free web hit counter Skocz do zawartości
Jumpeeer7

Bardzo proszę o radę - moja historia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku miesięcy próbowałem dostać się na forum żeby zaczerpnąć rad od kolegów z większą wiedzą. Ostatecznie okazał się to problem z mailem, także bardzo dziękuje @Patryk668 i @fighter za pomoc w dostaniu się na forum.

Zacząłem łysieć w wieku 18 lat. Na głowie pojawiła się w momencie taka biała „maź” I od tej pory włosy mi lecą. Raz było to więcej raz mniej i do tego od bardzo dawna trądzik… na początku trochę nie ogarniałem tematu także zaczęły się szampony przeciw wypadaniu itp. Niestety wiadomo nic nie pomagało.
Później ktoś polecił mi mezoterapie osoczem, teraz bym na to nie poszedł ale nie wiem czy to coś dało czy nie…

Potem zacząłem wcierać Minoxa i łykać Fina 1mg (dermatolog przepisał, sprawdzając skóre głowy powiedział, że jest okey i że to musi być androgenówka), niestety z racji, że zmagam się z nerwicą natręctw zauważyłem kilkukrotnie bardziej nasilone objawy choroby po krótkim czasie stosowania Fina.. więc zmniejszyłem dawkę, później po przeczytaniu sporej ilość wpisów na forum zrobiłem topicala 0.025 w stemoxie, i niestety nic sie nie zmieniło a nawet pojawiły sie uboki z libido. Także Fina odstawiłem. 

W ostatnim czasie zacząłem praktykować masaże głowy, dodatkowo Palma Sabałowa 1g, Biotyna 5000, Korzeń pokrzywy 500, MSM 500 i szampon z ketokonazolem. Niby wypadanie jest mniejsze (na pewno mniej niż 100 dziennie, niestety już mi tak odwaliło, że zacząłem je liczyć)  ale i tak jest..

Zakola mam dość duże coś pomiędzy NW2 a 3 ale włosy są na tyle grube o gęste, że zapuszczając włosy z tylu na przód zakrywam co trzeba bez prześwitów i jakoś żyje.. ale chciałbym to wypadanie zatrzymać… niestety Fin w moim wypadku chyba odpada bo ewidentnie systemowo wchłaniany źle na mnie działa… (wszystkie hormony mam w normie, DHT również.) A i dodam jeszcze że mam 22 lata :) 

Myślicie, że RU albo CB byłoby dobrym wyjściem? Zależy mi żeby tylko zatrzymać wypadanie i ominąć w miarę możliwości duże uboki (w sferze psychicznej i seksualnej) nie zależy mi na spektakularnym odroście. Słyszałem też, że CB może pomoc z trądzikiem który mnie od dawna męczy… ale nie wiem czy dobrze słyszałem. 

A z racji, że obserwuje forum od dawna i widziałem, że wszyscy tu sobie pomagają dobrą radą sam pomyślałem żeby takiej zasięgnąć od kolegów z podobnym problemem. Będę na prawdę bardzo wdzięczny za każdą radę i naprowadzenie bo już sam nie wiem co robić….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łysienie to sam jestem na początku drogi więc nie będę dawał Ci rad, ale co do zdrowia psychicznego polecam abyś poczytał o mindfullnes jak i medytacji. Nie jest to proste ale może być game changerem w Twoim życiu. Stres mega wpływa na włosy jak i całe ciało. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, PolskiEmigrant napisał:

Jeśli chodzi o łysienie to sam jestem na początku drogi więc nie będę dawał Ci rad, ale co do zdrowia psychicznego polecam abyś poczytał o mindfullnes jak i medytacji. Nie jest to proste ale może być game changerem w Twoim życiu. Stres mega wpływa na włosy jak i całe ciało. 

Dzięki wielkie, na pewno poczytam na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ru w KB Sol. Mi ratuje włosy juz kilkanaście lat (bez uboków) . Odrostu raczej nie oczekuj - to nieliczne przypadki. Jednak pogrubienie włosów i zatrzymanie tego co jest przy regularnym stosowaniu jest możliwe 

  • Thanks 1

Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fighter napisał:

Polecam ru w KB Sol. Mi ratuje włosy juz kilkanaście lat (bez uboków) . Odrostu raczej nie oczekuj - to nieliczne przypadki. Jednak pogrubienie włosów i zatrzymanie tego co jest przy regularnym stosowaniu jest możliwe 

@fighter dzięki za odpowiedź! 2 ml. dziennie starcza na cały skalp, czy przykładowo w jeden dzień wcierasz przód a w drugi tył? (I czy teoretycznie 1 ml. dziennie mógłby mieć sens?) 

Edytowane przez Jumpeeer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jumpeeer7 napisał:

@fighter dzięki za odpowiedź! 2 ml. dziennie starcza na cały skalp, czy przykładowo w jeden dzień wcierasz przód a w drugi tył? (I czy teoretycznie 1 ml. dziennie mógłby mieć sens?) 

Zalezy od stonio ubytku, moim zdaniem 2ml na caly skalp to troche malo

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jumpeeer7 napisał:

@fighter dzięki za odpowiedź! 2 ml. dziennie starcza na cały skalp, czy przykładowo w jeden dzień wcierasz przód a w drugi tył? (I czy teoretycznie 1 ml. dziennie mógłby mieć sens?) 

Tk okolo 3ml na cala glowe raz dziennie, ja tak ru uzywalem wieczorem po myciu

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze nakladam na całość. Uważam, że 1 ml to za mało i niewiele daje. Wszystko zależy od obszaru i umiejętności nakładania. 2ml można nw4/nw5 pokryć, ale to zależy od wprawy, długości włosów itp. Ja do nakładania używam pipety


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...