free web hit counter Skocz do zawartości
stigman88

Badania - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję, by tu wpisywać wszelkie zapytania odnośnie badań. Są one tak samo istotne jak nasze środki do walki z łysieniem, a często wiele osób o tym zapomina :)

Ja planuję zrobić pakiet badań w trakcie brania topical fin 0,025 % x 3 razy w tyg. Jaki powinien być odstęp czasowy od ostatniej aplikacji, by wykonać testy?

Edytowane przez stigman88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po topical fin 0.025% po 4 miesiącach wynik badań były na takim samym poziomie jak przed stosowaniem natomiast  podczas topical duasterydu 0.1% była już znacząca różnica w wynikach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę zrobić teraz badania, bo jestem osłabiony, pocą mi się ręce. Ciśnienie niższe. Czy tutaj fin może wpływać na kortyzol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, stigman88 napisał:

Ja muszę zrobić teraz badania, bo jestem osłabiony, pocą mi się ręce. Ciśnienie niższe. Czy tutaj fin może wpływać na kortyzol?

Patients with critical illness or hepatic failure exhibit impaired cortisol responses to ACTH,
a phenomenon known as 'relative adrenal insufficiency'. Acutativemechanismis that elevated
bile acids inhibit inactivation of cortisol in liver by 5a-reductases type 1 and type 2 and
5b-reductase, resulting in compensatory downregulation of the hypothalamic – pituitary–
adrenal axis and adrenocortical atrophy. To test the hypothesis that impaired glucocorticoid
clearance can cause relative adrenal insufficiency, we investigated the consequences of
5a-reductase type 1 deficiency in mice. In adrenalectomisedmalemicewith targeted disruption
of 5a-reductase type 1, clearance of corticosteronewas lower after acute or chronic (eightfold,
P! 0.05) administration, compared withWTcontrolmice. In intact 5a-reductase-deficientmale
mice, resting although plasma corticosterone levelsweremaintained, corticosterone responses
were impaired after ACTH administration (26% lower, P! 0.05), handling stress (2.5-fold lower,
P! 0.05) andrestraint stress (43% lower, P! 0.05) comparedwithWTmice.mRNAlevelsof Nr3c1
(glucocorticoid receptor), Crh and Avp in pituitary or hypothalamus were altered, consistent
with enhanced negative feedback. These findings confirm that impaired peripheral clearance
of glucocorticoids can cause 'relative adrenal insufficiency' in mice, an observation with
important implications for patients with critical illness or hepatic failure, and for patients
receiving 5a-reductase inhibitors for prostatic disease.

 

Chyba znalazłem odpowiedź i muszę zrobić badania. 

 

 

 

 

Edytowane przez stigman88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...