free web hit counter Skocz do zawartości
davidicke1

Wyniki poziomu hormonów - prośba o interpretację

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki

Miałbym do Was gorącą prośbę o pomoc w interpretacji moich wyników badań hormonalnych. 

Chciałbym zacząć kurację topical finasterydem (topical fin w stężeniu 0,01% x 2ml dziennie)  ale przy tym zależy mi na zminimalizowaniu ewentualnych skutków ubocznych działania fina, a wiem że tylko odpowiedni balans i proporcja hormonów przed rozpoczęciem kuracji może w tym pomóc.

Poniżej moje wyniki:

Testosteron całkowity    12.73 nmol/L (8,33-30,19)

Testosteron wolny    36,80 pg/mL (15 - 50)

Estradiol    20.80 pg/mL (11-44)

DHT   249,32pg/ml (143-842)

SHBG    20.14 nmol/L (11,2-78,1)

Prolaktyna    10.90ng/mL (3,46-19,4)

Kortyzol    16,13 ug/dL (3,7-18,4)

LH    4.50 mIU/mL (0,57-12,07)

 

Nie jestem ekspertem ale niestety widzę że mam niski wyjściowy poziom testosteronu całkowitego i DHT, co przy jego dalszym zbiciu systemowym w trakcie kuracji finem może być już niebezpieczne pod kątem skutków ubocznych. Co o tym sądzicie ?

Czy pomysłem może być tu suplementacja w celu podwyższenia poziomu teścia i dht? (cynk, pyłek pszczeli, wit d 1000uc, long jack).

Pozdrawiam wszystkich walczących :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...