free web hit counter Skocz do zawartości
Caraos

Moj przypadek, dluga walka i w koncu HT 3300 graftow

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucam ten post z racji tego ze wiele osob do mnie pisze i podpytuje a nie bardzo mam czas odpisywac stad chcialbym w jednym miejscu wrzucic garsc ifo z ktorych bedzie mozan sie costam dowiedziec. Psotaram sie aktualizowac- to znazy bardziej uszczegolawiac opis, bo teraz robie go na szybko i wiem , ze nie ma jeszcze sporo informacji.

w skrocie

- wiek 40 lat bedzie w czerwcu 2023

- lysienie od ok 25go roku zycia ale powolne, nikt nigdy nie opisuwal mnie jako lysiejacego (kiedy przychodzilodo opisania wygladu :) )

- lysienie przyspiesza w okolicach 35 roku zycia (widac juz na czubku glowy i czolo wedruje w tyl)

- juz przy pierwszych objawach lysienie zaczalem czytac, szukac, ale to byla slepa uliczka, przepisywano mi biotyne i skrzyp :) 

- po kilku latach od momentu zainteresowania sie tematem trafilem na fina, zaczalem brak ale skutki uboczne sie pojawily, kombinowalem z dawkami - jak zmniejszalem to nie bylo skutkow ubocznych ale wlosy znow nie wygladaly za dobrze, jak zwiekszalem- wlsoy ok ale skutki powracaly. Po pewnym czasie zaczalem sttosowal topical fina i do tej pory stosuje, ubokow nie ma a wlosy maja sie swietnie.

- w 2021 zdeccydowalem sie na HT, wybralem Feriduniego (dlugi research, odrzucilem Turcje, Indie), rozwazalem jeszcze Couto i nawet bylem zapisany ale sie rozmyslilem na rzez Feriduniego.

- jestem 2 lata po HT i uwazam to za jedna z najlepszych decyzji. na glowie znow mam 20 lat :) a ludzie np. w silowni zaczeli mi znow mowic na "ty" nie per "pan" :D

- HT robioneprzy stanie NW 3 Vertex (duze zakola, cofniete czolo, kolko na czubku glowy)

- podczas zabiegu pobrano 3300 graftow. Zabieg szybki, bezbolesny, "rekonwalescencja" tez bez problemow, gorszy czas zekajac na odrost ale jak juz ruszylo na dobre - 6-7 m-c to juz bylem zadowolony :)

- caly czas biore topical fin (na recepte, zamawiam z apteki z Wloch, recepty dostaje od Feriduniego), stezenie kiedys 2% teraz 1%. Aplikuje co 2gi dzien.

- zalaczam kilka zdjec, przepraszam za slaba jakosc ale na szybko robilem, jednak powinny oddacc roznice - wyobrazcie sobie ze czolo to mialem na lini uszu :) a na czubku kolko :)

 

 

 

 

20230213_105738.jpg

20230213_105744.jpg

20230213_105757.jpg

20230213_105807.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, looksmatters napisał:

A nie masz zdjęc przed przeszczepem? 

mam, pewnie, postaram sie cos wrzucic - dzis na szybko wrzucilem post tylko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caraos z mojego doświadczenia to dosyć duże stężenie Fina (10 mg/ml) 
Badałeś wpływ tego topicala na DHT w osoczu?
Z tego co widziałem powinien mieć podobny wpływ jak oral


Mam dostępne RU58841/ FIN topical

t.me/haircarepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, Feriduni to klasa, top lekarzy na świecie. Ale cena dzisiaj to ok 5 euro za graft więc tylko dla zamożnych :) Gratuluję wygranej walki. Jesteś najlepszym przykładem, że można, ale nie jest to tania sprawa i oczywiście zależy od tego jak agresywnie człowiek łysieje. Też mam w planach przezczep i zbieram kasę bo nie będę ryzykował w tanich tureckich klinikach. Ale feriduni i Couto to dla mnie za wysokie progi :) Coraz mocniej myślę o dr. Bicer, gdzie koszt jest 2.5 euro za graft. Tyle chyba uda mi się uzbierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Patryk668 napisał:

z mojego doświadczenia to dosyć duże stężenie Fina (10 mg/ml) 
Badałeś wpływ tego topicala na DHT w osoczu?
Z tego co widziałem powinien mieć podobny wpływ jak oral

wiem, ze tu na forum ludzie stosuja duuuzo nizsze stezenie ale ja od razu niemal wskoczylem na wyzsze wartosci (bralem rozniez 2%). Krew badam co 2 m-ce, wyniki ok, dht w normie ale nie bylo wiekszego szalu jesli chodzi o wplyw topical fina na dht ustrojowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, przemek89k napisał:

Jeżeli to nie tajemnica i można wiedzieć, to jaki był koszt przeszczepu?

sprawdze dokaldnie bo staralem sie szybko zapomniec :P i sie nawet udalo haha ;) napewno bylo to cos ok 50 tys PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Caraos napisał:

sprawdze dokaldnie bo staralem sie szybko zapomniec :P i sie nawet udalo haha ;) napewno bylo to cos ok 50 tys PLN

„Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.” - Guccio Gucci. 

Bardzo lubię ten cytat i staram się nim kierować w życiu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Caraos napisał:

wiem, ze tu na forum ludzie stosuja duuuzo nizsze stezenie ale ja od razu niemal wskoczylem na wyzsze wartosci (bralem rozniez 2%). Krew badam co 2 m-ce, wyniki ok, dht w normie ale nie bylo wiekszego szalu jesli chodzi o wplyw topical fina na dht ustrojowe. 

Dzięki za odpowiedź. Efekt przeszczepu NIESAMOWITY! 
Gratuluję udanego żabiego! 


Mam dostępne RU58841/ FIN topical

t.me/haircarepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hairnotic napisał:

„Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę.” - Guccio Gucci. 

Bardzo lubię ten cytat i staram się nim kierować w życiu 😉

swietny! nie znalem tego cytatu ale zapamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Hairnotic napisał:

Widać, Feriduni to klasa, top lekarzy na świecie. Ale cena dzisiaj to ok 5 euro za graft więc tylko dla zamożnych :) Gratuluję wygranej walki. Jesteś najlepszym przykładem, że można, ale nie jest to tania sprawa i oczywiście zależy od tego jak agresywnie człowiek łysieje. Też mam w planach przezczep i zbieram kasę bo nie będę ryzykował w tanich tureckich klinikach. Ale feriduni i Couto to dla mnie za wysokie progi :) Coraz mocniej myślę o dr. Bicer, gdzie koszt jest 2.5 euro za graft. Tyle chyba uda mi się uzbierać. 

To prawda, Feriduni ma ceny wysokie ale jakosc najwyzsza i mowie tu tez o calosci - podejsciu do klienta, zabiegu, opieki itd. Mysle ze o ile lysienie nie jest agresywne to mozna troche dluzej poodkladac i udac sie w jakies sprawdzone miejsce. Feriduni mowil mi ze procentowo najwiecej zabiegow, ktore robi to naprawy po innych chirurgach. Ludzie szukaja taniej, maja fatalne efekty, ida naprawiac wciaz do budzetowych klinik i znow powtorka i finalnie sie zglaszaja do niego. Pewnie jak ktos zaliczy dwa czy trzy nieudane tansze zabiegi to wyjdzie podobnie jak jeden prawidlowy w dobrej klinice a ile czasu i nerwow zaoszczedzonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2023 o 14:59, DiegoRomani napisał:

Dasz też znać, jak cenowo wychodzi Cię takie stężenie i dawkowanie fina? I czy jest z minem czy bez?

czysty fin, place ok 90 euro za opakowanie - starcza na ok 3 miesiace. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Hairnotic napisał:

Ale feriduni i Couto to dla mnie za wysokie progi

Wiesz zawsze warto się z nimi skonsultować. To naprawdę niewiele kosztuje (przynajmniej Feriduni - 121,00 EUR za godzinne spotkanie w gabinecie w 2022 roku, a jest też opcja online) a będziesz miał jasny obraz tego co możesz osiągnąć ze swoim stanem głowy. Feriduni nie obiecuje gruszek na wierzbie. Podejrzewam, że większość przypadków z tego forum byłaby niezadowolona z wyników takiej konsultacji i realnej możliwości odbudowy fryzury. Lekarz pokaże Ci zdjęcia gęstości włosów u jego poprzednich, podobnych do Ciebie przypadków i wtedy człowiek rozumie, że po pierwsze przeszczep nie jest dla wszystkich a po drugie, że interwencja wygląda idealnie w zasadzie tylko u osób posiadających niewielkie obszarowo braki. 

Dostaniesz wtedy również wycenę zabiegu, której Feriduni się będzie trzymał i nawet jeśli wszczepi Ci więcej włosów to nie zapłacisz nic więcej poza ceną maksymalną z wyceny. Także z tego 5 EUR może zrobić się 4 EUR albo i mniej za graft. Ale to już niestety zależy trochę od szczęścia i przebiegu samej operacji.

Problemem u Feriduniego, którego nie da się przeskoczyć to odległe terminy, nawet na konsultację czeka się 7-8 miesięcy, na zabieg zresztą podobnie.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bbvb napisał:

Wiesz zawsze warto się z nimi skonsultować. To naprawdę niewiele kosztuje (przynajmniej Feriduni - 121,00 EUR za godzinne spotkanie w gabinecie w 2022 roku, a jest też opcja online) a będziesz miał jasny obraz tego co możesz osiągnąć ze swoim stanem głowy. Feriduni nie obiecuje gruszek na wierzbie. Podejrzewam, że większość przypadków z tego forum byłaby niezadowolona z wyników takiej konsultacji i realnej możliwości odbudowy fryzury. Lekarz pokaże Ci zdjęcia gęstości włosów u jego poprzednich, podobnych do Ciebie przypadków i wtedy człowiek rozumie, że po pierwsze przeszczep nie jest dla wszystkich a po drugie, że interwencja wygląda idealnie w zasadzie tylko u osób posiadających niewielkie obszarowo braki. 

Dostaniesz wtedy również wycenę zabiegu, której Feriduni się będzie trzymał i nawet jeśli wszczepi Ci więcej włosów to nie zapłacisz nic więcej poza ceną maksymalną z wyceny. Także z tego 5 EUR może zrobić się 4 EUR albo i mniej za graft. Ale to już niestety zależy trochę od szczęścia i przebiegu samej operacji.

Problemem u Feriduniego, którego nie da się przeskoczyć to odległe terminy, nawet na konsultację czeka się 7-8 miesięcy, na zabieg zresztą podobnie.

Dobrze napisane. Feriduni jest mega otwarty i szczery i nie obiecuje czegos co jest nie do zrobienia lub da zly efekt. Podoba mi sie jak powiedziales, ze wiekszosc forumowiczow bylaby rozczarowana wynikiem konsultacji - zgadzam sie i paradoksalnie mi sie to podoba u doktora F. On trakruje swoj zawod jak sztuke wiec nie zrobi czegos z czego potem nie bedzie zadowolony. Nie zrobi niskiej prostej lini... jak wielu by chcialo bo efekt wygladac bedzie sztucznie. To wszystko jest jego przewaga nad Couto wg mnie, ktory gwiazdorzy i bardzo staranie wybiera osoby do pokazania efektow , stosuje pewne triki. Nie mowie - robi swietna robote ale... niemal tylko na latynosach (inne typ wlosa niz u nas, Slowian), wymaga zadeklarowania na pismie ze przed i po sie bedzie bralo fina itd. Ogolnie w podejsciu do pacjenta Feriduniemu daje 10+/10 , Couto 7/10 :) . Na mnie wrazenie zrobil np zabieg rekonstrukcji rzes u chorej dziewzyny. Pro bono zrobil i wobrazccie sobie jak ciezko odtworzyc rzesy... wszczepic wlosi w taka waska prestrzen, pod odpowiednim katem itd. Mega gosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem, dostaje sporo wiadomosci prywatnych ale niestety nie jestem w stanie na nie odpowiadac w sensowym czasie stad prosba o ile ozliwe wrzucac pytania pod ten post, wiekszosc sie powtarza wiec uzytkownicy beda mogli znalezc odpowiedz tu zamaist zeka az odpsize :). Najwiecej pytan o fina - swoja droga na dniach bede mial opakoanie do sprzedania. 100 ml, 1%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...