free web hit counter Skocz do zawartości
Gość

Finasteryd (Propecia, Proscar) - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc stosuje na zakola, bo z tym ma problemy;] Czubek latwiej odzyskac niz zakola wiec powinno dac zatrzymanie tym bardziej, ale to zalezy jeszcze od agresywnosci lysienia. Ru bedzie 2-3x silniejsze niz spiro, czytalem Twoje posty, ze masz problem jak trzeba wydac wieksza sume na pol roku niz mialo by to byc po 200 zl miesiecznie, a nie lepiej pozyczyc ten 1000 zl i splacac go komus po miesiacu po te 200 zl? Obecnie bedziesz wykonywal syzyfowa prace poszukujac dobrego rozwiazania w tej sytuacji, bo niestety moim skromnym zdaniem z blokerow to liczy sie jedynie fin/dut , ale z wiadomych przyczyn odapaja i pozniej wielkie nic az do CB i RU.

Ewentualnie mozesz pomyslec o tym spiro i dodac do tego saba zel:) Takie polaczenie mialo by juz wiekszy sens i poza tym co napisalem wyzej to jedynie to polaczenie moze sie sprawdzic.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, jestem otwarty na spiro i sama gel. O ile z żelem nie ma problemu to już ze spiro jest. Czy taki kupiony w aptece w tabletkach da się jakoś wykorzystać? Można połączyć saba gel ze spiro w jeden produkt?

 

Ps. Czy Wam podczas robienia wcierek też zostaje na palcach trochę włosów? Nie mam tu na myśli 50 czy 100 ale tak ok 10, do 15. Bo mi tyle wypada przy wcieraniu spectrala z tym że robię to dość mocno żeby go wytrzeć w skórę głowy.

 

Męczy mnie jeszcze ten dut ale w kremie. Na amerykańskich forach stosują takie połączenie ale chyba w PL jeszcze nikt nie testował. Np połączenie duta z saba gelem. Przenikalność do krwiobiegu sądzę że w takiej formie była by znikoma.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to używam jeszcze spectral'a DNC-N i wewnętrznie vitapil z biotyną.

Daruj sobie vitapil - drogie toto, a biotyny mało. Kup sobie osobno biotynę, MSM i ewentualnie cynk.

 

Zresztą nie wiem czy u mnie RU jest w ogóle sens stosować bo z tego co tu czytam to wszyscy go stosują głównie na zakola a ja mam problem przede wszystkim z górą. Co ciekawe na zakolach mam więcej włosów niż na samym czubku. Ja chcę tylko trochę zagęścić przód ponieważ specjalnie gęstych włosów nie miałem nigdy no i trochę mocniej zagęścić czubek głowy.

Ciesz się, na zakolach trudno coś odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest się z czego cieszyć bo np łyse zakola z gęstym czubkiem o wiele lepiej wyglądają niżeli łysy placek na środku głowy i do okoła włosy

 

U mnie jeszcze dodatkowo zauważyłem że zaczęły lecieć brwi. Nie wiem czy to od spectrala czy jak ale jak np wycieram twarz to na ręczniku mam kilka włosów z brwi. Tak samo jak sobie przejadę palcem po nich pod włos to też wypadają :/

 

Ps. A czy są jakieś potwierdzone przypadki gdy ktoś miał np duże prześwity albo wręcz łysinę na czubku głowy i odzyskał włosy w takim stopniu że te prześwity były małe? Jest to w ogóle wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Lion, jak będziesz daj znać gdzie można nabyć Spironolakton. Czy zakup w tabletkach a następnie sproszkowanie go da pożądany efekt czy trzeba kupować czyste spiro w proszku?

 

1. Verospiron jest w proszku. Są to kapsułki, które otwierasz i wysypujesz z nich proszek.

 

2. Spiro jest słaby, słabiutki, cudów nie oczekuj. Spiro ma sens razem np z finem, samodzielnie sensu nie ma żadnego.

 

3. Dut i fin wg mnie nie nadają się do stosowania zewnętrznego. Co z tego, że krem ograniczy absorpcję, jak przecież dut nie ulegnie rozpadowi w skórze głowy, a tylko to mogłoby zatrzymać jego systemowe działania niepożądane.

Innymi słowy: jeśli dut dotrze do mieszków, to ostatecznie i dostanie się w aktywnej formie również do krwiobiegu (to system naczyń połączonych).

Jeszcze nikt nie wymyślił dobrego pojazdu dla tych leków stosowanych zewnętrznie. Próbowano to zrobić z finasterydem i flutamidem, ale się nie udało, bo uboki były i tak. Polecam próby Sinere (finastergel i flutagel) i badania dr Sintov'a.

Jeśli z finem się nie udało, który ma półokres rozpadu kilka czy kilkanaście godzin, to i nie uda się z dutem, który ma półokres rozpadu nawet kilkumiesięczny.

RU to inna bajka - on ulega szybkiemu rozpadowi i wydaleniu z organizmu. Spiro zaś metabolizuje się w skórze głowy całkowicie i do krwi dostają się tylko jego metabolity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że albo fin, dut, ru, cb albo nic .... Cóż, w takim razie będę musiał pozostać póki co bez blokera i tylko stymulować odrost. Może niedługo będzie w oficjalnej sprzedaży CB bo z tego co czytałem to jest on już w fazie testów przez amerykanów więc mam nadzieje że pojawi się jakiś preparat z cb w składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem że albo fin, dut, ru, cb albo nic .... Cóż, w takim razie będę musiał pozostać póki co bez blokera i tylko stymulować odrost. Może niedługo będzie w oficjalnej sprzedaży CB bo z tego co czytałem to jest on już w fazie testów przez amerykanów więc mam nadzieje że pojawi się jakiś preparat z cb w składzie.

po prostu odloz systematycznie kase na RU

 

CB sie wczesnie nie pojawi, chodza sluchy ze 2014, ale nie chce mi sie wierzyc ze wszystko 'pojdzie z planem' na pewno jakis delay bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie piję dużo zielonej herbaty, zamierzam też kupić sobie wyciąg z wierzbowicy i zobaczymy. Dziennie leci mi ok 50 - 60 włosów ale to z całej głowy, nie tylko z czubka. Z czubka to głównie mi wypada ok 10 - 15 włosów podczas wcierek. Ale to może być linienie po spectralu bo stosuję go od 3 tygodni, teraz zacząłem 4 tydzień. Pocieszam się tym że moim siostrom wypada więcej . Jak rano sobie prostuję włosy to w prostownicy jest ich masa. Zresztą gęste włosy nigdy nie były domeną mojej rodziny. Moja mama też ma rzadkie, dziadkowie od strony taty i mamy też mają słabiutkie włosy więc nie mam po kim mieć ładnych . Wcześniej gdy sobie czochrałem ręką włosy to mi wypadało ich z 10. W tej chwili jak wypadnie jeden góra 2 to max więc chyba jakiś progres jest. Na pewno zdecydowanie mniej wypada niż np 3 - 4 miesiące temu gdzie jak wycierałem głowę i twarz to miałem cały ręcznik włosów. Wczoraj specjalnie wycierałem sobie włosy takim gładkim ręcznikiem i było ich na nim 5 ale wycierałem dość mocno. Nie wiem czy to dużo czy mało, wydaje mi się że nie wiele bo chyba nie ma osoby której podczas wycierania nie wypadnie ani jeden włos. Zwłaszcza że nie wiem skąd on wyleciał bo wycieram całą głowę a nie tylko czubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos czy w europie mozna gdzies dostac Promox spray lub lotion dr kleina (w skladzie kwas azelainowy,progesteron ,tretinoina,minoxidil ,hydrokortyzon i finasteryd wlasnie).zauwazylem,ze na HLH coraz wiecej osob tego uzywa i jestem ciekaw,czy mozna go gdzies kupic poza stanami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czyli rozumiem że albo fin, dut, ru, cb albo nic ....

 

Może nie tak, że spiro to nic. Ale myślę, że zatrzymanie łysienia to coś czego każdy chyba oczekuje i każdy chce osiągnąć.

Wątpię, żeby kogoś interesowało lekkie spowolnienie tego procesu przy pomocy spiro.

Poza tym spiro nie można bezpośrednio mieszać z minoxidilem, bo pojawia się interakcja i smród.

 

Jak zobaczysz natomiast progres łysienia, to walniesz tym wszystkim. A tego progresu raczej nie da się zatrzymać na dłuższy czas bez środków, które wymieniłeś.

Chyba, że coś nowego i sprawdzonego się pojawi.

 

Nie wiem czy to dużo czy mało, wydaje mi się że nie wiele bo chyba nie ma osoby której podczas wycierania nie wypadnie ani jeden włos.

 

Każdy na początku liczy wypadające włosy. To jednak kompletna strata czasu w większości przypadków.

Obserwuj głowę miesiąc po miesiącu lub rób zdjęcia. To jedyna skuteczna metoda, żeby sprawdzić progres lub regres łysienia.

Przerzedzenia na pewno zauważysz - ich pojawienie się, a także ich powiększenie lub zarośnięcie (zmniejszenie).

 

orientuje sie ktos czy w europie mozna gdzies dostac Promox spray lub lotion dr kleina

 

Możesz poszukać na eBayu, ale raczej wątpię. Na polskim allegro np. kasują już aukcje z tego typu specyfikami, gdyż uznają je za leki.

Jeśli nawet znajdziesz resellera w europie, może okazać się, że znowu cena nie będzie satysfakcjonująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nawiązując do drugiego postu w temacie(od zioma), co myślicie o braniu fina codziennie w ilości 0.05mg - 0.2mg? (w tego obrazka tak wynika: download/file.php?id=29&mode=view)

myślę tutaj o używaniu takiej dawki razem z ru, aby zminimalizować skutki uboczne i trochę wspomóc działanie ru od środka

teraz pytanie jak to podzielić, czy można rozpuścić tabletkę w dobrej polskiej wódce i odmierzać sobie dawki strzykawką?


CB 2% 1ml ED + stemox

Dut E7D

Nizoral E4D

Biotyna 5mg/d

Magnez 400mg/d

MSM 5g/d

wit C 10g/d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Biorę finasteryd już jakieś 1,5 roku i wiem że na pewno działa ale niesie ze sobą skutki uboczne,zdałem sobie z tego sprawę kiedy miesiąc temu skończył mi się finasteryd.Otóż najgorzej jest jeśli chodzi o libido a właściwie jego niski poziom,w okresie brania finasterydu.Zauważyłem że po krótkiej przerwie zacząłem tyć,pomijam to że członek jest mniejszy przed i w trakcie wzwodu.Przez miesiąc niestety ale lekko ucierpiała moja sytuacja na głowie(obecnie NW2)przód pomiędzy zakolami się przerzedził ale delikatnie na obszarze 1 cm.

Obecnie stosuję RU które działa oraz wróciłem do finasterydu przy którym dopiero po przerwie zdałem sobie sprawę ze skutków ubocznych które za sobą niesie.

I tu do Was moja prośba o pomoc otóż jak zwiększyć libido cynk,l arginina wystarczy czy zwyczajnie przerzucić się na dutasteryd,ale boje się że przybiorę na wadze oraz pamiętam post otis-a który pisał że finasteryd nie tylko blokuję DHT ale również zapobiega kaspaz itp.

Bardzo proszę o pomoc co zrobić.

Pozdrawiam Luksok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to te libido może Ci już nie wrócić, większe zatłuszczenie ciała to norma i wiele innych pomniejszych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także stosowałem kilka miesięcy Fina i odstawiłem w cholerę i tyję zwłaszcza brzuch się powiększył i tyłek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pozytywnymi efektami u niektórych z chłopaków też spróbowałem proscaru. W zasadzie po 3 tygodniach nie miałem żadnych innych ubokow poza, no właśnie tym najgorszym czyli libido na poziomie prawie zerowym. Odstawiłam i wszystko znów w normie. Teraz myślę czy nie spróbować fina ale w najmniejszym mogącym zatrzymać łysienie stężeniu czyli 0.25. I tu pytanie, czy jedyna możliwością jest dzielenie dość drogiej propecii? Proscaru na 20 części nie podzielę a innych odpowiedników nie znam niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś generyku Propecia np. Finpecia, Delpecia... (1mg). Taką tabletkę spokojnie podzielisz na 4 części.

Koszt przy 90 tabletkach to około 60$ i masz fina na cały rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko zmniejszenia libido jest dokładnie takie samo, niezależnie od tego które z powyższych bym stosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finasteryd to finasteryd tylko inny brand. Ryzyko jest takie samo.

Ja osobiście spróbowałbym z dawką 0.5 mg. Jest szansa, że efekty uboczne o których piszesz zniknął już przy takiej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie badania najlepiej zrobić przed rozpoczęciem stosowania finasterydu, tak żeby obserwować jak Fin zmienia nasze ciało porównując wyniki badań po jakimś czasie stosowania?

 

Badanie nasienia chyba sie przyda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje fin od ponad miesiąca. Czy jeżeli do tej pory nie pomógł mi z trądzikiem oraz ze swędzeniem skóry głowy, to mam powody by podejrzewać, że na mnie nie działa?

 

Skutków ubocznych nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne pojawiają się zazwyczaj po 4 miesiącach stosowania fina . Natomiast efekty stosowania fina można zazwyczaj zauważyć po 6 miesiącach ( czasami po roku stosowania ).

No chyba , że zajebiście zareagujesz na fina , ale to dotyczy nielicznych osób .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki fin nadaje się najlepiej do łatwiego podziału na 5 częsci ? Standardowo Proscar czy coś innego ?

 

Ambulase , Androster , Antiprost , Apo-Fina , Aprost , FinaGen , Finamef , Finanorm , Finaran , Finaride , Finaster , Finpros , Finxta , Hyplafin , Lifin , Penester , Proscar , Symasteride , Ulgafen , Uronezyr , Zasterid ?

 

Widziałem Finxta - tabletki mniejsze niż rutinoskorbin..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tymi badaniami - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10495374

 

RESULTS:

 

Scalp skin DHT levels declined significantly by 13.0% with placebo and by 14.9%, 61.6%, 56. 5%, 64.1%, and 69.4% with 0.01, 0.05, 0.2, 1, and 5 mg doses of finasteride, respectively. Serum DHT levels declined significantly (P <.001) by 49.5%, 68.6%, 71.4%, and 72.2% in the 0.05, 0.2, 1, and 5 mg finasteride treatment groups, respectively.

 

nie ma sensu brać więcej niż 0,05 mg. Ja od kiedy zacząłem brać fina zauważyłem że nie mam tego poweru co wcześniej. Nie wiem czy to po prostu nie jest spowodowane zimową aurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...