free web hit counter Skocz do zawartości
Gość

Finasteryd (Propecia, Proscar) - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie mi to pasuje bo przy sporadycznych cwiczeniach efekty są zauważalne przez otoczenie. A więc dziękuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wzrost masy odnosi się do większych cycków to tak, ale wyglądają na zalane a nie umięśnione, na szczęście po odłożeniu fina wraca wszystko do normy


Biotyna 7,5 mg

Nezyr 1 mg

Nizoral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cycków nie zlało trochę brzuch ale chyba dlatego że wgl go nie ćwiczę reszta wygląda dobrze nawet bardzo przy sporadycznych ćwiczeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to już wałkowane na forum ale zapytać by się upewnić nie zaszkodzi. Jak to jest z tym Proscarem? Będzie git jak będę dzielił na 4 części? Bo spotkałem się z opiniami, że substancja czynna może znajdować się tylko w jednej małej części a reszta to tylko wypełniacze. A nie chciałbym w sumie zaczynać od większej dawki niż 1/1,25mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aby odpowiedzieć na te wątpliwości, rodzące się w różnych kreatywnych głowach, wystarczy choć chwilę zatrzymać się, dowiedzieć się jak powstaje tabletka i wywnioskować wprost.

 

Na temat technologi wytwarzania tabletek masz masę kompetentych artykułów w necie, choćby:

 

Rafał Łunio, Wiesław Sawicki

Tabletki - metody i mechanizm wytwarzania

 

Jeśli nie chce Ci się czytać zerknij na tę grafikę (częściowo uciętą, ale czytelną):

slide_77.jpg

 

Jak widzisz kalibracja i mieszanie - homogenizacja (ujednolicenie, ujednorodnienie) odbywa się przed tabletkowaniem

 

Oznacza to, że z punktu widzenia procesu produkcyjnego najczęściej odbywa się to w jednym wielkim mieszalniku - "wsypujesz" składniki (tutaj:fin + wypełniacze) i mieszasz "mikserem" - tak jak Food Emperor robi ciasta. W procesie tym chodzi nie tylko o zmieszanie składników, ale właśnie o ujednolicenie i ujednorodnienie całej masy w celu identycznej zawartości poszczególnych składników w tabletce; staramy się, aby w każdej tabletce było tyle samo substancji czynnej- niejako mechanicznie standaryzujemy.

W domyślnej konskewencji jeśli masa jest jednorodna w mieszalniku to jest jednorodna tabletce - a jeśli tak - to jest jednorodna w jej połówce, ćwiartce, szesnastce .... wlk cząstek jest tu granicą. Faktu tego nie zmienia również tabletarka, która ostatecznie formuje tabletki poprzez wyłącznie ich sprasowanie - nie dochodzi tutaj do żadnych magicznych przesunięć, ustępów i przejść przez barierę potencjałów.

 

Dziel więc swojego fina np gilotynką do tabletek ( już sam fakt możliwości nabycia gilotyniki w aptece coś Ci powienien mówić) i ciesz się z pracy którą wykonał mieszalnik. Mieszalnikom Część!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/1467818680/Proscar-finasteryd-na-lysienie.html takie ogłoszenia to fejk, sprzedasz proscaru bez recepty.Zapytałem goscia czy można osobiście we Wroclawiu zgodził się i kazał odezwać na numer podany. Co o tym sądzicie ??

 

To, że każdy rodzinny wypisze ci receptę na proscar i będzie kosztował 30zł a nie 86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie zasadnicze pytanie odnośnie finasterydu. Jest wiele badań w internecie i na forum. Jednakże jest może ktoś kto bierze ten specyfik od kilku lat i może podzielić się opinią na temat realnej skuteczności tego preparatu? Czy zawsze muszą występować skutki uboczne? Mam 23 lata i najbardziej boje się bezpłodności, nie wyobrażam sobie w przyszłości nie założyć rodziny, już wolałbym być łysy. A może jest ktoś kto zaczął brać specyfik w podobnym wieku i uratował swoje włosy? Czy finasteryd również stylumuje porost włosów? bo słyszałem że tak, ale może wzmonić jego działanie np. mezoterapią osoczem? Pozdrawiam

 

-- 01 mar 2016, 23:31 --

 

Jeszcze dodam jeden post do doswiadczonego uzytkownika. Stachmurzyn jestem początkującym w te klocki a ty wydajesz się być doświadczonym. Chciałem się poradzić jednej rzeczy:

1) Avodart - 0,5mg 1 na 3 dni

2) Ru -1,8ml 5%

3) Saba (hydro) - 2x week

4) Emu oil - 5x week

5) Nizoral - 2x week

6) Biotyna - 5mg

7) Witaminy

 

Widzę że niezły arsenał posiadasz do walki z łysieniem. Czy mógłbyś podzielić się ze mną swoim doświadczeniem. Czy z takim arsenałem walka z łysieniem jest do wygrania i za jaką cenę? i dlaczego bierzesz tylko 0,5 mg dutasterydu co trzeci dzien. Skoro zalecana dawka jest 1 mg dziennie, tak przynajmniej został mi przypisany finasteryd przez dermatologa. bardzo prosiłbym o jakąś odpowiedz od bardziej doswiadczonego uzytkownika. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogarsza parametry nasienia co może powodować bezpołodność i jest to jeden z częściej występujących uboków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Finasteryd raczej nie wpływa na bezpłodność tylko libido z tego co wiem

 

Owszem ale może mieć wpływ na to, a to za pośrednictwem tego że może przyczyniać się do zmniejszania ruchliwości plemników. Co nie oznacza definitywnie bezpłodności ofc ale jej ryzyko wystąpienia. Natomiast nie wolno planować dziecka i go próbować ''zrobić'' będąc stale pod działaniem inhibitorów 5AR - bo jest ryzyko powichłań i uszkodzenia płodu płci męskiej.

Ruch*ć należy w taki sposób aby nie zmajstrować gówn**rza!

 

-- 02 mar 2016, 13:42 --

 

Pogarsza parametry nasienia co może powodować bezpołodność i jest to jeden z częściej występujących uboków

 

 

Akurat to jest nieprawda że bezpłodność po finie jest jednym z najczęściej występujących uboków bo znacznie częściej i szybciej występują zaburzenia wzwodu oraz spadek libido ale to nie to samo co bezpłodność! Otóż bycie nawet impotentem nie oznacza bezpłodności a bezpłodność nie oznacza impotencji! Ale jedno drugiego też nie wyklucza, a zależy to od wielu czynników.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś badanie odnośnie bezpłodności przy finie ? czy po odstawieniu, płodność wraca do normy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam powyższe pytanie i np starając się o dzieciaka ile wcześniej powinniśmy odłożyć finasteryd czy dutasteryd, żeby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko powikłań czy jakości plemników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie tzw. ''charakterystykę produktu leczniczego'' odnośnie fina ogólnie jak i każdego z osobna dostępnego preparatu (to prawie to samo ale zawsze można się coś więcej dowiedzieć) zawierającego finasteryd, watro też poczytać to samo o dutasterydzie. W tych opisach są w jednym miejscu z grubsza zebrane różne badania, nieraz są tabelki ukazujące częstość danego uboku itp. I sami wyciągnijcie wnioski. Tak naprawdę fin nie niesie za sobą wielkiego ryzyka bezpłodności ani nawet jak się powszechnie uważa ogromnego wpływu na płód (co innego jakby go podawać kobiecie w ciąży). Po drugie wpływ na bezpłodnośc jako taką nie jest do końca znany, ustalony i zdefiniowany. Następnym krokiem są dane przedkliniczne i kliniczne oraz urologia chociażby. Z tego wszystkiego dowiecie się że np. są ludzie i żyją którym na potrzeby badań podawano finasteryd w dawce nawet 80mg na dobę przez 3 miesiące, dowiecie się że nie są tak naprawdę znane interakcje z wieloma innymi substancjami lekami itp. itd. Dowiecie się że ilość finasterydu w spermie nie ma praktycznie dużego albo żadnego wpływu na feminizację płodu a wszystkie ostrzeżenia są wyłącznie tylko na podstawie istniejącego domniemanego ryzyka i konsekwencji z nim związanych, a nie tego że zawsze i za każdym razem jest wrodzony defekt. Dowiecie się że to wszystko nie jest takie piękne jakby się to wydawało oraz że medycyna jeszcze nie zna odpowidzi na wiele ważnych pytań mimo 21-go wieku.

 

google i szukać ''charakterystyka produktu leczniczego'' dla np. proscar, penester, finasteryd, a także avodart (dut).

 

http://leki.urpl.gov.pl/files/Proscar_5mg_tabl.pdf - tu przykład, resztę szukajcie se sami jak kogoś to bardzo interesuje.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, chodziło mi że dość częstym skutkiem ubocznym przy długim stosowaniu fina jest jest obniżenie parametrów nasienia. Nie musi to powodować całkowitej bezpłodności, ale na pewno wpływa negatywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydhtor a mógłbym poznać twoją opinie na temat tego specyfiku? czy dużo ci pomógł i w jakim etapie zacząłeś go stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antydhtor a mógłbym poznać twoją opinie na temat tego specyfiku? czy dużo ci pomógł i w jakim etapie zacząłeś go stosować?

 

''Tego'' to znaczy fina ? Wszystko masz w moim wątku osobistym, czytałeś? Chyba nie bardzo. Tzw. tutaj (jak to mówią) fina w postaci propecii brałem zaraz na początku kuracji jakieś 3,5 roku temu lub dawniej. Dla mnie jest fin i fin. Dla większości na tym forum tylko fin. Finasteryd przestarzały inhibitor enzymu typu drugiego 5 alfa-reduktrazy, dobrze tolerowany ale dla wielu jest wysoce szkodliwy i niebezpieczny niczym bomba wodorowa. Stare nie oznacza ''złe'' nieraz najstarsze i najprostsze rozwiązania są najlepsze!


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydhtor - któtkie pytanie - fin czy dut - co lepsze ppod względem mniejszych uboków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antydhtor - któtkie pytanie - fin czy dut - co lepsze ppod względem mniejszych uboków?

 

100% dut lepszy zarówno pod względem mniejszych uboków jak i lepszego działania. Potwierdzają to badania jak i opinie ludzi.

Dut jest nowszej grneracji lekiem, większe uboki od fina mogą dotyczyć raczej przeważnie tylko w przypadkach używania dużych dawek duta rzędu 2,5 -5 mg. Mówimy o ubokach ogólnie w całości, natomist jeśli chodzi o typowe uboki spowodowane zbijaniem dht to oczywiste jest że teoretycznie mogą być (i czasami są) większe, jednak nie każdy to potwierdza a nawet są tacy którzy nie odczuwają uboków od tego leku, ale każdy organizm jest indywidualny i może reagować inaczaj, także psychika i presja każdego jest różna. Różny jest też tzw. stopień powtórzeń CAG u każdego oraz ilość i aktywność receptorów androgenowych w całym ciele. Wiele czynników o tym wszystkim decyduje także to czy ktoś ma np. uczulenie na daną substancje albo jej nietolerancję. Ale generalnie lepszy dut, cena też dużo ''lepsza'' niż fina, no chyba że ktoś porówna propecie i avodart to wtedy na odwrót .


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to teraz porównanie ulotek - możliwe skutki oboczne (z tej samej strony pobrane):

 

DUT

Możliwe skutki uboczne:

Często: impotencja, zmniejszenie popędu płciowego, trudność z wytryskiem nasienia, powiększenie lub bolesność gruczołów piersiowych, zawroty głowy podczas stosowania z tamsulozyną. Bardzo rzadko reakcje uczuleniowe. Objawy reakcji uczuleniowej mogą obejmować: wysypkę skórną, pokrzywkę, obrzęk powiek, twarzy, warg, rąk i nóg. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzań mechanicznych.

 

 

FIN

Podczas stosowania leku u niewielkiej liczby mężczyzn może wystąpić zmniejszenie libido i (lub) trudność w osiągnięciu erekcji. Niekiedy może wystąpić zmniejszenie objętości nasienia (nie przeszkadza to jednak we współżyciu seksualnym). Ponadto rzadko obserwowano następujące objawy niepożądane: reakcje alergiczne, w tym wysypka, swędzenie, pokrzywka, obrzęk warg i twarzy, zaburzenia ejakulacji, tkliwość i powiększenie gruczołów sutkowych, ból jąder. Należy niezwłocznie poinformować lekarza o powyższych lub jakichkolwiek innych zaobserwowanych objawach. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

 

Więc o co chodzi?

I ogólnie jak zalatwiacie Duta na łysienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulotkami to nawet dupy nie można utrzeć przestudiuj charaktrystki w całości oraz/i/lub przynajmniej tabelki z danymi z badań.

 

Ulotka dla pacjenta nigdy nie odzwierciedla danych w całości np. w informacji dla lekarza, charakterystyce, zapoznaniem się z wieloma danymi, a także obserwacje tego co mówią użytkownicy danego specyfiku.

 

Duta się załatwia albo u lekarza albo na własną rękę, np. odwiedzając strony oferujące leki generyczne albo nawet oryginały.

 

Zarówno jedno jak i drugie jest tej samej klasy lekiem, o tym samych mechaniźmie działania, zatem i efekty uboczne będą podobne - to oczywiste.

 

http://leki.urpl.gov.pl/files/Proscar_tablpowl_5mg.pdf

http://leki.urpl.gov.pl/files/Penester_tablpowl_5mg.pdf

http://www.leki-informacje.pl/sites/def ... arma_0.pdf

http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2063

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=312

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4441

 

Fin jest wydalany również z moczem (co mogłoby tłumaczyć np. ból nerek), dut głuwnie z kałem. Fin prznika barierę krew-mózg.

dlatego napisałem powyżej ''uboki ogólne'' albo te spowodowane zbijaniem dht - to logiczne że im bardziej go zbijesz tym większe uboki będą w skutek jego niedoboru. Ale uboki to nie tylko ku..as a również wątroba, nerki, wpływ na wszystko ogólnie.

Fakt taki że fin jest szybciej wydalany z organizmu w przypadku stwierdzenia uboków i przerwania leczenia niż dut, natomist zaletą długiego okresu półtrwania w przypadku stosowania go w tzw. problemie kosmetycznym jest to że pozwala to na mniejszą częstotliwość brania co też wiele osób czyni z tego forum. Wszystko zależy czego oczekujesz od leku... nie ma leku idelnego który działałby a nie powodował żadnych działań niepożądanych.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślisz o braniu połowy dawki finasterydu? czyli pół tabletki nezyru albo propeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myślisz o braniu połowy dawki finasterydu? czyli pół tabletki nezyru albo propeci?

 

To zależy jakiego finasterydu i czy masz na myśli 1 czy 5mg! Jeśli 1mg to dla mnie jest to skrajną głupotą brać 0,25mg czy połowę tej dawki bo to prawie jak placebo. Jeśli 5mg to już bardziej się przychylam do podziału mimo że sam biorę 5mg.

 

Bierz tak jak zaleca FDA. Skoro zatwierdzili taką dawkę do leczenia jak to mówia problemu kosmetycznego u zdrowych ludzi to znaczy że nie jest to dla nich bardzo szkodliwe. Dzielić 1mg jeszcze to głupota, równie dobrze mozna wcale nie brać (jak ktoś się boi o uboki) a nie robic paranoję ze skrajnym zmniejszaniem dawki i tak już pięciokrotnie mniejszej niż dawka lecznicza tego leku w tzw. chorobie a nie problemie kosmetycznym.

 

Albo coś działa i powoduje uboki i się na to godzisz albo nie zabieraj się za leczenie tego żeby później nie żałować.

 

Nie róbmy tutaj śmietnika, a co do tego wszystkiego to wypowiedziałem się również tutaj viewtopic.php?f=22&t=2252


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mnie interesuje jaki wplyw ma 0,5 mg na ewentualne uboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...