free web hit counter Skocz do zawartości
looksmatters

Klinika Eugenix 3514 graftów ( w tym 720 na skronie) - 3.05.2022r.

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim wrzucę update 9 miesięczny, to jeszcze chciałbym poruszyć kwestię dbania o kondycję włosów. Moja fryzjerka z 2 miesiące temu powiedziała mi, że moje włosy są bardzo suche i matowe i zaleciła mi używanie odżywki i maski. Zatem kupiłem sobie odżywkę proteinową i maskę. 

Firmę wybrałem losowo, ale dla mnie się te produkty sprawdziły. 

330258033_738963794526244_7620919631979578406_n.thumb.jpg.b03f4e4a176839637f23e06e05d32008.jpg

 

 Maskę raz w tygodniu zostawiam na włosach 30-40 minut. Odżywkę używam może 2 razy w tygodniu, zostawiam na 5-10 minut. 

Tutaj macie porównanie między 6 a 9 miesiącem, maskę i odżywkę stosuję jakość od 2 miesięcy. Polecam 😁

329745536_513995597554869_615749810284113679_n.thumb.jpg.02df539ddb75f99f623542993b379016.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega zmiana, widać poprawę jakości włosów 😄 możesz jeszcze wrzucić zdjęcia z różnych perspektyw ( góra, boki, tył ) ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super efekt. Gratulacje. Możesz być zadowolony z podjętej decyzji. Niech włosy w jak najlepszym stanie utrzymują się jak najdłużej.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Joe.Tillman napisał:

Kiedy jakieś zdjęcia od góry z włosami uczesanymi do przodu , do boku lub do tyłu? 

IMG_9446.thumb.jpg.adfbb55153bca9b869f91f2afc3a573c.jpg

IMG_9449.thumb.jpg.c087e74ba017660ec283ac3f84dbfff4.jpg

 

Na górze nie zmienia się zbyt wiele. Fotka zrobiona dzisiaj, jak w pokoju było słonecznie. 9,5 miesiąca  po przeszczepie. Bez żadnych produktów, zaczesane do przodu. 

 

 

=beforeafter.thumb.JPG.f1b8e9e6b968e7bdbb5818464843ae9c.JPG

 

Tutaj natomiast porównanie w tym samym miejscu. Po lewej stronie przed przeszczepem styczeń 2022 (bylem już wtedy prawie rok na finie i minoxie), a po prawej styczeń 2023. Zdjęcia robione innymi telefonami, dlatego trochę się różnią kolorystycznie, bo światło z tego co pamiętam to samo. 

 

 

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Antydonor napisał:

Aż się wierzyć nie chce że tylko 3,500 poszło,a będziesz koronę dogeszczał?

No innej opcji nie widzę. Należy teraz się zabrać za koronę i midscalp. W marcu będę się widział z Bisangą, zobaczymy co powie. 

Pozostaje kwestia wyboru kliniki i ustalenia terminu. Myślę, że 2gi przeszczep nie będzie wcześniej niż pod koniec tego roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2023 o 19:16, looksmatters napisał:

No innej opcji nie widzę. Należy teraz się zabrać za koronę i midscalp. W marcu będę się widział z Bisangą, zobaczymy co powie. 

Pozostaje kwestia wyboru kliniki i ustalenia terminu. Myślę, że 2gi przeszczep nie będzie wcześniej niż pod koniec tego roku. 

A dlaczego Bisanga, a nie Eugenix. Przy takim efekcie jaki Ci zrobili dziwię się, że nie chcesz robić drugi raz u nich. I Eugenix pewnie 3 razy taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hairnotic napisał:

A dlaczego Bisanga, a nie Eugenix. Przy takim efekcie jaki Ci zrobili dziwię się, że nie chcesz robić drugi raz u nich. I Eugenix pewnie 3 razy taniej.

Bisanga będzie w Warszawie i to świetna możliwość, żeby taki doświadczony doktor obejrzał moje włosy na miejscu. W jakiej klinice będę robił przeszczep, to jest to kwestia otwarta, może to być znowu Eugenix. Nie wiem ile graftów mi zaoferują, jest wiele niewiadomych. Przypominam, że przy pierwszym przeszczepie nie byli chętni, żeby wszczepiać na górę głowy. 

Teraz przeszczep będzie trochę inny, bo będzie samo wszczepianie między włosami. Także decyzje trzeba podjąć na chłodno, nie napalać się na jedną klinikę i zrobić research. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, looksmatters napisał:

Bisanga będzie w Warszawie i to świetna możliwość, żeby taki doświadczony doktor obejrzał moje włosy na miejscu. W jakiej klinice będę robił przeszczep, to jest to kwestia otwarta, może to być znowu Eugenix. Nie wiem ile graftów mi zaoferują, jest wiele niewiadomych. Przypominam, że przy pierwszym przeszczepie nie byli chętni, żeby wszczepiać na górę głowy. 

Teraz przeszczep będzie trochę inny, bo będzie samo wszczepianie między włosami. Także decyzje trzeba podjąć na chłodno, nie napalać się na jedną klinikę i zrobić 

Racja, zapomniałem, że Bisanga ma być w Polsce i robi konsultacje za free. Sam bym poszedł, gdybym nie miał tak daleko do Warszawy. Tak w ogóle to gratuluję mega udanego zabiegu:) Widzę, że masz dużą wiedzę i super research. Będę śledził Twój wątek. Powodzenia:)

 

Edytowane przez Hairnotic
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jak wyglądają temporale z bliska i z krótkimi włosami ?
Czy zrobisz zdjęcia pod kątem oraz od boku?  ( z ujęciem ucha czyli od  fotografowanej strony) 

jak narazie wszystkie zdjęcia są z dalszego ujęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Joe.Tillman napisał:

A Jak wyglądają temporale z bliska i z krótkimi włosami ?
Czy zrobisz zdjęcia pod kątem oraz od boku?  ( z ujęciem ucha czyli od  fotografowanej strony) 

jak narazie wszystkie zdjęcia są z dalszego ujęcia. 

Nie wiem jak wyglądają temporale z krótkimi włosami, ale zapewne chujowo co było wiele razy udowadniane. Jak się robi przeszczep na skronia, to trzeba zapuszczać dłuższe i dla mnie akurat to żaden problem, bo mi nie pasują boki na krótko. Może kiedyś dla testu sobie zrobie fade na krótko, ale spodziewam się, że będzie to słabo wyglądało. 

 

Fotki z bliska

IMG_0146.thumb.jpg.140f9643f6ea4b923dea3faed0857476.jpg

 

IMG_0149.thumb.jpg.c9e88710795fbf10fdb5842e8b78a576.jpg

IMG_0210.thumb.jpg.e284d3fed2bc18b13d4528893b5b2372.jpg

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super naturalnie włosy posadzone na linii,a skronie wyglądają jak "baby hair" brawo 👏👏,i to się nazywa wykonać zabieg z należytą starannością,brawo Ty,brawo eugenix👍👍👍👍👍👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linia czołowa wyglada bardzo dobrze, wydaje się być lekko krzywa, asymetryczna ale to chyba nie problem. Temporale z włosami cienkimi , kierunek i kąt sadzenia super, mam mięszane uczucia że temporale sa jak od linijki. Face frame także wygląda dobrze. Za lewym zakolem brak wszczepów, widać że musisz zaczesywać miejsce ze lewym zakolem. Wspominałem już o tym wcześniej i nie jest to kwestia oszczędności graftów a zwykłego braku cieniowania wszczepów, nawet jeśli to mogli dorzucić gratis te 250 graftów. Po drugim przeszczepie włosów zapewne zostanie to uzupełnione.
Nie ma idealnych przeszczepów włosów, wszędzie zawsze coś się znajdzie, nawet jak zapłacisz najwyższą stawkę to coś znajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Joe.Tillman napisał:

Linia czołowa wyglada bardzo dobrze, wydaje się być lekko krzywa, asymetryczna ale to chyba nie problem. Temporale z włosami cienkimi , kierunek i kąt sadzenia super, mam mięszane uczucia że temporale sa jak od linijki. Face frame także wygląda dobrze. Za lewym zakolem brak wszczepów, widać że musisz zaczesywać miejsce ze lewym zakolem. Wspominałem już o tym wcześniej i nie jest to kwestia oszczędności graftów a zwykłego braku cieniowania wszczepów, nawet jeśli to mogli dorzucić gratis te 250 graftów. Po drugim przeszczepie włosów zapewne zostanie to uzupełnione.
Nie ma idealnych przeszczepów włosów, wszędzie zawsze coś się znajdzie, nawet jak zapłacisz najwyższą stawkę to coś znajdziesz. 

Jeżeli linia czołowa jest lekko krzywa, to dobrze. Nie chciałby, żeby wszystko było idealnie równo, bo to nienaturalnie. Czasami mam wątpliwości czy nie poleciałem zbyt agresywnie z likwidacją zakoli XD 

Temporale od linijki - mam podobne spostrzeżenie co do lewego temporala. Bo jeden jest zrobiony bardziej na półokrągło, drugi na linię prostą, taka jest idea w Eugenix, żeby nie było zbyt symetrycznie. Na razie te włosy wszystkie równo rosną, pytanie czy jak nie pojawi się faza telogenu, to nie pojawią się jakieś bardziej naturalne nierównomierności. Zobaczymy, zawsze można dodać garstkę graftów, żeby wprowadzić trochę chaosu ;) 

 

Za lewym zakolem jest faktycznie największy problem, bo jest tam po prostu najrzadziej i było już przed przeszczepem, co widać na fotkach przedoperacyjnych. Czasami używam tam mikrowłókien, a czasami jakieś zaczeski. Takżę największy minus tego przeszczepu, to że trzeba zrobić kolejny. Ale z drugiej strony, jakby poszło więcej graftów w 1 przeszczepie, to może spowodowałoby to inne niechciane problemy. 

 

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliśmy się z @looksmatters w sobotę przez to, że były darmowe konsultacje u dr. Bisangi.

Jak dla mnie Eugenix zrobił świetną robotę jeśli chodzi o linię włosów, temporale i donor. Patrząc na zdjęcia przed zupełnie inny człowiek.

Przyczepić się można jedynie do kilku mniej gęstych części (kojarzę jedno takie miejsce na łączeniu wszczepionych włosów i naturalnych, do tego przydało by się trochę zagęścić koronę i część środkową, ale nie wyglądało to źle), ale to pewnie jest kwestia jednego dodatkowego zabiegu.

Edytowane przez bodzix1809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr Bisanga natomiast był bardziej krytyczny, nie przebierał w słowach i nagrał nawet filmik w celach szkoleniowych : " Jak nie robić przeszczepów włosów u rasy kaukaskiej" 

Podsumowując jego opinie w punktach : 

- Dr Bisanga powiedział, że mój przszczep włosów został zrobiony bez planu, to jakby zbudowano dom bez fundamentów. 

- Zły donor managment nie uwzględniający postępów łysienia wraz z biegiem czasu

- Linia włosów obniżona zbyt nisko, stracone wiele cennych graftów, które powinny iść na midscalp i koronę.  Jego zdaniem linia powinna być na równo z moimi natywnymi włosami (patrzcie zdjęcia przedprzeszczepowe) 

- Przeszczep na temporale to jego zdaniem również błąd, gdyż wykorzystane zostały kolejne grafty, które powinny iść w pierwszej kolejności na górę. Poza tym jego zdaniem słowianie nie mają tak agresywnych temporali, które są tak blisko brwi. 

- Używając specjalnego urządzenia zmierzył, że w donorze mam gęstość około 65 graftów na cm2. Uwzględniając safe zone, przekłada się to na dodatkowe 3200 graftów na kolejne przeszczepy. 

-Powiedział, że mam retrogede alopecia z tyłu, zaczynające się od karku. 

- Mam na midscalpie i koronie wiele zminiaturyzowanych włosów, tzw vellus hair. 

- Jest widoczna granica między przeszczepionymi, a nieprzeszczepionymi zminiaturyzowanymi włosami, co wygląda bardzo nienaturalnie. 

- Kolejne przeszczepy powinne być przeprowadzone bardzo ostrożnie. Kolejnym krokiem powinien być przeszczep na 2500-3000 graftów na midscalp oraz na lateral humps. Powiedział, że moje lateral humps obniżają się w kierunku Norwood 6/7. 

- Zauważył pewne różnice między włosami na głowie, a na brodzie i jego zdaniem moja broda nie jest jakaś super do przeszczepu. 

- Rekomendował zmianę płynnego Minoxidilu na ten wersji w tabletkach 5mg. 

- Co z tego, że odrost przeszczepionych włosów dobry jak przeszczep zrobiony bez planu. 

 

Dzisiaj także dostałem maila z informacją, że widzieli moją relację na hairrestoration i w rzeczywistości moje włosy wyglądają dużo gorzej niż na zdjęciach w moich relacjach. Poniżej zdjęcia zawierające sceny z filmiku, który nagrywał Jan z BHR. 

 

761440923_WhatsAppImage2023-03-20at13_10_53.thumb.jpeg.da4eaf12e174227296a9db05da7d3b32.jpeg

 

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, smutny12 napisał:

A jak twoje odczucia co do opinii Bisangi?

Jakie mogę mieć odczucia. Jest to światowej klasy chirurg. Jego argumenty są bardzo racjonalne. Dobrze, że pojechałem na tę konsultacje, bo otworzyło mi to oczy. Sprawa jest poważniejsza niż myślałem i teraz trzeba być mega ostrożnym z kolejnymi krokami, bo donor jest już w połowie wykorzystany. 

Można było uniknąć tej patowej sytuacji rysując mniej agresywną linię. Czoło byłoby wyższe, ale fryzura z długimi włosami zaczesana do przodu wyglądałaby podobnie od frontu.  Jestem w trakcie zalatwiana oral minoxidilu 5mg. 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, looksmatters napisał:

Jakie mogę mieć odczucia. Jest to światowej klasy chirurg. Jego argumenty są bardzo racjonalne. Dobrze, że pojechałem na tę konsultacje, bo otworzyło mi to oczy. Sprawa jest poważniejsza niż myślałem i teraz trzeba być mega ostrożnym z kolejnymi krokami, bo donor jest już w połowie wykorzystany. 

Można było uniknąć tej patowej sytuacji rysując mniej agresywną linię. Czoło byłoby wyższe, ale fryzura z długimi włosami zaczesana do przodu wyglądałaby podobnie od frontu.  Jestem w trakcie zalatwiana oral minoxidilu 5mg. 

dasz namiary jak załatwić minox w tabletkach ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@looksmatters mi tez powiedział, ze mam retrograde alopecia na dole przy karku + 60-65 graftów na cm2, a jestem przed przeszczepem, więc chyba tragedia jeśli chodzi o gęstość?  I odradzil zabieg przez kolejne 3-4 lata. Niestety to dla mnie nie wchodzi w gre, nie chce spędzać najlepszych lat zycia wyglądając jak podczłowiek + miec strach przed wiatrem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dxd017 napisał:

@looksmatters mi tez powiedział, ze mam retrograde alopecia na dole przy karku + 60-65 graftów na cm2, a jestem przed przeszczepem, więc chyba tragedia jeśli chodzi o gęstość?  I odradzil zabieg przez kolejne 3-4 lata. Niestety to dla mnie nie wchodzi w gre, nie chce spędzać najlepszych lat zycia wyglądając jak podczłowiek + miec strach przed wiatrem. 

Ponad 60 to tragedii nie ma. Zależy jak duży przeszczep potrzebujesz. 

Im więcej o tym myślę co powiedział Dr Bisanga, tym bardziej sobie uświadamiam, że ma rację. Co z tego, że odrost przeszczepionych włosów był dobry, jak całościowy plan Eugenix okazał się niewypałem. 

Popatrzcie tylko na te zdjęcia z dzisiaj za dnia, gdy nie miałem uczesanych włosów grzebieniem. 

 

image0.thumb.jpeg.7bb5a775fa11ba04694a6a047452acd4.jpegimage1.thumb.jpeg.399346c5b2599d5b77faaed0e95fb102.jpegimage2.thumb.jpeg.c9823c90aae974a10c9d3a79ababb337.jpegimage4.thumb.jpeg.48ec848d6b7eb65da298b3640cd506dc.jpegimage5.thumb.jpeg.46f53915f12b09cbca84d4ab0ca8b157.jpegimage6.thumb.jpeg.59a5074eacc764d834afe2e1d208269f.jpegimage7.thumb.jpeg.bfb4e2cebb8e64db7ab9e171e2fa3f41.jpegimage8.thumb.jpeg.c18bc5e449d537516ffc4afcdfb37d74.jpeg

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...