free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Minoxidil - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem polaris nr10 , narazie niecalyu tydzien stosowania za mna, forma kremu srednio mi odpowiada nie wiem ile to 1ml, ale....mam moje odczucia sa na plus, ustalo/bardzo sie zmniejszylo swedzenie glowy! no i mam wrazenie ze lekke linienie mnie dopadlo wiec chyba cos sie dzieje z minusow..nie wiem czy sobie wkrecam ale czasem po wsmarowaniu czuje lekki bol glowy, wiem ze w skladzie jest tez finasteryd 0,1% jest to jakas ilosc ktora daje jakies wymierne efekty czy to tak czysto symbolicznie? pytam bo ostatnio moje libido troche podupadlo, ale watpie ze to z winy polarisa chyba zbyt niska zawartosc finasterydu

 

1 ml to 4 psiknięcia (nie 10 jak w przypadku spray'u np. Loxonu) ale takie dobre/pełne psiknięcia jeśli pompka dobrze działa i nie jest zatkana.

 

Nic dziwnego że pomogło w zmniejszeniu swędzenia bo tak właśnie kojąco działa żel aloesowy, a w tym przypadku jest on bazą tego preparatu.

 

Linienie to też nic niezwykłego na początku stosowania minoxa.

 

Ból głowy raczej sobie wkręcasz chyba że bólem nazywasz takie jakby uczucie jak to mówią 'lekkiej albo ciężkiej'' głowy szczególnie na noc. Albo gdy masz podrażnioną skórę to wtedy szczypanie itd występuje.

 

Stężenie 0,1 % fina to ilość 1 -go miligrama na każdy 1 mililitr preparatu. Jest to teoretycznie odpowiednik dawki leków zatwierdzonych do leczenia łysienia zawierających finasteryd jako substancję czynną w dawce 1mg przy założeniu stosowania 1 ml preparatu na skalp.

Wiesz niektórym podobno nawet fiuty usychają przy dawkowaniu finasterydu 0,25 mg (tabletka propecii czy nezyru dzielona na 4) zatem kto wie również może być możliwym że stosowanie fina zewnętrznie też może mieć wpływ na to.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli obecnie nawet nie do konca swiadomie jestem na BIG3 hehe:) kupie jeszcze jedna butelke polaris nr10, stosuje raz dziennie mysle ze po ok 4msc bedzie wiadomo czy cos pomaga, mocno wmasowywales ten krem czy tak delikatnie i czekales az sam sie wchlonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mocno wmasowywales ten krem czy tak delikatnie i czekales az sam sie wchlonie?

 

Nie za mocno, tak żeby delikatna cieniutka warstewka pozostała, znaczy żeby zielony kolor ''zmienił'' na bezbarwny na skórze, i raczej delikatnie rozprowadzić i wklepywać w skórę niż trzeć na chama do sucha. Po tym jak mi się skóra przesuszyła, (teraz też używam gdyż miałem jeszcze jedną butelkę, a może nawet wrócę do używania tego polarisa znowu na stałe czy na dłużej) to teraz nawet smaruję bardzo delikatnie żeby nie przyklejały się do palców te małe włoski i żeby ich nie wyrywać.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy wmasowywaniu leci dosc duzo wlosow ;/ w ogole na minoxie jestem juz od lat ale dopiero zaczalem na takim duzym stezeniu i mam wrazenie e troche wlosow leci, ciekaw jestem czy jakies efekty na plus beda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie stosowałem wcześniej minoxa a jestem właśnie po przeszczepie i lekarz zalecił mi go używać przez rok od przeszczepu, gdyż podobno grafty lepiej się przyjmują...myślicie że to dobry pomysł? chciałbym stosować tylko raz dziennie-wieczorem, właśnie ze względu na grafty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grafty są dobrze przeszczepione to będzie odrost . Przy spapranym zabiegu nawet najlepsza chemia nie pomoże .

Daruj sobie minoxa i poczekaj spokojnie na efekty pracy chirurga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie chciałbym się w bawić w 5% dwa razy dziennie tylko raz dziennie 2% w celu ochrony graftów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam szybkie pytanie związane z minoxidilem i fazami wzrotu włosów.

Z tego co wiem, to minoxidil wprowadza mieszki w fazę anagenu, jak długo trwa faza anagenu, którą zapoczątkował ?

Załóżmy, że włosy, które pojawiły się niedawno po stosowaniu minoxidilu zostaną wyrwane, to dzięki temu, że są w fazie anagenu odrosną od razu, czy mieszek musi przejść przez wszystkie fazy i dopiero jak ponownie od nowa wejdzie w anagen to odrośnie z niego włos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie własnych obserwacji - do 3 miesiąca po odstawieniu minoxa nic się nie dzieje. Potem można już zauważyć, że część włosów przechodzi do fazy telogen. Po drodze jest jeszcze Katagen który trwa jakieś 4 tygodnie.

Nie wiem jak jest w przypadku wyrwania, ale przy przeszczepie gdy cykl jest przerywany - włos musi wrócić do Anagenu. Trwa to minimum 3 miesiące.

 

-- 11 paź 2017, 19:08 --

 

Na podstawie własnych obserwacji - do 3 miesiąca po odstawieniu minoxa nic się nie dzieje. Potem można już zauważyć, że część włosów przechodzi do fazy telogen. Po drodze jest jeszcze Katagen który trwa jakieś 4 tygodnie.

Nie wiem jak jest w przypadku wyrwania, ale przy przeszczepie gdy cykl jest przerywany - włos musi wrócić do Anagenu. Trwa to minimum 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odrost wiekszy i bardziej prawdopodobny,jednak w dluzszej perspektywie takie stezenie do bezpiecznych moze nie nalezec. Wiadomo,ze przy minoxie 5% stosujac 2x dziennie latami to moze sie to jakos odbic na pikawie to wyobraz sobie teraz stosujac 3x takie stezenie. Poza tym czesto tez odzyskujac na 15% trzeba ciagnac takie stezenie gdyz przejscie na 5% moze okazac sie za slabe i wypadnie co wyroslo.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar dołączyć do kuracji minoxidil 5% raz lub 2x dziennie. Mam kilka pytań. Czy jest sens żebym go wcierał w całą głowę skoro miałem przeszczep przodu czy mogę go np. wcierać tylko w środek i koronę? Jak takie wcieranie się ma potem jakbym przerwał kurację? Skutki odstawienne (wzmożone łysienie) będą dotyczyły tylko miejsc gdzie był minoxidil wcierany czy całej głowy?


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Minox ma systemowe działanie wiec pewnie nie ma znaczenia gdzie go polejesz. Niektórzy go nawet pili.
Gdyby tak było, to w ogóle nie sprzedawali by wcierek, a tylko tabletki.

Jaki jest sens wcierania w łeb czegoś co działa wyłącznie systemowo?

Owszem minoxidil ma działanie systemowe, bo nie da się go wykluczyć, ale jest ono proporcjonalnie mniejsze od działania miejscowego.

Także ma znaczenie gdzie się go wciera, a wciera się go tam gdzie chcemy żeby działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo zawsze musiałem używać kosmetyków do stylizacji włosów i o ile na środek i koronę można pominąć lub dać niewiele to przód już nie. Tak samo jeśli się daje na przód no to już nie bardzo zaraz po tym jest sens walić np. żel który wypłuka część środka. Pozatym z przodem chcę poczekać na efekty HT i wtedy zdecydować czy tam też nakładać.

Czyli rozumiem, że jak będę wcierał tylko póki co w koronę i środek to tylko te miejsca doświadczą efektów negatywnych jak i pozytywnych kuracji?

 

Thx


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał coś na temat skutków ubocznych w postaci świądu sutków przy stosowaniu minoxa ? Robię już drugie podejście i za każdym razem swędzą mnie sutki, to nie może być przypadek.. Jeszcze tylko powiem, że minoxa kiedyś lałem przez prawie 2 lata i w końcowej fazie wywaliło mi gino z lewej strony i utyłem w bardzo krótkim odstępie czasu, pojawił się cellulit,boczki itd. Z tym, że nie mam pewności, bo w tym czasie stosowałem protokoły antybiotykowe już 2 miesiąc. Na żadnym z leków nie było wymienionej ginekomastii itd. Cały ten czas obwiniałem anybiotyki + leki przeciwgrzybicze (flukonazol), ale teraz zwątpiłem jak wrociłem do minoxa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio gino od minoxa, a może od picia wody ? przecież wodę pijesz cały czas xD a może te gino to od oddychania, dobry bait kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gino maja ludzie co nic nie stosuja. Zapewne jestes jednym z nich a minox czy cokolwiek to tylko wymowka, ktora mogles sobie znalezc. Duzo cwicze i biore duta i czasami sam nie wiem czy mam gino czy mam taka klatke i cycki przez cwiczenia, ciezko to ogarnac w moim przypadku jednak co do Twojego z pewnoscia wielka przesada.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żartujecie sobie a ja mówię zupełnie poważnie. Jaka wymówka? O czym ty mówisz ? Zawsze byłem osobą bardzo szczupłą, długie kończyny, mało masy,ektomorfik z wagą 60kg/190cm. Nawet z kreatyna, która stosowałem z dietą na masę (3300kcal) nigdy nie udało mi się przekroczyć 68kg. Pewnie podaż kaloryczna była za mała. I chcesz mi powiedzieć, że na diecie przeciwgrzybiczej, która należy do najbardziej restrykcyjnych diet świata, nagle tyję z 65 do 75kg jedząc około 1800kcal ? Tyle kg poleciało mi w dosłownie miesiąc. Z cukru to ja mogłem jeść tylko cytryny, z węgli kaszeitd, a tłuszczy oleje różne, oliwa itd. Uwierz mi, nie próbuje szukać żadnej wymówki, a jedynie zrozumieć co się stało, bo lekarz endokrynolog mi nie odpowiedział na to pytanie. I na pewno nie jestem przypadkiem, którzy mają gino bo TAK. Jeszcze ten cellulit, to się wydaję już objaw jakiejś nierównowagi, teraz mam go nawet na rękach.

 

Co miesiąc robiłem badania, alat aspat kreatynina morfologia, nigdy wcześniej ani później nie miałem tak złych wyników(to właśnie tutaj pojawiły się te problemy), mimo że kontynuowałem leczenie jeszcze przez 5 miesięcy.

 

watrobka.png

morfa.png

 

Minęło już z 5 lat od tego czasu, a mimo to cellulit, boczki,gino z lewej, lipo z prawej dalej pozostały, a waże tylko 66kg. Ćwiczę systematycznie od roku czasu 3 razy w tygodniu, porobiłem niedawno trochę badań

 

wyniki_badan.png

test_wolny.png

Nie obwiniam minoxa za to się stało, bo zbyt dużo leków brałem w owym czasie, by jemu przypisać winę. A stosowałem prawie 2 lata i wcześniej nie miałem po nim żadnych skutków, oprócz takich typowych dla niego skutków uocznych tachykardia, porost włosów na ciele itd chociaż w necie można znaleźć info, że minox stosowany doustnie może gwałtownie zwiększyć masę ciała i spowodować drażliwość sutków. Ja wtedy stosowałem 2ml z rana i 2ml wieczorem czyli podwójna dawka

 

@ AngelOnTheEarth

Trzeba rozróżnić duże cycki w postaci mięśni spowodowane ćwiczeniami od gino czyli przerostu tkanki gruczołowej. Jak brałem kreatyne to również za dużo wpompowałem w cycki, ale to były mięśnie. Teraz jak podskoczę to cycki skaczą razem ze mną.

 

Ma ktoś info czy nanoxidil w Spectralu ma mniej skutków ubocznych od minoxa ? W ogóle to jest to samo co minox ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się też innym lekom, które stosowales. Jak na minoxa to trochę za silne te uboki. Wypisz co brałeś ogólnie co zmi3niales może uda się znaleźć powód

 

-- 29 paź 2017, 11:16 --

 

Przyjrzyj się też innym lekom, które stosowales. Jak na minoxa to trochę za silne te uboki. Wypisz co brałeś ogólnie co zmi3niales może uda się znaleźć powód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczyłem się na boreliozę, ponieważ leczenie standardowe nie przynosiły efektów, musiałem znaleźć lekarza ILADS.

Tylko antybiotyki w dużych dawakch i w ogóle dużo przez długi okres czasu+ oczywiście dużo supli witaminowych i ochraniających wątobę.

 

Pierwszy miesiąc:

DOSYCYKLINA 2x100mg każdego dnia

ROKSYTROMYCYNA 2x150mg każdego dnia

Fluconazolum 50mg każdego dnia

 

Drugi miesiąc (na tym protokole wywala mi gino i wszystkie te problemy o których mówiłem)

 

RIFAMPICYNA 3x150mg każdego dnia

CLARYTROMYCYNA 2x500mg każdego dnia

Fluconazolum 100mg każdego dnia

Lekarz widzać wyniki każe odstawić te anybiotyki i zapisuję inne.

 

Trzeci miesiąc

cyprofloksacyna 2x 250mg każdego dnia

limecyklina 2x150mg każdego dnia

Fluconazolum 50mg każdego dnia

 

Czwarty miesiąc

 

AZYTROMYCYNA 1x500mg w pierwszy , drugi i trzeci dzień ( po azytro mój mocz bardzo brzydko zaczął pachnieć , zaczęły boleć mnie nadnercza.)

SPIRAMYCINUM 2x3.000.000 j.m., każdego dnia

Fluconazolum 50mg każdego dnia

 

Piąty, szósty, siódmy miesiąc

Cefurximum 2x500mg

Levofloksacyna 2x500mg

Tynidazol 2x 500mg (przez 15 dni w miesiącu)

Na tym protokole stopy mnie już tak bolały, że nie mogłem już chodzić. Dlatego przestałem już to brać, choć lekarka chciała mnie jeszcze leczyć przez kolejne pól roku.

Oczywiście w między czasie stosowałem loxon 5% już od 1,5 roku na łysienie. Żadnych antyandrogenów ani innych leków nie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Czy jeśli stosuje minoxidil rano i wieczorem to muszę przed każdym jego nałożeniem myć głowę? Wieczorem ok ale rano wstając na rano do pracy i myć głowe to trzeba przyznać trochę kłopotliwe. Normalnie zawsze myłem głowę co drugi dzień. Jak to u Was wygląda?


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamawial ktos z tego Hair Spa? mozna zaufac?

 

Brałem stamtąd cały czas Polarisa NR 10, wszystko w porządku.

 

-- 04 lip 2017, 23:17 --

 

Czy jest mozliwe , że po minoxie napuchły mi powieki, coś typu reakcji uczuleniowej, oczy mi łzawią i skóra wokół nich się przesusza i stwierdziłbym że lekko mi zaburza wzrok, choć to może przez to przesuszenie , bo gałki mam wrażliwsze... Nie wiem czy dostałem alergii na jakieś pyłki ,czy któryś ze środków mnie uczulił

Dla informacji jestem na RU i minoxie.

 

Jest możliwe coś takiego na minoxie i nieraz czytałem o tym. Właściwie to nawet można powiedzieć że napuchnięte powieki nie są rzadkością na minoxie (szczególnie rano po całej nocy), natomiast w połączeniu z wrażliwymi gałkami może dawać właśnie taki efekt że oczy łzawią i że zaburza to trochę wzrok, jednak to już extrema raczej i żeby jeszcze do tego skóra w okół oczu była przesuszona. Oprócz minoxa inne czynniki nie są też wykluczone.

 

 

Temat aktualny, mam takie pizdy pod oczami, jak bym ćpał heroine, wyglądam jak narkoman, wypierdalam minoxa z kuracji i tak jest zbędny przy flutamidzie


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po loxonie 2% po 15 minutach mam tak zatkany nos, ból głowy, że dałem sobie z nim spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat aktualny, mam takie pizdy pod oczami, jak bym ćpał heroine, wyglądam jak narkoman, wypierdalam minoxa z kuracji i tak jest zbędny przy flutamidzie

 

Niestety to może być tak od minoxa jak i od fluta (antyandrogenu).

Wiem bo miałem to samo przy większych dawkach RU a nawet CB (oba to antyandrogeny).

Rozwiązaniem jest CB w KB solution. Zacząłem temat, ale widzę, że wszystkich to gówno obchodzi. A bo za dużo roboty, a bo tamto.

A chuj, jak nie chcecie minimalizować wpływu na zdrowie, to se zdychajcie jak pies pod płotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A chuj, jak nie chcecie minimalizować wpływu na zdrowie, to se zdychajcie jak pies pod płotem.

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...