free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Porównanie finasterydu oraz dutasterydu - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Poniżej prezentuję wykresy pokazujące poziomy blokad DHT przez poszczególne dawki dutasterydu (Avodart) - oznaczonego na wykresach jako GI198745 oraz finasterydu (Propecia, Proscar).

 

Zmiany w poziomie DHT (dihydrotestosteron) oraz enzymu 5-alfa-reduktazy (z podziałem na typ 1 i typ 2) dla poszczególnych dawek dutasterydu i finasterydu, przedstawia rysunek:

1.thumb.jpg.05f6fa8445abe1d7089216cd2293a143.jpg

 

Czas po którym następuje uzyskanie stanu równowagi, dla poszczególnych dawek dutasterydu, przedstawia rysunek:

2.thumb.jpg.a28e586bc92a965842bf6ccb9445ffc2.jpg

 

Na poniższym wykresie zaś mamy poziom blokady DHT, oraz odpowiadające im poziomy blokad 5-AR (typ 1 i typ 2), dla określonych stężeń dutasterydu, po uzyskaniu stanu równowagi:

3.gif.ef7ff9cece2b13855e2597132c5ae20c.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda na to, że dut jest o wiele lepszy od fina, bo nawet dawka 0.1 mg jest porównywalna z 1mg fina! Bardzo ciekawe badania i wiele mi teraz też wyjaśniły, w ogóle fajny pomysł z tymi wykresami itd, że wszystko badaniami jest pokazywane i ilustrowane:)

Ale mam kilka pytań, bo do fina wiem, że na pewno nie wrócę wew, bo za wiele uboków było i wiadomo, że trzeba stosować codziennie, więc niestety ubocznych za bardzo się wtedy już nie uniknie jak się pokazały... Nie mam zamiaru zaczynać nawet z dutem, ale może akurat kiedyś w przyszłości jakimś rozwiązaniem mógłby być tylko jak się ma to stężenie 0.1 mg tzn: jak często taką dawkę należy brać i czy uboki będą podobne do fina?

Lion wspominałeś mi kiedyś o 0.5mg duta na tydzień, że dobrym rozwiązaniem by to mogło być, a jak to się ma do utrzymywania włosów i uboków? Z tego co wiem używa się 0.5mg co 3 dni a tutaj by było co 7 stąd moje pytania:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skutki uboczne w przypadku brania dutasterydu występują rzadziej niż przy finie, jak tylko znajdę tabelę to ilustrującą to wkleję.

 

Co do częstotliwości przyjmowania dutasterydu to różnie można to rozpatrywać. Jedni przyjmują codziennie inni raz na tydzień, więc myślę że najbardziej optymalnym byłoby brać co 3-4 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć, bo lepiej działa i skoro ma mieć mniej uboków, to może być przydatna informacja, chociaż tak jak podkreślałem, robię wszystko, żeby fina/duta nie brać, ale lepiej mieć coś jeszcze w rękawie;)

No właśnie na mnie fin nieźle działał, więc myślę, że z dutem było by podobnie tyle, że uboków nie będę zaprzeczał, ale się boje. Dlatego pewnie dla mnie ta dawka 0.5 mg co 7 dni mogłaby być wystarczająca i działać nieźle, więc na początku chyba każdy mógłby od takiej spróbować, tym bardziej, że fin trzeba codziennie stąd i uboki są pewnie wieksze.

A jeszcze pytanie odnośnie tej dawka 0.1mg to co ile trzeba by było stosować, 2-3 dni ok by było? Bo to naprawdę jest niezłe, że 0.1mg duta = 1mg fina.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie odnośnie tej dawka 0.1mg to co ile trzeba by było stosować, 2-3 dni ok by było? Bo to naprawdę jest niezłe, że 0.1mg duta = 1mg fina.

 

0.1mg duta ma efekty podobne do 5mg fina a nie 1mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, rzeczywiście, coś źle musiałem zobaczyć, także jeszcze lepiej;d Nieźle, nieźle w takim razie to jest moc nie ma co.. Więc chyba już lepiej co 2-3 dzień wziąć dawkę 0.1mg duta czy co 7 dni 0.5mg duta niż codziennie 1mg fina. Tak mi się chociaż wydaje, bo zaznaczam, że fina brałem a duta jeszcze nie, ale dobrze, że chociaż jakaś tam opcja na przyszłość jest jeszcze, chociaż wiadomo, że nie po to się rzeczy sprowadza, żeby próbować z dutem, jednak wszystko trzeba wziąć pod uwagę i dobrze, że taka opcja jak coś wchodzi jeszcze w grę...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tej strony:

http://prostate.emedtv.com/avodart/avod ... fects.html

deklarowane skutki uboczne dutasterydu są większe, niż w przypadku 1mg finasterydu (avodart ma 0.5 duta w składzie).

 

Wg tej strony:

http://www.bernsteinmedical.com/resourc ... nasteride/

5mg finasterydu dawało większe efekty uboczne co 0.5 duta (w stosunku 1-3), ale 2.5 duta dawało 3ktornie większe efekty uboczne jak w grupie biorącej 5mg fina.

Co ciekawe, jedyny przypadek ginekomastii wystąpił w grupie placebo

 

Cytat warty przejrzenia:

Of the 9 subjects with decreased libido in the 2.5-mg dutasteride group:

4 resolved while receiving therapy

1 resolved within 3 weeks

1 resolved within 8 weeks of stopping drug therapy

1 subject, decreased libido continued after therapy had been stopped and was presumed by the subject to be unrelated to the trial or drug therapy.

2ch zagineło w akcji (można przypuszczać, że efekty uboczne nie ustąpiły)...4 "wyszło" na prostą przy pomocy terapii (jakiej? nie wiadomo).

 

I jeszcze:

In total, 11 subjects withdrew because of adverse events: 3 were in the placebo group (irritable bowel syndrome and impotency), 7 in the dutasteride 0.1 mg group (decreased libido, malaise and fatigue, mood disorders, skin disorders, injuries caused by trauma, and gastrointestinal- and neurology-related complaints) and 1 in the dutasteride 0.5 mg group (gastrointestinal discomfort and pain).

11 osób nie ukończyło badań z powodu efektów ubocznych, 3 z grupy placebo (problemy żołądkowe, impotencja ) 7 z grupy dutasteryd 0.1 i 1 z 0.5, natomiast żadna z grupy biorącej finasteryd.

 

Wg. mnie dutasteryd to większe ryzyko, jeśli brany powyżej 0.1. Jego działanie jest uwarunkowane dawką, i nie można mówić o mniejszych skutkach ubocznych. Przy czym 0.1 duta daje efekt jak 5mg fina -> a 5mg fina nie daje specjalnie lepszych efektów jak 1mg Fina -> ergo, dut w dawce 0.1 = fin w dawce 1 i spodziewać się można podobnych efektów ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja wkleiłem jest dość duże (416 osób). Jeszcze jedno: osoba biorąca duta nie może oddawać krwi przez 6 msc. od ostatniej dawki, bo takiej krwi nie można by podać kobiecie w ciąży.

 

A teraz dobre wieści: statystycznie rzecz biorąc, małymi dawkami duta krzywdy sobie nikt nie powinien zrobić, tak samo jak małymi dawkami fina. Przy czym duża dawka duta jest kusząca, bo o 30% efektywniejsza w czystej ilości włosów na głowie niż 5mg finasterydu. Wybór jak zwykle trzeba podjąć samemu

 

mały error:

to

4 resolved while recieving therapy
raczej oznacza, że efekty uboczne ustąpiły wraz z czasem, przy kontynuowaniu braniu duta, a nie po specjalistycznej rehabilitacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jedyne co wyraźnie widać to to, że jest to na granicy błędu pomiarowego. Te badania co wkleiłeś mniej więcej pokrywają się z moimi w proporcjach, natomiast procent ludzi z danej grupy z zaburzeniami ma się nijak do deklarowanych na ulotkach leków. Ponadto, o ile 0.5 duta jest skuteczniejsze w blokowaniu DHT niż 1mg fina, to ludzie z reguły biorą 1mg fina, lub jeśli to nie wystarczy to 0.5 duta i takie porównanie efektów ubocznych byłoby najużyteczniejsze (myślę że dut niestety w takiej konfrontacji by przodował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale duta możesz brać również mniej np. 0,1mg które działa podobnie jak finasteryd 5mg, no i wiadomo że w przypadku mniejszej dawki skutki uboczne będą niższe, swoją drogą to badanie które wkleiłem to jeszcze nie jest to, które czytałem jakiś czas temu, tam było porównanie większości dawek w długoterminowym przyjmowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nastał kolejny etap batalii o włosy , mam zamiar przechodzic na ten grozny z nazwy ale podobno bardziej stabilny i lepszy-nowocześniejszy lek DUTASTERYD i pytanie ,Fina biore lat 3 ,jak zabrac sie do duta?stopniowo czy nagle oraz jaką optymalną dawke zastosowac,mile wszelkie podpowiedzi w szczególności tych co mają/mieli doczynienie z DUTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie nie ma potrzeby przechodzenia stopniowego przy środkach które działają na tej samej zasadzie (blokowanie AR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja AR z angielskiego tłumacze jako androgen receptor a ty alfa reduktaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem zawsze tak pisałem

 

W każdym bądź razie chodzi mi o alfa reduktozę, typu I oraz II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu sie zgodze ,poprostu skrót AR odebrałem inaczej niż miałes na mysli ,dokładnie na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No więc nastał kolejny etap batalii o włosy , mam zamiar przechodzic na ten grozny z nazwy ale podobno bardziej stabilny i lepszy-nowocześniejszy lek DUTASTERYD i pytanie ,Fina biore lat 3 ,jak zabrac sie do duta?stopniowo czy nagle oraz jaką optymalną dawke zastosowac,mile wszelkie podpowiedzi w szczególności tych co mają/mieli doczynienie z DUTA.

 

Zacznij od 1 kaps./tydzień co obciąży organizm nieco mniej niż finasteryd 1 mg/dzień, ale skuteczność powinna być podobna, jeśli nie ciut wyższa. Finasteryd odstaw od razu, po prostu pewnego dnia przejdź na duta.

Ogólnie z dutasteryd'em nie ma powodu się obawiać - jego skuteczność rośnie powoli zanim osiągnie stan równowagi (patrz wykresy), więc dokładność dawek nie ma aż takie znaczenia. Dopóki trzymasz się pewnej średniej, poziom blokady DHT będzie stabilny. Nie ma też możliwości żeby organizm doznał szoku (nawet jak nagle zaczniesz brać i/lub nagle przestaniesz), bo tak wzrost jak i spadek stężenia duta są powolny.

Nie powinieneś też odczuć żadnych znaczących zmian - może spadną ci trochę efekty uboczne i poprawi się skuteczność, ale przy tych dawkach nie będą to jakieś znaczne zmiany. Może być tak, że nawet tego nie zauważysz.

 

Oczywiście możesz też zwiększyć dawki aż do 1 kaps (0.5mg) / dzień, a nawet 2.5 mg /dzień - to ostatnie to prawie 100% blokady DHT (poprzez 100% blokady enzymów 5AR obu typów). Ale wówczas efekty uboczne będą rosły i mogą stać się uciążliwe, bo organizm może nie dać rady się przeregulować do nowej sytuacji hormonalnej.

 

Ja generalnie uważam, że dawka 0.5mg na 5-7 dni i mniejsze to dawki bezpieczna na długi czas. Natomiast wyższe dawki są uzasadnione tylko sezonowo, gdy chcesz maksymalnie wzmocnić włosy (np. walczysz o odrosty).

 

no ja AR z angielskiego tłumacze jako androgen receptor a ty alfa reduktaza

 

Proponuję ustalić:

 

5AR - 5-alfa-reduktaza (ang. 5-alpha-reductase) - enzym redukujący testosteron do dihydrotestosteronu (DHT), wyróżniamy typ I (5AR1) obecny bardziej w gruczołach łojowych i typ II (5AR2) obecny bardziej w mieszkach włosowych

 

AR lub RA - receptor androgenowy (ang. androgen receptor) - receptor brodawki mieszka włosowego, rozpoznający androgeny (męskie hormony, takiej jak testosteron i DHT) i łączący się z nimi

 

Nie będzie pomyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 20 lat biorę finasteryd od roku na początku kuracji byłem naprawdę zadowolony z efektów tzn.zatrzymał łysienie niestety ale pod koniec 2012 roku włosy zaczęły ponownie wypadać wtedy przeczytałem poradnik Liona dot.łysienia i właściwie nie wiele się zmieniło nadal wypadały.Jako że nigdy nie byłem usatysfakcjonowany z mojego wzrostu(174cm)postanowiłem coś z tym zrobić i jak znalazłem poradnik growth taller 4 idiots i w tymże poradniku znalazłem info na temat argininy i lizyny których stosowanie podnosi podobno hormon wzrostu i tak kupiłem lizynę i argininę.Po miesiącu ćwiczeń i przyjmowaniu Lizyny przybyło mi 3cm:)i wtedy zauważyłem coś dosyć dziwnego otóż włosy przestały prawie kompletnie wypadać.Jak się potem dowiedziałem to efekt lizyny która potęguje działanie finasterydu i tak do dzisiaj przyjmuję lizynę 500mg z finasterydem 0,6mg bez żadnych efektów ubocznych oprócz mam nadzieję zatrzymanego wypadania włosów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego obecnie w mojej kuracji znajduje się neogenic oraz olimp vitamin plus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać link do tego poradnika? I jakiej firmy przyjmujesz te suplementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś podać link do tego poradnika? I jakiej firmy przyjmujesz te suplementy?

Poradnik jest autorstwa Liona a jeśli Ci chodzi o ten dot.wzrostu to wpisz w wyszukiwarcze growth taller 4 idiots pdf i pobierz.

Co do witamin to olimp vitamin plus a lizyna swansona poczytaj artykuł Liona w moim przypadku zatrzymanie wypadania to był bonus

ponieważ tego się nie spodziewałem tylko pamiętaj ja biorę finasteryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...