free web hit counter Skocz do zawartości
Gość

Finasteryd (Propecia, Proscar) - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

gdybym byl w takiej sytuacji to bym odstawil na kilka msc , jednak dziecko to dziecko a wlosy to wlosy ale wiem ze na tym forum sa i tacy co wola wlosy od dziecka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał problemy z prostatą na finie? Co prawda używam wcierki ale lałem tego o wiele za dużo i chyba absorpcja systemowa

jest większa niż zakładałem. Od miesiąca odczuwam nieprzyjemny ucisk w tej okolicy plus doszły problemy z pęcherzem. Wcześniej mogłem

trzymać mocz godzinami teraz parcie na pęcherz pojawia się nagle i nie mogę powstrzymać moczu po prostu muszę się od razu odlać. Jest

to kłopotliwe w sytuacji gdy jadę samochodem w korku. Fin z zasady zmniejsza powiększoną prostatę a tu chyba są objawy powiększenia jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spytać jaką wcierkę stosowałeś i jak dużo tego lałeś ?

 

Jeżeli chodzi o trzymanie moczu, to raczej nie powinno się tego robić godzinami, ale to tak na marginesie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję Morr f 5 0.1% fina W insreukcji piszą 2 x 1ml. i tak używałem przez 1.5 miesiaca. Nie bylo uboków

a włosy urosły dłużesz to zaczałem psikac jak leci 2 x 2 ml conajmniej. I tak po 3 mc libido mi siadlo i zaczęły

się w/o objawy. Na hairlosstalk ktos pisał , że mu się na morrfie prostata powiększyła. W sumie to nawet jak lałem

tego 4 mil to systemowo ile sie moglo dostać 0.5 g fina? to i tak nie zawiele ale jednak jak na mnie chyba i to za dużo

Zrobie badanie dht to będę wiedział o ile faktycznie topical fin je redukuje. Tymczasem odstawiam wieczorną dawkę i zobacze

czy mi to ustąpi bo ten ucisk w kroczu jest bardzo irytujący

 

-- 27 wrz 2019, 19:27 --

 

Tak czy siak uwazam ze toppical fin to powinna byc terapia pierwszego rzutu. Badania pokazuja ze redukuje dht w skorze glowy lepiej niz fin oral. Dociera od razu do zrodla problemu. W polaczeniu z dermarollerem dal mi odrost niesamowity dlatego szkodaby bylo go odstawiac. Moze spróbuję jeszcze wersji 0.05%. A nuz nie bedzie tych objawow i uda się utrzymac to co odroslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po Finie mieliście wzmorzone wypadanie na zasadzie np jak po loxonie .Stosuje Nezyr ponad dwa tygodnie i wlosy jakby bardziej leciały


Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem. Swoją drogą stosuję Fina już 4 lata i jedynym skutkiem ubocznym jest lekka ginekomastia, która swoją drogą przy mojej budowie i w ubraniu wygląda jak dojebana klata.

Libido i cała reszta bez zmian. Mam wrażenie, że wielu się po prostu negatywnie nakręca czytając najgorsze scenariusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po Finie mieliście wzmorzone wypadanie na zasadzie np jak po loxonie .Stosuje Nezyr ponad dwa tygodnie i wlosy jakby bardziej leciały

 

U mnie było tak, że Nezyr działał zauważalnie gorzej niż dzielony Proscar czy wcześniej Propecia. Dla mnie dziwne, ale tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi bo jestem zupełnym laikiem. Mam spore zakola na głowie i ostatnimi czasy zauważyłem że włosy również wypadają na czubku i chciałbym to zatrzymać. Czy ten finasteryd jest rzeczywiście dobry i czy jest opcja żeby dostać go bez recepty? I gdybyście mogli polecić mi jakiś konkretny szampon/tabletki na przetłuszczającą skóre głowy bo zazwyczaj myje włosy zwykłymi sklepowymi i po umyciu zaczyna mnie swędzieć głowa mimo konkretnego spłukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten finasteryd jest rzeczywiście dobry

 

Są lepsze rzeczy na zakola, ale to takie których nigdy nie spróbujesz. A jeśli chodzi akurat o zakola, to na ten obszar najlepiej sprawdza się HT, bo leczenie farmakologiczne słabo daje radę zakolom, no chyba że jakieś ''niestandardowe''.

 

i czy jest opcja żeby dostać go bez recepty?

 

Tak, jest - w USA, Kanadzie i na Ukrainie, oraz w ''forumowym komisie'', niestety drogawo.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem przy wrzuceniu rozgniecionej i rozproszkowanej tabletki Proscar (właściwie to jakiś generyk) do wcierki z RU (+Spirytus + Glikol) finasteryd jest w stanie dobrze sie rozmieszać w tej wcierce?

Robiłem już tak i robiła się mętna zawiesina. To pewnie wypełniacz się nie rozpuszcza. Pytanie tylko czy finasteryd uwalnia sie i w jakim procencie z tego wypełniacza. Ma ktoś na ten temat jakąś wiedzę?


Obecna kuracja: Topical- Ru, Finasteryd, Minoxidil, Spectral-DNC, Microneedling(1,5mm), PRP

Doustnie: suplementy, witaminki

Było: Finasteryd doustnie, Bimatoprost na zakola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Fina okolo 4 miesiące pierwsze 3 miesiące 1mg co drugi dzień później zwiększyłem dawkę do 1mg każdego dnia po dwóch tygodniach brak sił i ogólne osłabienie wcześniej tego nie było w takim stopniu .Budzilem się rano i z chęcią byłem gotowy do pracy a pracuje na wykończeniówce (bydowlanka) libido ok jedynie mniejsza ilość spermy .Wrocic do poprzedniej dawki ?


Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorę Fina okolo 4 miesiące pierwsze 3 miesiące 1mg co drugi dzień później zwiększyłem dawkę do 1mg każdego dnia po dwóch tygodniach brak sił i ogólne osłabienie wcześniej tego nie było w takim stopniu .Budzilem się rano i z chęcią byłem gotowy do pracy a pracuje na wykończeniówce (bydowlanka) libido ok jedynie mniejsza ilość spermy .Wrocic do poprzedniej dawki ?

 

Przepraszam bardzo i zaznaczam że pytam serio i to nie jest żadna ironia. Czy mógłbyś sprecyzować, co znaczy brak sił ?

A pytam dlatego, że sam latem ubiegłego roku dodatkowo pracowałem fizycznie na budowach myśląc o poszerzeniu działalności w tej branży - wiadomo bum budowlany i remontowy w dzisiejszych czasach - kasa. A jak pewnie wiesz jestem od dawna na bardzo silnej kuracji odbierającej siłę fizyczną (dodam też, że ja nie mam spermy w ogóle na tej kuracji), jednak nie miałem problemów aby zarzucać worki gładzi szpachlowych, klejów, itd. 25-30 kg na ramię, czy podnosząc duże wiadra pełne rozrobionych szpachli i klejów. A gdy znajomy przebudowywał dom, też mu pomagałem i obsługiwałem 60-o kilogramowy młot udarowy - chyba większy niż ten którym skuwają asfalty na drogach.

I jeśli na tych budowach potrafiłeś robić to samo co ja, to wszystko jest ok. Wiesz nie każdy jest Robertem Burneiką, a oglądając jego i jemu podobnych w dzisiejszych czasach wielu mężczyzn (nawet tych bardzo silnych) za pewne wmówi sobie brak sił jako ubok od fina, bo fin to przecież najgorsze zło i tak trzeba, bo każdy sobie tak wmawia. A do tego jeszcze ta propeciahelp....

 

Wróć do poprzedniej dawki jeśli serio uważasz że było wszystko ok a teraz jesteś jak zombie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorę Fina okolo 4 miesiące pierwsze 3 miesiące 1mg co drugi dzień później zwiększyłem dawkę do 1mg każdego dnia po dwóch tygodniach brak sił i ogólne osłabienie (...)

 

A jakie miałeś efekty biorąc fina co drugi dzień? Jeżeli zatrzymał bądź znacząco spowolnił wypadanie włosów to może warto wrócić do tamtego dawkowania. Niemniej z własnego doświadczenia z finem wiem, że pewne skutki uboczne - jak właśnie osłabienie czy zmęczenie - pojawiają się po prostu po jakimś czasie od rozpoczęcie kuracji - czasem po wielu miesiącach, a nawet latach od jej rozpoczęcia - tak że nie musi to być koniecznie związane ze zmianą dawkowania. Tak czy inaczej jeżeli aż tak bardzo doskwiera Ci to zmęczenie to po prostu spróbuj na kolejne 2-3 miesiące wrócić do dawkowania co drugi dzień i zobacz czy sytuacja się poprawi - lepszej rady chyba nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niektórzy z Was są obeznani w kwestii DHT, czy ktoś może słyszał o tym żeby DHT powodowało powiększenie penisa, zacisk w naczyniach krwionośnych na tyle silny że wywołało niedotlenie penisa,kłopoty z krązeniem,duszności, świąd i pieczenie skóry na całym ciele, głównie głowa i powiększenie części chęstnej nosa, ucisk w nadnerczu i odbycie, powiększone jądra ?

Takie właśnie objawy u mnie wystapiły po zażyciu 1 tabletki pregnenolone w dawce 50mg, czy to może być od DHT ? Od ponad roku się z tym bujam i nie wiem co robić, po zrobieniu wydaniu 5k na badania nic wciąż nie wiem, jestem załamany. Lekarz rozkładają ręc i doradzają psychiatrę a ja zdrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło 4 miesiące brania Fina włosy chyba mniej lecą ale nie widzę jeszcze jakiegoś zadowalającego efektu przy dawce 1mg co drugi dzień brak ubokow biorąc codziennie pisałem w poście wyżej może jeszcze sprubuje za jakiś czas wejść na codzienna dawkę ,ale póki co mogę teraz nas sztywno stwierdzić ze Fin poprawił mi cerę zawsze zaraz po myciu czułem tłusta cerę i ogólny problem z trądzikiem teraz cerę mam jak u niemowlaka nawet nie musze kupywać jakiś specjalnych mazidel czy płynów do mycia na cerę tłusta wystarczy zwykle mydło , czyli Fin działa .Zaluje tylko tego ze nie zaczolem go brać 1.5 roku temu jak włosy zaczely wypadać ..pozdrawiam


Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może ktoś mi wytłumaczyć do jakiego lekarza należy się zgłosić po tego fina na wypadanie włosów? No i ile miesięcznie kosztuje terapia tym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, może ktoś mi wytłumaczyć do jakiego lekarza należy się zgłosić po tego fina na wypadanie włosów? No i ile miesięcznie kosztuje terapia tym lekiem?

 

Cześć. Pewnie ten temat był wiele razy poruszany na tym forum, ale ja też jestem tu nowy.

 

Po receptę musisz udać się do dermatologa. Dermatolog powinien Ci przepisać finasteryd 1mg w tabletkach. Produkty, jakie m.in. są dostępne na rynku, to: Propecia (ok. 200 zł/mc), Nezyr (ok. 60-70 zł/mc), Finapil (ok.30-35 zł/mc). Z tego, co wiem, wszystkie leki zawierają taki sam skład - tak mi powiedział dermatolog.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie do osób u których finasteryd zadziałał i zatrzymał łysienie. Jak wyglądały wasze pierwsze miesiące z tym lekiem? Zauważyliście coś konkretnego? W moim przypadku biorę finasteryd już miesiąc oraz jeden dzień, po ok. tygodniu odkąd zacząłem brać zauważyłem, że wypada mi dużo więcej włosów, ale zauważyłem także, że cera mi się bardzo poprawiła, a skóra głowy jak i twarz przestała się przetłuszczać, teraz tak naprawdę jest cały czas sucha (wcześniej musiałem cały czas przemywać twarz, bo miałem taki "łój" na twarzy), co mnie bardzo cieszy, ponieważ jest to bardzo wygodne. Niestety stan włosów pogorszył się, ze względu na to bardziej obfite linienie niż przedtem, jednakże nie przejmuje się, bo zdaje sobie sprawę z tego, że u wielu osób występuje takowe zjawisko, a dopiero ok. 6 miesiąca zaczynają się pojawiać pierwsze pozytywne efekty. Co do skutków ubocznych związanych ze strefą intymną, muszę przyznać, że nic na gorsze się nie zmieniło. Co mnie zaskoczyło to to, że o dziwo mam większe libido niż przedtem, a to już jest bardzo dziwne i nie mam pojęcia co o tym myśleć. Jak u was przebiegało leczenie finasterydem? Czy wśród osób które poprawiły stan włosów finasterydem są tu takie które także posiadały podobne do mnie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mial ktos z was przyspieszonego wytrysku po finie/ ducie?

Kiedys bylem niesmiertelny w tych kwestiach i moglem bez konca a teraz tak srednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Czy zgodnie co zawarto w przytoczonym linku do yt, gdzie wypowiada sie 2 australijskich doktorów, dobrze jest brac fina 3x 1mg na tydzien? Tak jak oni to mowia np wtorek, czwartek, sobota? Ktoś to potwierdzi komentując?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, nie mial ktos z was przyspieszonego wytrysku po finie/ ducie?

Kiedys bylem niesmiertelny w tych kwestiach i moglem bez konca a teraz tak srednio.

 

Zauwazylem podobnie, niby powinno byc na odwrot , ale o dziwo u nas dziala w ten wlasnie sposob

 

Siema,

Czy zgodnie co zawarto w przytoczonym linku do yt, gdzie wypowiada sie 2 australijskich doktorów, dobrze jest brac fina 3x 1mg na tydzien? Tak jak oni to mowia np wtorek, czwartek, sobota? Ktoś to potwierdzi komentując?

 

Pozdro

nie, wedlug badan fin musi byc przyjmowany codziennie. Dut 1x na 2-4 dni powinien byc okay, trzeba sprawdzic u siebie, bo kazdy organizm inny.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym poczatku jak lecial tylko fin bylo wrecz na plus z dlugoscia stosunku, teraz leci fin i dut i jest duzo gorzej.

 

Angel, widze, ze w podpisie nie masz juz fina, na samym ducie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...