free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Minoxidil - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś próbował neutralizować efekty uboczne minoxidilu i jego absorbcję systemową poprzez rozpuszczenie czystego minoxidil w proszku w kb solution ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że minox może na mnie tak szybko zacząć działać. Jestem na drugiej butelce loxonu max i już obniża mi się linia na zakolu, mam nowe włoski, jeszcze trochę cieńsze niż wyżej ale jednak

Mam 24 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile czasu występuje u was okresowe lnienie po minoxie?

 

Pytam, bo uzywam loxonu 7 miesięcy i od 2-3 dni zaczęło lecieć mi nawet do 200-250 włosów dziennie, wszystkie takie krótsze i słabsze. Dłuższe i mocniejsze włosy praktycznie wcale - to te słynne okresowe lnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też podbijamy pytanie , 6 miesięcy lecę Monixa + Ru i teraz coś jakby cofka linii ale tylko te najsłabsze. Zastanawiam się czy minox nie zajmuje miejsca Ru w receptorach. Czy możliwe jest linienie dopiero po około 6 miesiącach? Miał ktoś tak? bo u mnie były tylko odrosty od początku bez zrzucania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się nacieszyłem to co urosło to wypadło albo zostały rzadkie włoski miniaturowe i tylko na skroniach się ostały

A może to te całe linienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwinny ja też tak miałem.

 

Na początku byłem podjarany, że mi rosną nowe wloski na zakolach i juz nic z tego nie zostalo. Biore Minox ze 4 miesiace i nie widzę żadnego efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxa w tabletkach bierzesz czy wcierka? Ja używam loxon max i mi odrosły to co wypadło, wyskakują też nowe i widać nawet różnicę w lustrze

Zobaczymy co będzie dalej, póki co kończę 3 butelkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 32 lata, biore fina + Minovivax 5%(w plynie) raz dziennie wieczorem juz 4 miesiac. Od 4 dni pojawily mi się ból głowy (nietypowy taki jak na kacu) przewaznie lekki ale sa pory dnia ze sie nasila. Poza tym delikatne zawroty glowy. Fina biore dalej, minoxa odstawilem na 2 dni ale bol glowy caly czas pozostal, wlasciwie nieustannie jest, az ciezko sie funkcjonuje normalnie. Dodatkowo suplementuje sie revalidem. Wychdzi na to ze tego typu objawy to wina minoksydylu. Czy mial ktos podobne doswiadczenia? Czy dyskwalifikuje mnie to do brania minoxa, a moze to niekoniecznie efekt tego srodka...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwinny ja przez jakieś 4 miesiące wcierałem Minoxa w łeb, a od kilku dni pije 1 psiknięcie w szklance z wodą.

Dodatkowo od miesiaca biore fina.

 

Musze sobie jeszcze dać z pół roku, wiem, że to sie nie dzieje od zaraz, no ale na razie mimo rozpoczecia leczenia caly czas sytuacja na glowie sie pogarsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy jak dorzucę finasteryd bo używam samego minoxa to czy będę mógł mino potem odstawić czy wszystko poleci co urosło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć niestety odrost z minoxem to jak pakt z diablem, odstawisz i wszystko co na minoxie zrobiles leci.

Tak, więc do czasu HT trzeba brac non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie na sajdow to nie widze problemu z braniem minoxa (oczywiscie razem z finem bo inaczej to bez sensu).

Zalecenie jest co prawda 2 ED ale wiele wiele osob stosuje tylko raz przed snem i sa dobre efekty. Do tego dorzucic dermarolling i zamiast 1:0 masz 3:0 bo to synergicznie dziala ze soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza HT i ED ? 

Odrost na zakolu mam tylko do pewnego stopnia a dalej ani drgnie, czy to przez zniszczenie przez dht cebulek w tym miejscu czy trzeba dłużej czekać? Są jakieś białe włoski ledwie widoczne ale nie rosną 

Edytowane przez Zwinny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT - hair transplant

ED - per day

Jak nie uzyjesz calego arsenalu to sie nie przekonasz ile Ci moze odrosnac.

Fin + RU + minox + dermarolling

Aktualnie nie ma lepszej kuracji poza HT. (No mozna oczywiscie dyskutowac o ducie ale o ile fina jem i mam zero sajdow, to systemowy calkowity praktycznie brak DHT na ducie troche mnie przeraza pod wzgledem ubokow.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 02:50, Pearson96 napisał:

Dawaj znać co jakiś czas czy coś się będzie zmieniało na minoxie doustnym, co zauważysz etc...

Niestety prawdopodobnie będe musiał zrezygnować z Minoxa doustnie. Boli mnie lewa strona klatki piersiowej i już jestem praktycznie pewien że to od tego, bo jak na kilka dni odstawiam to bóle ustają a jak wracam to znów się pojawiają. Chyba, że kupie sobie Loxon 2% i będe pił jedno psiknięcie dziennie zamiast jednego5%. 
Ostatnio ogądałem film, w którym mówione było że zalecane i badane obecnie dawki minoxa doustnie w leczeniu łysienia to 0,5-5mg dziennie. Jedno psiknięcie które stosowałem to akurat 5mg, przy loxonie 2% to będą 2mg. 
Zobaczymy 

 

 O ten film mi chodzi 

Edytowane przez Rafson95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Minoxidil doustnie 1.25mg   plus zew minox raz dziennie z Flut jest optymalnie? Czy lepiej 2xzew?? Bloka biorę  avodart codziennie, bo te włosy nie mogą stać się grube czyżby minox nie działa?

Edytowane przez Aksoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo nie chcę zakładać nowego. 

Skąd aktualnie bierzecie minoxidil bez glikolu propylenowego? Ja kupowałem przez ebay 6 pak kirkland pianka z USA. Ale od niedawna naliczają dodtakowo duży VAT dla zakupów spoza UE. Podajcie proszę sprawdzony sklep gdzie można to kupić taniej. NIe musi być pianka, byle tylko w składzie nie było glikolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Hairnotic napisał:

Odświeżę temat bo nie chcę zakładać nowego. 

Skąd aktualnie bierzecie minoxidil bez glikolu propylenowego? Ja kupowałem przez ebay 6 pak kirkland pianka z USA. Ale od niedawna naliczają dodtakowo duży VAT dla zakupów spoza UE. Podajcie proszę sprawdzony sklep gdzie można to kupić taniej. NIe musi być pianka, byle tylko w składzie nie było glikolu.

Masz stronkę męskie-zdrowie.pl 

Za 4 stówki z hakiem masz 6x, nie kupowałem tam, ale wygląda legit. 

BTW. Jak tam sytuacja na stemoxie z finie, jest progres, zwiększyłeś stężenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2021 o 18:58, NESTY napisał:

Masz stronkę męskie-zdrowie.pl 

Za 4 stówki z hakiem masz 6x, nie kupowałem tam, ale wygląda legit. 

BTW. Jak tam sytuacja na stemoxie z finie, jest progres, zwiększyłeś stężenie? 

Dzięki, ale wychodzi jeszcze drożej. Jak nie znajdę tańszego minoxa bez glikolu to chyba skuszę się na tego z minoxidilmax, z dodatkami. Sklep jest raczej legit i na forum są osoby które korzystają. 

Co do fina w stemoxie to nie mam pewności jak działa. Stosuję teraz stężenie 2 tabletki w 6ml  czyli ok 0.033%. To wg badań jest bezpieczne stężenie, aby nie przenikało dużo systemowo. 

Teraz na YouTube na mattdominance jest nowy film gdzie fajnie pokazane jest jak działają małe stężenia topical fin. Polecam obejrzeć. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 00:54, alabala napisał:

Ponoć niestety odrost z minoxem to jak pakt z diablem, odstawisz i wszystko co na minoxie zrobiles leci.

leci tylko to co zarobiłeś czy jest gorzej niż jakbyś w ogóle tego nie stosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...