free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Minoxidil - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

To bez znaczenia, minox to minox, i jeżeli lek bądź produkt/kosmetyk/preparat do użytku zewnętrznego ma w składzie minoxidil, to bez względu na wszelakie różnego rodzaju opinie jak i zarówno reklamy, bez względu na markę i producenta preparatu, można uznać za pomocny środek i działający lek.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co użytkownik to inne zdanie i inne opinie. Faktem natomiast jest, że szybciej wysycha po aplikacji, co jest wielką zaletą dla niektórych.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywal ktos Loxon na brode ? Mam nadzieje ze nie ma lnienia na glowie jezeli sie psika minoxem na policzki ? chyba ludzie by nie aplikowali miejscowo jezeli i tak by to pobudzalo wlosy na calym ciele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzywal ktos Loxon na brode ?

 

Ja żem przez chwile używał (chciałem zużyć dwa ostatnie opakowania, bo nie stosowałem go już na czoło), ale jak pamiętam wysuszał mi skórę trochę.

 

 

chyba ludzie by nie aplikowali miejscowo jezeli i tak by to pobudzalo wlosy na calym ciele ?

 

Ludzie aplikują minoxa miejscowo z powodu braku/maksymalnego ograniczenia wystąpienia uboków, które zawsze każdy by miał przy przyjmowaniu minoxa doustnie - a przynajmniej przy braniu go w sporych czy takich samych dawkach jakie są stosowane do miejscowgo użytku zewnętrznego. Oraz z powodu braku/ograniczonej dostępności tabletek, a ogólnie szeroko dostępnych preparatów do użytku zewnętrznego.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez jakby sie troche bardziej sucha zrobila od tych dwoch tygodni jak uzywam tego na policzki ale bez dramatu bo z natury mam lekko tlusta. Dodatkowo od czasu kiedy uzywam jestem troche zmeczony po aplikacji tego na twarz - podobno znany ubok minoxidilu. Mam tlyko nadzieje ,ze to minie bo na brode to g.... trzeba stosowac prawie rok zeby efekty sie utrzymaly z plusow to takie ze kilka nowych czarnych wlskow sie pojawilo ktorych wczesniej nie bylo w ,,dziurawej'' brodzie na policzkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba czuje ,ale tragedi nie ma. Chyba bede teraz aplikowal okolo godziny 20 i niech do polnocy na twarzy bedzie a potem umyje twarz i spac bo rano to nakladac i byc podmeczonym ccaly dzien to srednio mi sie chce meczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba czuje ,ale tragedi nie ma. Chyba bede teraz aplikowal okolo godziny 20 i niech do polnocy na twarzy bedzie a potem umyje twarz i spac bo rano to nakladac i byc podmeczonym ccaly dzien to srednio mi sie chce meczyc.

 

Ja po 6 miesiącach na minoxie zarosłem jak rumcajs, pierwsze białe włoski widziałem po dwóch miesiącach, wyraźnie się odznaczały od reszty a efekt po 6 miesiącach.

 

Wydaje mi się też że włosy z głowy leciały wtedy też jakoś mocniej ale niewiem czy moge połączyć oba fakty razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podobny efekt licze co u ciebie , u mnie na policzkach jest wyrazny zarys brody ale jest ona z przeswitami ;/ ale nie bylo u ciebie wypadania wlosow zeby wizualnie jakos sie w oczy rzucalo ? po ilu miesiacach skonczyles kuracje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobny efekt uzyskałem mając z natury chujowy zarost, bo jestem blondynem, a do tego na mojej hardcorowej kuracji która zmienia płeć podobno. Ale ja brałem minoxa w tabletkach.

 

Tutaj nawet była dyskusja o tym viewtopic.php?f=23&t=3954 i pokazywałem tam komuś efekty.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na podobny efekt licze co u ciebie , u mnie na policzkach jest wyrazny zarys brody ale jest ona z przeswitami ;/ ale nie bylo u ciebie wypadania wlosow zeby wizualnie jakos sie w oczy rzucalo ? po ilu miesiacach skonczyles kuracje ?

 

 

Kuracje skończyłem dokładnie po 12 miesiącach tak jak polecali na Reddicie, ciężko stwierdzić bo przez jakiś czas wcierałem też loxon z zakola i może od tego zaczełą sypać się góra, jednak po 6 miesiąch nie działo się już nic, wszystko co udało się osiągnąć było po 6 miesiącach, teraz wszystko się utrzymuje i jest ok, szczególnie minox podziałal na wąsa którego wczesniej praktycznie nie miałem i wyglądał jak dziewiczy wąsik u 14 latka a teraz jest tak jak na zdjęciu. Stosowałem go rano i wieczorem z tym że rano czułem przyspieszony puls prawie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie 2x dzinnie minoxa w płynie jest bardzo uciążliwe przy dłuższych włosach, wiadomo jak po nim wyglądają. Kolejny minus to alkohol wysusza skórę. Obliczyłem ile potrzeba przyjąć płynu minoxidilowego żeby odpowiadał dawce w tabletkach Loniten. Kupiłbym ten lek ale po pierwsze jest na recepte a po drugie jest on w ogóle dostępny w naszym kraju?. Tutaj wzór: 1ml = 50mg / 0.5ml = 25mg / 0.25ml = 12.5mg / 0.12.5ml = 6.25mg / 0.06125ml = 3mg. W skrócie 0,1ml = 5mg, 0,5ml = 25mg, 1ml = 50mg. Wystarczy kupić pipete pasteura 1 ml i odmieżyć interesującą nas dawke. Mnie na początek interesowała by dawka 2,5mg rano i wieczorem. Zrobiłem obrazek podglądowy. Czyli do żółtej kreski.Ale jak stosować tak małą dawkę, najlepiej by bylo kupić takie puste mini pudełeczka(wiecie o co mi chodzi, wygląda jak tabletka tylko że pusta w środku) i do tego to wlać albo pod język to wlać? Oyva81q.jpg

Edit/ Puste kapsułki żelatynowe o to mi chodziło, tylko czy to nie będzie za małe może nie. I czy minox sie wchłonie do organizmu tak samo jak tabletki loniten?

Edit2/ poprawiłem obrazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłbym ten lek ale po pierwsze jest na recepte a po drugie jest on w ogóle dostępny w naszym kraju?.

 

Na prawdę tak trudno zdobyć Loniten ? Ale fakt w tym kraju jest on niedostępny.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tretynoina poprawia odpowiedź na minoksydyl u pacjentów z łysieniem androgenowym poprzez zwiększenie aktywności enzymów sulfotransferazy pęcherzykowej. Badanie z 2019 roku:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30974011 
https://www.docdroid.net/2xsN70e/101111-at-dth12915.pdf

Jeżeli na kogoś minox nie działa, to spróbujcie połączyć minoxa z tretynoiną. "Zatem wśród osób nieodpowiadających w naszej grupie pięć dni leczenia miejscowym 0,1% tretynoiną znacznie zwiększyło aktywność enzymatyczną sulfotransferazy pęcherzykowej. Co ważniejsze, po pięciu dniach leczenia miejscową 0,1% tretynoiną 43% osobników pierwotnie przewidywanych jako niereagujących na miejscowy minoksydyl zostało przekształconych w osoby odpowiadające'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje minoxidil głównie na brodę od półtora miesiąca, ale chciałem zobaczyć czy na zakola też podziała. Niestety z tego co zauważyłem to na brodzie faktycznie włosy się pojawiają, ale na zakolach nic, a dodatkowo tylko zaczęły mi się pogłębiać przez linienie. Myślicie, żeby przerwać dawać na zakola czy stosować dalej i czekać na efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wracał ktoś z was po przerwie ( 2-3 miesiące ) do minoxa? Zastanawiam się czy jeśli przestałem stosować na około 3 miesiące minoxa i powróciłem po tym czasie do kuracji to nadal mogę liczyć na podobne efekty jak wcześniej tj. Lekki odrost i zatrzymanie.


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupie alopexy bez recepty?

Jest jakas czeska/slowacka lub inna strona gdzie mozna to zamowic?

Nie chce mi sie dyskutowac z rodzinnym i prosic o recepte co miesiac.Ludzie jedza syf w fast foodach w weekend cpaja pija a rodzinny bedzie normalnego smiertelnika pouczal o mozliwych ubokach.

 

 

Czy wcierajac alopexy w brwi tez uzyskam dobry efekt?Wiecie o przypadkach gdzie ktos sobie zagescil brwi minoxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie kupie alopexy bez recepty?

Jest jakas czeska/slowacka lub inna strona gdzie mozna to zamowic?

Nie chce mi sie dyskutowac z rodzinnym i prosic o recepte co miesiac.Ludzie jedza syf w fast foodach w weekend cpaja pija a rodzinny bedzie normalnego smiertelnika pouczal o mozliwych ubokach.

 

 

Czy wcierajac alopexy w brwi tez uzyskam dobry efekt?Wiecie o przypadkach gdzie ktos sobie zagescil brwi minoxem?

 

Ale wiesz, że loxon 5% kupisz w aptece bez jakiejkolwiek recepty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile maksymalnie moga wypadac wlosy po minoxie?

2 miesiace?

Stosuje alopexy i RU.

 

Leca garsciami.Szczegolnie widac to podczas kapieli w wannie albo na czapce.Mozna je liczyc w dziesiatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może w czym mogę rozpuścić minoxidil w proszku oprócz PG i PPG. W samym 95 etanolu niestety słabo to idzie po dodaniu kilku kropel glicerolu odrazu następuje rozkład ale jak wiadomo gliceryna skleja włosy więc szukam czegoś bez PG. Podgrzanie monoxa z etanolem w łaźni wodnej przy 80 at.C. pomaga ale tylko do momentu ostygnięcia wtedy minox znowu krystalizuje. Jakiś pomysł co zastosować w zamian gliceroli.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że stosowanie minoxidilu na brodę może mieć wpływ na wypadanie włosów na głowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego miałoby mieć wpływ na wypadanie włosów na głowie, skoro minox stosowany doustnie w formie tabletek raczej często powoduje nadmierne owłosienie na całym ciele. No chyba, że masz na myśli typowe początkowe przejściowe linienie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie często był poruszany temat, że wypada włosów jeszcze więcej. Ile to jest dla Was więcej? Ja mam okresy, że pryskam loxonem, wcieram i dłoń jest czysta, po tygodniu wcieram i na dłoni mam około 15-20 włosków. Czy to dużo? Powiem jeszcze, że im dłuższe włosy mam tym chętniej wypadają. Co mam rozumieć poprzez wzmożone wypadanie włosów? Czy 20 włosów przy wieczornym wcieraniu to dużo? Czy jednak 80 to dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...