free web hit counter Skocz do zawartości
rotten

stres, wypadanie włosów

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Może coś doradzicie dla osoby, która latami zmaga się ze stresem, co negatywnie wpływa na kondycje włosów.

Leczę się na nerwice/depresje, od 6 miesięcy zażywam finastil 1mg oraz minox w tabletach. Zakola się pogłębiają, wypada mi więcej włosów, mam na codzień dużo stresu, więc bardziej winię czynniki stresujące niż typową androgenówkę. Dorzuciłem suplementacje cynku, magnezu, D3. Planuję w niedalekiej przyszlości odrzucić fina ze względu na zmiażdzenie libido i zrobienie przeszczepu na zakolach. Jak mogę jeszcze bronić włosy przy negatywnym wpływem stresu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się stresuje - generalnie chyba warto byłoby sprawdzić poziom kortyzolu we krwi. A z takich naturalnych rzeczy to suplementacja witaminy C, podobno potrafi zmniejszać kortyzol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie tylko dodam, że w czasie ostatnich 3 lat przeżyłem i notorycznie przeżywam cały czas wiele stresu na prawdę wiele, tak wiele, że pewnie wielu nawet by nie zrozumiało, ale to by książkę o tym można napisać, i stan ogólnie utrzymuje mi się (starzy wyjadacze wiedzą o co chodzi), choć włosów od ch****y leci jak zawsze u mnie, no może trochę mniej ale leci. 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2023 o 09:54, rotten napisał:

 Jak mogę jeszcze bronić włosy przy negatywnym wpływem stresu?

Starać się nie stresować (choć wiem, że to niemożliwe w 100%), po prostu starać się nie stresować, a w razie potrzeby nawet odchamić się.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...