free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem tu nowa.

Nie wiem nawet od czego mam zacząć.

Staram się ogarnąć forum ,ale jak mam być szczera kompletnie nic z tego nie rozumiem.

Zainteresował mnie dutasteryd i wcierki z niego ,ale nawet nie wiem gdzie się je kupuje i ile tego używać.

Może od początku.

Problem z włosami zauważono u mnie ok 2 msc temu . Sama go nie widziałam i do tej pory zastanawiam się jakim cudem.

Mam 33 lata. Włosy długie kręcone co powoduje ,że wydaje sie ich więcej.

Czubek głowy całkowicie przerzadzony.Pytałam swoją fryzjerkę ...usłyszałam ,ale Ty masz tak od zawsze. Przód również przerzedzony.Dopiero teraz gdy nie mam farby 2 msc na włosach widać jak bardzo.Moja mama ma prawie łysą głowę,a zaczęła łysieć po ciąży ok 19 lat Włosy na ciele również jej wyleciały. Od dwóch miesięcy mam psychiczny dramat.Zawsze słyszałam ,ale masz piękne włosy ,a teraz ... Od 4 lat jestem na antykoncepcji ( adaring) oraz od 3 lat biorę leki na nerwice (ketrel ,pregabaliny) Również od 3 lat zaczęły mi się przetłuszczać włosy,które kiedyś mogłam nie myć tydzień.Obecnie po kilku godzinach są przetłuszczone z przodu. Umòwiłam się z trychologiem. W badaniu widać wiele włosów z pojedynczą łodyga oraz kilka w fazie miniaturyzacji. Włosy mi nie wypadają 10-20 dziennie przy codziennym myciu. Zgłosiłam się też do dermatologa,który dał na badania ferrytyny, morfologii, żelaza ,TSH oraz skierowanie do endokrynologa. Nie zgodziłam się na loxon ,bo boje się ,że mi zaczną wypadać włosy,a jak na ten moment nie wypadają. Trycholog zalecił mi stosowanie szamponuBioKap 200 ml przeciw wypadaniu włosów naprzemiennie z Szampon Pharmaceris 250 ml łagodzące Wcieranie wcierki ziołowej anwen ,olejku rozmarynowego z bazowym zażywanie witamin b wcieranie placenty picie oleju z lnu na czczo ,picie siemienia , wierzbownicy zażywanie prostamolu ( palma 320 mg )robię też wcierki na bazie palmy i czerwonej koniczyny Zażywam chlorelle oraz spiruline Odstawiłam cukier ,mleko Włączyłam pestki dyni słonecznika i zdrowiej się odżywiam

Umòwiłam się też na mezoterapię bo była w promocji. Nie wiem czy to coś da Zależy mi żeby zagęścić te prześwity i nie mam pojęcia co robić Zawsze czułam się bardzo atrakcyjna ,a teraz jak zero Mąż mówi,  że karma wróciła ,bo nie rozumiałam latami jak on się czuję z brakiem włosów Sam zdecydował się na przeszczep włosów w Turcji 

Błagam Was Panowie o pomoc.Od czego zacząć.Im więcej czytam tym bardziej się gubię Widzę ,że mezoterapia jest możliwa z dutasterydem ale jest to mega drogie 

Czy są jakieś badania dotyczące skutków ubocznych u kobiet Czy dutasteryd pomaga zagęścić włosy ?

IMG_20230519_153918716.jpg

16845036582954889350718658759799.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trycholog zalecił Ci stosowanie jakichś szamponików i wcierek, co skuteczność w leczeniu łysienia mają na poziomie placebo. 

 

Dermatolog zalecił loxon, ale się nie zgodziłaś. Wiem jak wyglądają w Polsce wizyty u dermatologów, bo sam byłem. Są to najczęściej krótkie 15-20 minutowe wizyty, bo w poczekalni już czekają kolejni klienci, więc nie ma tutaj miejsca na empatyczne podejście do pacjenta, ale bardziej jest leczenie w stylu McDonalda, czyli jak najszybciej.

Na twoim miejscu udałbym się do tego endokrynologa. Niech zbada poziom androgenów i pozostałych hormonów. Pytanie właśnie czy antykoncepcja nie nasiliła łysienia. 

 

Z kolei według Twojej fryzjerki masz tak od zawsze. Czyli jak mniemam, że miałaś tak nawet przed braniem antykoncepcji. To by wskazywało na to, że masz genetyczną predyzpozycję do łysienia. 

 

Minoxidil jest podstawowym lekiem w leczeniu łysienia zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Więc zapewne trzeba będzie się zaprzyjaźnić z loxonem. Tak, na początku w pierwszych 2 miesiącach będzie wzmożone wypadanie włosów, ale to dlatego, że nowe włosy będą wypychać stare, więc to oznaka, że lek działa. Przez ten czas można pochodzić w czapce z daszkiem. Minoxidil najlepiej działa w połączeniu z mikronakłuwaniem (udowodnione naukowo). Najlepiej sobie kupić dermapena i do  tego catridge 12 igłowe. Używać raz na tydzień, długość igieł 1,5 mm. Wyjdzie o wiele taniej niż chodzenie po gabinetach medycyny estetycznej.  Zawsze będziesz mogła się  w ostateczności ratować przeszczepem włosów, ale od razu mówię, że odradzam tanie przeszczepy u Turka. 

 

Prawidłowa diagnoza będzie tutaj podstawą do wdrożenia odpowiedniego leczenia. Podszedłbym do tematu poważnie, bo może być dużo gorzej niż jest teraz. Łysienie jest nieprzyjemne w odbiorze zarówno dla facetów jak i kobiet. Ja najczęściej zauważam łysienie u kobiet po 50stce, wtedy można już zobaczyć konkretne prześwity, wygląda to trochę jakby ta osoba była chora. Także lepiej działać teraz, niż gdy będzie za późno. 

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, looksmatters napisał:

Trycholog zalecił Ci stosowanie jakichś szamponików i wcierek, co skuteczność w leczeniu łysienia mają na poziomie placebo. 

 

Dermatolog zalecił loxon, ale się nie zgodziłaś. Wiem jak wyglądają w Polsce wizyty u dermatologów, bo sam byłem. Są to najczęściej krótkie 15-20 minutowe wizyty, bo w poczekalni już czekają kolejni klienci, więc nie ma tutaj miejsca na empatyczne podejście do pacjenta, ale bardziej jest leczenie w stylu McDonalda, czyli jak najszybciej.

Na twoim miejscu udałbym się do tego endokrynologa. Niech zbada poziom androgenów i pozostałych hormonów. Pytanie właśnie czy antykoncepcja nie nasiliła łysienia. 

 

Z kolei według Twojej fryzjerki masz tak od zawsze. Czyli jak mniemam, że miałaś tak nawet przed braniem antykoncepcji. To by wskazywało na to, że masz genetyczną predyzpozycję do łysienia. 

 

Minoxidil jest podstawowym lekiem w leczeniu łysienia zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Więc zapewne trzeba będzie się zaprzyjaźnić z loxonem. Tak, na początku w pierwszych 2 miesiącach będzie wzmożone wypadanie włosów, ale to dlatego, że nowe włosy będą wypychać stare, więc to oznaka, że lek działa. Przez ten czas można pochodzić w czapce z daszkiem. Minoxidil najlepiej działa w połączeniu z mikronakłuwaniem (udowodnione naukowo). Najlepiej sobie kupić dermapena i do  tego catridge 12 igłowe. Używać raz na tydzień, długość igieł 1,5 mm. Wyjdzie o wiele taniej niż chodzenie po gabinetach medycyny estetycznej.  Zawsze będziesz mogła się  w ostateczności ratować przeszczepem włosów, ale od razu mówię, że odradzam tanie przeszczepy u Turka. 

 

Prawidłowa diagnoza będzie tutaj podstawą do wdrożenia odpowiedniego leczenia. Podszedłbym do tematu poważnie, bo może być dużo gorzej niż jest teraz. Łysienie jest nieprzyjemne w odbiorze zarówno dla facetów jak i kobiet. Ja najczęściej zauważam łysienie u kobiet po 50stce, wtedy można już zobaczyć konkretne prześwity, wygląda to trochę jakby ta osoba była chora. Także lepiej działać teraz, niż gdy będzie za późno. 

 

A co z dutasterydem i fitasterydem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, AngelaTaka napisał:

A co z dutasterydem i fitasterydem ?

Obniżają poziom DHT, idź do endykronologa, niech skieruje na odpowiednie badania. Czy Twoje łysienie jest związane z poziomem DHT, oto jest pytanie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, looksmatters napisał:

Obniżają poziom DHT, idź do endykronologa, niech skieruje na odpowiednie badania. Czy Twoje łysienie jest związane z poziomem DHT, oto jest pytanie. 

A topic duta nie działa na odrost ? U mnie cała głowa bardzo się przerzadzila 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem, że cała głowa, widzę na zdjęciu. 

Dutasteryd może zadziałać, ale nie musi. Przyczyna łysienia u kobiet nie zawsze jest tak oczywista jak u facetów. Dlatego musisz dobrze zdiagnozować problem. 

Jak wejdziesz na wszystkie leki naraz typu - minoxidil, dutasteryd, spironolactone itd. , to wtedy nie będziesz wiedziała co pomaga. Plan leczenia będzie kluczowy. 

 

Może powinnaś się skontaktować z dermatologiem, którego specjalizacją jest właśnie łysienie. Ja jedynie znam w Polsce tę Panią

 

 

Jej materiały video wyglądają fachowo. Natomiast jakie ma ona podejście do pacjenta, czy przyłoży się do postawienia Tobie diagnozy i planu leczenia, tego nie wiem. Możesz zaryzykować, wydać kasę i dać mi znać czy pomogła :D

 

 

Tu masz jeszcze do poczytania : 

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6322157/

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 18:57, looksmatters napisał:

Wiem, że cała głowa, widzę na zdjęciu. 

Dutasteryd może zadziałać, ale nie musi. Przyczyna łysienia u kobiet nie zawsze jest tak oczywista jak u facetów. Dlatego musisz dobrze zdiagnozować problem. 

Jak wejdziesz na wszystkie leki naraz typu - minoxidil, dutasteryd, spironolactone itd. , to wtedy nie będziesz wiedziała co pomaga. Plan leczenia będzie kluczowy. 

 

Może powinnaś się skontaktować z dermatologiem, którego specjalizacją jest właśnie łysienie. Ja jedynie znam w Polsce tę Panią

 

 

Jej materiały video wyglądają fachowo. Natomiast jakie ma ona podejście do pacjenta, czy przyłoży się do postawienia Tobie diagnozy i planu leczenia, tego nie wiem. Możesz zaryzykować, wydać kasę i dać mi znać czy pomogła :D

 

 

Tu masz jeszcze do poczytania : 

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6322157/

Zapisałam sie i czekam aż się coś zwolni

Do niej czeka się rok lub więcej

Standardowo daje leki Teraz czekam na endokrynologa TSH wyszła ok morfologia też Ferytyna 33 czyli nisko a żelazo 20 Myślę o Ru plus może mezoterapia z dutasterydem I może Mezo na wzrost Palma na mnie działa plus wiesiołek i olej lniany Jak odstawiłam przed badaniem ,to zaczęły te zminiaturyzowane włoski wylatywać,więc widocznie palma działała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AngelaTaka napisał:

Zapisałam sie i czekam aż się coś zwolni

Do niej czeka się rok lub więcej

Jak napisałaś, że się tyle czeka, to aż sam zadzwoniłem i się zapisałem 😂 Dali mi termin na listopad.

A ty przez, który gabinet się zapisywałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, looksmatters napisał:

Jak napisałaś, że się tyle czeka, to aż sam zadzwoniłem i się zapisałem 😂 Dali mi termin na listopad.

A ty przez, który gabinet się zapisywałaś?

Haha jebne ,bo ja czekam na @ aż mi dadzą znać ,a w sumie można się zapisać przez tel 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 17:03, looksmatters napisał:

Najlepiej sobie kupić dermapena i do  tego catridge 12 igłowe. Używać raz na tydzień, długość igieł 1,5 mm

Czy długość igieł nie za duża? Dermapen to nie dermaroller gdzie igły nie wbijają się zbytnio w skórę głowy, tutaj jest inaczej - siła nacisku jest większa. Czytałem badania, że wystarczy w zasadzie około 0,5-0,7mm - ja bym zaczął właśnie z tego pułapu. Sam jak robiłem nakłówanie dermapenem i zwiększyłem gdzieś w granicach 0,7-0,8 to widać było mocne zaczerwienienie i krwawienie - skóra goiła się kilka tygodni zanim doszła do siebie ... trochę się martwiłem z początku, czy blizny jakieś nie zostaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AngelaTaka napisał:

Haha jebne ,bo ja czekam na @ aż mi dadzą znać ,a w sumie można się zapisać przez tel 🤣

Zawsze najlepiej dzwonić 😁

5 minut temu, przemek89k napisał:

Czy długość igieł nie za duża? Dermapen to nie dermaroller gdzie igły nie wbijają się zbytnio w skórę głowy, tutaj jest inaczej - siła nacisku jest większa. Czytałem badania, że wystarczy w zasadzie około 0,5-0,7mm - ja bym zaczął właśnie z tego pułapu. Sam jak robiłem nakłówanie dermapenem i zwiększyłem gdzieś w granicach 0,7-0,8 to widać było mocne zaczerwienienie i krwawienie - skóra goiła się kilka tygodni zanim doszła do siebie ... trochę się martwiłem z początku, czy blizny jakieś nie zostaną...

Nie, ja miałem mega efekty na długości 1.5 mm + minox, gdy się ogoliłem totalnie na łyso. Jest jedno badanie, które potwierdza, że ta kombinacyjna terapia przynosi najlepsze efekty jak się zaczyna na wygolonym skalpie. 

 

Kwestia jest taka, że to od Ciebie zależy jak mocno dociszkasz dermapen przy tej długości. Więc w teorii jak bardzo mocno przyciśniesz na długości 1mm, to może wejść głębiej niż 1.5 mm lekko dociskając. Generalnie samemu trzeba to wyczuć, a celem jest zaczerwienienie skalpu ale tak, żeby nie było krwawienia. Na początku może się zdarzyć krwawienie, ale jak się wyczuje jak używać, to się robi tylko do zaczerwienienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, looksmatters napisał:

Zawsze najlepiej dzwonić 😁

Nie, ja miałem mega efekty na długości 1.5 mm + minox, gdy się ogoliłem totalnie na łyso. Jest jedno badanie, które potwierdza, że ta kombinacyjna terapia przynosi najlepsze efekty jak się zaczyna na wygolonym skalpie. 

 

Kwestia jest taka, że to od Ciebie zależy jak mocno dociszkasz dermapen przy tej długości. Więc w teorii jak bardzo mocno przyciśniesz na długości 1mm, to może wejść głębiej niż 1.5 mm lekko dociskając. Generalnie samemu trzeba to wyczuć, a celem jest zaczerwienienie skalpu ale tak, żeby nie było krwawienia. Na początku może się zdarzyć krwawienie, ale jak się wyczuje jak używać, to się robi tylko do zaczerwienienia. 

Dobra Panowie a na głowie kobiecej gdzie są włosy i to długie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy dermapen tylko i wyłącznie, bo można kupić też dermaroller jest dużo tańszy - stosowałem przez chwilę - ale włosy mogą się w nim plątać i możemy je niechcący mechanicznie uszkodzić (wyrwać).

Te badania krwi to jak najbardziej pasuje zrobić - wtedy będzie wiadomo czy czegoś Ci nie brakuje (sam też robiłem i okazało się, że wszystko w normie, a nawet niektóre podwyższone bo suplementuję trochę rzeczy). Generalnie jak czytałem różne badania to suplementacja witaminy B12 (biotyna) za bardzo nie ma sensu, bo nie pomaga - pomoże tylko komuś kto ma niedobory duże. Bardziej skupiłbym się na witaminie D (większość ma niedobory) i kwasach omega-3. Z kolei jak czytałem badania jakie suplementy warto stosować (sprawdzone z grupą kontrolną placebo) to pozytywne rezultaty dały Tocotrienole (sam kupiłem ostatnio zapas na 2 miesiące, jeszcze nie mogę powiedzieć czy skuteczne) i inozytol.

Co do loxonu to stosowałem prawie 6 miesięcy i efektów nie dało nic, jedynie włosy pociemniały na całym ciele - ciekawie to było widać na brodzie XD Jeszcze się zastanawiałem nad doustnym minoxidilem, ale na razie się wstrzymałem - podobno on działa dużo lepiej, bo przy wcierce to na skórze głowy trzeba mieć jakieś receptory, które reagują z minoxem (dlatego nie u każdego jest skuteczny), a przy doustnym to nie.

Pestki dyni i palma sabałowa jak najbardziej tak - opinie są podzielone, ale są badania, które pokazują że mogą być skuteczne. Sam suplementuję zestaw z Doppel Herz Aktiv na Prostatę Forte - pomimo że nie mam problemów z prostatą, to w składzie jest właśnie cały zestaw w tym palma sabałowa, pokrzywa, nasiona dyni, Cynk, Selen etc.. :)

Mam zamiar jeszcze wypróbować osocze bogatopłytkowe, lub karboksyterapię, z kolei w mezoterapię np. Dr Cyj jakoś nie szczególnie wierzę. Korciło mnie jeszcze wykonanie botoxu na skórę głowy (toksyną botulinową), jednak nie mogę w Małopolsce zlokalizować gabinetu, który coś takiego wykonuje. Istnieje teoria, że włosy wypadają nie tyle przez DHT, co przez napięcie skóry głowy i dlatego czasami masaże mogą zdziałać cuda. Tak jak mówię to tylko jedna z teorii pewnie coś w niej jest, ale wrażliwość mieszków na DHT na pewno też jest za to odpowiedzialne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 16:03, przemek89k napisał:

Wtedy dermapen tylko i wyłącznie, bo można kupić też dermaroller jest dużo tańszy - stosowałem przez chwilę - ale włosy mogą się w nim plątać i możemy je niechcący mechanicznie uszkodzić (wyrwać).

Te badania krwi to jak najbardziej pasuje zrobić - wtedy będzie wiadomo czy czegoś Ci nie brakuje (sam też robiłem i okazało się, że wszystko w normie, a nawet niektóre podwyższone bo suplementuję trochę rzeczy). Generalnie jak czytałem różne badania to suplementacja witaminy B12 (biotyna) za bardzo nie ma sensu, bo nie pomaga - pomoże tylko komuś kto ma niedobory duże. Bardziej skupiłbym się na witaminie D (większość ma niedobory) i kwasach omega-3. Z kolei jak czytałem badania jakie suplementy warto stosować (sprawdzone z grupą kontrolną placebo) to pozytywne rezultaty dały Tocotrienole (sam kupiłem ostatnio zapas na 2 miesiące, jeszcze nie mogę powiedzieć czy skuteczne) i inozytol.

Co do loxonu to stosowałem prawie 6 miesięcy i efektów nie dało nic, jedynie włosy pociemniały na całym ciele - ciekawie to było widać na brodzie XD Jeszcze się zastanawiałem nad doustnym minoxidilem, ale na razie się wstrzymałem - podobno on działa dużo lepiej, bo przy wcierce to na skórze głowy trzeba mieć jakieś receptory, które reagują z minoxem (dlatego nie u każdego jest skuteczny), a przy doustnym to nie.

Pestki dyni i palma sabałowa jak najbardziej tak - opinie są podzielone, ale są badania, które pokazują że mogą być skuteczne. Sam suplementuję zestaw z Doppel Herz Aktiv na Prostatę Forte - pomimo że nie mam problemów z prostatą, to w składzie jest właśnie cały zestaw w tym palma sabałowa, pokrzywa, nasiona dyni, Cynk, Selen etc.. :)

Mam zamiar jeszcze wypróbować osocze bogatopłytkowe, lub karboksyterapię, z kolei w mezoterapię np. Dr Cyj jakoś nie szczególnie wierzę. Korciło mnie jeszcze wykonanie botoxu na skórę głowy (toksyną botulinową), jednak nie mogę w Małopolsce zlokalizować gabinetu, który coś takiego wykonuje. Istnieje teoria, że włosy wypadają nie tyle przez DHT, co przez napięcie skóry głowy i dlatego czasami masaże mogą zdziałać cuda. Tak jak mówię to tylko jedna z teorii pewnie coś w niej jest, ale wrażliwość mieszków na DHT na pewno też jest za to odpowiedzialne.

 

Ja też myślę o botoxie W sierpniu mam dermatologa od włosów Dr Fuchs Kraków

Potem jakieś zabiegi trychologiczne Odstawiłam anty i czekam żeby zrobić badania.

Jeszcze raz jak już kupię dermapen to co ile go stosować Wydaje mi się że u mnie 1.5 będzie za głęboko Nie chce sobie jaj narobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, AngelaTaka napisał:

Ja też myślę o botoxie W sierpniu mam dermatologa od włosów Dr Fuchs Kraków

Potem jakieś zabiegi trychologiczne Odstawiłam anty i czekam żeby zrobić badania.

Jeszcze raz jak już kupię dermapen to co ile go stosować Wydaje mi się że u mnie 1.5 będzie za głęboko Nie chce sobie jaj narobić 

Dermapen można tak co 2 tygodnie +/-. Co do głębokości to 1,5mm jest najczęściej stosowane ale możesz zacząć od niższych długości. Tak jak Ci wyżej pisali, skóra powinna być zaczerwieniona ale nie krwawić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2023 o 10:57, AngelaTaka napisał:

Ja też myślę o botoxie W sierpniu mam dermatologa od włosów Dr Fuchs Kraków

Daj znać jak po wizycie u dermatologa co Ci powiedział i zalecił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 15:41, AngelaTaka napisał:

Błagam Was Panowie o pomoc.Od czego zacząć.Im więcej czytam tym bardziej się gubię

- Cyproterone acetate  - Androcur

- Estradiol - Estrofem/Divigel

- Finasteryd  - Proscar i cała masa zamienników

- Dutasteryd - Avodart i oraz tańsze zamienniki


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze minox, bo bym zapomniał.

- Minoxidil  -  wiele różnych preparatów jest na rynku do użytku zewnętrznego np. Loxon, oraz minoxidil w tabletkach - Loniten - lek stosowany pierwotnie w nadciśnieniu.

 

Mówię z własnej praktyki, mam to wszystko wytestowane na sobie i powiem tylko tyle, że nie ma niczego innego lepszego, tańszego i bardziej dostępnego, na androgenowe.

 

Będziesz mieć stwierdzone androgenowe, to się nawet nie zastanawiaj.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...