free web hit counter Skocz do zawartości
Chaber

Planowany zabieg - ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz przeszczepem interesowałem się kilkanaście lat temu. Przez pewien czas brałem propercie (2 lata) i dwa razy podchodziłem do loxonu. Raz na początku leczenia, drugi raz 3 lata temu. Efekty były. Wiadomo, że nie jakieś spektakularne, ale oba specyfiki wstrzymywały proces łysienia. Wydaje mi się, że moim przekleństwem jest ŁZS. Niedawno dostałem dobrą mieszankę na receptę, która działa. Niestety efekt jest krótkotrwały, tzn. muszę jej używać dwa razy na dzień (później opiszę moje przygody z tą chorobą w stosownym dziale).

Proszę o ocenę donoru i stanu w skali NW.

Wydaje mi się, że jest to coś koło V-VI. Widać już jak zarysowuje mi się z tyłu łysina. Mam 38 lat, liczę się z tym, że za jakiś czas przód i góra mogą polecieć do końca. Choć mam małą nadzieję, że to potrwa. Ojciec do tej pory ma takie przesiane włosy na czubku.

Ponadto mam jeszcze pytania:

1) ile czasu po zabiegu można wrócić do pracy, tak żeby nikt nie zauważył (kiedy skalp się wygoi)?

2) czy uda mi się zagęścić przód tak aby postawić fryzurę do góry?

Edytowane przez Chaber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pracy to zależy czym się zajmujesz, do biurowej to nawet po 3 dniu ( ale są strupy na głowie i z tyłu) do fizycznej to nie wiem ale pewnie z dwa tygodnie lepiej czekać, po miesiącu i 15 dniach już nie mam tak mocno widocznych zaczerwienien i donor mi zarósł że w sumie wygląda okej. A co do 2 punktu, to wyślij zdjęcia do paru klinik i niech ocenią ile graftów mogą pobrać, czy postawić pwnie się da (ale raczej młodzieńczej gęstości nie będzie)  ale niech ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca biurowa. Teraz nie pracuję i zastanawiam się, czy przed nową pracą nie zrobić zabiegu. Chciałbym to ubrać w ramy czasowe i poukładać, tak żeby do nowej pracy iść już na spokojnie, bez oznak zabiegu. Bo albo robiłbym teraz zabieg, albo już za rok.

Kolejne pytanie:

3) kiedy i na jak krótko można obciąć włosy po przeszczepie? jaką metodą (nożyczki, maszynka)?

Edytowane przez Chaber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...