free web hit counter Skocz do zawartości
SKY87VX

Infekcja po zabiegu HT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem Was podpytać o doświadczenia ponieważ miesiąc temu robiłem przeszczep włosów w Turcji, zabieg trwał bardzo długo bo w klinice byłem mniej więcej od godz. 7 do 20. Przeszczepione zostało około 5 500 graftów. W ciągu kolejnych dni od zabiegu z dnia na dzień miałem coraz silniejszą migrenę, (takie łupanie charakterystyczne przy klasycznym bólu głowy). Ponadto, niestety w jednym miejscu na środku głowy zrobiła mi się ranka, słabo się goiła i pod naciskiem wyciekał z niej płyn z krwią (wdała się prawdopodobnie jakaś infekcja), więc klinika zaleciła bym zmienił antybiotyk na mocniejszy tzn. Augmentin. W dniu w którym skończył mi się antybiotyk od kliniki udało mi się wykupić nowy. Także po 7 dniach od zabiegu zacząłem brać kolejny antybiotyk po którym rzeczywiście zauważyłem ogromną zmianę, tzn. to charakterystyczne łupanie/migrena ustąpiła, odczuwanie skóry głowy też w znacznym stopniu się zmieniło już po pierwszym dniu jego stosowania. Wraz z nowym antybiotykiem zakupiłem również krem Neosporin który stosowałem na rankę. Po około tygodniu ranka była prawie wygojona. Natomiast skóra w płacie czołowym wydawała mi się nadal nabrzmiała i taka nierówna (nie było to zauważalne na zdjęciach ale patrząc w lustro było coś nie tak), i chyba rzeczywiście coś tam się działo bo dopiero teraz po 4 tygodniach od zabiegu ta skóra tak jakby dopiero zaczęła osiadać na czaszce, ale póki co nadal ma taką dziwną nierówną strukturę. Chciałem Was zapytać czy ktoś miał zdarzenie z infekcją po zabiegu, bo w Internecie nic nie ma z jakimi konsekwencjami może się to wiązać. Czy taka infekcja mogła spowodować uszkodzenie mieszków włosowych,  czy raczej nie powinna mieć wpływu na efekt zabiegu. Czy to normalne że niewielki obrzęk strefy biorczej może się utrzymywać 4 tygodnie od zabiegu? Po jakim czasie struktura skóry strefy biorczej powinna wrócić do stanu z przed zabiegu pomijając zaczerwienienie tzn. wygładzić się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależało mi najbardziej na wysokiej jakości oraz kompetencji kliniki realizującej zabieg, cena była sprawą drugorzędną. Klinikę wybierałem chyba przez miesiąc, w tym czasie rozmawiałem chyba z kilkudziesięcioma klinikami. Po przekopaniu internetu wybór padł na HevaClinicHair z uwagi na bardzo pozytywne opinie przeprowadzanych tam zabiegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja co prawda nie mialem zadnej infekcji po zabiegu ale mialem kilka pryszczy na strefie biorczej podczas pierwszego miesiaca (tak 5 na tydzien). Wiekszosc pekala nawet na lekki dotyk i wyciekal plyn z trocha krwi. Czasami niestety poszly tez wloski, czyli nie robilem to na sile ale tak sie zdarzalo przy nakladaniu szamponu.

Jesli chodzi o ten plyn, to jest to plyn wstrzykiwany pod skore oraz zneczulenie podawane podczas zabiegu. Utrzymuje sie on pod skora dosc dlugo i to jest powodem efektu "spuchnietej" glowy.  Ja widzialem obrzek na mojej glowie ponad miesiac ale gorsze dla mnie bylo to, ze prawie 2 miesiace praktycznie mialem uczucie zdretwialej glowy i nie mialem w 100% czucia na strefie biorczej. Pozniej jakos tak od 2-3 miesiaca odrazu sie poprawilo. :)

Nie stresuj sie (bo wiecej wlosow ci wypadnie :D) i jak cos, to kontaktuj sie zawsze z klinika. Oni maja na pewno rozne doswiadczenia.  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź :), niestety jak się bardzo chce żeby wszystko poszło dobrze to wychodzi jak wychodzi, mimo stosowania się do wszelkich zaleceń. A jak ze strukturą skóry głowy, widziałeś może zdjęcia które zamieściłem wyżej pod linkiem, u Ciebie wyglądało to podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze odrazu chce sie miec widoczne wyniki ale niestety przy HT tak nie jest. Jest to zabieg, gdzie efekt jest widoczny dopiero po kilku miesiacach i trzeba sie nauczyc cierpliwosci. :)

Skora glowy jest oczywiscie podrazniona, bo jak bylo pobrane 5500 graftow, to jest 11000 dziur w glowie i to jest oczywiscie sporo do regeneracji. Kazdy z nas regeneruje sie innaczej ale po jakims czasie bedzie ok. ;)

Co do regeneracji to witaminy B1, B6 oraz B12 sa uwazane za pomocne w regeneracji nerwow. Ja uzywalem po zabiego cos takiego: https://allegro.pl/oferta/strong-b-complex-100tabs-mocny-komplex-witaminy-b-8155108521

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na regenerację polecam Neurovit na receptę, zawiera ekstremalne dawki witamin grupy B.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...