free web hit counter Skocz do zawartości
artur3672

Przeszczep całej głowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwy przeszczep całej głowy, w sensie całego obszaru łysienia?

Włosy z brody czy klatki, pleców są przeszczepiane już z powodzeniem?

 

Miałem robiony przód (w Medikemos) i chce zrobić koronę i dalsze powierzchnie.

Pomimo, że brałem CBD i Loxon to po kilku latach włosy się przerzadzają.

Fin dał mi mocne uboki.

Czy u was kilka lat po przeszczepie tez się przerzedziły włosy przeszczepione czy tylko mi?

 

Zostaje mi albo przeszczep całego obszaru łysienia albo mikropigmentacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U osób które mają tendencje do łysienia tak to działa że w okresie 3-5 lat włosy zaczynają przerzedzać gdzie zarówno wypadają stare, naturalne jak i te na nowo posadzone. Jeśli brałeś fina i wtedy włosy nie leciały ale były uboki to mimo uboków bierz go z 3 miesiące i zobacz czy dalej włosy będą lecieć bo wtedy wykluczysz jedną ze składowych procesu łysienia. Nie biorąc fina i tak włosy wylecą i wtedy jeśli masz dla kogo żyć to samoakceptacja, mikropigmentacja a jak nie masz dla kogo żyć to znajdź sobie zajęcie w którym stan owłosienia nie będzie miał znaczenia. Najlepszym wyjściem jest robić coś gdzie jest masa obcych ludzi którzy udowodnią ci że włosy nie są istotne do tego by móc wspólnie realizować pasje, faszerowanie się finem gdzie są uboki nie jest warte utrzymywaniem włosów za wszelką cenę.

Przeszczep całej głowy oczywiście jest możliwy dzieląc przeszczepy na dwa np 2x po 4k graftów. Pytanie tylko czy warto stracić na to 2 lata z życia co da i tak mizerny pod względem gęstości efekt i bez fina do 5 lat znowu zacznie to wypadać. Wtedy też pigmentację nie będzie trzeba robić tylko na górze głowy ale i na bokach i z tyłu bo będziesz tam miał łyse placki. Teoretycznie nie am problemu ale strefa dawcza gdzie są pobrane grafty nie opala się więc będziesz miał opaloną szyję i nie wiem uszy a tu będą plamy. No to ok robisz pigmentację ale ona słabnie pod wpływem słońca i wygląda jak brudno-szarozielona głowa. Chcesz do końca życia chodzić w czapce albo co rok odnawiać kropki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2023 o 18:07, artur3672 napisał:

Czy jest możliwy przeszczep całej głowy, w sensie całego obszaru łysienia?

Włosy z brody czy klatki, pleców są przeszczepiane już z powodzeniem?

 

Miałem robiony przód (w Medikemos) i chce zrobić koronę i dalsze powierzchnie.

Pomimo, że brałem CBD i Loxon to po kilku latach włosy się przerzadzają.

Fin dał mi mocne uboki.

Czy u was kilka lat po przeszczepie tez się przerzedziły włosy przeszczepione czy tylko mi?

 

Zostaje mi albo przeszczep całego obszaru łysienia albo mikropigmentacja.

Zainteresuj się tematem mikrodawkowania doustnego lub mikrodozowania miejscowego finasterydu bo jak pisze mario, +- 5 lat  bez fina i masz po przeszczepach bo one też podlegają procesowi łysienie tylko wolniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2023 o 21:59, mario777 napisał:

U osób które mają tendencje do łysienia tak to działa że w okresie 3-5 lat włosy zaczynają przerzedzać gdzie zarówno wypadają stare, naturalne jak i te na nowo posadzone. Jeśli brałeś fina i wtedy włosy nie leciały ale były uboki to mimo uboków bierz go z 3 miesiące i zobacz czy dalej włosy będą lecieć bo wtedy wykluczysz jedną ze składowych procesu łysienia. Nie biorąc fina i tak włosy wylecą i wtedy jeśli masz dla kogo żyć to samoakceptacja, mikropigmentacja a jak nie masz dla kogo żyć to znajdź sobie zajęcie w którym stan owłosienia nie będzie miał znaczenia. Najlepszym wyjściem jest robić coś gdzie jest masa obcych ludzi którzy udowodnią ci że włosy nie są istotne do tego by móc wspólnie realizować pasje, faszerowanie się finem gdzie są uboki nie jest warte utrzymywaniem włosów za wszelką cenę.

Przeszczep całej głowy oczywiście jest możliwy dzieląc przeszczepy na dwa np 2x po 4k graftów. Pytanie tylko czy warto stracić na to 2 lata z życia co da i tak mizerny pod względem gęstości efekt i bez fina do 5 lat znowu zacznie to wypadać. Wtedy też pigmentację nie będzie trzeba robić tylko na górze głowy ale i na bokach i z tyłu bo będziesz tam miał łyse placki. Teoretycznie nie am problemu ale strefa dawcza gdzie są pobrane grafty nie opala się więc będziesz miał opaloną szyję i nie wiem uszy a tu będą plamy. No to ok robisz pigmentację ale ona słabnie pod wpływem słońca i wygląda jak brudno-szarozielona głowa. Chcesz do końca życia chodzić w czapce albo co rok odnawiać kropki?

dzięki za wiadomość, ale z tą mikropigmentacją to myśle przesadzasz, "co roku odnawiać kropki / brudno-szarozielona głowa" - i tak trzeba filtrem SPF smarować głowę żeby efekt utrzymał się, jeśli działa to jak tatuaż to widzę u siebie: dzięki nakładaniu SPF aż dziwne, ale po 10 latach trzyma kolor intensywny.

 

A jeśli ktoś nie smaruje filtrem tatuaży to robi się efekt podobny o którym wspomniałeś.

 

Naprawdę strefa biorcza się nie opala? Miałem robiony zabieg (2800 graftów na przód) - sugerujesz, że na po opalaniu, będąc na łyso obciety, wygląda to śmiesznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra głowy na której natywnie są włosy jest bardziej wrażliwa na słońce niż ręka, plecy, nogi więc inaczej reaguje tatuaż na głowie a inaczej na nodze. Dodatkowo pigmentacja to nie jest tatoo tylko wbicie pigmentu w naskórek czyli jak będziesz miał łojotokowy łupież to ten pigment ci odleci z łuskami, jak będziesz chodzić na solarium to zblednie nie wiem w parę miesięcy.

Generalnie tak działa natura, że tutaj był mieszek włosowy który jest "wyrwany". Jak ktoś łysieje to mu włosy stricte nie wypadają tylko dokonuje się minaturyzacja a te z boku i tyłu goli na zero i wtedy może blada skóra na solarium zrobić się na afroamerykanina. Jeśli włos jest wyciągnięty to zostaje tam ślad w postaci naruszonej skóry i to się nie opala. Nie testowałem opalania boków i tyłu w solarium po przeszczepie więc na swoim przykładzie ci nie powiem ale w necie trochę tego jest więc zakładając że jak telewizja kłamie a internet jest 50/50 to tutaj mówią prawdę więc jeśli robisz fue, nie jesteś zadowolony z przeszczepu i decydujesz się golić na zero i pojedziesz do Egiptu latem na 2 tygodnie chodząc bez czapki to tak, według mnie będzie to wyglądać śmiesznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...