free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował samodzielnie, lub jako pojazd DMSO - jeżeli tak to w jakim stężeniu i z jakimi składnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych tematach na forum użytkownicy pisali o DMSO i jeśli dobrze pamiętam jego stężenia były małe (chyba ok. 1%). Generalnie zwiększa wchłanianie wszystkiego więc stosował bym do środków miejscowych o prostym składzie bez konserwantów, np. alko+PG. Być może kiedyś spróbuję tak zrobić z dutasterydem,  bo stosowanie go miejscowo na razie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednym magazynie ostatnio wyczytałem, że stężenie 60% wody + 40% DMSO powinno być ok - trochę mnie zbiłeś z tropu tym stężeniem 1% :D Generalnie środek ma wchodzić w skórę jak nóż w masło - ja myślę zrobić własną wcierkę na bazie pokrzywy/skrzypu/palmy sabałowej - może minimalnie fina dorzucę... stąd pytam czy ktoś kombinował. Podobno sam w sobie działa dobrze na skórę głowy jeżeli chodzi o włosy i może powodować odrost - widziałem jakieś badania naukowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przywiązuj aż takiej uwagi do stężenia które podałem. Po prostu kiedyś czytałem że ktoś tyle dodawał DMSO, ale prawdę mówiąc może były też inne strategie. Teraz mi się coś przypomina że do oleju rycynowego dodawano ten środek  w większych ilościach  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko jak mocno skleja to włosy - bo jeżeli ma konsystencję mocno oleistą to może być problematyczny w stosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...