free web hit counter Skocz do zawartości
dkubekus

Zakola po 40….FUE

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witajcie,

Chciałem się poradzić gdzie optymalnie zrobić zabieg w Polsce. Z forum doczytałem, że dr Andrzej z Kalisza jest ok, a Medical Hair niekoniecznie. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na zabieg to ok. 20000. I tak w Medical Hair powiedzieli mi, że 1600-1800 graftów będzie potrzebne i już się ucieszyłem zwłaszcza ze względu na koszty ale w Kaliszu było już więcej czyli 2500-3000, co prawda na podstawie zdjęć tylko. Jak waszym zdaniem to wygląda, co ewentualnie wziąć pod uwagę….

dziękuje

00EAF525-1AAD-4688-BD70-5B5E5E09FD75.jpeg

CD16BA51-25AE-4BFA-8A75-3A82677F79EB.jpeg

2122726E-223C-436D-A527-91104083E357.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bliżej tych 3 tys, jak nie więcej.


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwy taki zabieg bez golenia całej głowy tak żeby można długimi włosami zamaskować miejsce pobrania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr Przybylski goli włosy, choć być może będziesz się z nim w tej sprawie mógł dogadać. Z resztą, @alopecia82 pinguję i niech sam powie :) Możesz jeszcze uderzyć do Klinika Promedion w Warszawie, personel szkolił się dra Bisangi. Z tego, co zrozumiałem, to @kiniaminia i @Bogusia to techniczki/lekarki/doktorki (?) stamtąd, może coś podpowiedzą.

Polecam zwrócić szczególną uwagę na postępowanie łysienia przez lata i w związku z tym, na planowanie przeszczepu w kontekście późniejszych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie to postępowanie mnie martwi, mam 44 lata, a w ostatnim roku mocno przyspieszyło…dziadkowie byli łysi na środku, ojciec ma wysokie zakola……

Co dziwne Konsultant z Medical Hair powiedział , że tu już się nic nie zmieni bo mam te 4 dychy na karku, a to wydaje mi się nieprawda bo sam widzę, że czoło stopniowo ucieka…..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, dkubekus napisał:

Tak, właśnie to postępowanie mnie martwi, mam 44 lata, a w ostatnim roku mocno przyspieszyło…dziadkowie byli łysi na środku, ojciec ma wysokie zakola……

Co dziwne Konsultant z Medical Hair powiedział , że tu już się nic nie zmieni bo mam te 4 dychy na karku, a to wydaje mi się nieprawda bo sam widzę, że czoło stopniowo ucieka…..

Oczywiście, że włosy będą Ci lecieć, bo masz androgenówkę. Wiadomo tempo może być różne u każdego, bo to genetyka, ale śmieszy mnie to gadanie, że jak ktoś np. ma w miarę dobry stan po 30, to już nie ma się czego obawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że walka z łysieniem androgenowym, przynajmniej lecząc je tak, jak teraz można, to z ang. lifelong commitment i (a może nawet w szczególności) gdy zdecydujesz się na przeszczep, to musisz o to dbać. W przeciwnym razie możesz potrzebować następnych przeszczepów.

Ja bym nie chciał eksploatować mojego donoru bardziej, niż trzeba i mam nadzieję, że nigdy nie trzeba będzie tego bardziej robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 09:07, dkubekus napisał:

A czy jest możliwy taki zabieg bez golenia całej głowy tak żeby można długimi włosami zamaskować miejsce pobrania ?

Tak, można tak zrobić, ale tylko przez doświadczony zespół.  Zabieg ponizej 2000 graftów mija sie z celem, szczególnie w przypadku cienkiej łodygi włosa, jaką mają Polacy. Aby miec dobry efekt to już mowimy o wielkosci zabiegu około 3000 graftów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...