free web hit counter Skocz do zawartości
Michal29

Przeszczep wlosow w Turcji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Chciałbym opisać Wam swoją historię, dla wszystkich którzy zastanawiają się nad przeszczepem wlosow w Turcji. Będę wstawiał relacje z odrostu moich włosów po przeszczepie. Aktualnie jestem po zabiegu który miałem ponad miesiąc temu, 17-go lipca. Przeszczep miałem wykonany w klinice Aestepool w Istambule, klinika ma swoich przedstawicieli w Polsce, I do nich się zgłosiłem. Panowie z Polski ogarnęli za mnie wszystko, spotkałem się nawet z osobą która miała przeszczepione tam wlosy i przed zabiegiem mogłem ocenić efekty przeszczepu i porozmawiać o wrażeniach, powiem wam to spotkanie przekonało mnie do wykonania zabiegu.

Cena: 1/3 ceny w Polsce, w cenie Hotel, przejazdy z lotniska do hotelu i z hotelu do kliniki, sam zabieg ( stała cena niezależnie od przeszczepionych wlosow), oraz polski tłumacz na miejscu wiec nie trzeba znać angielskiego czy też tureckiego.

Zabieg: powiem szczerze trzeba mieć dużo cierpliwości bo jest dość długi, ja musiałem wytrzymać 8,5h z przerwa na obiad który jest serwowany. Jeśli chodzi o ból, zabieg po znieczuleniu był całkowicie bezbolesny. Znieczulenie bolało jak normalny zastrzyk, to wszystko. Po zabiegu pan kierowca juz czekał żeby zabrać mnie do hotelu. Na drugi dzień zostałem odebrany z hotelu i pojechaliśmy znow do kliniki. Tam nastąpiło ściągnięcie opatrunku i pierwsze mycie wlosow. Następnie po wszystkim kierowca zawiózł mnie prosto na lotnisko.

Poniżej wstawiam zdjęcia przed zabiegiem, zaraz po zabiegu, oraz 10 dni po przeszczepie 

Pozdr.

Michal

Edytowane przez Michal29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma rekomendację kliniki z Turcji? A co powiesz na temat kliniki z poniższą stroną internetową?

https://estenbulhealth.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja fryzura przed przeszczepem włosów. Można zaobserwować znaczne ubytki, stworzyły się zakola, oraz na czubku głowy tzw, ''gniazdo''. To typowe łysienie androgenowe, postanowiłem z tym powalczyć tym bardziej że nie mam jeszcze 30-stki. 

IMG-20220613-WA0003 (1).jpg

IMG-20220613-WA0004.jpg

IMG-20220613-WA0005.jpg

IMG-20220613-WA0008.jpg

IMG-20220613-WA0009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5h po zabiegu. Zdjęcia zrobione już w hotelu. Moja głowa jak widać się zmieniła, na przedniej części możemy zaobserwować linię włosów ''zaprojektowaną'' przez lekarza, zakola zniknęły, ubytki na czubku głowy zostały uzupełnione. Z tyłu widać opatrunek na tej części głowy, z której zostały pobierane włosy. Przeszczepiono mi ok 3100 graftów. Samopoczucie zadziwiająco dobre :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan  mojej głowy 3-ci dzień po zabiegu. Na głowie widać strupki których nie można dotykać. Skóra głowy goi się szybko, Teraz można naprawdę zobaczyć jaka jest duża równica z zakolami i bez.

 

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-ty dzień po zabiegu, głowa ma się coraz lepiej. Zdjęcie z tyłu pokazuje jak wygląda obszar z którego włosy zostały pobrane, jest naprawdę nieźle.

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 10-ty. Ostatni, po którym można po raz pierwszy normalnie delikatnie umyć włosy. Robi się to specjalna technika aby pozbyć się zaschniętych strupków z głowy.

Tego dnia zauważyłem także, że przeszczepione włosy zaczęły normalnie rosnąć!

Możecie też zobaczyć sporą różnicę na szczególnie z tyłu głowy i na czubku. Skóra regeneruje się naprawdę szybko.

 

21.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15- sty dzień po zabiegu. Możecie zobaczyć już głowę bez ani jednego strupka, włosy zaczynają być coraz dłuższe.31.thumb.jpg.5d332a4dd19a2d4936cfc3ccb764946c.jpg30.thumb.jpg.a741495165c5c6e14c3ea4785bd5050d.jpg33.thumb.jpg.551ac23cf7cb4a2a6de0be0ea9f5cf62.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35- ty dzień po zabiegu, większość przeszczepionych włosów wypadła, teraz czekam na odrost nowych, no stress

50.jpg

51.jpg

53.jpg

54.jpg

56.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dostałeś do Turcji? Nie wiem któredy najlepiej leciec z Podkarpacia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, styks napisał:

Jak się dostałeś do Turcji? Nie wiem któredy najlepiej leciec z Podkarpacia.

Zależy jaka klinika ale 99% tych z polskim opiekunem to Stambuł więc z Warszawy. Albo lecisz z Rzeszowa do Wawy i z Wawy do Stambułu albo do Wawy jedziesz autem/pociągiem.

 

2 godziny temu, Michal29 napisał:

5-ty dzień po zabiegu, głowa ma się coraz lepiej. Zdjęcie z tyłu pokazuje jak wygląda obszar z którego włosy zostały pobrane, jest naprawdę nieźle.

8.jpg

 

 

 

 

Myślę, że jeśli przeszczep przyjmie się w 90% to z przodu czyli jeśli chodzi o zakola to będziesz zadowolony. Co do tyłu/środka/korony zwał jak zwał to po pierwsze odrasta ona dłużej niż 6 miesięcy, po roku dopiero robi się maksymalna gęstość bo jest to spowodowane ukrwieniem w tamtej części głowy i tym że tam układają się one w kółko. Patrząc ilość graftów na koronę według mnie będziesz zadowolony połowicznie czyli jest fajnie bo jest więcej niż było, jest źle bo nie jest za gęsto. Z racji tego, że jesteś przed 30stką według mnie klinika celowo tak posadziła byś zobaczył za parę lat jak postępuje łysienie.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytających. Jestem 9 tygodni po zabiegu. 

Zdjęcia wykonałem równo 3 miesiące po zabiegu ale wstawiam z małym opóźnieniem.

Jak widać znaczna różnica, wypadnięte włosy odrastają, są bardzo cienkie, niektóre wręcz jak przeźroczyste, albo blond, ale mimo wszystko zrobiło się gęsto.

Musiałem już dwa razy obcinać nożyczkami nowe włoski. Myślę że jest poprawa jeśli chodzi fryzurę :P

Ciąg dalszy nastąpi . :)

111.jpg

20220914_200036.jpg

20220914_200044.jpg

20220914_200117.jpg

20220914_200128.jpg

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytających.

Ze względu na brak czasu wstawiam zdjęcia z lekkim opóźnieniem, zdjęcia wstawione poniżej wykonałem równo 4 miesiące po zabiegu.

Na zdjęciach widać znaczną różnicę, włosy się zagęściły, z przodu linia włosów wyraźna, na zakolach i czubku głowy przebija jeszcze się kolor skóry, jak się dobrze zaczesze to nie widać tego zupełnie :)

Jak na cztery miesiące po zabiegu to jestem bardzo zadowolony.

W dalszym ciągu kontynuuję suplementację witaminami, biotyna, biorę finasteryd i wcieram Minoxidilum w skórę głowy.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

W tym tygodniu minie 5 miesięcy po zabiegu.

Włosy stały się jeszcze grubsze, zakola całkiem zniknęły, na czubku głowy dalej lekki prześwit ale i tak nie jest źle.

Wciąż posiadam wiele cieniutkich, prawie przeźroczystych włosków które muszą się pogrubić. Mam nadzieję, że to nie jest jeszcze efekt końcowy.

 

PS. Wcale nie mam tylu siwych włosów, to światło tak pada :P

 

Pozdrawiam,

Michał

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

aktualizuję w imieniu Michała, po 10 miesiącach:

 

 

 

 

 

Edytowane przez DamianKoko

Konsultant Aestepool Clinic

info@aestepoolclinic.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałeś jakiś finasteryd, czy inne specyfiki :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2023 o 21:11, Ras napisał:

Stosowałeś jakiś finasteryd, czy inne specyfiki :) ?

Tak, Finasteryd biorę regularnie od czasu przeszczepu, jedna tabletka = 1mg dziennie, do tego biotyna, i zwykły zestaw witamin. wcieram także w skórę głowy Minoxidilum 5%

Pozdr.

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Długo mnie tu nie było, z powodu nawału obowiązków tych zawodowych i tych osobistych.

W grudniu przeszedłem ciężką grypę, po której włosy zaczęły mi strasznie wypadać, czasem miałem wrażenie że wypadają mi garściami - typowy stan po grypie.

Byłem nie ukrywam lekko przestraszony, jednak z pomocą przyszło mi kilka rzeczy.

Po pierwsze zastosowałem mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, seria trzech zabiegów w odstępie 4 tygodniowym.

Po drugie: wcierałem Minoxidilum 5% w skórę głowy 2x dziennie. do tego standardowo Finasteryd 1mg dziennie oraz witaminy. Efekt był bardzo dobry i utrzymuje się do dzisiaj, włosy przestały wypadać, są geste, nie ma prześwitów. 

Co do specyfików takich jak finasteryd warto szukać odpowiedników znanych marek, które maja ten sam skład, Dla porównania jedno opakowanie (miesięczne) znanego leku kosztuje ok 70 zł, ja płace w mojej aptece za ten sam skład 19 zł, podobnie jest z Minoxidilum 5%, za znany trzeba dać ok 50zł, jak płacę 23zł za zamiennik z tym samym składem.

Poniżej wstawiam zdjęcia, zrobione dzisiaj czyli ok 11 miesięcy po przeszczepie.

Proszę nie komentować mojej fryzury :), staram się włosy zapuścić ale na razie mam wrażenie że są dzikie i nie chcą się układać.

Pozdrawiam,

Michał

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny rezultat, szkoda tylko, że nawet po przeszczepie trzeba łykać finasteryd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, również zaczynam zastanawiać się nad przeszczepem. Ile graftów Ci przeszczepiono ? Jaka cena ?

Pozdrawiam


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 18.03.2024 o 23:30, Johnyy napisał:

Hey, również zaczynam zastanawiać się nad przeszczepem. Ile graftów Ci przeszczepiono ? Jaka cena ?

Pozdrawiam

Hej, odpisuję bo miałem bardzo podobną niegdyś kurację co ty - czyli minox + RU + biotyna i witaminy z grupy B. Także Zoxin jako szampon od czasu do czasu.

Jakieś 5-6 lat temu wkurzony machnąłem na to wszystko ręką bo włosy choć z mniejszą częstotliwością to i tak wypadały. Dziś jestem już świeżo po przeszczepie i tobie również szczerze polecam. Szkoda czasu, szkoda życia.

Umów się na konsultację do Damiana w Wawie, oni biorą teraz 2500 EUR za pakiet. Dużo nie dużo każdego sprawa indywidualna, ale ta kasa naprawdę jest tego warta. Przeszczepiają jednorazowo średnio 3500-4000 graftów, nie więcej.

Edytowane przez ad7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...