free web hit counter Skocz do zawartości
kapuejra

Short story o łysieniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym forumowiczem, wcześniej nie wiedziałem o tym ze są jakiekolwiek leki eksperymentalne, stosowałem tylko to co jest dostępne w PL. A teraz krótko, jak to wyglądało:

 

Obecnie mam 24 lata i ojca łysego jak kolano, wyłysiał mając 23-25 lat

 

Moje łysienie zaczęło sie w wakacje 2010 r, 22 lata

 

Od października 2010 do lipca 2011

Stosowałem Propecie (Fin 1mg) i Loxon 5%. (2 razy dziennie)

Propecie początkowo-duże efekty, zachamowanie wypadania, odrosty, zagęszczenie włosów. Oj myślałem ze to już problem "z głowy"

 

Po 6 miesiącach(kwiecien 2012)

Propecia tak jakby przestała działać- włosy zaczęły lecieć - odstawiłem ją w lipcu 2011.

Loxon stosowałem nadal

Od października 2012r

Włosy zaczęły mocno leciec, duże przerzedzenia

 

Połowa grudnia 2012r

Z paniką patrząc na swoją głowe - wróciłem do Propeci. Włosy nadal leca, przerzedzenia są na całym skalpie, zakol nie mam dużych.

Loxon stosuje cały czas, na całą część ciemieniową-tam włosy są przerzedzone po całości, 2/3 razy w tygodniu stosuje Nizoral.

 

Co wg was powinienem dodać do kuracji ? Czy zamienic Fina na jakiś bloker zewnętrzny ? Czy dodać ten bloker do fina ?

 

Reasumując obecna kuracja dzienna to:

WEW

Fin 1mg

Biotyna 5mg

 

ZEW

Loxon 5% (2x)

Nizoral (3/tydz)

Szampon Dercos (codziennie)

Odżywka Jantar (codziennie)

 

W zalączniku przesyłam zdjęcia stanu moich włosów z końca 2012r (niska jakość zdjęć bo zostały zrobione telefonem)

Widoczne na zdjeciach krótkie włoski na prawym zakolu to "wicher" który podcinam (włosy zaczesuje na bok na grzywke i tej grzywce tego nie widać)

Jak ogarne aparat to postaram się wrzucić zdjęcia aktualnego stanu.

 

Wiem że są na tym forum ludzie którzy ogarniają już temat łysienia od długiego czasu i ze swoją oromną wiedzą i doświadczeniem będą w stanie mi mądrze doradzić. Bede mógł tym samym jak najszybciej ulepszyć moją kuracje. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam

IMG_1182.thumb.JPG.b4a19108d0ca74b94c0f5faa1669391b.JPG

IMG_1183.thumb.JPG.ff77c3384dd438dc85692c91b6dcaaa2.JPG

IMG_1185.thumb.JPG.3bd1fd58a9dfb03f2a0efa178c463360.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się może dodaniem RU do kuracji albo zamianą finasterydu na dutasteryd. Noi możesz jeszcze pomyśleć nad dodaniem SABA żel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duasteryd z tego co czytałem ma silniejsze skutki uboczne,a po Propeci miałem lekki spadek libido więc wolałbym na początku spróbować czegoś z mniejszymi sk ubocznymi. Zapomniałem wspomnieć ze w grudniu miałem robioną mezoterapie skóry głowy preparatem Tricho. Dercos stosuje jakieś 10 miesięcy, traktuje jak zwykly szampon wzmacniający, przed nałożeniem Dercosu i Nizoralu myje glowe szamponem Baby Dream z rossmana, kolejny szampon zostawiam na jakies 20 minut. Czytałem o tym ze niektorzy zostawiali Nizoral na cala noc, mysle o tym zeby tez tego spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie tematu dutasterydu, ale z tego co wiem, jak stosujesz dutasteryd w dawkach odpowiadających 1 mg fina (czyli około 0.5 mg na tydzień) to masz podobną blokadę i skutki uboczne są podobne.

A zaletą jest właśnie to, że jest stabilniejszy w działaniu, i z tego co gdzieś czytałem to właśnie nie ma tego efektu jak w finasterydzie, że po jakimś czasie przestaje działać.

 

Nie ma sensu robić kolejnego wątku o dutasterydzie, Lion dużo napisał na ten temat już (w tym wątku na przykład viewtopic.php?f=6&t=276&start=20 ). Do niczego nie namawiam, ale warto się dokładniej przyjrzeć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moze i masz racje. Ale na poczatku wydaje mi się ze lepiej byłoby zaczac bardziej od strony zewnętrznej. Odnosząc sie również do tego co napisał Lion

"Sytuacja fin -> dut -> RU wygląda podobnie. Z resztą jak można leczyć łysienie ?

1. Można się wykastrować i to kiedyś był chyba jedyny sposób.

2. Ktoś wpadł, że wystarczy blokować DHT i tak powstał finasteryd, a później jego ulepszona wersja dutasteryd, który w drobnym stopniu poprawiał jego wady - niestabilność działania (dla mnie to jakby finasteryd wersja 2).

3. Ktoś wpadł, że bez sensu jest zmieniać chemię całego organizmu skoro rzecz dzieje się tylko w skórze głowy i tak powstał RU o skróconym czasie pół-trwania.

4. Ktoś wybadał, że nie trzeba wogóle ingerować w hormony, bo za łysienie odpowiada finalnie zwiększony poziom prostaglandyny PDG2 w łysiejących miejscach, ale niestety brak jeszcze 100% sprawdzonych środków (choć pojawił się już 0C000459, ale ma jeszcze za mało testów żeby potwierdzić czy jest wystarczająco skuteczny na łysienie)."

i

"Abstrahując od całości dyskusji, to uważam, że oba leki (finasteryd i dutasteryd) nie nadają się do długoterminowego stosowania i przy obu lekach pojawi się to o czym pisał Mesjasz w swoim wątku (czyli powolny spadek libido).

Ja sam przymierzam się do przejścia na equol, a jeśli nie sprawdzi się on w swej roli, będę musiał wysupłać kasę na RU, bo nie będzie innego wyjścia."

 

Wiec może na początku jakieś zewnętrzne blokery a później gdy żaden z nich nie będzie działał probować zmieniac chemie od srodka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się przybliży pierwsze zdjęcie to faktycznie z linia coś jest nie tak (głównie widać to przez te małe odrosty). W każdym razie według mnie to nie jest łysienie adrogenowe. Zrób sobie badania.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tym w moim pierwszym poście o co chodzi z tymi "małymi odorstami"-to nie odrosty tylko "Widoczne na zdjeciach krótkie włoski na prawym zakolu to "wicher" który podcinam (włosy zaczesuje na bok na grzywke i tej grzywce tego nie widać)". Robiłem badania h tarczycy, Trichogram wyrwanych włosów, badanie przezskórne kamerą która pokazuje mieszki. 2 ostatnie badania zdiagnozowały łysienie androgenowe. Skąd pomysł że to nie łysienie androgenowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli - gdyby ktoś nadal nie zrozumiał- to po prostu wygolone maszynką włosy do skóry które regularnie podcinam ze wzgledu na fryzure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem do niej namowiony przez mojego dermatologa, wynegocjowałem też rozsadną cene jak za ten zabieg plus badanie trichoskopowe-150 zl. Ale nie widzialem efektów po tej mezo, moze jeden zabieg to za mało. Ale troche poczytałem o mezo i generalnie ogolna opinia jest taka ze pomaga bardzo mocno odbudowac włosy-ale nie w łysieniu androgenowym. Dlatego stwierdzilem ze szkoda kasy bo trzeba robic jeden zabieg w miesiacu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostałem do niej namowiony przez mojego dermatologa, wynegocjowałem też rozsadną cene jak za ten zabieg plus badanie trichoskopowe-150 zl. Ale nie widzialem efektów po tej mezo, moze jeden zabieg to za mało. Ale troche poczytałem o mezo i generalnie ogolna opinia jest taka ze pomaga bardzo mocno odbudowac włosy-ale nie w łysieniu androgenowym. Dlatego stwierdzilem ze szkoda kasy bo trzeba robic jeden zabieg w miesiacu.

 

właśnie też słyszałem o niej wiele pozytywnych opinii, ale tak jak mówisz, nie dla androgenowego, zresztą mówisz jeden zabieg to za mało z drugiej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz miałem do wyboru albo jedną mezo miesiecznie albo powrót do Propeci którą przestałem brać (opis w pierwszym poscie). Wybrałem propecie-ten sam koszt miesieczny a być moze po przerwie w braniu znow pomoze przynajmniej na poczatku a do tego czau ogarne jakas inna kuracje (RU ? Duasteryd ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz propecie?

http://www.magicpharma.com tutaj masz o ponad połowę tańszy generyk działający tak samo

 

btw. ludzie biorą fina po kilka, kilkanaście lat i działa, to wzmożone wypadanie to chwilowy efekt, niepotrzebnie przerywałeś kurację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest cos takiego, szczerze mówiąc nie wiedziałem. Dlaczego te generyki nie są sprzedawane w PL ?

Byc moze niepotrzebnie ale stwierdzilem ze skoro włosy leca to lek przestał działać więc po co wywalac kase. Zrobilem błąd bo w czasie kiedy brałem-może leciały ale gęstość wydawała sie nie zmieniać. A teraz przez te 5 miesięcy kiedy nie brałem zdecydowanie włosy sie przerzedziły. Myśle też o duasterydzie-skoro to "ulepszony" finasteryd, musze o jednak o nim wiecej poczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie jest cos takiego, szczerze mówiąc nie wiedziałem. Dlaczego te generyki nie są sprzedawane w PL ?

 

chodzi o kwestie prawne,trzeba by się wgłębić w temat, teoretycznie prawo patentowe chroni przez 20 lat daną substancję i potem można zacząć produkcję generyku, która to produkcja zauważmy jest znacznie tańsza a w Polsce zaraz by się zaczęli procesować i wyłudzać kasę. W indiach rząd wspiera produkcję leków generycznych i głównie stamtąd pochodzi znakomita większość obecnych na rynku generyków fina i duta (intas, cipla..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysyłają do PL, koszt wysyłki to 15 zł

Jak używasz lotionu, to polecam Ci ebay, tam możesz kupić 25 g czystego minoxa za 100 zł wraz z wysyłką i zrobić swój własny roztwór z dowolnym stężeniem... 25 g to kuracja na jakieś 30 lat, zakładając, że się nie popsuje w międzyczasie, powiedzieć, że oszczędzasz to mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak używasz lotionu, to polecam Ci ebay,

 

Nie sporządzałem do tej pory żadnych kremów, stosowałem gotowe preparaty - Lxon. Ale właśnie przeczytałem na łysienie .info że loxon jest"polskim gównem" i polecaja rogaine i kirkland. Naprawde można sie zgubić w tych wszystkich inf i naprawde niewiadomo juz na cos sie decydowac. Przec stosowaniem Loxonu wyczytałem ze to on jest najlepszy z tych aptecznych minoxidilów. A w jaki sposób sporządzać ten lotion jak juz zamówien ten czysty minox- jeśli był juz taki temat to z góry przepraszam za powtórke. Pytałem czy kupujesz u nich generyk propeci może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ale to sprawdzony dystrybutor.

 

Loxon to alkohol, minoxidil i konserwant. Ja zrobiłem tak, w 50 ml spirytusu rozpuściłem 500 mg minoxidilu przez co w odmierzonym strzykawką 0,5 ml mam 5 mg minoxidila. Przelewasz do butelki po loxonie i masz 10% loxon za grosze, dodatkowo możesz pokombinować i dodac inne składniki np. jakiś bloker. minoxidil jest wszędzie ten sam btw.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loxon nie jest polskim gównem. To nie ma totalnego znaczenia czy to nazywa się Loxon czy siki Weroniki czy jest z Polski czy z Ugandy, chodzi tylko o substancję czynną,czyli minoxidil i jego stężenie, gdzie 5% jest odpowiednim wg. naukowców. Kupujesz co jest tańsze lub dostępne i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Loxon nie jest polskim gównem. To nie ma totalnego znaczenia czy to nazywa się Loxon czy siki Weroniki

 

Dlatego tak jak napisałem-juz nie wiem w co wierzyc na forach, trudno jest wybrać z tego ogromu wiedzy to co faktycznie jest prawdą, poniżej post z którego zaczerpnąłem tą inf:

http://lysienie.info/forum/viewtopic.ph ... ilit=loxon

 

Swoją drogą widze że rogaine albo kirkland maja "lajtowe"ceny, ja kupuje loxon za 25 zł więc te preparaty są duzo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...