free web hit counter Skocz do zawartości
Jumpeeer7

Rozjechane Hormony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Robiłem ostatnio badania i wyszła mi nadczynność przysadki (prolaktyna) 30ng/ml - norma to 15ng/ml oraz za wysokie TSH - 9mU/l - norma to 5mU/l

mam duży problem z łysieniem i trądzikiem, czy może miał ktoś podobne problemy hormonalne (nadczynność przysadki i niedoczynność tarczycy)  i to właśnie one okazały się problemem przy łysieniu?

 

Edytowane przez Jumpeeer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal zarówno do Endokrynologa i Dermatologa, dermatolog spojrzy dermatoskopem czy jest to na podłożu androgenowym czy innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadczynność przysadki, którą wskazałeś, jest stanem, w którym przysadka wydziela zbyt dużo hormonu prolaktyny. Wysoki poziom prolaktyny może prowadzić do różnych problemów hormonalnych, w tym zaburzeń cyklu menstruacyjnego u kobiet i obniżenia libido u mężczyzn. Jednak związek między nadmierną prolaktyną a łysieniem lub trądzikiem nie jest powszechnie znany. Niedoczynność tarczycy, którą wskazałeś na podstawie podwyższonego poziomu TSH, to stan, w którym tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów tarczycy. Niedoczynność tarczycy może mieć wpływ na różne funkcje organizmu, w tym na włosy i skórę. Osoby z niedoczynnością tarczycy mogą doświadczać suchej skóry, wypadania włosów i osłabienia włosów, co może przyczynić się do łysienia. Jednak nie jest to jedyny czynnik wpływający na te problemy.

 

______________________________
https://abonamentymedyczne24.pl/medicover/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2023 o 14:27, bumba napisał:

Niedoczynność tarczycy może mieć wpływ na różne funkcje organizmu, w tym na włosy i skórę. Osoby z niedoczynnością tarczycy mogą doświadczać suchej skóry, wypadania włosów i osłabienia włosów, co może przyczynić się do łysienia.

 

Trochę się nad tym zastanawiam, bo u mnie od lat jest tendencja do suchej skóry, wcierki zewnętrzne spowodowały też u mnie skrajne wysuszenie skóry jak u nikogo na tym forum, choć było to już na silnej kuracji bo wcześniej nie miałem suchego scalpu. Ale ogólnie od wielu lat mam suchą skórę, do tego stopnia, że na ubraniach zostaje pył z suchego naskórka. Sporym problemem też jest u mnie skóra dłoni i okolic nadgarstków, w tych miejscach jest bardzo sucha, nadmiernie pęka, środki do nawilżenia mało co pomagają, to co się dzieje u innych na mrozie to u mnie gdy temperatura spada poniżej 15 stopni już zaczyna się dziać. Co do tych miejsc to jest to dość przewlekłe u mnie i trwa od dekad. Kiedyś myślałem (i być może jest to prawdziwa przyczyna albo przynajmniej częściowa), że jest to spowodowane zniszczeniem skóry w tych miejscach poprzez traktowanie agresywną chemią - byłem kiedyś mechanikiem i mało tego, że miałem wieczny kontakt z chemikaliami, to na dodatek nieraz myłem ręce ze 20 razy dziennie jak była taka potrzeba proszkiem do prania, silnymi pastami z piaskiem, a nawet detergentami do mycia naczyń i kibla. Nigdy nie pracowałem w rękawicach, albo bardzo rzadko.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, antydhtor napisał:

 

Trochę się nad tym zastanawiam, bo u mnie od lat jest tendencja do suchej skóry, wcierki zewnętrzne spowodowały też u mnie skrajne wysuszenie skóry jak u nikogo na tym forum, choć było to już na silnej kuracji bo wcześniej nie miałem suchego scalpu. Ale ogólnie od wielu lat mam suchą skórę, do tego stopnia, że na ubraniach zostaje pył z suchego naskórka. Sporym problemem też jest u mnie skóra dłoni i okolic nadgarstków, w tych miejscach jest bardzo sucha, nadmiernie pęka, środki do nawilżenia mało co pomagają, to co się dzieje u innych na mrozie to u mnie gdy temperatura spada poniżej 15 stopni już zaczyna się dziać. Co do tych miejsc to jest to dość przewlekłe u mnie i trwa od dekad. Kiedyś myślałem (i być może jest to prawdziwa przyczyna albo przynajmniej częściowa), że jest to spowodowane zniszczeniem skóry w tych miejscach poprzez traktowanie agresywną chemią - byłem kiedyś mechanikiem i mało tego, że miałem wieczny kontakt z chemikaliami, to na dodatek nieraz myłem ręce ze 20 razy dziennie jak była taka potrzeba proszkiem do prania, silnymi pastami z piaskiem, a nawet detergentami do mycia naczyń i kibla. Nigdy nie pracowałem w rękawicach, albo bardzo rzadko.

to może być atopowe zapalenie skóry lub rzeczywiście problemy z tarczycą. Wiem, że stronisz od lekarzy, ale rodzinny spokojnie wypisze podstawowy  panel tarczycowy- TSH, FT3, FT4. Jeżeli wyniki nie będą mieścić się w zakresach referyncyjnych, trzeba będzie zrobić jeszcze TPO, ATG, TRAB. Te nawyki z przeszłości też na pewno rzutują na stan skóry dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dhttrash napisał:

to może być atopowe zapalenie skóry lub rzeczywiście problemy z tarczycą. Wiem, że stronisz od lekarzy, ale rodzinny spokojnie wypisze podstawowy  panel tarczycowy- TSH, FT3, FT4. Jeżeli wyniki nie będą mieścić się w zakresach referyncyjnych, trzeba będzie zrobić jeszcze TPO, ATG, TRAB. Te nawyki z przeszłości też na pewno rzutują na stan skóry dłoni.

 

No właśnie, bo włosów też w cholerę się sypie mimo (może to też od minoxa plus trakcja), wyleczenia łysienia. Zobaczymy.

Po tym jak odstawiłem wszystkie wcierki to scalp się naprawił o czym było w moim temacie udokumentowane w 2017.

Leczenie bielactwa sporo pomogło na stan skóry ogólnie. Skóra na rękach jest też sporo lepsza po tym, jak i dlatego, że od 5 lat zacząłem się oszczędzać w tym zakresie, ale nie jest doprowadzona do ideału i chyba to niemożliwe, albo będzie trwało latami. 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...