free web hit counter Skocz do zawartości
szakal1222

Półtora roku po przeszczepie, według mnie troche słabo, jakies rady?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem półtora roku po przeszczepie i w sumie nie podoba mi się co z tego wyszło, te przeszczepione włosy są strasznie chude i dużo przestrzeni, nawet nie postawie ich do góry bo bardzo to widać,

jedynie co mnie ratuje to zaczes na bok albo po prostu zaczes na dół. Finasterydu nie biorę bo żle się po tym czułem, w takim razie nad czym moge pomyśleć? bo póki co nie będę na pewno leciał na drugi, 

nie będę tyle kasy ciągle inwestował, minoxidil moze tu pomoc? Jakie jest wasze zdanie i proszę o pomoc.

150874414_748228076123913_5754361166467064006_n.jpg

152170294_795332444390311_7837610616136783290_n1.jpg

316086511_661095642147853_6558796855504088432_n.jpg

316591343_1233537527377675_756046306658669174_n.jpg

316670177_686899013023499_3081475386194533225_n.jpg

316670177_2021322294724731_8078129168790224619_n.jpg

316786906_865192947819455_4613564418728417132_n.jpg

316873251_1012150983050818_1289551091066004355_n.jpg

317147021_921351882166054_6143619520077277067_n.jpg

317204281_680229633702103_3742951184354973709_n.jpg

317209482_536051381752525_5235600351815334438_n.jpg

317511015_1134451413739181_2899847475609994047_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linia ktora Ci zrobily kebaby to jedno wielkie nieporozumienie, poprostu tragedia, bez jej poprawienia zadna gestosc tu nic nie da

sam minox odpusc strata czasu i pieniedzy

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dandinho napisał:

Linia ktora Ci zrobily kebaby to jedno wielkie nieporozumienie, poprostu tragedia, bez jej poprawienia zadna gestosc tu nic nie da

sam minox odpusc strata czasu i pieniedzy

Jak nie sam minox to co? Już wiem że jest kiepsko ale jakoś to zaczesuje jak mikrowłókna użyje to coś się da, jednak jest słabo wiem o tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, arkadiusz098 napisał:

Minox cos pomoze, ale na spektskularne odrosty nie licz, z ciekawosci gdzie miales przeszczep? 

Właśnie myślę psikac tylko wiem że jest linienie i trochę się tego boje ze reszte stracę, pisałem do nich jak się nie dogadam w przyjazny sposób to na pewno napiszę jaka klinika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klinika JSH

Radzę ci wejdź na tego fina bo potem będziesz żałował, nawet jeśli na początku masz skutki uboczne to istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem znikną ( sam jestem tego przykładem). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eloelo321 napisał:

Klinika JSH

Radzę ci wejdź na tego fina bo potem będziesz żałował, nawet jeśli na początku masz skutki uboczne to istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem znikną ( sam jestem tego przykładem). 

A jakie miałeś na początku? Bo ja miałem wrażenie że taki trochę spadek humoru. Najwyżej jak Fin będzie lipny to wezmę spróbuję duta, ale no miałem parę podejść i ciężko było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek energii i obniżone libido, po kilku tygodniach całkowicie ustąpiło. Aktualnie jestem już 3 rok na blokerach  i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, a włosy nie lecą.  

Widać, że włosy przerzedzają ci się w miejscach które nie były poddane przeszczepowi, jak nie uda ci się zatrzymać łysienia to będziesz wyglądał komicznie i pozostanie tylko jechanie maszynką na 0 lub kolejny przeszczep. 

BTW Tą linie sami ci narysowali w klinice czy sam sobie ją wybrałeś? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, eloelo321 napisał:

Spadek energii i obniżone libido, po kilku tygodniach całkowicie ustąpiło. Aktualnie jestem już 3 rok na blokerach  i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, a włosy nie lecą.  

Widać, że włosy przerzedzają ci się w miejscach które nie były poddane przeszczepowi, jak nie uda ci się zatrzymać łysienia to będziesz wyglądał komicznie i pozostanie tylko jechanie maszynką na 0 lub kolejny przeszczep. 

BTW Tą linie sami ci narysowali w klinice czy sam sobie ją wybrałeś? 

 

 

Sam chciałem ją inaczej, ale mówili że tak będzie najlepiej xD i tak byłem w stresie to tak się zgodziłem. No to spoko że tak na Ciebie bloker działa, każdy mi mówi o tym finie, ale miałem parę podejść i czułem się właśnie taki bez energii do życia, może faktycznie to minie, chujnia jest ale no co mam zrobić jak jest po fakcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szakal1222 napisał:

Sam chciałem ją inaczej, ale mówili że tak będzie najlepiej xD i tak byłem w stresie to tak się zgodziłem. No to spoko że tak na Ciebie bloker działa, każdy mi mówi o tym finie, ale miałem parę podejść i czułem się właśnie taki bez energii do życia, może faktycznie to minie, chujnia jest ale no co mam zrobić jak jest po fakcie. 

Na pewno? Kojarzę, że gdzieś wrzucałeś swoją relację w której wspominałeś że sam nalegałeś na taką linię argumentując to tym że właśnie tak wyglądała w młodości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, damnian84 napisał:

Na pewno? Kojarzę, że gdzieś wrzucałeś swoją relację w której wspominałeś że sam nalegałeś na taką linię argumentując to tym że właśnie tak wyglądała w młodości.

Nie nalegałem w niczym po prostu patrzyli na moje stare zdjęcia, za małolata, tak czy siak to nie jest taka linia jaką miałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie teraz to i tak bez znaczenia. Generalnie za dużego wyboru nie masz, jeżeli jesteś przekonany że łysienie postępuje to chemia, a tu jak na razie nic się nie zmieniło, a jak nie to masaże/mikronakłuwanie w celu poprawienia ukrwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje - albo tniesz tabletkę 1mg na pół i  0.5 mg dziennie finasteryd, może będziesz czuł się lepiej. 

Albo po prostu topical finasteryd/dutasteryd w płynie na skalp i wtedy skutki uboczne są o wiele mniejsze niż przy tabsach. 

Trzecia opcja to co raz gorszy stan włosów. 

 

A takie pytanko - czy po półtora roku wygląda to gorzej z przodu niż po roku? 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, looksmatters napisał:

Masz dwie opcje - albo tniesz tabletkę 1mg na pół i  0.5 mg dziennie finasteryd, może będziesz czuł się lepiej. 

Albo po prostu topical finasteryd/dutasteryd w płynie na skalp i wtedy skutki uboczne są o wiele mniejsze niż przy tabsach. 

Trzecia opcja to co raz gorszy stan włosów. 

 

A takie pytanko - czy po półtora roku wygląda to gorzej z przodu niż po roku? 

Myślę że ciut gorzej, ale też zależy bo jak włosy wyschną to są bardziej puszyste a tu praktycznie prosto zdjęcia po umyciu. No będę się musiał zmusic do Fina albo duta bo innej opcji dla mnie nie ma xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dandinho napisał:

Linia ktora Ci zrobily kebaby to jedno wielkie nieporozumienie, poprostu tragedia, bez jej poprawienia zadna gestosc tu nic nie da

sam minox odpusc strata czasu i pieniedzy

Wiem że jest źle ale i tak jest lepiej niż było, użyje fibersow zaczesze na bok i jakoś to wygląda a czasu nie cofnę narazie nie planuje poprawki, więc chcę zadbac o to co już jest albo poprawić grubość więc tylko Fin albo dut mi zostaje xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szakal1222 napisał:

Myślę że ciut gorzej, ale też zależy bo jak włosy wyschną to są bardziej puszyste a tu praktycznie prosto zdjęcia po umyciu. 

No w teorii powinno być gorzej, bo po półtorej roku następuje anagenowa desynchronizacja i do 20% z przeszczepionych włosów przechodzi w stan telogenu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, looksmatters napisał:

No w teorii powinno być gorzej, bo po półtorej roku następuje anagenowa desynchronizacja i do 20% z przeszczepionych włosów przechodzi w stan telogenu. 

No to czeka mnie kiedyś poprawka xd albo finasteryd niestety.. Bo cóż innego tu począć, teraz na pewno nie będę jechał znowu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych zdjęciach to wyglądasz jak Smadny Mnich z etykiety słowackiego piwa xD Bez urazy :)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem w jhs przeszczep narazie drugi miesiac, miales tak moze ze jedna czesc zakola odrastala ci lepiej i szybciej niz druga? Bo u mnie na lewej stronie jest wiecej odrostow niz na prawej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organizm, skóra, głowa która przyjmuje włosy to nie samochód, że jeśli wymiary części zamiennych są takie jak oryginalne to będą działać. Jest wiele czynników wpływających na odrost gdzie głównym jest sztab medyczny który dokonuje przeszczepu. Jeśli po 2-3 miesiącach jedno zakole odrasta ci szybciej niż drugie to istnieje bardzo duża szansa ze tak zostanie bo tak zostało to posadzone albo za blisko albo za płytko. Włosy oczywiście są w różnych fazach wzrostu i akurat może być także te pobrane i wbite na jedno zakole dopiero wypadną a na drugim zakolu akurat wyleciały ale sam sobie odpowiedz na to pytanie jakie jest prawdopodobieństwo że na 1000 włosów akurat ponad połowa na jednym zakolu była w fazie wypadania?! Lekarz -> ukrwienie głowy -> dbanie o suplementacje i generalnie o zalecenia pozabiegowe. Jak wszystko zadziała to przy tendencji do wypadania bez chemii 3-5 lat i znowu wylecą, z chemią 5-15 lat. Dla jednych sypanie mikrowłókien codziennie to jest katorga dla drugiego psikanie minoxa, dla trzeciego branie fina jako tabletki tak jakby było się po 60 i brało leki na ciśnienie itd tak jakby łysienie było choroba od której się umiera. Jest kijowy odrost to jest. To że na powiedzmy 100 pacjentów jeden z nich ma pierwszy odrost po 6-8 miesiącach i idzie to wtedy ładnie to fajnie wiec wierz w to, że za 5 miesięcy się wyrówna i nie odliczaj dni że to miesiąc a bo to dwa a to trzy bo to nic nie da. Ma urosnąć to urośnie, nie ma to nie ma i jedno zakole będzie bardziej łyse. Masz donor to oraj się znowu, nie masz donoru albo nie chcesz się orać to wniosek prosty, akceptacja. Wtedy albo prześwity albo na zero i ewentualnie mikropigmentacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2022 o 11:15, szakal1222 napisał:

Z fibersami takie coś wyciskam 

IMG20221130111358.jpg

Co do autora postu, no szału nie ma bo o tyle o ile ilość wbitych graftów wygląda ok tak jak widać przeżywalność jest kiepska no i być może zły dobór graftów 2-3 włosowych tylko poszły pojedyncze tam gdzie na ten moment najbardziej widać czyli za linią włosów. Mając dobry donor, zmiana kliniki i zabieg uzupełniający tylko wiedz ze uzupełnisz a za 5 lat problem wróci. Możesz też używać zamiast włókien w proszku + lakier to włókien w sprayu które są niezmywalne, można w nich pływać na basenie itd. Schodzą tylko za pomocą szamponu. Jechałem tak rok gdzie włosy myłem zawsze w sobotę a cały tydzień z włóknami / farbą na łbie. Opcja fajna bo dodawała pewności siebie, ubrudziłeś się raz i spokój tylko że A. głowa nie oddycha i dojeżdżasz włosy które jeszcze nie wypadły B. nadal jest to fakt braku pogodzenia się z łysieniem. Zdecydowałem się na przeszczep w prawdzie w innej klinice i po prawie pół roku efekt mam podobny jak nie gorszy. Czasami jak Chylińska trzeba kiedyś powiedzieć sobie dość. Po zdjęciach sądzę że jesteś w okolicach 30stki, donor jeszcze będzie zdatny do kolejnego zabiegu. Jeśli masz kasę, energię to możesz lecieć jeszcze raz by się odmłodzić na 5 lat..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...