1.thumb.png.d3e95c8580f5ad6d6dfb7dea00ca0b07.png

 

photo1.thumb.png.4ae442790dc79d48444729f9f7dc1a81.png

 

Edytowane przez looksmatters
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skomplikowało, bo za nisko linia?

Wizualnie super Ci ten przód zrobili. Sam byłem już zdecydowany na Eugenix w przyszłym roku, ale pod wpływem Twojego tematu zacząłem sie mocno wahać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Leitro87 napisał:

skomplikowało, bo za nisko linia?

 

No generalnie agresywne zejście w dół 2 cm z linią i agresywne temporale na ponad 700 graftów, w przypadku gdy z na górze jest obszar ponad 200 cm2 (Norwood6 z diffuse thinining, nie Norwood3V),to taki kiepski plan, a raczej jego brak. Mówi to każdy szanowany specjalista, Bisanga, Ferreira, Muresanu. 

Także Eugenix opcja budżetowa, ale zależy czego oczekujesz. Dla bardziej skomplikowanych przypadków jak ja, gdzie trzeba się pochylić nad planowaniem, a nie narysować linię włosów w 5 minut, to kiepski wybór. Ale tutaj jeden kolega z forum pojechał, miał mniejsze łysienie, zrobili mu front i jest chyba zadowolony i mu nawet chyba temporale lepiej zrobili, ale właśnie trzeba pamiętać, że ten lewy technik od temporali często chrzani robotę i jest to widoczne w innych przypadkach na hairrestoration.

 

Tutaj masz zresztą zdjęcia z porównaniem prawy temporal i lewy temporal 

 

799252724_righttemple.thumb.png.8713218241a5f7286e3b6190e40105f0.png

 

lefttemple.png.0042c5a9a4d3b3edda00d97dd6c02def.png

 

side3.thumb.png.bf2cbf9dd6dda221535356d22c2c49d3.png

 

side4.thumb.png.8dc6358fa45e54583aca149100fb3e90.png

 

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać na fotach że minox chyba działa, ściemniały ci te włosy i generalnie wydają się trochę gęstsze
 

 

trzymam kciuki za dalsze działania!

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, komandos2137 napisał:

Widać na fotach że minox chyba działa, ściemniały ci te włosy i generalnie wydają się trochę gęstsze
 

trzymam kciuki za dalsze działania!

Ciemniejsze włosy to efekt stosowanie maski do włosów, o czym pisałem tutaj

Klinika Eugenix 3514 graftów ( w tym 720 na skronie) - 3.05.2022r. - strona 3 - Leczenie chirurgiczne - Pokonaj Lysienie

 

Obecnie maskę stosuję rzadziej, raz na 2-3 tygodnie. Ale dosyć często używam odżywki. 

 

Jeżeli chodzi o dalsze działania, to na spokojnie, nie będę podejmował pochopnych decyzji 😅

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek to zastanawiam się nad tym czy prezentowane na tym forum przez lata stanowisko, że z linia włosów jest najważniejsza, że można ją w każdym przypadku dowolnie modelować nie spowodowało, że zgodziłeś się na to co Ci wykonano ? Masz bardzo agresywne łysienie (NW 6)co widać na zdjęciach zanim wszedłeś na chemię. W takim przypadku linia ( na nią zawsze idzie najwięcej graftów a więc to ona najbardziej obciąża donor) musi być kompromisem i nie powinno się jej zrobić tak nisko i idealnie jak w Twojej sytuacji. Bisanga powiedział Ci prawdę ale może nie powiedział najważniejszego. U osób, które mają NW od 5 wzwyż chemia jest koniecznością i to jest jasne ale co ważniejsze w takiej sytuacji HT należy zaplanować tak aby człowiek nie wyglądał jak idiota kiedy z jakiegoś powodu będzie musiał z tej chemii zrezygnować. A HT nikt nie robi z założeniem, że zawsze może ogolić się na zero, to kolejny mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, slavo18035 napisał:

A HT nikt nie robi z założeniem, że zawsze może ogolić się na zero, to kolejny mit.

Masz na myśli łyse placki między przodem a tyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kazi napisał:

Masz na myśli łyse placki między przodem a tyłem?

Nie. Mam na myśli sytuację w kiedy w skutek źle zaplanowanego HT w relacji do przewidywanego lub już występującego stopnia łysienia bezrefleksyjnie szasta się graftami np. na piękną linię lub wymarzony kształt zarostu na skroniach. Kończy się to wyczerpaniem donoru i zostaje jedynie na koniec zgolenie się na łyso aby nie wyglądać jak idiota.  Dwa lata walczyłem na tej stronie z psychicznie chorym, który był tu dla wielu (w tym moderatora) ekspertem w tej dziedzinie ( mimo, że nigdy żadnego HT nie miał)  a który przekonał wielu, że z linią można robić cuda niezależnie od stopnia łysienia.  Mimo to widzę, że wielu dalej nie rozumie, że aby był dobry efekt HT to donoru starcza do NW3 góra 4 jak ktoś ma super gęstość. Wszystko powyżej oznacza, że nie ma mowy o zabawach z linią itp. i tworzy się tylko efekt złudzenia. Wiadomo też, że przy od NW4/5 wzwyż przed i po HT trzeba brać chemię. Lekarz powinien planować więc HT biorąc pod uwagę stopień na jakim łysienie się zatrzyma oraz to, że w przyszłości pacjent może będzie musiał zaprzestać farmakologii. Wtedy pacjent ma wiedzę co go czeka, czego może oczekiwać i jak będzie wyglądał na starość. Tak powinno w skrócie wyglądać właściwe planowanie HT.

Edytowane przez slavo18035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2023 o 06:10, slavo18035 napisał:

Jak czytam ten wątek to zastanawiam się nad tym czy prezentowane na tym forum przez lata stanowisko, że z linia włosów jest najważniejsza, że można ją w każdym przypadku dowolnie modelować nie spowodowało, że zgodziłeś się na to co Ci wykonano ? Masz bardzo agresywne łysienie (NW 6)co widać na zdjęciach zanim wszedłeś na chemię. W takim przypadku linia ( na nią zawsze idzie najwięcej graftów a więc to ona najbardziej obciąża donor) musi być kompromisem i nie powinno się jej zrobić tak nisko i idealnie jak w Twojej sytuacji. Bisanga powiedział Ci prawdę ale może nie powiedział najważniejszego. U osób, które mają NW od 5 wzwyż chemia jest koniecznością i to jest jasne ale co ważniejsze w takiej sytuacji HT należy zaplanować tak aby człowiek nie wyglądał jak idiota kiedy z jakiegoś powodu będzie musiał z tej chemii zrezygnować. A HT nikt nie robi z założeniem, że zawsze może ogolić się na zero, to kolejny mit.

Zgodziłem się, bo 2 lata temu miałem mniejszą wiedzę na temat łysienia, a także mojego przypadku. Będąc wtedy na lekach finasteryd + minoxidil zauważyłem bardzo dobre efekty i popadłem w hurraoptymizm. Chociaż jedna osoba mówiła mi wtedy, że jestem Norwood 5/6, to ja siebie zaliczałem do Norwood 3V i klinika Eugenix także mnie zakwalifikowała jako NW 3V.

Z czasem jak mocne przeszczepione włosy wyrosły, zrozumiałem empirycznie czym jest miniaturyzacja, kontrast między przodem i tyłem był potężny. 

W każdym razie, klinika moim zdaniem zachowała się nieetycznie zaniżając mój poziom Norwooda. Ja jako pacjent nie musiałem być ekspertem w tej dziedzinie, to lekarz powinien mi wszystko wyłożyć na tacy. Ale jak widać, brak wiedzy skutkuje tym, że możesz być wydymany. Moim zdaniem oni zaniżają specjalnie poziom Norwooda, żeby nie tracić klientów. Jak ktoś kto myśli, że jest Norwood 3/4 dowiedziałby się, że jest Norwood 6 i potrzebuje 8000+ graftów w 2/3 przeszczepach, to mogłoby mu się wszystko odwidzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, looksmatters napisał:

Zgodziłem się, bo 2 lata temu miałem mniejszą wiedzę na temat łysienia, a także mojego przypadku. Będąc wtedy na lekach finasteryd + minoxidil zauważyłem bardzo dobre efekty i popadłem w hurraoptymizm. Chociaż jedna osoba mówiła mi wtedy, że jestem Norwood 5/6, to ja siebie zaliczałem do Norwood 3V i klinika Eugenix także mnie zakwalifikowała jako NW 3V.

Z czasem jak mocne przeszczepione włosy wyrosły, zrozumiałem empirycznie czym jest miniaturyzacja, kontrast między przodem i tyłem był potężny. 

W każdym razie, klinika moim zdaniem zachowała się nieetycznie zaniżając mój poziom Norwooda. Ja jako pacjent nie musiałem być ekspertem w tej dziedzinie, to lekarz powinien mi wszystko wyłożyć na tacy. Ale jak widać, brak wiedzy skutkuje tym, że możesz być wydymany. Moim zdaniem oni zaniżają specjalnie poziom Norwooda, żeby nie tracić klientów. Jak ktoś kto myśli, że jest Norwood 3/4 dowiedziałby się, że jest Norwood 6 i potrzebuje 8000+ graftów w 2/3 przeszczepach, to mogłoby mu się wszystko odwidzieć.

Jest niestety dokładnie tak jak piszesz. To jest skrajna nieodpowiedzialność bo dobrze wiedzą, że nikt im sprawy w sądzie nie założy. Liczy się tylko kasa. Dlatego 2 lata walczyłem tu aby ludzie zrozumieli, że HT to nie jest zabawa i nie wolno się bawić linią jak się ma zadatki na łysienie powyżej NW3. A co robił ze mną moderator Angel on the Earth ? Banował  mnie, dawał kary aby tylko jego przydupas Antek mógł wmawiać ludziom, że linia jest najważniejsza. W dziale Dyskusje poza tematem  jest wątek zatytułowany Moderacja jako  streszczenie tego co latami się tu działo. Było potem kilka przypadków, że ludzie bzdur Antka posłuchali i skończyło się to bardzo źle. To nie pacjent decyduje jak ma wyglądać plan leczenia a w wielu miejscach zrobią cokolwiek aby tylko zarobić. Dlatego niech Twój przypadek będzie niestety lekcją dla wszystkich bo widzę, że dalej pewne sprawy nie docierają do ludzi.

Edytowane przez slavo18035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji u Ferreiry postanowiłem się ogolić na łyso. Dlaczego?

Raz, że fryzurka zaczesana do przodu nie wygląda dobrze ze względu na dyskonekcję między donorem a włosami na przodzie (brak przeszczepu w obszarze lateral humps). A dwa, strategia z zaczesywaniem do tyłu okazała się męcząca, bo te włosy się zwyczajnie rozlatują, chodzenie  z opaską to słaby pomysł na dłuższą metę. 

Chciałem także zobaczyć jak to wszystko wygląda jak się ogolę na zero. I moje wnioski są takie, że golenie się na łyso + jakaś mikropigmentacja na łysym obszarze to zawsze jakieś ubezpieczenie na przyszłość, gdyby leki przestały działać, a donor na kolejny przeszczep byłby wyczerpany. 

 

Póki co jednak nie zawieszam broni i przygotowuje się do kolejnego przeszczepu. W związku z tym będę jechał na kolejną konsultację na żywo. Obiecałem sobie, że przed kolejnym przeszczepem skonsultuję się na żywo co najmniej z 3-4 uznanymi lekarzami. Na razie były takie 2 spotkania, przydałyby się jeszcze z 2.

Oczywiście cały czas biorę leki. Podstawą jest finasteryd, a oral minoxidil 5mg (ze względu na brak dodatkowych efektów względem wersji w płynie) zdecydowałem się zastąpić wersją topical. Dołożyłem do tego dermapena 1,5 mm raz w tygodniu, bo włosy mam teraz bardzo krótkie, a według badań efekty są wtedy najlepsze A Randomized Evaluator Blinded Study of Effect of Microneedling in Androgenetic Alopecia: A Pilot Study - PMC (nih.gov)

 

photo11.thumb.jpg.6b4ee6bc88e19cfd8bb9ff16da5216b3.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj dwa zdjęcia z mojego przeszczepu - Turcja…. Ja w miarę zadowolony choć ubytek dość duży więc wypadałoby jechać na zagęszczenie. 

IMG_1798.jpeg

IMG_1797.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...