free web hit counter Skocz do zawartości
Gość

Finasteryd (Propecia, Proscar) - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, decyzja: dzis leci strzal tescia, jutro drugi fin i duta a w piatek badanie. Wynik z 4-5 dni.

Aczkolwiek obstawiam, ze fin byl WYJEBKA i wiele przez niego stracilem.

Czasu, dobrego seksu, i szczegolnie ostatniego dobrego seksu z byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie obwinial samego fina... bierzesz duta a to wystarczajaco powinno wg teorii obnizyc dht o 90 pare %. A skoro Ty masz > 2500 to w takim razie ile bys mial nie biorac lekow? Paredziesiat tysiecy? Przeciez to jest niemozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia wlasnie. Jak dla mnie to w ogole jest dziwne. Mowisz ze na samym finie miales kiedy mniejsze DHT to moze biorac te dwa leki rownoczesnie wchodza w jakas dziwna reakcje i zamiast obnizac to zwiekszaja DHT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie, sporo osób na forum próbowało tej kombinacji, większości spowolniło/zatrzymało, a nie przyspieszyło łysienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytales.

Na samym finie NATURALNIE mialem nisko dht.

Na testosteronie, finie i ducie brakowalo normy w labie.

Aczkolwiek mowie: 100mg propa co dwa dni to wcale nie jest duzo biorac pod uwage moj wczesniejszy naturalny wysoki poziom testosteronu. Wiadomo, teraz nie produkuje swojego wiec jakos potwornie wiecej go nie mam przy tych 100mg.

 

I powtarzam: wlecial inny fin i znikl problem szybkiego dochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

od ponad pół roku biorę fina - 1mg na dzień (pierwotnie Nezyr, teraz od dwóch tygodni Androstatin).

Wypadanie zostało znacznie zahamowane i aktualnie podczas mycia naliczam maksymalnie kilkanaście włosów. Ich jakość też się polepszyła: są o wiele grubsze, ciemne.

 

Niepokoi mnie tylko jedna rzecz. Jakieś dwa miesiące temu zauważyłem, że włosy, które mi wypadają, mają cienką końcówkę przy cebulce. Są długie, grube na całej długości, ale przy końcu, jakieś 2-3mm od cebulki są zauważalnie cieńsze od drugiego końca.

 

Czy to powracająca miniaturyzacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Gdzieś czytałem, że ważne jest to jak włos który wypadł ma tą cebulke na końcu. Wtedy znaczy to tyle, że mieszek pracuje i nie został zniszczony przez dht.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym miec takie problemy...biore 3 tab duta na tydzien i w zasadzie juz nie pamietam co to wzwod ;/ nie wiem co z tym zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialbym miec takie problemy...biore 3 tab duta na tydzien i w zasadzie juz nie pamietam co to wzwod ;/ nie wiem co z tym zrobic...

 

Masz zerowe DHT. Na jakis czas musisz zejsc na duta 1 tabs tydzien.

Przedewszystkim zbadaj sobie DHT obecne i zobaczysz, ze pewnie mam racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie błędne koło, potem znowu dołożę duta i znowu dht spadnie mocno, ale zastanawiam się do zmniejszenia dawki do 2 TAB i zobaczyć co się stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego poziom dht nie ma znaczenia większego. Tu sie rozchodzi o wrażliwość mieszka włosowego na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przekształcanie się testosteronu w DHT to wygląda następująco:

 

Poziom DHT w organiźmie nie jest całkowicie uzależniony od poziomu testosteronu. W związku z tym wcale nie musi być tak, że osoba która ma więcej testosteronu będzie miała więcej DHT a osoba która ma mniej testosteronu będzie miała mniej DHT. Gdyby tak było to wystarczyłoby wziąć leki na obniżenie testosteronu. Ilość DHT zależy od ilości enzymu 5-alfa-reduktazy. Jeśli ktoś ma więcej tego enzymu to więcej testosteronu będzie konwertowana do DHT. Leki takie jak finasteryd i dutasteryd są inhibitorami tego enzymu. Niestety jeśli ktoś ma tego enzymu bardzo dużo w organizmie to nawet jego obniżenie nie spowoduje zadowalającego efektu w postaci obniżenia poziomu DHT do takiego poziomu, który byłby wystaczający do zahamowania łysienia. Oprócz tego wchodzi w grę wrodzona nadwrażliwość mieszka na DHT, który może być wrażliwy nawet na bardzo mały poziom DHT.

 

-- 29 mar 2020, 16:29 --

 

Ja miałem taką sytuację, że od 12 lat brałem finasteryd (1 mg) i miałem przerwę 3 tygodniową. Niestety po niej problem łysienia powrócił. Robiłem wyniki DHT i przy testosteronie w normie miałem DHT ok. 799. Zwiększyłem fina do 5 mg to wynik DHT był 707. Okazało się, że przerwa spowodowała drastyczny wzrost (odbicie) 5-alafaredyktazy, który nawet pomimo dalszej kuracji jest na tyle wysoki ze nadal powoduje wysoką konwersję testosteronu do DHT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Ciekawe o tyle, że da sie doszukać informacji jakoby przed zapłodnieniem robić przerwe od fina nawet 6 miesięcy. Przestałeś brać fina całkowicie po tym? Jak widać organizmy różnią sie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę finasteryd cały czas ale teraz w dawce 5 mg. Zastanawiałem się nad dutasterydem ale mój lekarz mi to odradził. Powiedziałem lekarzowi, że mam wysoki poziom DHT to dutasteryd nie powinienien mi szakodzić bo nawet jesli obniża o 90% DHT to przy moim wysokim poziomie i tak byłbym w granicach normy. Lekarz stwierdził, że pewnie tak ale możliwe że wtedy testosteron zacznie konwertować się w estradiol, który i tak mam już wysoki i wtedy ryzyko skutków ubocznych jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość włosów obniżyła się bardzo. Są bardzo cienkie. Wcześniej miałem grube włosy. Teraz niby nie jest tak że lecą mi garściami. Coś tam odrasta. Ale efekt jest zupełnie inny niż kiedyś. Dlatego zastanawia mnie jak niektórzy mogą robić przerwy w kuracji. Po takiej przerwie nie ma gwarancji, że te włosy które wypadną odrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić to, co napisał Kac3per. Wystarczyło tylko, że raz odstawiłem Fina, a już więcej nie doświadczyłem zahamowania wypadania. Teraz jest tak, że przy dawce 1mg włosy wypadają jak przed rozpoczęciem kuracji, a jak odstawię na parę dni to lecą garściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artron na jaki czas odstawiałeś?

 

Mi zdarzyło sie nadłużej 4 dni nie brać, ale jakoś złych slutków tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem (około 4 lata temu) odstawiłem Fina na miesiąc. Dość szybko jednak zauważyłem, że coś niedobrego się dzieje. Za drugim razem chyba tylko na tydzień bo myślałem, że nie działa . Wypadało mi mocno ponad 150 włosów dziennie będąc na kuracji - około 300 po odstawieniu. Teraz znowu stoję przed tym żeby odstawić na jakiś czas finasteryd. Zamierzam starać się o dziecko.

 

Dodam tylko, że zaczynałem przygodę z Finem jak miałem NW1. Teraz już prawie NW3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...