free web hit counter Skocz do zawartości
Johnyy

23 lata, łysienie od 2008r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przenoszę temat na te forum gdyż zauwazylem podczas swojego półtora rocznego rozbratu z walka z łysieniem ( przerwa spowodowana studiami ) pojawiło sie wiele nowych rozwiązań i walczycie tu innymi metodami niz te, ktore od zawsze wpajano mi - BIG 3. Najpierw zaczne od fotek z postepujacym łysieniem:

Rok 2005 - brak problemu w łysieniem

24728759.jpg

 

Rok 2008 - włosy leca od roku - zaczynam stosowac Dercosy i logowac sie na forach zeby zapobiec lysieniu.

29024317.jpg

 

Rok 2010 - 2 lata stosowania Dercosow, minoxidilow, Vitapilow, Biotyn, Colllagenow itp - dosc nieregularnie

1234ne.jpg

 

aaask.jpg

 

Rok 2013 - stan obecny, posypało sie przez 1,5 roku bez ingerencji :/

77435997.jpg

81551559.jpg

 

Obecnie stosuje lekka kuracje (Zoxin naprzemiennie z Novoxidil szampon, Biotebal 5mg biotyny , Humavit ,Novoxidil tonik) i zamiarzam ruszyc za chwile z czyms mocniejszym.

Dodam że brat wyłysiał całkowicie w przedniej czesci głowy, po 25 roku zycia zatrzymało sie to u niego i czubek głowy ma w porzadku. Jeden dziadek włochaty, drugi ma stan taki jak ja. Tata równiez stan jak ja. Mam 23 lata (skoncze w październiku), nigdy nie stosowałem Finasteridu, kazdy z blisko 10 lekarzy u ktorych byłem odradzał w moim wieku.

 

Prosze o porady.

Pozdrawiam


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacje masz naprawdę niewesołą. Ja polecam Ci: RU 5%, Minoxidil 5% i SABA żel (przeciwzapalny z bethametasone) i najlepiej dorzuciłbym do tego wewnętrznie finasteryd (skoro masz 23 lata to już spokojnie możesz brać, oczywiście mogą wystąpić skutki uboczne....).


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dupy nie urywa :/

Co do fina to wszyscy dermatolodzy narazie mi go odradzaja. Nie wiem ,moze nie trafiłem na jakiegos dobrego lekarza i dlatego. W sumie niedawno skonczylem dopiero 22l. Badam sytuacje z RU, fina narazie sobie daruje, dermatolodzy za bardzo mnie nastraszyli.

Poszło cos do przodu w kwestii minoxidilow ? Loxon, Spectral a nawet Rogaine strasznie sklejały mi włosy gdy uzywałem ich 2 lata temu. Powodowały rowniez łupież.

Czytałem, ze niektorzy ladują minoxa wew? Nieźle, jednak jeszcze tak zdesperowany mimo wszystko nie jestem.

Dzieki za odpowiedz.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minoxa wewnętrznie nie bierz, broń Boże... jeśli boisz się fina, a myślisz o ładowaniu minoxa wewnętrznie to....

Jeśli mam być szczery to nie masz za bardzo czasu i wyboru na zastanawianie się. Dermatolodzy bardzo mało wiedzą, ale faktem jest, że finasteryd może przynieść spore skutki uboczne (szczególnie przy długotrwałym stosowaniu). Także albo decydujesz się na RU, albo poddajesz się, bo inaczej nie ma sensu w ogóle walczyć (stracisz tylko czas i pieniądze).


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales niesamowite wlosy w 2005 linia ideal:) 2008 to stan jaki ja mialem w wieku 16 lat i taki u siebie pamietam, wiec wciaz wlosy miales super, bo z taka linia nw 1-1.5 to mozna cuda jeszcze robic:)

A jezeli chodzi o stan w 2010 to pokazuje to jak bez wlasciwej kuracji mozna stracic cos pieknego:( Niestety, ale jestes tego przykladem, ze bez kuracji wlosy leca niemilosiernie szybko, pewnie mialbym to samo gdybym nie byl tak zawziety, no ale dobra tyle porownywania teraz czas napisania co sadze o Twoim stanie i jaka kuracja.

Otoz nie jest jeszcze beznadziejnie, jest jakas tam iskierka....

Jezeli bardzo Ci zalezy na wlosach, ale to naprawde bardzo to musisz zaatakowac z grubej rury ,bo jezeli tak nie jest to maszynka i zapomnij o problemie i setkach srodkach ktore w teorii powinny pomagac, ale w praktyce przewaznie tak nie jest i wiele zalezy od danego organizmu!

RU na calosc 5%, minox 2x dziennie na calosc ,(jezeli wszystkie Ci sklejaja wlosy poczytaj o minoxie sulphate niedlugo bede uzywac), saba zel na calosc, szampon z keto, jakies witaminki na pogrubienie- na poczatek powinno byc ok i trzymalbym sie tej kuracji rok czasu! Ewentualnie w miedzy czasie po pol roku jakbys nic nie zauwazal albo by sie nie wiadomo czemu mialo popsuc to RU zamienil na CB. To tyle ode mnie w temacie:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomoc, myslałem juz o tej kuracji ktora podajecie, tym bardziej utwierdzacie mnie w przekonaniu zeby jej spróbować. Jak widzicie szczegolnie od 2010 roku, kiedy nie stosowałem zupełnie nic linia poszła najgorzej. Namowy dziewczyny, rodziny i znajomych - "zostaw te włosy, bo jeszcze gorzej !" - mądrale, bo to nie ich włosy...

Chciałbym wrócic chociazby do gęstosci z 2010 roku (zdjecie suchych włosów). O wiekszej gęstości nawet nie snie.

 

mialbym to samo gdybym nie byl tak zawziety

Gratuluje jesli sie udało. Widzisz, u mnie, jak widac, łysienie przebiega dokładnie jak w zegarku. Zaczelo sie od zakoli, pozniej troche czubek, srodek i teraz znowu leci czubek. Straszna kaszana. Najgorsze jest to ze bylem u mnostwa dermatologow i kazdy zapodawal jakies witaminki a kazdy odradzał Fina.

Tak jak ujął to figher

Dermatolodzy bardzo mało wiedzą,

 

Chciałbym jak najszybciej dostać RU i Saba Gel, przeszperałem ogłoszenia na wszystkich forach, moze uda sie kupic cos z 2 reki i nie bedzie to cukier puder. Minox juz czeka, szkoda ze powoduje u mnie przetluszczanie sie wlosow - jednak cos na to poradze.

Ile razy dziennie radzicie uzywac Saba gel'u ? Raz ?

 

Niestety, ale jestes tego przykladem, ze bez kuracji wlosy leca niemilosiernie szybko

Gdy przerywałem walke 1,5 roku temu działał tylko finasteryd, ale wtedy miałem niespełna 21 lat, wiec nie było mowy o braniu srodka, ktory w 50% przypadkach nie działa.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fighter dał Ci bardzo dobre rady.

 

Ja jestem w podobnej sytuacji co Ty w 2010 przez to że przerwałem kuracje na 4 miesiące! a miałem niedużo gorszą niż Ty w 2008

Kuracje obecnie mam bardzo podobną do tej co Ty masz zamiar stosować i są to same sprawdzone środki (koniec z eksperymentami) tzn:

 

Rano:

1.minoxidil

2.RU 5% w KB solution

 

Wieczorem:

1.minoxidil

2.Saba gel

3.Moj żel z dodatkami w celu poprawienia kondycji skóry głowy i włosów, który zawiera oleje (łagodzą podrażnienia), adenozyna (przeciwzapalny + odrost), l-theorate (wnt signalig), oleożywica z rozmarynu (blokowanie 5ar w badaniach wyższe niż finasteryd), mentol (łagodzi podrażnienia), resveratrol (zapobiega starzeniu się skóry)

 

 

To jest kompleksowa kuracja która musi dać odrost według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom a jak będziesz nakładał to wszystko na noc? W jakich odstępach?

 

Pytam bo przez ostatnie miesiące stosowałem na noc minox i po około godzinie nakładałem emu oil. Teraz dochodzi mi saba żel i zastanawiam się czy nie zrezygnować na noc z minoxa i emu oil. Jak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jest zrobić jakieś przerwy przynajmniej półgodzinne?

 

Kiedyś zaaplikowałem jedno po drugim (emu zaraz po minoxie, nawet nie wysechł jeszcze) i ogromnie emu zwiększyło wchłanianie minoxa (trochę przyspieszona akcja serca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niedlugo zaczne kuracje która mi zaporponowaliscie. Co 2 miesiace bede wrzucał jakies fotki.

Czy RU i Saba Gel powoduja u Was łupież ? Obawiam sie, że ze względu na to, iż mam nieco dłuższe włosy (coś jak na zdjeciach z 2013r), specyfiki te nie bedą tak dobrze wchłaniac sie w skórę i spowoduje to u mnie łupież (zawsze było tak po wcierkach).

Jak radzicie mi skutecznie z tym walczyc? W sumie to łupież pojawił sie juz teraz, nie wiem czy to kwestia sesji czy innych wcierek jakie obecnie stosuje.

Zoxin e2d i jakis inny szampon e2d dadza rade ?


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będą powodować łupieżu, przynajmniej nie słyszałem kiedykolwiek o takim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od dziś, tj jest 9.02.2013r zacząłem kuracje. Planuje stosować ją w następujący sposób:

Rano:

Zoxin/Novoxidil szampon naprzemiennie co 2 dzień

Loxon 5%

RU 5%

Humawit

Po południu:

Biotebal 5mg

Novoxidil ( zauwazylem ze wlosy rosna po nim szybciej, nie ma wplywu na wypadanie ani odrosty, po prostu musze szybciej chodzic do fryzjera )

Wieczorem:

Loxon5%

Saba Gel

Humavit

 

Stan na dziś: Włosy leca w ilości ok.100dziennie - za każdym razem gdy przejade reką po głowie coś wyciągam. Będę wrzucał fotki co 2 miesiące robione tym samym aparatem i przy tym samym oświetleniu, w tej samej pozycji jak w zdjęciu pierwszym:

 

1. Włosy przetłuszczone - zdjecie najbardziej niekorzystne, z fleszem na tluste, naswietlone wlosy - nie ma sie co oszukiwać

629a085e0ec2c25amed.jpg

 

2. Gniazdo po umyciu - zdjecie z fleszem

9586bc36aa23dcf5med.jpg

 

Tylko jest jedno pytanie. Jakie odstępy muszę zachować przy stosowaniu RU - Loxon - Saba Gel ? ( Nie ukrywam, ze zalezy mi by były jak najmniejsze ). Dzis poczekałem ok 25 minut ale to dla mnie zbyt wiele. Nie osiągne takiej samodyscypliny.

Dzieki za odpowiedzi !

Edytowane przez Gość

Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Myj włosy rano bo po żelu SABA mogą być posklejane

 

2.zmień RU na rano po minoxidilu

 

3.Przed aplikacją SABA gelu po minoxidilu odczekaj dłuższa chwilę minimum 30-60min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnyy ja tylko wspomne ze mam tyle samo lat co Ty, w listopadzie minelo 2 lata jak biore fina. Jak na razie brak skutkow ubocznych. Jakis mega efektow tez nei widze ale wydaje mi sie ze udalo mi sie troche zastopowac lysienie. Lysieje podobnie do CIebie bo na calej glowie z tym ze ja scinam sie regularnie na 3 mm. Od wczoraj uzywam Ru 5% i chce dolozyc SABA zel. Do tego fin codziennie 1mg oraz biotyna i humawit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom zmieniłem kuracje w poście wyżej, tereaz jest dobrze ? Jaki odstep czasu powinienem zachować miedzy minoxem a RU ? Wczoraj czekałem 20 minut. RU wchłania sie dobrze, minoxidil srednio.

dert90 fina bierzesz na własną reke czy przepisał Ci dermatolog ?


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak teraz dobrze, tylko na Twoim miejscu zamiast minoxa rano w płynie dałbym piankę. A to dlatego że KB solution może źle reagować z glikolem propylenowym.

 

Czyli:

mycie głowy + minox pianka + RU w KB solution rano

minox płyn + SABA gel na noc

 

I najważniejsze: cierpliwość i systematyczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku bralem propecie bo dermatolog mi przepisal. Pozniej z powodu zbyt wysokiej ceny propeci zaczalem brag proscar dzielony na 5 czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głowie nieciekawie. Wydaje mi się gdzie już jest całkowicie łyso(sama skóra) to już doszło do całkowitego zwłóknienia mieszka włosowego nieodwracalnie. Chyba, że jesteś cholernym szczęściarzem i doszło tylko do uśpienia i ze zbiegiem czasu wszystko wyjdzie w praniu przy braniu leków. Ja mimo wszystko bym te całe RU odstawił i eksperymentalnie brał finasteryd przez 1,5 roku. Brak efektu po 1,5 roku, odstawiamy albo przechodzimy na RU.

Napisałeś, że przetłuszczają Ci się włosy, więc ja bym porobił badania hormonalne czy wszystko jest OK. Łojotok z dupy się nie bierze, zawsze jest jakaś przyczyna, co najgorsze łojotok sprzyja wypadaniu włosów lub powoduje wypadanie jako przyczyna. Trzeba to wyleczyć lub przynajmniej zahamować(np. małe dawki retinoidów wew.)

Nie kupuj biotebalu bo on jest cholernie drogi, kupuj na allegro biotynę ze stanów 5mg, jest tego od groma, ekonomicznie wychodzi lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mimo wszystko bym te całe RU odstawił i eksperymentalnie brał finasteryd przez 1,5 roku.

Być może przesadzam ale coraz więcej czytam i słysze o efektach ubocznych podczas brania/odstawiania fina (chociażby post niejakiego hrihora na starym forum jaki przed chwilą przeczytałen. Poza tym chyba wszyscy dermatolodzy tak mnie nastraszyli, że naprawde sie do niego zniecheciłem.

 

Łojotok z dupy się nie bierze, zawsze jest jakaś przyczyna, co najgorsze łojotok sprzyja wypadaniu włosów lub powoduje wypadanie jako przyczyna. Trzeba to wyleczyć lub przynajmniej zahamować(np. małe dawki retinoidów wew.)

W przypadku gdy myje głowe codziennie stosując wcierki, włosy nie przetłuszczają się aż tak mocno. Ale np. próbując z nich coś ztrzepać widze pod światłem jak lecą płaty (niezawsze widoczne na głowie). Możesz mieć racje co do badań, nigdy zaden dermatolog mi ich nie zlecał, miałem raz badania wątroby. Z badaniami hormonalnymi udać sie najpierw do endokrynologa czy od razu lecieć do laboratorium ? W końcu nie wiem jakie hormony badać.

 

Nie kupuj biotebalu bo on jest cholernie drogi, kupuj na allegro biotynę ze stanów 5mg, jest tego od groma, ekonomicznie wychodzi lepiej.

Dzieki za rade, chciałem po prostu szybko zacząć na tym co dostępne. Przedwczoraj zamówiłem już biotyne Swansona.

 

na Twoim miejscu zamiast minoxa rano w płynie dałbym piankę. A to dlatego że KB solution może źle reagować z glikolem propylenowym.

Mam kilka butelek tego loxonu, szkoda wyrzucić. W przypadku gdy coś zauważe zaaplikuje jakąś pianke.

 

Loxon zajebiście skleja mi włosy, nie wiem czy to dobrze czy źłe, bo jednocześnie sprawia że są jakby gęstsze. Miał ktoś z Was podobne skutki ? Dodam tylko, że miałem tak zawsze gdy go używałem.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko bym odstawił RU i wziął finasteryd w Twoim przypadku.

Co do badań to nie potrzebne żadne endokrynologi. Zrób na razie 3 badania: 1. Testosteron 2. Testosteron Wolny 3. Siarczan dehydroepiandosteronu DHEA-S. Wyniki będą miały widełka, więc nie trzeba żadnej wiedzy medycznej żeby odczytać wynik i stwierdzić czy on jest dobry czy zły. Jak będzie któryś z nich zły należy udać się do dermatologa albo endokrynologa. Za przetłuszczanie/łojotok u mężczyzn odpowiadają androgeny w naszym przypadku testosteron produkowany w jądrach i nadwrażliwość mieszków włosowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fighter dał Ci bardzo dobre rady.

 

Ja jestem w podobnej sytuacji co Ty w 2010 przez to że przerwałem kuracje na 4 miesiące! a miałem niedużo gorszą niż Ty w 2008

Kuracje obecnie mam bardzo podobną do tej co Ty masz zamiar stosować i są to same sprawdzone środki (koniec z eksperymentami) tzn:

 

Rano:

1.minoxidil

2.RU 5% w KB solution

 

Wieczorem:

1.minoxidil

2.Saba gel

3.Moj żel z dodatkami w celu poprawienia kondycji skóry głowy i włosów, który zawiera oleje (łagodzą podrażnienia), adenozyna (przeciwzapalny + odrost), l-theorate (wnt signalig), oleożywica z rozmarynu (blokowanie 5ar w badaniach wyższe niż finasteryd), mentol (łagodzi podrażnienia), resveratrol (zapobiega starzeniu się skóry)

 

 

To jest kompleksowa kuracja która musi dać odrost według mnie

Mogę wiedzieć gdzie kupujesz ekstrakt z rozmarynu?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można dostać na amazonie z tym że wysyłka jest droga, ale ja znalazłem firmę w polsce która wysłała mi próbkę 20g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po pierwszym tygodniu bede chciał zmniejszyc podawanie zelu Saba do 6/7, nastepnie 5/7 i 4/7 (wyjdzie 1 miesiac )po czym przejde na Saba z hydrokortyzonem. Podejrzewam ze wlasnie wtedy zel z betha powinien mi sie skonczyc. Co Wy na to ? Dodam, ze wchłanialność żelu w moją skóre jest bardzo słaba, wrecz tragiczna. Uzyskuje po nim efekt al'a "mokre loki", co przy moich prześwitach wygląda wrecz komicznie . Dodam, ze wlosy szybko rosna ( jak zauwazylem - po novoxidilu )

Pozdrawiam.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...