free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Porównanie finasterydu oraz dutasterydu - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czysto informacyjnie dla potencjalnych niezdecydowanych - biore juz kilka miesiecy dutasteryd. Poczatkowo raz w tyg, teraz co drugi dzien i planuje zejsc do codziennosci. zero efektow ubocznych, poprawa zauwazalna aczkolwiek nie rewolucyjna. Wypada mi z 10 wlosow dziennie podczas czesania, miniaturyzacja na skalpie ustapila i przechodzi w odrost.

dodam ze mialem przeszczep u dr Poswalda (jak bedzie czas zdam relacje) i zaluje ze nie zdecydowalem sie na to wszystko wczesniej. suma sumarum - kazdzy z Was powinien sprobowac na sobie, bo jak widac te wszystkie historie z negatywnymi skutkami to marginalny procent. Ja sobie chwale:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś dane na temat ewentualnej przewagi skuteczności dudasteride nad finasteride stosowanej miejscowo? Teoretycznie, skoro finasteride działa miejscowo i uzyskuje nawet lepsze stężenia w skórze niż po zastosowaniu ogólnym (są na to już badania) to i dudasteride powinno działać miejscowo, a biorąc pod uwagę jego szersze spectrum na receptory powinien być skuteczniejszy. Tak wychodzi teoretycznie. Wie ktoś coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś dane na temat ewentualnej przewagi skuteczności dudasteride nad finasteride stosowanej miejscowo? Teoretycznie, skoro finasteride działa miejscowo i uzyskuje nawet lepsze stężenia w skórze niż po zastosowaniu ogólnym (są na to już badania) to i dudasteride powinno działać miejscowo, a biorąc pod uwagę jego szersze spectrum na receptory powinien być skuteczniejszy. Tak wychodzi teoretycznie. Wie ktoś coś więcej?

 

Badania są, ale przy użyciu zaawansowanych sposobów transportu miejscowego przez skórę, tego typu preparatów nie jesteś w stanie przygotować sam, ani dostać w Polsce. Prześlij link do tych badań żeby inni mogli je zweryfikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Badania są, ale przy użyciu zaawansowanych sposobów transportu miejscowego przez skórę, tego typu preparatów nie jesteś w stanie przygotować sam, ani dostać w Polsce. Prześlij link do tych badań żeby inni mogli je zweryfikować

 

miałem na myśli badania z finasteridem

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26636418

CONCLUSIONS:

The novel finasteride 0.25% solution applied o.d. at the doses of 100 and 200 μL results in an appropriate inhibition of scalp DHT potentially minimizing the untoward sexual side-effects linked to a systemic DHT reduction.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25074865

 

CONCLUSIONS:

A strong and similar inhibition of plasma DHT was found after 1 week of treatment with the topical and tablet finasteride ormulations, albeit finasteride plasma exposure was significantly lower with the topical than with the oral product (p < 0.0001).

 

natomiast, przynajmniej w USA odstąpiono od badań nad dudasteride

 

-- 04 sty 2016, 13:02 --

 

...ale przy użyciu zaawansowanych sposobów transportu miejscowego przez skórę, tego typu preparatów nie jesteś w stanie przygotować sam, ani dostać w Polsce....

 

a ja osobiście podejrzewam, że skoro, jak piszą w ulotkach od finasteride nawet dotknięcie (!!!) tabletki przez kobietę w ciąży grozi wadami płodu to penetracja przez skórę, nawet tak niedoskonałej mieszanki, a zostawionej na kilka godzin musi być ogromna

 

odnoszę też wrażenie, że skuteczność fina kończy się przy pewnym stężeniu i potem, nawet przy znaczym jego wzroście reultaty nie są już większe...

po prostu po zablokowaniu tej liczby i rodzaju receptorów, które fina jest w stanie zablokować kończą się jego możliwości

 

natomiast skoro oni testuję stężenie 0,25% to...

 

ile tabletek proscaru po 5 mg należy zmieszać z butelką 60 ml roztworu

aby samemu takie uzyskać?

 

........ czy to nie byłoby 150 mg fina na 60 ml roztworu.... czyli 30 tabl. Proscaru na 1 60 ml butelkę ???

Niech ktoś to sprawdzi bo dawno chodziłem do szkoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wszędzie napotykałem informacje, ze fin/dut działają tylko systemowo i nie ma żadnego sensu w tym, aby stosować je miejscowo/zewnętrznie. A teraz się okazuje, że jest odmiennie? O co tu chodzi?

 

http://www.polarisresearchlabs.com/nr-10.php Ten wynalazek ma 0,1% fina i 16% minoxidilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały czas wszędzie napotykałem informacje, ze fin/dut działają tylko systemowo i nie ma żadnego sensu w tym, aby stosować je miejscowo/zewnętrznie.

 

a nie widzisz analogii z historią minoxidilu?

To był pierwotnie lek przeciwnadciśnieniowy, który jako OBJAW UBOCZNY miał porost włosów.

Postanowiono zarobić na tym lansując roztwór miejscowy (z wiadomymi "efektami"),

no i któż dzisiaj pije minoxidil z powodu łysienia

a przecież.... możnaby i tak

 

 

A teraz się okazuje, że jest odmiennie?

 

Nie, nie jest "odmiennie" z badań wynikają nieco inne praktyczne wnioski

 

Dla mnie następoujące: (ale to moje prywatne poglądy)

 

1. Zawsze lepiej stosować lek miejscowo niż ogólnie, jeśli chodzi o efekt miejscowy

2. Efekty fina miejscowo są CO NAJMNIEJ takie same jak po stosowaniu doustnym (prywatnie śmiem uważać, że nawet lepsze) przy JEDNOCZEŚNIE znacznie mniejszych objawach ubocznych. { mniej więcej takie wnioski wynikają z ww. badań }

 

3. "Mam podejrzenia graniczące z pewnością", że z dudasteridem będzie indentycznie ale tu nie znalazłem żadnych badań na potwierdzenie tegoż

 

4. inną sprawą, że koncerny farmaceutyczne mają w d... temat bo nie da się już zbić majątku (a tylko takie preparaty ich interesują)

na rozwijaniu takiej wiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki. Ja zacząłem jakiś czas temu kuracje na własną rękę z Avodartem ale pojawil sie trądzik :/ I intensywniejszy zapach potu. Mieliście podbne objawy ? Tzn. o trądziku gdzieś czytałem, że ludziom się pojawia, a pot ? I czy zmiana na fine coś zmieni czy nie ma sensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć chłopaki. Ja zacząłem jakiś czas temu kuracje na własną rękę z Avodartem ale pojawil sie trądzik :/ I intensywniejszy zapach potu. Mieliście podbne objawy ? Tzn. o trądziku gdzieś czytałem, że ludziom się pojawia, a pot ? I czy zmiana na fine coś zmieni czy nie ma sensu ?

 

zacząłeś się smarować avodartem czy połykać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łykam, smarować Avodartem troche się boje po tym jak raz z ciekawości kapsułke rozgryzłem i zawartość ostro piekła w język W czym mógłbym to rozrobić i w jakim stężeniu ? Na poprzedniej stronie było podane tylko dla finy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łykam, smarować Avodartem troche się boje po tym jak raz z ciekawości kapsułke rozgryzłem i zawartość ostro piekła w język W czym mógłbym to rozrobić i w jakim stężeniu ? Na poprzedniej stronie było podane tylko dla finy.

 

to co nazywasz trądzikiem... zapewne nie masz na myśli w rozumieniu "acne"?

Gdzie to czytałeś, "że trądzik po dudasteridzie"? zaryzykowałbym hipotezę, że powinno być wręcz odwrotnie jeśli mamy na myśli coś z grupy "acne". To coś innego... i czy jesteś pewien, że to po avodarcie?

 

w ulotce dla pacjenta jest mniej więcej tak:

 

Często: impotencja, zmniejszenie popędu płciowego, trudność z wytryskiem nasienia, powiększenie lub bolesność gruczołów piersiowych, zawroty głowy podczas stosowania z tamsulozyną. Bardzo rzadko reakcje uczuleniowe. Objawy reakcji uczuleniowej mogą obejmować: wysypkę skórną, pokrzywkę, obrzęk powiek, twarzy, warg, rąk i nóg.

 

https://www.doz.pl/leki/p8146-Avodart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam na myśli ten zwykły najzwyklejszy trądzik. Jestem pewien, że to po Avodarcie. Gdzie przeczytałem, że nie jestem sam ? Chociażby w tym temacie 2 osoby to potwierdziły, jedna z nich:

Witam Was ponownie mam problem otóż jakiś miesiąc temu zaprzestałem brać finasteryd i zastąpiłem go dutasterydem 2xtygodniowo i niestety ale od jakichś dwóch tygodni jest masakra,mianowicie na twarzy zaczęły wyskakiwać pryszcze(dodam że miałem problem z trądzikiem w przeszłości i w zasadzie od dłuższego czasu było ok tzn.wyglądało na to że to już koniec ponieważ mam już prawie 21lat).Przez obecny stan na twarzy powróciłem od jakiegoś tygodnia do finasterydu który przyjmuję codziennie oraz dutasterydy 2xtygodniowo.Co według Was może być powodem takiego stanu rzeczy?Może to być związane z przerwaną kuracją finasterydem czy rzaczej to wina dutasterydu?

Za pomoc z góry dziękuję i Pozdrawiam

 

 

A z tymi stężeniami to nieźle pojechałeś.

 

Jak coś ma 0,5% to znaczy, że 5 części substancji zostało rozpuszczone w 1000 częściach czegoś innego, np. 5mg finasterydu w 1000mg np. wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na to wzór: https://pl.wikipedia.org/wiki/St%C4%99% ... procentowe

 

i zagadka...

ile trzeba mg finasteridu połączyć z 60 ml (ok. 60 gram) rozpuszczalnika, że było np. 1 %?

 

lub ile tabl proscaru po 5 mg trzeba zużyć na miesiąc kuracji?

 

W przybliżeniu:

60g * 1% (0,01) = 0,6g = 600mg.

600mg / 5mg (1 tab proscaru) = 120 tab.

 

Tak naprawdę trzeba tego więcej ponieważ po dodaniu zwiększy się masa całego roztworu. Drugą kwestią że używanie do tego tabletek w których 90-99% to wypełniacze jest złym rozwiązaniem. Jak już chcesz się bawić w przygotowywanie własnych mieszanek to powinieneś mieć substancję w czystej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli wcześniej brałeś fina, odstawiles go i zacząłeś brać avodart to przez pewien okres zostajesz bez blokady (czas między wygaszeniem wplywu fina i "nasyceniem" się avodartem) i wtedy może dojść do chwilowego przeregulowania produkcji DHT w organizmie - tak jakbyś wyciągnął korek z butelki od szampana. Po pewnym czasie sytuacja powinna się ustablilizować.

 

W momencie rozpoczęcia kuracji jakimkolwiek blokerem podejrzewam , że również dojść może do chwilowych pików w produkcji dht - zanim stan się ustabilizuje na niższym poziomie. W krotkim okresie bedziesz miał stany dynamiczne, w długim poziom się ustali.

 

 

Moje domniemania nie są tym razem potwierdzone wiedzą kliniczną, lecz analogią wynikającymi z teorii regulacji i sterowania. Jeżeli układ hormonalny potraktujemy jak dowolny układ z w zajemnymi sprzężeniami - a nie widzę podstaw żeby tego tak nie potraktować - to prawa teorii regulacji powinny obowiązywac tu wprost (zresztą to chyba się nazywa cybernetyka) . W rzeczywistości nie ma regulatorów idealnych , również w naszym organizmie - wystarczy spojrzeć na wahania dobowe cukru u każdego, na problemy cukrzyków w długim okresie , czy na każdą inną chorobę lub dolegliwość gdzie niedobór lub nadprodukcja hormonów jest ich przyczyną.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe szybciej policzyłeś ode mnie ziom1990

No niestety to co piszesz ma sens, choć z drugiej strony raczej większego wpływu takie wypełniacze nie mają to jednak ogólnie masz racje :/

 

Z ciekawości można poświęcić pare tabletek jak ktoś ma nadmiar i robić sobie codziennie świeży roztwór np. 0,25% (taki jak pisałeś dragon2 że był użyty w badaniu) mieszając 2,5mg finy z 1ml wody i na łeb

 

Jednakże chciałbym się jeszcze odnieść dragon2 do Twojego argumentu o działaniu finy przez skóre (pisząc, że to możliwe bo jest ostrzeżenie dla kobiet że nawet dotykając tabletki może mieć wpływ na bodajże płód). Piszesz jednocześnie, że działanie miejscowe ma mniejsze skutki uboczne. Nie uważasz, że jedno wyklucza drugie ? Przecież skoro u kobiety ta dotknięta ręką fina może mieć wpływ na płód to ten płód przecież nie rośnie babce w ręce tylko daleko wgłąb ciała, więc i tak rozszedł się z krwią po organizmie. Podsumowując: wg mnie gra niewarta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe szybciej policzyłeś ode mnie ziom1990

No niestety to co piszesz ma sens, choć z drugiej strony raczej większego wpływu takie wypełniacze nie mają to jednak ogólnie masz racje :/

 

Z ciekawości można poświęcić pare tabletek jak ktoś ma nadmiar i robić sobie codziennie świeży roztwór np. 0,25% (taki jak pisałeś dragon2 że był użyty w badaniu) mieszając 2,5mg finy z 1ml wody i na łeb

 

Jednakże chciałbym się jeszcze odnieść dragon2 do Twojego argumentu o działaniu finy przez skóre (pisząc, że to możliwe bo jest ostrzeżenie dla kobiet że nawet dotykając tabletki może mieć wpływ na bodajże płód). Piszesz jednocześnie, że działanie miejscowe ma mniejsze skutki uboczne. Nie uważasz, że jedno wyklucza drugie ? Przecież skoro u kobiety ta dotknięta ręką fina może mieć wpływ na płód to ten płód przecież nie rośnie babce w ręce tylko daleko wgłąb ciała, więc i tak rozszedł się z krwią po organizmie. Podsumowując: wg mnie gra niewarta świeczki.

 

Okres półtrwania finasterydu w organizmie jest długi więc stosowanie zewnętrzne (zakładając że przenika przez skórę do krwiobiegu) będzie powodować takie same skutki uboczne jak stosowanie wewnętrzne. Stąd też pisałem, że potrzebny jest zaawansowany sposób transportu, który powodowałbym bezpośredni transport przez membranę (błonę) zewnętrzną komórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugą kwestią że używanie do tego tabletek w których 90-99% to wypełniacze jest złym rozwiązaniem. Jak już chcesz się bawić w przygotowywanie własnych mieszanek to powinieneś mieć substancję w czystej postaci.

Czy w Polsce jest możliwość kupienia czystego fina czy trzeba kombinować z zagranicy?

Zaawansowany sposób transportu czyli jaki? Coś na bazie alkoholu czy jakiś nowszy wynalazek?

 

Czy ktoś na tym forum praktykuje stosowanie zewnętrzne fina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
90-99% to wypełniacze jest złym rozwiązaniem. Jak już chcesz się bawić w przygotowywanie własnych mieszanek to powinieneś mieć substancję w czystej postaci.

 

dokładnie to miałem na myśli...

pomieszałem tylko 3 tabl. proscaru z 5% loxonem i już się robi jakieś błoto...

 

i właśnie dlatego zapytałem czy nie lepiej i nie taniej kupić gotowy produkt https://www.minoxidilmax.com/dualgen-15-pg-plus

 

jak kupić czysty finasterid, dudasteride, lub bardziej stężone minoxildile niestety nie wiem

 

-- 05 sty 2016, 18:42 --

 

... potrzebny jest zaawansowany sposób transportu, który powodowałbym bezpośredni transport przez membranę (błonę) zewnętrzną komórki.

 

(na tyle jeszcze się nie wczytałem)

czyli te receptory nie są błonowe (na powierzchni komórki) tylko leżące w jej wnętrzu?

 

-- 05 sty 2016, 18:47 --

 

Jednakże chciałbym się jeszcze odnieść dragon2 do Twojego argumentu o działaniu finy przez skóre (pisząc, że to możliwe bo jest ostrzeżenie dla kobiet że nawet dotykając tabletki może mieć wpływ na bodajże płód). Piszesz jednocześnie, że działanie miejscowe ma mniejsze skutki uboczne. Nie uważasz, że jedno wyklucza drugie ? Przecież skoro u kobiety ta dotknięta ręką fina może mieć wpływ na płód to ten płód przecież nie rośnie babce w ręce tylko daleko wgłąb ciała, więc i tak rozszedł się z krwią po organizmie. Podsumowując: wg mnie gra niewarta świeczki.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25074865

 

wniosek z badania jest jednak taki

 

A strong and similar inhibition of plasma DHT was found after 1 week of treatment

with the topical and tablet finasteride ormulations,

albeit finasteride plasma exposure was significantly lower with the topical than with the oral product (p < 0.0001).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komórka ma przecież błonę zewnętrzną, przez którą przemieszczają się substancje dość "niewielkie" i nazywane "obojętnymi", czyli kwasy tłuszczowe, hormony sterydowe i etanol. Mają tutaj zastosowanie wszelkie dyfuzje, osmozy itd. Fin to C23H36N2O2 i nie mam pojęcia jak tak skomplikowaną substancję z zewnątrz przetransportować przez skórę wprost do komórki. Możliwe, że glicerol/etanol byłyby w porządku.

 

Jeżeli chodzi o efekty uboczne to wg mnie stosując jednorazowo zewnętrznie dawkę taką samą, jaką na ogół stosuje się wewnętrznie, z pewnością efekty uboczne będą mniejsze, a skutki porównywalne lub większe zważywszy na aplikowanie substancji w miejsce, gdzie ma ona działać. Pytanie tylko dlaczego nie jest to powszechnie praktykowane, może jest tutaj jakiś "haczyk"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie o skutki uboczne.

 

 

Jeśli okres półtrwania finasterydu jest dużo krótszy niż dutasterydu to można założyć, że szybciej miną skutki uboczne po zaprzestaniu brania finasterydu niż dutasterydu czy niekoniecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szybciej. Na ducie jestes dłużej pod wpływem - wiec dalej pompujesz w uboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żeby nie być gołosłownym:

 

bph-26-638.jpg?cb=1354229541

 

 

Bardzo ciekawy jest opis poziomu blokady na finie (rzędna 70%) , w której opisano że tylko 49% pacjentów osiąga ten poziom blokady lub wyższy ( linia 90 % jednoznacznie sugeruje że jest to ujęcie skumulowane). Oznacza to, że 51% pacjentów nie osiąga takiego poziomu blokady. Jak wygląda rozkład tych 51 %? Można przypuszczać, że będzie spora liczba osób, na które fin działa marginalnie. Jeśli ktoś dysponuje odpowiednimi źródłami (nie domysłami) proszę o wklejenie (najlepiej w oryginale) jak wygląda reakcja na fina u tych 51% populacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam poczatek tego tematu nie moge uwierzyc, ze po 4 latach to o czym pisalem jednak stalo sie realne. Coz zycie bywa pelne niespodzianek a tonacy brzytwy sie chwyta;p

 

Wklejam bardzo ciekawy watek odnosnie fin vs dut.

 

http://hairlosshelp.net/forums/messagev ... ight_key=y


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zawsze mówiłem ? Fakt taki że dut mniej szkodzi jak fin mimo że poziom blokady 5AR jest większy. Fakt drugi - ludzie se wmawiają te uboki - jak tu widać, placebo nie oszukuje.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracajac jeszcze do tematu tych badan. Skoro taki % ubokow jest podawany wzgledem fina i duta to rozumiem iz tyczy sie to fina 1mg stosowanego codziennie oraz duta 0.5mg stosowanego codziennie? Jezeli ktos stosuje 1-2 na tydzien duta to wychodzi na to, ze % ubokow podany w badaniach spada sporo. Mam racje czy cos mieszam?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...