free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Minoxidil - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

rok mi po roku zagęsciły się włosy i zaczeły odrastac teraz po paru miesiącach znowy widzę następne odrosty linia włosów nawet się obniżyła że zakola się nie zrzucają

w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja minoxa uzywam juz jakies 6 lat,najlepsze odrosty mialem pol roku do roku stosowania wtedy dzialalal najmocniej,

 

Bierz jednocześnie finasteryd tak długi okres? Chciałbym się dowiedzieć o efektach ubocznych w tak długim okresie.

Mi 6 lat minie dopiero 2022 roku, więc dopiero w tym czasie się wypowiem. Nie będę rezygnował nawet jak mi się masa zwiększy, powstanie ginekomastia czy spadek libido do zera co jest nie możliwe. Niektórzy piszą, że po 5 latach kobiety ich już nie pociągają, ale to pewnie jacyś pasibrzuchy, gdzie testosteronu mają nie wiele albo spożywają często alkohol. U mnie po 4 miesiącach wszystko ok, nasienia sporo jak na swój już niski poziom dht, więc się niczego nie obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja minoxa uzywam juz jakies 6 lat,najlepsze odrosty mialem pol roku do roku stosowania wtedy dzialalal najmocniej,

 

Bierz jednocześnie finasteryd tak długi okres? Chciałbym się dowiedzieć o efektach ubocznych w tak długim okresie.

Mi 6 lat minie dopiero 2022 roku, więc dopiero w tym czasie się wypowiem. Nie będę rezygnował nawet jak mi się masa zwiększy, powstanie ginekomastia czy spadek libido do zera co jest nie możliwe. Niektórzy piszą, że po 5 latach kobiety ich już nie pociągają, ale to pewnie jacyś pasibrzuchy, gdzie testosteronu mają nie wiele albo spożywają często alkohol. U mnie po 4 miesiącach wszystko ok, nasienia sporo jak na swój już niski poziom dht, więc się niczego nie obawiam.

Hahahahah poplakalem sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bazując na wykresach i badaniach, linia terapii Fin i Minox jednocześnie jest spadkowa. Wynika z tego, że można przesunąć swój proces łysienia o max 4-5 lat. I to tyle w temacie? Nie da się zatrzymać procesu łysienia skutecznie? Ani go spowolnić? Linia ma takie samo nachylenie jak bez terapii.

 

Wynika z tego, że zyskujemy 4-5 lat ale proces przebiega dalej i żadnej recepty na to nie ma?

 

Wszystkie te odrosty są tylko tymcasowe i nie mają żadnej wartości? Bo i tak za 4-5 lat powrócimy do tego samego stadium a proces dalej postępuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pytanka: Ogolilem sie na zero (bo obecna sytuacja z włosami nie pozwala mi na dłuższe włosy ponieważ beznadziejnie to wylgada) i zauważyłem, że mam troche przesuszoną skórę. Jakby szorstka pewnie przez maszynkę.Wcześniej przed fryzjerem, suchość zauważyłem tylko na gniezdzie i nie był to jakiś masakryczny duży łupiesz. Jak pojechałem ręką po głowie to może z 2 płatki skóry poleciały. Z przodu skóra robiła się lekko sucha dopiero wtedy jak masowałem zakola przez 5-10 minut. Jednak po kilku godzinach goiła się. Minoxa i Nizorala używam od 1 grudnia.

 

1.Mogę dalej używać minoxa (alopexy 5) oraz Nizorala? Podkreślam, ze skóra się nie łuszczy, no może czasem i to bardzo rzadko na gnieździe. Żadnych swędzeń itp nie mam.

 

2.Chciałbym kupić minoxa w piance i mam pytanie. Bez problemu mogę w tym samym czasie nałożyć alopexy na przód a tam gdzie skóra jest bardziej podatna na suchość czyli w moim przypadku na gniazdo, użyć innego minoxa w piance? Nie będzie jakiś reakcji które zagrożą mojemu organizmowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę lać minoxa na mokre włosy po myciu a potem je wysuszyć albo wysuszyć włosy potem wlać minoxa i od razu wysuszyć? w sensie nie czekać aż sam wyschnie


finasteryd (androstatin) 1x 1mg od czerwiec 2016

minoxidil 5% od styczeń 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mogę lać minoxa na mokre włosy po myciu a potem je wysuszyć albo wysuszyć włosy potem wlać minoxa i od razu wysuszyć? w sensie nie czekać aż sam wyschnie

 

Pewnie że lać możesz na włosy tylko czy to ma sens?

Zacznijmy od tego że minoxa się nie leje na włosy tylko na skórę głowy, bo lanie go na same włosy nic nie da choćby lać go hektolitrami i w największych stężeniach.

Raczej niewskazane przy bardzo mokrych włosach natychmiast po myciu, ale na wilgotne (tak aby scalp był już suchy i żeby woda nie rozcieńczała mieszanki roztworu minoxa - może być). Zatem najlepiej wysuszyć włosy i na czystą suchą skórę aplikować minoxa. Nie zmywać potem już tego, a przynajmniej przez te przynajmniej 4 godziny od aplikacji. W większości przypadków nie trzeba nic suszyć po aplikacji minoxa bo większość preparatów na alkoholu i tak bardzo szybko wysycha, ew. można i nawet wskazane delikatnie wmasowywać dla lepszej absorpcji i w celu lepszego rozprowadzenia na większą powierzchnię, niech będzie że potocznie aż do wyschnięcia . Masaż nawet wskazany w celu lepszej absorpcji i pobudzenia krążenia w scalpie, ale można pozostawić na pastwę losu czyli aż do wyschnięcia/wchłonięcia, gdyby masaż był uciążliwy czy kłopotliwy, powodował niechciane wyrywanie włosów, albo z braku czasu na to, chodź taki masaż to jest zaledwie 2-3 max kilka minut.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje na brode na zakola nawet 2 razy sobie pryskam do ust zeby pic:) efekt? na rekach wlosy jak u malpy broda sie poprawila, niestety na zakolach wiekszosc meszku


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś minoxidila doustnie ? Kiedyś brałem na rękach i palcach wyrosły czarne włosiska jednak nie pamiętam co się działo na głowie do tego jakiś blocker DHT i może coś się polepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloker i minox działą cuda jak się wcześnie zacznie polecam i nie bać się minoxu tylko stosować wystarczająco długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arczi mówisz o laniu na głowę czy doustnie z wodą? Mnie zawsze wkurzało te lanie na łeb dlatego też jeden z forumowiczów mówił że bierze doustnie i wszystko super. Co do blockerów to jakie są najskuteczniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na głowe co do blokerów uzywam fina i narazie sobie chwalę, o doustnym minoxie nic ci nie mogę powiedzieć bo nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minox nie działa na wszystkich przez jakieś tam enzymy czy coś. Ale fakt jak masz gówniany stan i nic do stracenia to minox z blokerem może wszystko odmienić. Niestety niszczy twarz (kolagen), worki pod oczami - ponoć. Ostatnio czytałęm jakiś tekst, że minox ma działa nie antyadrogenowe - to by wyjaśniało dlaczego parę osób stosuje tylko jego a mimo to nie łysieje dalej. Bo była obiegowa opinia, że minox przyspiesza wzrost włosa i polepsza jego stan, ale nie blokuje łysienia. Ja osobiście źle toleruje, więc nie chciałbym próbować. I być od niego zależnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć - jestem uczulony na glikol zawarty w loxon na 99,9 % gdyż robiłem wcierki z CB właśnie z glikolem to miałem podobne uboki - straszne swędzenie głowy i podrażnienie obszarów gdzie go nakładałem. Czy jest na rynku jakiś minox w wersji bez glikolu? pytam w aptekach ale oni tam kompletnie nie ogarniają tych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć - jestem uczulony na glikol zawarty w loxon na 99,9 % gdyż robiłem wcierki z CB właśnie z glikolem to miałem podobne uboki - straszne swędzenie głowy i podrażnienie obszarów gdzie go nakładałem. Czy jest na rynku jakiś minox w wersji bez glikolu? pytam w aptekach ale oni tam kompletnie nie ogarniają tych tematów.

 

https://www.minoxidilmax.com/products

 

http://www.minoxidillaboratory.com/products/

 

https://www.szampony.sklep.pl/produkt/Polaris_Labs_10


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe , że po minoxie napuchły mi powieki, coś typu reakcji uczuleniowej, oczy mi łzawią i skóra wokół nich się przesusza i stwierdziłbym że lekko mi zaburza wzrok, choć to może przez to przesuszenie , bo gałki mam wrażliwsze... Nie wiem czy dostałem alergii na jakieś pyłki ,czy któryś ze środków mnie uczulił

Dla informacji jestem na RU i minoxie.

 

-- 28 cze 2017, 20:21 --

 

Czy jest mozliwe , że po minoxie napuchły mi powieki, coś typu reakcji uczuleniowej, oczy mi łzawią i skóra wokół nich się przesusza i stwierdziłbym że lekko mi zaburza wzrok, choć to może przez to przesuszenie , bo gałki mam wrażliwsze... Nie wiem czy dostałem alergii na jakieś pyłki ,czy któryś ze środków mnie uczulił

Dla informacji jestem na RU i minoxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamawial ktos z tego Hair Spa? mozna zaufac?

 

Brałem stamtąd cały czas Polarisa NR 10, wszystko w porządku.

 

-- 04 lip 2017, 23:17 --

 

Czy jest mozliwe , że po minoxie napuchły mi powieki, coś typu reakcji uczuleniowej, oczy mi łzawią i skóra wokół nich się przesusza i stwierdziłbym że lekko mi zaburza wzrok, choć to może przez to przesuszenie , bo gałki mam wrażliwsze... Nie wiem czy dostałem alergii na jakieś pyłki ,czy któryś ze środków mnie uczulił

Dla informacji jestem na RU i minoxie.

 

Jest możliwe coś takiego na minoxie i nieraz czytałem o tym. Właściwie to nawet można powiedzieć że napuchnięte powieki nie są rzadkością na minoxie (szczególnie rano po całej nocy), natomiast w połączeniu z wrażliwymi gałkami może dawać właśnie taki efekt że oczy łzawią i że zaburza to trochę wzrok, jednak to już extrema raczej i żeby jeszcze do tego skóra w okół oczu była przesuszona. Oprócz minoxa inne czynniki nie są też wykluczone.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Zszedłem na 2% minox i odrazu spuchnięte powieki i mgła przed oczami zeszła, więc to raczej wina minoxidilu. Wiem, że 2 % to słabizna ,ale stosuje również RU , więc mam nadzieje że te włosy , które wyrosły dzięki 5% nie wypadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a widac roznice miedzy 5 a 15?

 

Można przyjąć zasadę że gdy nie zbyt dobrze działa 5% na całkiem łysych miejscach to 15% będzie jakoś tam przynajmniej działał.

Na wielu mężczyzn 2% nie działa wcale, 5% słabo w każdym razie niewystarczająco dla całkiem łysych obszarów, a 15% już działa dość dobrze. Ale są i tacy co twierdzą że 2% działa dobrze i że jest wystarczający.

Oczywiście wszystko jest zależne od indywidualnego przypadku (poziom sulfotransferazy w skalpie, stan łysienia itd) w dużej mierze, jak i od pojazdu a nawet od rodzaju skóry (wchłanialność).

 

Najlepiej wypróbować samemu na sobie poszczególne stężenia zaczynając (teoretycznie) od najsłabszego, albo w ogóle najlepiej pominąć 2% w praktyce i zacząć od 5-u. Jedni Ci powiedzą że widać różnice inni że nie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem polaris nr10 , narazie niecalyu tydzien stosowania za mna, forma kremu srednio mi odpowiada nie wiem ile to 1ml, ale....mam moje odczucia sa na plus, ustalo/bardzo sie zmniejszylo swedzenie glowy! no i mam wrazenie ze lekke linienie mnie dopadlo wiec chyba cos sie dzieje z minusow..nie wiem czy sobie wkrecam ale czasem po wsmarowaniu czuje lekki bol glowy, wiem ze w skladzie jest tez finasteryd 0,1% jest to jakas ilosc ktora daje jakies wymierne efekty czy to tak czysto symbolicznie? pytam bo ostatnio moje libido troche podupadlo, ale watpie ze to z winy polarisa chyba zbyt niska zawartosc finasterydu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...