free web hit counter Skocz do zawartości
kaplica

Łysienie w wieku 16lat oraz finasteryd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwość rozpoczęcia kuracji finasterydem przed 18 a mianowicie w wieku 16 lat ponieważ posiadam nw2 i łysienie się pogłębia 

Byłem już raz u dermatologa który przepisał mi jedynie minoxidil który teraz stosuje lecz bezskutecznie(4miesiace)lecz wracając pamięcią do tej wizyty to rzucił on tylko okiem na moją głowę i spędziłem tam z 3 min nie udało mi się go nawet dobrze dopytać na temat mojego problemu 

Dlatego planuje się wybrać znowu do dermatologa i spytać o receptę a jeszcze przed tym zrobić badania na tarczycę oraz poziomy żelaza żeby wykluczyć inne możliwości łysienie ponieważ dermatologa mnie na takie nie skierował ani nie przebadał na końcu chcę dodać że prowadzę zdrowy tryb życia chodzę na siłownię mam zbilansowana dietę oraz prowadzę aktywny tryb życia przy czym zdaje sobie sprawę z efektów ubocznych blokowaniu dht tymbardziej w moim wieku nie boje się zaburzeń popędu plciowego ponieważ będąc łysym nie wróżę sobie powodzenia w najbliższej przyszłości wnioskując na doświadczenia po zgoleniu się na parę mm dlatego jestem zdeterminowany do użycia wszystkich dostępnych środków w celu uniknięcia wylysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 26 lat, także trenuję z ciężarami i prowadzę dietę. Używam 0,5mg fina 3x w tygodniu i 0 skutków ubocznych a efekty coraz lepsze więc może idź tą drogą. Krusz i mieszaj z minoxem i nie powinno się nic stać. Co do diety to także się obserwuj bo u mnie się okazało że nie toleruje dużej ilości białka a maxymalnie te 1,5/6g na kg masy ciała. Gdy spożywałem nawet 3g/kg to moje włosy były w gorszym stanie i bardzo siadały mi stawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2022 o 10:56, kaplica napisał:

Czyli nie przepisze są jakieś inne sposoby żeby kupić tego fina?

Niech ci kupi ktos kto ma 18lat przez strony typu receptomat itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem receptę na fina w wieku 17 lat, po prostu trafiłeś na złego lekarza. Wystarczyło go przycisnąć, aby ci go przepisał. Jeśli nie, trzeba znaleźć innego lekarza. Niestety dermatolodzy w Polsce żyją mentalnością z PRL-u i za przeproszeniem g**** wiedzą o leczeniu zarówno łysienia jak i trądziku. Biorę od ponad roku i zero uboków, efekt spełnił moje oczekiwania. Po kilku miesiącach stosowania fina wymieniłem go na dutasteryd, poczytaj o nim trochę, aczkolwiek Fin na pewno wystarczy. Nie próbuj brać minoxidilu, nie wpływa na główną przyczynę łysienia, czyli dihytedtosteron oraz stosowany bez finasterydu może spowodować jeszcze większe szkody na głowie, jeśli go oczywiście odstawisz.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalnie przepisują to umowie się na wizytę do innego dermatologa a co do minoxidilu to już zacząłem stosować z desperacji i wiem że nie blokuje dht ale w jakimś stopniu stymuluje porost włosów a że będę chciał zacząć stosować finasteryd to nie chce już przerywać kuracji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kaplica napisał:

Czyli normalnie przepisują to umowie się na wizytę do innego dermatologa a co do minoxidilu to już zacząłem stosować z desperacji i wiem że nie blokuje dht ale w jakimś stopniu stymuluje porost włosów a że będę chciał zacząć stosować finasteryd to nie chce już przerywać kuracji 

1. Napisałeś, że ćwiczysz a sporo osób ćwiczących używa kreatynę. Widziałem sporo wpisów, że kreatyna ma duży wpływ na łysienie. Podobno zwiększa dht? nie wiem ile w tym prawdy ale często widzę że ludzie o tym piszą.

2. Pomysł o zrobieniu finasterydu w formie wcierki, tylko tutaj kluczowe jest dobranie odpowiedniej dawki i używanie odpowiedniej ilości. Za duża dawka sprawi, ze redukacja dht w organizmie będzie podobno co w przypadku tabletek więc tu trzeba zrobić dobry research.

3. Mikronakłuwanie skóry głowy. Kup dermapen/derma stempel i zacznij tego używać bo ma niezły wpływ na porost włosów. Tylko też nie przesadź z głębokością i częstotliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galed12 napisał:

1. Napisałeś, że ćwiczysz a sporo osób ćwiczących używa kreatynę. Widziałem sporo wpisów, że kreatyna ma duży wpływ na łysienie. Podobno zwiększa dht? nie wiem ile w tym prawdy ale często widzę że ludzie o tym piszą.

2. Pomysł o zrobieniu finasterydu w formie wcierki, tylko tutaj kluczowe jest dobranie odpowiedniej dawki i używanie odpowiedniej ilości. Za duża dawka sprawi, ze redukacja dht w organizmie będzie podobno co w przypadku tabletek więc tu trzeba zrobić dobry research.

3. Mikronakłuwanie skóry głowy. Kup dermapen/derma stempel i zacznij tego używać bo ma niezły wpływ na porost włosów. Tylko też nie przesadź z głębokością i częstotliwością.

Kreatyny nie stosuje od połowy roku a co do wcierki to zrobie research chociaż nie wiem jakby to miało działać a mikronakluwanie zacznę stosować na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...