free web hit counter Skocz do zawartości
ziom1990

Jak wykonać żel SABA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem że ta informacja powinna być ogólnie dostępna, ponieważ jak doszliśmy do wniosku z Arturem każdy powinien wykonywać ten żel samodzielnie i zaoszczędzić. Bo łysienie i tak jest wystarczająco drogim "hobby".

 

1.Główną bazą powinna być za żelowana tretinoina. A można to wykonać żelując Atrederm 0,05% (jeśli ktoś ma do niego dostęp mogę mu praktycznie za darmo za żelować). Po żelowaniu stężenie kwasu retinowego będzie wynosić 0,025%.

 

2.Taka za żelowana tretinoina powinna stanowić ok 50% całej masy gotowego żelu.

 

3.Drugie 50% powinna stanowić część z korykosteroidem (betamethasone, hydrocortisone etc.). Tzn odpowiedni pojazd wraz z wymieszanym z nim składnikiem. Można użyć czystych proszków, lub gotowych już żeli jeśli są takowe dostępne

 

 

Ja obecnie kupuję tani generyk Xaminolu. Można go dostać gdzieś w sieci. Widziałem też że basten sprzedaje na forum. Zawiera oprócz beta, formę vitaminy d3, co jak się okazało zmieszało skutki uboczne występujące przy stosowaniu samego beta i wpływało pozytywnie na porost włosów. Jedynym mankamentem jest parafina ciekła w składzie, ale majette używał i każdy widział jak świetnie miał efekty, używam co 2-3 dzień w celu uniknięcia skutków ubocznych.

 

Podsumowując:

Mieszam 50% za żelowanego atredermu z 50% generyku Xaminolu i otrzymuje żel który zawiera:

-0,0125% tretinoiny

-0,025% betametazonu

-0,0025% kalcypotriolu

Nie jest to idealna proporcja 1:4 jak sugerowała dr.Brown, ale jest także powiedziane w patencie że proporcja 1:2 również działa dobrze tylko że na efekty trzeba czekać dłużej. Mimo to uważam że po nieprzyjemnych skutkach ubocznych niektórych użytkowników, należy stosować jak najmniejsze dawki steroidów

 

Jeśli ktoś ma np. tani dostęp do żelu zawierającego 1/2% hydrokozryzonu to można wykonać świetny żel zawierający w końcowej formie 0,5/1% hydro oraz 0,0125% tretinoiny, który powinna nadawać się do codziennego stosowania Można też gotowe żele zamówić u jednego z użytkowników forum: viewtopic.php?f=4&t=596

 

W razie jakichkolwiek pytań można pisać w tym temacie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ,czy zmniejszone stezenie betha tez bedzie dzialalo,jesli np. wezme 1:3 daivobet zel z zelem retin?skoro to tak silny steryd moze nizsze rtez bedzie dzialac?a nie bedzie takich ubokow jakie mam


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy na rynku jest dostępny jakiś żel zawierający tretoinę, który stanowiłby substytut retiu?

2. Czy istnieje jakaś mało skomplikowana metoda żelowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.atrederm tak jak pisałem jest najtańszą opcją ponieważ z 1 butelki 0,05% można otrzymać ~100g żelu 0,025%

 

2.z żelowaniem nie ma problemu, jak już pisałem zrobię to praktycznie za darmo trzeba tylko załatwić sobie osobiście atrederm 0,05% i mi przysłac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można dodać np 1 g atredermu 0,025 na 1 g zamiennika xamiolu i będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac, ze uzyjemu zazelowanego plynu Atrederm, to jaka wowczas bedzie trwalosc gotowego zelu SABA. Mam na mysli w zasadzie trwalosc zelu powstalego z Atredermu. Sam plyn ma bardzo krotka aktywnosc po otwarciu. Konserwant z gotowego zelu z beta moze byc nie wystarczajacy dla calosci po zmieszaniu. Dobrze by bylo poznac magiczna procedure robienia zelu z Atredermu . Pomocne by bylo nie tylko dla celow zrobienia SABY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób działa ten SABA żel? Aktualnie mam w kuracji RU, Minox, Fina i AHK-Cu. Czy ten żel działa w sposób podobny do któregoś z tych środków, czy może jest to całkiem coś innego? Oraz czy w ogóle ktoś miał po tym jakieś efekty?

Pytam bo już się załamuję brakiem jakichkolwiek efektów i nie wiem co nowego próbować. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to całkiem coś innego, działa przede wszystkim antyzapalnie. Jest to obecnie najlepszy środek jak stosujemy (moim zdaniem), jednak trzeba uważać przy jego stosowaniu, gdyż jest wykonany na bazie sterydów. Co do efektów to są zdjęcia majette i kogoś jeszcze(nie pamiętam), którzy mieli bardzo dobry odrost. Ja osobiści też jestem zadowolony z jego używania, na pewno zatrzymał wypadanie, dodatkowo włosy się pogrubiły i nabrały koloru. Do żelu stosowane są dwa różne sterydy: betha albo hydro. Ten pierwszy silniejszy i to po jego stosowaniu były przedstawione efekty, teraz większość stosuje hydro ponieważ betha ciężej dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega to żelowanie? I kolejne pytanie ten xamiol dodaje bezpośrednio do zażelowanego atredermu (nic wcześniej z nim nie robię)?

Czy ktoś wie jaka jest trwałość takiego połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś lub używa daivobetu zmieszanego z tretinoiną?

Jeśli tak to co możecie powiedzieć o działaniu takiego mixu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używał ktoś lub używa daivobetu zmieszanego z tretinoiną?

Jeśli tak to co możecie powiedzieć o działaniu takiego mixu?

 

Uzywam, bardzo dobrze dzialajace i mocne- trzeba uwazac.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam daivobet i chciałbym dodać do niego tretinoinę. Jak mam to zrobić? Skąd ją wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używał ktoś lub używa daivobetu zmieszanego z tretinoiną?

Jeśli tak to co możecie powiedzieć o działaniu takiego mixu?

 

Uzywam, bardzo dobrze dzialajace i mocne- trzeba uwazac.

 

Angel ile ml używasz na raz ?

W jakiej proporcji masz zmieszany ten daivobet i z czym (retin a, atrederm), stężenie tretinoiny masz 0,01250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używał ktoś lub używa daivobetu zmieszanego z tretinoiną?

Jeśli tak to co możecie powiedzieć o działaniu takiego mixu?

 

Uzywam, bardzo dobrze dzialajace i mocne- trzeba uwazac.

 

Angel ile ml używasz na raz ?

W jakiej proporcji masz zmieszany ten daivobet i z czym (retin a, atrederm), stężenie tretinoiny masz 0,01250?

 

Okolo 0.5 ml.

50/50 z retina 0.0025


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega to żelowanie? I kolejne pytanie ten xamiol dodaje bezpośrednio do zażelowanego atredermu (nic wcześniej z nim nie robię)?

Czy ktoś wie jaka jest trwałość takiego połączenia?

 

Właśnie jak się żeluje roztwór?

Dodaje to rozcieńczanej mieszanki gumy ksantowej i wody, czy czegoś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...