free web hit counter Skocz do zawartości
saymenq

Planowany przeszczep włosów, prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, 10 tygodni dokładnie bo 10 zabiegów, więc można liczyć to jako ponad 2 miesiące.
Po zabiegu żadnych dolegliwości - natomiast sam zabieg czasami potrafił zaboleć. Skóra na głowie w niektórych miejscach jest dość wrażliwa.
Ale to trwa około 10min, więc raczej każdy wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka po pół roku pod światło dzienne, ogólnie na żywo lepiej to wygląda , ale dalej jest łysy placek szczególnie pod mocne światło. Liczyłem że nie będę go już miał na urlop we wrześniu ale myślę że chyba sie nie uda 😕

20230725_173638.jpg

20230725_173635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Załączam zdjęcia z dziś, wg. mnie na zdjęciach nie widzę żadnej różnicy niestety, więc jestem już nastawiony pesymistycznie. Włosy są bardzo cienkie i nie wierzę że zgęstnieja. Minęło 7 miesięcy:

 

20230902_102300.jpg

20230902_102327.jpg

20230902_102554.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czekam bo co mi pozostało, nie mam w ogóle porównania bo nie mogę znaleźć podobnych przypadków tutaj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przeglądając wykonane zabiegi na zagraniczych forach to korony wychodzą zdecydowanie słabiej w porównaniu z częścią frontową jak zakola - linia włosów. Bardzo często idealnie korona wygląda po drugim zabiegu bez prześwitów. Po mojej analizie przeglądając przypadki, to Przeżywalność graftów wynosi ok. 60%. Praktycznie 40% nie odrastają grafty. A bez topicala fin/duta - utrzymanie wyniku będzie ciężko w dłuższej perpektywie. 
Jeśli zdecydowałeś , że nie chcesz stosować leków to uważam , że powrót do karboksyterapii zrobi dobrą robotę jak wcześniej przed przeszczepem. Można znależć już w pakietach po 125zl za zabieg , a potem profilaktycznie 2x w miesiącu na utrzymanie bez chemii i leków. Innego wyjścia nie widzę, ale czekamy do tego 9-10 miesiąca.
 

Edytowane przez Hair-Czwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posta, doceniam.

Co do przeżywalności na koronie to słyszałem to samo - że od 60 do 70 procent zostaje. Przy czym miałem 2800, dlatego też uważałem, że nawet jak połowa wypadnie to efekt będzie lepszy. Do karbo wracam jak tylko wrócę z wakajek, to jest już pewne. 

 

Podsumowując , spodziewałem się prześwitów jak najbardziej, ale nie aż takich - czekam dalej, może jeszcze zaskoczy za 1-3 miesiące i włosy zgrubieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moją relacje gdzie robilem korone pare lat temu.
2,65k grafow, stan gorszy od Twojego. Odrost lepszy. 
Niemniej jednak zgodziłbym się z tezą (biorąc swój przypadek pod uwage)

Cytat

Co do przeżywalności na koronie to słyszałem to samo - że od 60 do 70 procent zostaje

 

Edytowane przez czeka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, czeka2 napisał:

Zobacz moją relacje gdzie robilem korone pare lat temu.
2,65k grafow, stan gorszy od Twojego. Odrost lepszy. 
Niemniej jednak zgodziłbym się z tezą (biorąc swój przypadek pod uwage)

 

Powiedz mi czy widziałeś różnice pomiędzy pół roku a rokiem czy to co już wtedy miałes to był max? Do którego miesiąca czules że gęścieje, a kiedy stwierdziłeś że to już max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie najwiekszy odrost byl między 4/6 msc. Ale sam oceń. Wrzucilem zdjecia do swojego tematu żeby Ci nie zaśmiecać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że jest troche lepiej tj. włosy stały sie grubsze.
Jak na 2.8k i taki obszar, efekt powinien być lepszy.
Masz jakies zdjęcia obszaru biorczego jak zeszły strupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo to w ogóle lepiej wygląda, wrzucam zdjęcia tylko w świetle dziennym(i zawsze te co najbardziej pokazują łysinę), natomiast w takim normalnym półświetle w mieszkaniu prawie nie widać tego placka. Włosy jeszcze grubieją, przy dobrym zaczesaniu można zrobić fajny efekt, ale na pewno spodziewałem się więcej.

Tutaj fotki jakie znalazłem po kilku dniach od zabiegu:

IMG-20230222-WA0003.jpg

IMG-20230222-WA0006.jpg

IMG-20230222-WA0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Jako że w styczniu minął już pełen rok a jak zapomniałem całkowicie wrzucić tutaj efekty, pozwólcie że nadrobie:
1000011691.thumb.jpg.1f28e8425f33ae7724dab6bfc5093a29.jpg1000011695.thumb.jpg.e262d05825fd2f4b7b10d02cc78c2bfd.jpg1000011690.thumb.jpg.370a2e6d2058095533feaf3d507cd07b.jpg1000011692.thumb.jpg.b1ed34bf2620eb0a710fa06244298f1a.jpg1000011696.jpg


Podsumowanie: nie osiągnąłem tego co chciałem (czyli całkowicie brak łysiny na koronie), z efektu jestem zadowolony tak w 65-70%, jest dużo lepiej niż było.
Drugi zabieg by pewnie załatwił sprawe, ale nie chce mi sie już w to bawić.
Ogólnie włosy zrobiły mi się też rzadsze niż przez zabiegiem, ale zwalam to na postępujące łysienie.
Od jutra wskakuje na fin 0.25mg + minox , odstawiam palme sabałową i tak już do starości :D

Edytowane przez saymenq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na to! Dzięki, że nie odpuściłeś i wrzucasz dalej efekty 😀 Jest lepiej, nawet dużo lepiej, ale widzę, że korona to jest straszne cholerstwo. Ile się graftów nie wrzuci to dalej będzie mało. Podejrzewam, że jedno sypnięcie włóknami na włosy i było by idealnie. Myślałeś może, żeby zrobić sobie SMP żeby dogęścić wizualnie tą resztę co została? I jakby Ci ktoś przed zabiegiem pokazał te najnowsze zdjęcia, które wrzuciłeś, że taki będzie efekt to zrobiłbyś to drugi raz?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem co to SMP, możesz wyjaśnić? Z włóknami masz rację, miałem raz sypniete przez fryzjera i wtedy jest efekt mega, ale nie chce mi się w to bawić że tak powiem , chyba że przed jakaś impreza.

I tak, jakby mnie ktoś zapytał czy zrobiłbym to jeszcze raz znając efekt to odpowiedź brzmi tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, saymenq napisał:

Nie za bardzo wiem co to SMP, możesz wyjaśnić? Z włóknami masz rację, miałem raz sypniete przez fryzjera i wtedy jest efekt mega, ale nie chce mi się w to bawić że tak powiem , chyba że przed jakaś impreza.

I tak, jakby mnie ktoś zapytał czy zrobiłbym to jeszcze raz znając efekt to odpowiedź brzmi tak :)

SMP to mikropigmentacja skalpu, pod skórę wstrzykiwany jest pigment udający krótko ściętego, a raczej zgolonego włosa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...