free web hit counter Skocz do zawartości
Gość

Finasteryd (Propecia, Proscar) - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Lol, jak chcesz być facetem bez włosów to po co rejestrujesz się na forum PokonajŁysienie?

Kuracja finasterydem nie jest droga, jeśli kupujesz proscar i dzielisz tabletki (30 zł miesięcznie albo i taniej jak masz receptę na proscar).

 

Efekty zależą pewnie od predyspozycji genetycznych (to czy ktoś faktycznie ma wysoki poziom DHT, a może ma na tyle niegaresywne łysienie, że zbicie tego hormonu daje efekty). Są ludzie którzy stosując duta i minoxa z niemal całkiem łysej pały wyhodowali dosyć pokaźne czupryny.

 

Mnie zastanawia ile masz lat i czy doświadczyłeś prawdziwego łysienia, czy tylko zakoli (które są normalne dla np. 40-50 latka). No druga sprawa Przeszczep bez blokera to głupota, bo wyobraź sobie, że robisz sobie ładną linię, eliminujesz zakola, a za jakiś czas wypadają Ci włosy za przeszczepionymi... Druga sprawa, przeszczep nie da Ci nigdy takiej gęstości jak naturalne włosy... Za mało siedzisz w temacie żeby to zrozumieć najwyraźniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Finasteryd kosztuje psie grosze. Tylko idioci kupują oryginalną Propecię.

 

2. Przeszczep to na pewno nie paręnaście ani paradziesiąt tysięcy i na pewno nie jednorazowe rozwiązanie problemu.

Czas oczekiwania na końcowe efekty to 2 lata (tak było u mnie), a w tym czasie jeśli nic nie robisz, łysienie postępuje dalej i możesz planować kolejny przeszczep.

Ostatecznie może jednak zabraknąć (i prawdopodobnie zabraknie) włosów z okolic dawczych, a wtedy zonk! Chyba, że od razu wszystko rozplanujesz pod końcowy etap łysienia.

 

 

3. Na forum jest więcej efektów ubocznych leków niż w rzeczywistości, bo ludzie częściej o nich piszą.

Zmiany te jednak nie są nieodwracalne. Paradoksalnie to chirurgia jest właśnie biletem w jedną stronę.

 

Słowem, to wszystko nie jest takie proste jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania

1-Czy tabletka podzielonego Proscaru się utlenia bądź traci jakieś własciwosci, czy ta czwarta część którą jem w czwarty dzień ma taką samą moc ja ta pierwsza część którą zjadłem w dzień pierwszy?

2- Co myślicie o zażywaniu proscaru co 36 godzin? czy to jest dobre rozwiązanie? trudno jest podzielić na 5 równych częsci tabletkę 5 mg, na cztery to wychodzi 1,25- wydaję mi się że ta dawką jest za wysoko jak na jeden dzień, więc 1,25 na 36 godzin wydaję się idealne.

 

od kwietnia zażywam proscar i piloxidil 2 % i muszę powiedzieć że linia włosów mi się calkiem przyzwoicie poprawiła, była przerzedzona i lekko poszarpana przed kuracją, zauważyłem też znaczniej mniej włosów na poduszce. Prócz jakiś sporadycznych ukłuć w jądrach nie zaobserwowałem żadnych skutków ubocznych finasterydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Adas przyczepiles sie troche do mojej wypowiedzi .jak widzisz nie wszyscy sa zwolennikami brania blokerow i innych wspomagaczy. Nord chyba bral fina przez okres kilku miesiecy po przeszczepie zeby utrwalic jak najlepsza fryzure i ewentualnie zahamowac hair shock loos. zastanawiam sie ilu z was robilo badania hormonow w tym ten dht bo podejrzewam a nawet jestem pewny ,ze poprostu dermatolog wam zalecil fina bez zadnych badan i tyle.wlasnie tak dzialaja dermatolodzy czy trycholodzy .wypisac kwit na propecie i bierz pan. odnosnie mixoxa nic nie wiem .co to jest i jak to dziala? moze ktos mi powie? poczytajcie sobie tez blogi dziewczyn .na jednym z nich dziewczyna zaproponowala naturalna kuracje i po polroku efekt bylbardzo fajny jak na naturalne rzeczy tj. siemie lniane naprzyklad, herbata ze skrzypu i pokrzywy itd. jezeli nie pomoze to napewno nie zaszkodzi.adam odnosnie mojego wieku mam 35 lat i lysieje juz od okolo 7 ,ale wydaje mi sie ,ze u mnie duzym problemem byl stres bo kiedy zwolnilem sie z firmy w ktorej pracowalem wyadanie ustalo a lecialo tego setki dziennie

 

-- 17 sie 2015, 12:22 --

 

powielam jeszcz pytanie koegi powyzej czy podzielony proscar traci na wartosci? utlenia sie?

cg.thumb.JPG.3e1cd9aa731861625608534e8cfbb8f2.JPG

cg.thumb.JPG.5c1b2e0036a05fe3144a55ef4c09675a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaj go w zamknietym pojemniku i bedzie okay, byl temat juz o tym


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możecie rozwinąć temat z tym "utlenianiem":). Ja osobiście dziele proscar i przez 4 dni leży on sobie luzem - żle? Gdzie jest temat z pojemnikiem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz sobie jaja robisz? Czy na poważnie?:) Macie jakieś potwierdzenie, że jak to leży 4 dni luzem to jest lipa - czy to tak bardziej na zaśke? Rozwińcie proszę temat bo mam juz staz 7 miesiecy na tym utlenionym proscarze:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz sobie jaja robisz? Czy na poważnie?:) Macie jakieś potwierdzenie, że jak to leży 4 dni luzem to jest lipa - czy to tak bardziej na zaśke? Rozwińcie proszę temat bo mam juz staz 7 miesiecy na tym utlenionym proscarze:)?

Tyle,ze tutaj nie ma co rozwiajac tematu. Dzielisz fina,1 czesc bierzesz,4 kolejne ladujesz dla bezpieczeństwa do zamkniętego pojemnika i po sprawie:-)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz sobie jaja robisz? Czy na poważnie?:) Macie jakieś potwierdzenie, że jak to leży 4 dni luzem to jest lipa - czy to tak bardziej na zaśke? Rozwińcie proszę temat bo mam juz staz 7 miesiecy na tym utlenionym proscarze:)?

 

Dla spokojności możesz włożyć do małego pojemnika próżniowego. Chyba każdy ma takie pojemniki w domu.

Wszystkie proszki do mikstur trzymam właśnie w pojemnikach próżniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dzielę proscar na 5 części w przecinarce, jedną łykam, resztę zostawiam w tej maszynce na następne dni i tak w kółko.

 

gdzie to kupiles i jak to wyglada, jak mozesz podeslij linka:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nóz do obierania ziemniaków jest tu kluczowy, bez niego boję się pomyślec..... Uboki gwarantowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam dwa pytania

1-Czy tabletka podzielonego Proscaru się utlenia bądź traci jakieś własciwosci, czy ta czwarta część którą jem w czwarty dzień ma taką samą moc ja ta pierwsza część którą zjadłem w dzień pierwszy?

 

Nie ma żadnych na to dowodów by finasteryd się utleniał, a czytałem opinie wielu specjalistów. Przeciwnie, uchodzi on za substancje stabilną.

Przechowywać go należy w normalnych warunkach, w zamkniętym pojemniczku, ale bez paranoi.

 

2- Co myślicie o zażywaniu proscaru co 36 godzin? czy to jest dobre rozwiązanie? trudno jest podzielić na 5 równych częsci tabletkę 5 mg, na cztery to wychodzi 1,25- wydaję mi się że ta dawką jest za wysoko jak na jeden dzień, więc 1,25 na 36 godzin wydaję się idealne.

 

Lepiej brać codziennie mniejsze dawki niż raz na kilka dni większe. Proscar źle się dzieli, ale np Finaride już lepiej.

Nie musisz jednak dzielić dokładnie, to nie ma aż takiego znaczenia.

 

A jeśli ci zależy, to nic nie stoi na przeszkodzie by np finasteryd rozpuścić w alkoholu i odmierzać dawki w ml - wtedy będziesz miał arcy-dokładnie.

 

zastanawiam sie ilu z was robilo badania hormonow w tym ten dht bo podejrzewam a nawet jestem pewny ,ze poprostu dermatolog wam zalecil fina bez zadnych badan i tyle.wlasnie tak dzialaja dermatolodzy czy trycholodzy .wypisac kwit na propecie i bierz pan.

 

Badań DHT nigdzie nie zrobisz, bo to hormon wytwarzany głównie miejscowo (w tkankach).

Poza tym nie miałoby to sensu, bo normalny poziom DHT nie oznacza, że nie będziesz łysiał.

 

Kluczowa jest podatność mieszków włosowych na niego, raczej niż poziom tego hormonu.

 

poczytajcie sobie tez blogi dziewczyn .na jednym z nich dziewczyna zaproponowala naturalna kuracje i po polroku efekt bylbardzo fajny jak na naturalne rzeczy tj. siemie lniane naprzyklad, herbata ze skrzypu i pokrzywy itd. jezeli nie pomoze to napewno nie zaszkodzi.

 

Blogi dziewczyn są dla nas niemal bezużyteczne. Łysienie u nich to rzadkość, u nas to powszechność.

One raczej mają sezonowe problemy z włosami niż łysieją.

 

Jeśli jednak już zdarzają się łysiejące kobiety (np tarczyca, PCS, łysienie plackowate) to zapewniam cię, że są zwykle o wiele bardziej bezradne w walce z tym niż my.

 

adam odnosnie mojego wieku mam 35 lat i lysieje juz od okolo 7 ,ale wydaje mi sie ,ze u mnie duzym problemem byl stres bo kiedy zwolnilem sie z firmy w ktorej pracowalem wyadanie ustalo a lecialo tego setki dziennie

 

Krótko. Dlaczego więc łysiejesz wg androgenowego wzorca. Niektóre z twoich mieszków biorą na siebie więcej stresu i tylko przypadkiem jest to wg dziedzicznego wzorca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można trochę przytyć od proscaru dzielonego na dwa ?

 

Jak podzielisz na cztery to przytyjesz dwukrotnie mniej niż na dwa - sorry ale nie mogłem się powstrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeczytałem to chwilę przed Tobą - mi jakimś cudem udało się powstrzymać:) - chciałem podbić i spytać o 3 częsci

 

 

PS

 

Do autora zamieszanie: "dobre prowadzenie się " to fundament trzymania określonej wagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo to jedyna zmiana w mojej diecie od paru miesięcy łykanie proscaru i nabrałem wagi poprostu się pytam grzecznie więc po co ta ironia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dwie postronne osoby zareagowały tak samo, bo składnia Twojej wypowiedzi zdaje się sugerować, że ilość części na które dzielisz fina może mieć znaczenie na kwestię wagi - sympatyczna pomyłka i lekko ironiczna reakcja - nie przejmuj się.

 

W domysle pytałeś pewnie czy po przyjmowaniu fina grozi Ci wzrost masy? Gdzieś wsród opozycji przeciw finowi rzeczywiście pojawiają się takie opinie - nie potwierdzone chyba żadnymi badaniami. Badania wskazują natomiast, że przy braniu fina liczyć możemy na kilkunastoprocentowy wzrost testosteronu - a jak on się odnosi do masy? - spadek tłuszczowej i wzrost mięsniowej - chyba Ci pasuje.

 

Ostatecznie i tak wpływ fina na Twoja wagę bedzie marginalny w momencie gdy sam swiadomie bedziesz dbał o siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...