free web hit counter Skocz do zawartości
Jumpeeer7

Rozjechane Hormony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Robiłem ostatnio badania i wyszła mi nadczynność przysadki (prolaktyna) 30ng/ml - norma to 15ng/ml oraz za wysokie TSH - 9mU/l - norma to 5mU/l

mam duży problem z łysieniem i trądzikiem, czy może miał ktoś podobne problemy hormonalne (nadczynność przysadki i niedoczynność tarczycy)  i to właśnie one okazały się problemem przy łysieniu?

 

Edytowane przez Jumpeeer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal zarówno do Endokrynologa i Dermatologa, dermatolog spojrzy dermatoskopem czy jest to na podłożu androgenowym czy innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadczynność przysadki, którą wskazałeś, jest stanem, w którym przysadka wydziela zbyt dużo hormonu prolaktyny. Wysoki poziom prolaktyny może prowadzić do różnych problemów hormonalnych, w tym zaburzeń cyklu menstruacyjnego u kobiet i obniżenia libido u mężczyzn. Jednak związek między nadmierną prolaktyną a łysieniem lub trądzikiem nie jest powszechnie znany. Niedoczynność tarczycy, którą wskazałeś na podstawie podwyższonego poziomu TSH, to stan, w którym tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów tarczycy. Niedoczynność tarczycy może mieć wpływ na różne funkcje organizmu, w tym na włosy i skórę. Osoby z niedoczynnością tarczycy mogą doświadczać suchej skóry, wypadania włosów i osłabienia włosów, co może przyczynić się do łysienia. Jednak nie jest to jedyny czynnik wpływający na te problemy.

 

______________________________
https://abonamentymedyczne24.pl/medicover/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...