free web hit counter Skocz do zawartości
Gość

Finasteryd (Propecia, Proscar) - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki fin nadaje się najlepiej do łatwiego podziału na 5 częsci ? Standardowo Proscar czy coś innego ?

 

Ambulase , Androster , Antiprost , Apo-Fina , Aprost , FinaGen , Finamef , Finanorm , Finaran , Finaride , Finaster , Finpros , Finxta , Hyplafin , Lifin , Penester , Proscar , Symasteride , Ulgafen , Uronezyr , Zasterid ?

 

Widziałem Finxta - tabletki mniejsze niż rutinoskorbin..

 

Proscar, ze względu na nieregularny kaształt łatwiej podzielisz na 5 niż okrągłe tabletki. Gdzieś w grafikach Googla jest pokazane jak. Z własnego doświadczenia wiem, że raczej dokładnie tego nie zrobisz. Dziel sobie na 4, bo nie ma znaczenia 1 czy 1.25 mg. Chyba, że chcesz robić tak ze względów ekonomicznych (na dłużej starcza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ewentualnie próbować rozpuszczać w etanolu. W poradniku Liona są linki do starego forum, gdzie chłopaki to praktykowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można ewentualnie próbować rozpuszczać w etanolu. W poradniku Liona są linki do starego forum, gdzie chłopaki to praktykowali.

 

Ale nie jest to tak efektywne. Dodatki w tabletkach, jak i sama otoczka mają za zadanie uwolnienie substancji w odpowiednim momencie. Dlatego też dzielenie proscaru też nie jest jakimś idealnym sposobem, choć nie są to różnice znaczące, zwłaszcza że w przypadku fina dawka nie ma aż takiego znaczenia co pokazują wykresy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba można w aptece prosić o zrobienie fina w żelowych kapsułkach. Wtedy masz dawkę jaką chcesz. Nie wiem jak cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie jest to tak efektywne. Dodatki w tabletkach, jak i sama otoczka mają za zadanie uwolnienie substancji w odpowiednim momencie. Dlatego też dzielenie proscaru też nie jest jakimś idealnym sposobem

No to logiczne, że dzielenie tabletki, która nie jest do tego zaprojektowana może mieć mniejszą efektywność. Nie jeden przypadek był, zwłaszcza na łysienie.info, gdzie użytkownicy raportowali, że Propecia lepiej spełnia swoje zadanie niż dzielony Proscar. Ziom, masz może jakieś informacje, jak bardzo spada skuteczność finasterydu po rozpuszczeniu w spirycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie jest to tak efektywne. Dodatki w tabletkach, jak i sama otoczka mają za zadanie uwolnienie substancji w odpowiednim momencie. Dlatego też dzielenie proscaru też nie jest jakimś idealnym sposobem

No to logiczne, że dzielenie tabletki, która nie jest do tego zaprojektowana może mieć mniejszą efektywność. Nie jeden przypadek był, zwłaszcza na łysienie.info, gdzie użytkownicy raportowali, że Propecia lepiej spełnia swoje zadanie niż dzielony Proscar. Ziom, masz może jakieś informacje, jak bardzo spada skuteczność finasterydu po rozpuszczeniu w spirycie?

 

Nie mam pojęcia. I wątpie żebyś gdziekolwiek znalazł taką informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie jest to tak efektywne. Dodatki w tabletkach, jak i sama otoczka mają za zadanie uwolnienie substancji w odpowiednim momencie. Dlatego też dzielenie proscaru też nie jest jakimś idealnym sposobem

No to logiczne, że dzielenie tabletki, która nie jest do tego zaprojektowana może mieć mniejszą efektywność. Nie jeden przypadek był, zwłaszcza na łysienie.info, gdzie użytkownicy raportowali, że Propecia lepiej spełnia swoje zadanie niż dzielony Proscar. Ziom, masz może jakieś informacje, jak bardzo spada skuteczność finasterydu po rozpuszczeniu w spirycie?

 

Co do dzielenia Proscaru byłem ostatnio u derma i powiedział, że przez dzielenie tabletki narusza się *trudne medyczne słowo ktore zapomniałem* i lek działa w osłabieniu i niestabilnie - mogąc wywołać w organizmie reakcję odwrotną do zamierzonej - uderzenia dzielonej tabletki mogą być na tyle nieregularne że organizm "broniąc się" będzie produkował nawet więcej DHT niż w przypadku nie brania dzielonego fina - i w konsekwencji mija znacznie więcej czasu (nawet do 5msc) zanim organizm ustabilizuje się i nie będzie walczył z finem już tak agresywnie (stąd wzmożone lnienie u niektórych na początku kuracji). Na to ja mu odpowiedziałem, że sorry ale propecia jest za droga no to zaproponował mi generyk - Nezyr ok 70ziko za 1mg fin.


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do dzielenia Proscaru byłem ostatnio u derma i powiedział, że przez dzielenie tabletki narusza się *trudne medyczne słowo ktore zapomniałem* i lek działa w osłabieniu i niestabilnie - mogąc wywołać w organizmie reakcję odwrotną do zamierzonej - uderzenia dzielonej tabletki mogą być na tyle nieregularne że organizm "broniąc się" będzie produkował nawet więcej DHT niż w przypadku nie brania dzielonego fina - i w konsekwencji mija znacznie więcej czasu (nawet do 5msc) zanim organizm ustabilizuje się i nie będzie walczył z finem już tak agresywnie (stąd wzmożone lnienie u niektórych na początku kuracji). Na to ja mu odpowiedziałem, że sorry ale propecia jest za droga no to zaproponował mi generyk - Nezyr ok 70ziko za 1mg fin.

 

Czy ktoś może to potwierdzić bo myslę że większość użytkowników dzieli proscar i dotąd nie było żadnych informacji że to może dać efekt odwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do dzielenia Proscaru byłem ostatnio u derma i powiedział, że przez dzielenie tabletki narusza się *trudne medyczne słowo ktore zapomniałem* i lek działa w osłabieniu i niestabilnie - mogąc wywołać w organizmie reakcję odwrotną do zamierzonej - uderzenia dzielonej tabletki mogą być na tyle nieregularne że organizm "broniąc się" będzie produkował nawet więcej DHT niż w przypadku nie brania dzielonego fina - i w konsekwencji mija znacznie więcej czasu (nawet do 5msc) zanim organizm ustabilizuje się i nie będzie walczył z finem już tak agresywnie (stąd wzmożone lnienie u niektórych na początku kuracji). Na to ja mu odpowiedziałem, że sorry ale propecia jest za droga no to zaproponował mi generyk - Nezyr ok 70ziko za 1mg fin.

Zgodnie z tokiem rozumowania tego Twojego dermatologa, to naprzykład łyknięcie połówki Apapu powinno spowodować nasilenie bólu głowy? Wybacz, ale to troche niedorzeczne. Nie chce się wymądrzać, bo nie jestem lekarzem. To tylko moja luźna radosna twórczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organizm po kilku latach i tak produkuje więcej DHT przez co mówi się. że fin przeważnie działa kilka lat. Wtedy zwiększa się dawkę, abo bierze dutasteryd.

Co do dzielenia to wiele ludzi mówi o tym, że może się jakoś utleniać czy coś, więc lepiej dzielić tabletke przed spożyciem albo wcale... Po to jest propecia i jej zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po to jest propecia...

Propecia jest po to, żeby łupić ludzi z pieniędzy i tyle. Różnica kosztów przy produkcji Propecji i Proscaru jest marginalna, za to cena...bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to jak wkońcu jest z tym dzielonym Proscarem? Dzielenie tabletki na 4,5 części i podjadanie przez kolejne dni będzie tak samo efektywne jak branie 1mg tabletki? Jak z tym utlenianiem finasterydu, nie traci na mocy taka pokrojona tabletka? Zażywam właśnie proscar od 4 miesięcy ale nie jestem przekonany, czy ktoś mógłby napisać jak u niego się sprawdza taki sposób podawania finasterydu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propecia jest po to by nie dzielić tabletki, a jak już podzielisz ją na dwie sztuki to zjesz połówkę na drugi dzień. Nie jestem farmaceutą, ale wiele osób obawia się tego, że fin nie będzie działał dobrze jak długo będzie stał rozdrobniony - nie wiem czy to prawda, bo wiele osób na Świecie używa proscaru i nic im nie jest. Wg mnie to czy utniesz 1 mg czy 1,25 mg nie ma różnicy, ale jak jest naprawdę.

 

Wiem, że farmaceuci mogą Ci zrobić tabletki w żelowych kapsułkach. Finasteryd stracił patent, więc może można sobie zrobić np. 0,75 mg na zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest teraz NEZYR, generyk propeci. Kosztuje połowę mniej niż propecia. Płaciłem za 28 tabsów niecałe 70 zł, a masz tabletkę 1 mg i to jest pewne. Pytałem się czy można coś innego (typu finaster, czy proscar) można podzielić na 4,5 części i farmaceuta powiedział mi, że to jest zbyt mała tabletka, aby coś takiego równo podzielić ale wiadomo oszczędność się liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto kto stosował małe dawki finasterydu? Z badań na pubmed, a także wykresów na początku tematu można wywnioskować, że leczenie dawką 0,2 mg powinno być skuteczne.

Scalp skin DHT przy dawce 0,2 mg wynosi ok. 56%, a przy dawce 1,0 mg 63%

Z kolei w osoczu z wykresu wynika, że przy dawce 0,2 mg DTH wynosi ok. 55 ng/dl, co przy placebo 61 ng/dl, nie wydaje się dużą różnicą. Z tym, że na pubmed w innych badaniach*, znalazłem że przy dawce 0,2 mg stężenie DHT w osoczy obniża się o 68,6%, a przy 1 mg o 71,4% - to już tak optymistycznie nie wygląda.

 

Co o tym myślicie?

 

 

*http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10495374/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję fina od prawie 4 miesięcy. Czy mogę pogorszyć sytuacje na głowię jak zrobię przerwę na 3-4 dni żeby sprawdzić czy jest różnica w libido i erekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni to chyba zbyt mała przerwa żeby odczuć jakąś zauważalną różnicę. Spójrz na czas półtrwania fina i na to, że nawet przy regularnym stosowaniu wahania poziomu DHT to 18 %. Zrób tydzień przerwy i daj znać jak zareagujesz.Chyba że starszyzna forumowa poradzi inaczej.


Proscar 1mg, Keto, Biotyna, Cynk, MSM.

Loxon 5% porzucony po 8 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak odstawiłem fina to po 2 dniach miałem skok libido w górę i byłem bardzo osłabiony przez 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a miał ktoś z Was może problem z bólem jąder ? nie jest to jakiś uciążliwy ból, coś bardziej jakby ktoś mnie szturchał w moszne, dyskomfort jest i cieżko to ignorować. Biorę Nezyr od ponad pół roku. Z tego co wyczytałem na hairlosstalk to powszechny problem, który zazwyczaj sam przechodzi po pewnym czasie, co sądzicie ?

 

-- 01 kwie 2015, 20:02 --

 

A odczuwam dyskomfort od 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a miał ktoś z Was może problem z bólem jąder ? nie jest to jakiś uciążliwy ból, coś bardziej jakby ktoś mnie szturchał w moszne, dyskomfort jest i cieżko to ignorować. Biorę Nezyr od ponad pół roku. Z tego co wyczytałem na hairlosstalk to powszechny problem, który zazwyczaj sam przechodzi po pewnym czasie, co sądzicie ?

 

-- 01 kwie 2015, 20:02 --

 

A odczuwam dyskomfort od 2 dni

 

Tez tak mialem przy RU, ale jakos dawno nie przypominam sobie tego bolu, mam nadzieje, ze juz nie wroci. Moze fakt z czasem przechodzi calkowicie, nie wiem jak z finem, ale z ru tak mialem...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze samo przejdzie, bo dość irytujące. Biore 1mg codziennie, stwierdzilem, że przez najbliższy czas bede brał po połowie tabletki i może ustanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...