free web hit counter Skocz do zawartości
beamek

moja przygoda z skymed.org.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam 36 lat i walczę z łysieniem :) (prawie jak na zgromadzeniu AA :D) 

Moje problemy zaczęły się około 24 roku życia, kiedy to zauważyłem nadmiernie wypadające włosy i lekkie zakola. Radą znajomej dermatolożki zacząłem stosować loxon 2% co przyczyniło się do zredukowania wypadania włosów po około 8 miesiącach stosowania, po 1,5 roku nawet trochę odrosło. W tamtym czasie mam dość gęste bujne włosy, więc nie widać tego problemu na szczęście.

 Zacząłem stosować loxon 5%, gdy był łatwiej dostępny, to znacznie poprawiło odrastanie włosów i tak z tym trwałem do 32 roku życia (stosowałem rano i wieczorem na czystą skórę). Tutaj niestety właśnie 4 lata temu już nie było tak kolorowo, miałem domino tragedii rodzinnych, rak gonił raka, a śmierć nie miała litości, przez duży stres posiwiałem i straciłem dużo włosów, przeszedłem na golenie głowy, bo wyglądało to dla mnie bardzo nieatrakcyjnie. 2 lata temu znalazłem mikro włókna, które się sypie lub rozpyla na włosy (firma Glovis robi moim zdaniem najlepsze), pozwoliło mi to skutecznie maskować łysienie, efekt był taki, że nikt nie był w stanie wyłapać, że łysieję - czyli na duży plus, ale niestety rozrzedzenie w pewnym momencie było na tyle duże, zaczynało mnie to frustrować. Z końcem lutego br. przeprowadziłem się do Wrocławia i na osiedlu zauważyłem biuro Skymed, zapisałem sobie numer i tak z tym trwałem jeszcze w myśleniu 2 miesiące. Wtedy stwierdziłem, że wszystko jest dla ludzi i najważniejsze jest to podobać się samemu sobie, więc się zdecydowałem. Zadzwoniłem w celu zasięgnięcia informacji. Poproszono mnie bym wysłał zdjęcia głowy w formularzu na stronie (lub bezpośrednio na maila, jeżeli zdjęcia były zbyt duże, a były). niżej przykładowe.

Niestety limit zdjęć postu mnie ogranicza więc jakość spadła i troszkę je musiałem przyciąć.

20.04.2022 Przed wyjazdem.

20220420_110400.thumb.jpg.4fc02d96bda26927054568b46c7a47f7.jpg

 

Ogólnie polecić z czystym sumieniem Skymed mogę, w Polsce ceny przeszczepów są kosmiczne. Na zabiegu byłem pod koniec maja, nie mogę się doczekać finalnego efektu, a w chwili obecnej jestem mega zadowolony. Jeżeli chodzi o samą organizację wszystkiego przez skymed, nie mam zastrzeżeń. Konsultacja była darmowa, wysłałem zdjęcia głowy i otrzymałem na tej podstawie informacje w postaci pliku PDF o możliwości wykonania przeszczepu. Przelot organizowałem sam, na miejscu zostałem odebrany przez samochód o podwyższonym standardzie i odwieziony do 5 gwiazdkowego hotelu. Następnego dnia rano przyjechał mnie po mnie kolejny samochód, również wygodny i przewiózł mnie do kliniki. Obsługa była bardzo miła i wyczerpująco tłumaczyła na czym będzie polegać zabieg, w trakcie jego trwania jeżeli wystąpił ból to informowałem o tym fakcie i poprawiali znieczulenie (3 punkty na głowie miałem dość wrażliwe, ale nie był to jakiś mega ból, chyba taka moja uroda ;)), zabieg trwał cały dzień, około 8h (4300 grafów) . Po wszystkim zostałem odwieziony do hotelu z opatrunkiem i poduszką do spania (to był koszmar, szczególnie, że nie lubię spać na plecach :D ), oraz wszystkimi medykamentami i środkami do pielęgnacji. 3ciego dnia opatrunek został mi ściągnięty i zostałem odwieziony na lotnisko. Obsługa w Polsce również była szybka w radach, jak miałem wątpliwości, obawy. Opiekun instruował co i jak należy zrobić w razie komplikacji. Włosy wypadały mi przez około 2 miesiące (jest to całkowicie normalne), następnie był powolny odrost :) (u mnie chyba bardzo powolny. Ogólnie polecam, ja jestem zadowolony z efektu, moja pewność siebie znacznie wzrosła i czuje się psychicznie o niebo lepiej. Moja obecna kuracja to szampon Haarex i loxon 5% 2x dziennie (zacząłem po pełnych 6 miesiącach od przeszczepu)

 

8 czerwca, jeszcze są lekkie strupki.

20220608_103628.thumb.jpg.817cf73ea84f6d16f70bae6374d36a29.jpg

 

4 lipiec, jest różnica, nie ma ranek i dużo włosów wypadło, pojawiają się nowe

20220704_092916.thumb.jpg.8f2849a4ad983aa33621931eb3943354.jpg

 

5 sierpień, jest jakby mniej, nie ukrywam, że byłem niespokojny, ale trzymałem się pozytywnego efektu.

20220805_080837.thumb.jpg.4227ba73e25ec21786b49115f88a4792.jpg

 

3 wrzesień, coś już ładnie rośnie :)

20220903_133412.thumb.jpg.869ec14b9e57b7b3e7b780aaa3672ce0.jpg

 

6 październik, tutaj chodziłem już dość uśmiechnięty.

20221006_125055.thumb.jpg.a1dcd34b39f0bbe480e4f6cc8bf982b6.jpg

i obecne sprzed kilki dni 5 listopad :)

20221105_121053.thumb.jpg.92e35a60138ceabb1109ddf1decd1263.jpg

 

Na chwilę obecną to tyle :) dbam o nie bardzo i staram się im zapewnić wszelkie wygody :D

 

Odpowiedni szampon + loxon, masaże skóry głowy by poprawić ukrawienie to rzeczy ważne.

 

Szczerze polecam :)  jak macie jakieś pytania to śmiało :) i dziękuję, że mogłem się uzewnętrznić ze swoim szczęściem :)

 

Edytowane przez beamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda w porownaniu do stanu przed zabiegiem. Brawo. Mogłbyś wrzucic więcej fotek. Boki, z góry i tył. Jak odzacowali twój donor przed zabiegiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...