free web hit counter Skocz do zawartości
LoCoToCo

Zapobieganie łysieniu na cyklu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedługo mam w planach zacząć cykl jednak boję się o moje zakola. Z mojego researchu wiem, że nie ma co się łudzić, że utracone włosy można odzyskać bez przeszczepu ale może zablokować lub spowolnić wypadnie. I tutaj moje pytanie co według was daje najlepsze korzyści jeśli chodzi o zatrzymanie wypadania włosów?  Najbardziej skłaniam się ku KB solution z RU ale dzisiaj poczytałem trochę o topical  dut i zastanawiam się jakie są wasze opinie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie stosowalem, ale oprocz finasterydu, dutasterydu, minoksydylu inne rzeczy sa bardzo slabo poparte badaniami. Tak na prawde masz 50% ze inhibitory 5ar na ciebie zadzialaja wg badan a w sumie sa to jedne z lepiej przebadanych leków, wiec ja do tych innych lekow podchodzilbym z duzym dystanem patrzac na to ile one kosztują a wcale nie ma gwarancji, że pomogą. Tez mysle nad cyklem, ale eksperyment Dereka z moreplatesmoredates mnie troche odciagnal. Mianowicie bral on sam testosteron i dutasteryd, który blokował 99% jego dht w organizmie i mimo to lysial, bo mieszki wlosow sa rowniez podatne na wypadanie od testosteronu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2022 o 04:15, Norwood1.5 napisał:

Nic z tego nie stosowalem, ale oprocz finasterydu, dutasterydu, minoksydylu inne rzeczy sa bardzo slabo poparte badaniami. Tak na prawde masz 50% ze inhibitory 5ar na ciebie zadzialaja wg badan a w sumie sa to jedne z lepiej przebadanych leków, wiec ja do tych innych lekow podchodzilbym z duzym dystanem patrzac na to ile one kosztują a wcale nie ma gwarancji, że pomogą. Tez mysle nad cyklem, ale eksperyment Dereka z moreplatesmoredates mnie troche odciagnal. Mianowicie bral on sam testosteron i dutasteryd, który blokował 99% jego dht w organizmie i mimo to lysial, bo mieszki wlosow sa rowniez podatne na wypadanie od testosteronu.

generalnie testosteron w fizjologicznych ilościach przy zerowym DHT nie spowoduje wypadania, a przynajmniej większość obserwacji na to wskazuję, za to przy ponadfizjologicznym poziomie już jak najbardziej możliwe. Tylko 50% że inhibitory zadziałają? Jeśli poprzez zadziałanie masz na myśli że spowoduje odrost włosów to dla finasterydu może to prawda, ale jako efekt w badaniach najczęściej bierze się odrost lub zatrzymanie wypadania i wtedy fin działa jakoś w 90%, a dutasteryd 95%+. I dlaczego dystans patrząc ile kosztują? Finasteryd jest bardzo tani, jak się ma receptę na proscar który jest na prostate(a nie na leki na łysienie) to wychodzi w groszach za dzień, dutasteryd mniej niż złotówkę na dzień. 
 

 

W dniu 1.12.2022 o 18:26, LoCoToCo napisał:

Cześć, niedługo mam w planach zacząć cykl jednak boję się o moje zakola. Z mojego researchu wiem, że nie ma co się łudzić, że utracone włosy można odzyskać bez przeszczepu ale może zablokować lub spowolnić wypadnie. I tutaj moje pytanie co według was daje najlepsze korzyści jeśli chodzi o zatrzymanie wypadania włosów?  Najbardziej skłaniam się ku KB solution z RU ale dzisiaj poczytałem trochę o topical  dut i zastanawiam się jakie są wasze opinie na ten temat?

 Szczerze w tym topical dut czy finasteryd jest problem bo kilka badań na to jest ale każde rozpuszcza finastery lub dut w różnych substancjach(rozpuszczalnikach), bada je w różnych stężeniach czy czasem jakiś mechanizm że w iniekcjach się podaje dutasteryd itd. więc badania te sa bardzo różne i trudno cokolwiek z nich wywnioskować by można samemu wcierkę zrobić. Nie znam się bardzo na cyklach ale na pewno zależy co ma być podstawą tego cyklu też, bo jak testosteron po prostu to dobrze by był finasteryd lub dutasteryd(najlepiej doustnie), za to jeśli jakiś aas to skłaniałbym się raczej ku RU, a najlepiej oba te rzeczy połączyć nawet jeśli miejscowo RU i dutasteryd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...